Ikar skruszył Granit (FOTO)

ROZTOKA. Na sztucznym boisku w Strzegomiu, Ikar Miłogostowice (2.miejsce w legnickiej Klasie A gr. II) zmierzył się w meczu sparingowym z Granitem Roztoka (6.miejsce w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej). Zwyciężyli niżej notowani miłogostowiczanie, dając tym samym sygnał rosnącej dyspozycji przed rundą wiosenną, w której powalczą o awans do legnickiej okręgówki.

Po pierwszej połowie nieoczekiwanie, ale zasłużenie Ikar prowadził 0:3. Po zmianie stron gra się wyrównała i Granit zaczął odrabiać straty. Sygnał do tego dał Wiktor Strzyżewski w 54 minucie, który poprawił strzał Bartosza Karbowiaka. Roztoczanie gonili, co kilka minut zmniejszając straty za sprawą obu wspomnianych zawodników, ale podopieczni trenerów Wojciecha Górskiego i Marcina Ogórka również odpowiadali bramkami. W końcowym rozrachunku Ikar zwyciężył 3:5.

Na listę strzelców po stronie zespołu z Miłogostowic wpisali się Marcin Ogórek, Tomasz Cichocki, Paweł Przerywacz i dwukrotnie Kacper Kułyk. Tej zimy skutecznością imponuje zwłaszcza dwóch z ostatnich wymienionych. Ikar w grach kontrolnych strzelił dziewiętnaście goli, a trzynaście jest właśnie ich udziałem, na co oczywiście pracuje cała drużyna. Niemniej defensywy klubów legnickiej Klasy A grupy II mogę mieć spore problemy z tym duetem na wiosnę.

Granit Roztoka – Ikar Miłogostowice 3:5 (0:3)
Bramki: Wiktor Strzyżewski x 2, Bartosz Karbowiak – Kacper Kułyk, Paweł Przerywacz, Marcin Ogórek, Tomasz Cichocki