0:1 czyli Polkowic pogoń za Rekordem

POLKOWICE. Miała być pogoń za liderem a jest...wstyd.  W meczu 20. kolejki III Ligi Górnik Polkowice uległ u siebie Unii Turza Śląska 0:1. Jedyna bramka padłą w I połowie spotkania. Oba kluby dzieli przepaść w ligowej tabeli oraz w...klubowych finansach. Goście jednak utarli nosa faworyzowanym polkowiczanom.

Kilka godzin wcześniej mecz ligowy przegrał lider – Rekord Bielsko-Biała i polkowiczanie mogli zbliżyć się do bielszczan na dystans 10 oczek. Niestety nie wykorzystali okazji.
Pod nieobecność pauzującego za żółte kartki trenera Enkeleida Dobi, drużynę poprowadził Ariel Sworacki. Zielono-Czarni bardzo słabo weszli jednak w spotkanie i po pierwszej połowie przegrywali 0:1, a bramkę dla rywala zdobył kapitan Unii – Dominik Klimkiewicz( asysta Piotr Groborz). W przerwie szkoleniowiec Górnika dokonał kilku zmian.

Niestety nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu w postaci goli i mecz zakończył się wygraną zespołu z Turzy Śląskiej 0:1.

Górnik Polkowice – Unia Turza Śląska 0:1 (0:1)
Dominik Klimkiewicz 35

Górnik Polkowice: Błażej Niezgoda – Mateusz Magdziak (78 Aurel Tmawa), Michał Litwa (46 Kacper Bajerski), Jakub Ryś, Kacper Adamczyk (46 Kacper Poczwardowski), Michał Bogacz (46 Piotr Łazarz), Maciej Bancewicz, Mariusz Szuszkiewicz, Szymon Drewniak (67 Filip Baranowski), Karol Fryzowicz, Jarosław Ratajczak

Unia Turza Śląska: Marcin Musioł – Marcel Wramba, Michał Szymała, Aboubacar Conde, Natan Wysiński (79 Wojciech Wenglorz), Dominik Klimkiewicz (79 Bartosz Chęciński), Patryk Witkowski, Piotr Groborz (79 Michał Mazur), Jakub Kuczera (70 Przemysław Brychlik), Mateusz Bodzioch, Piotr Strączek