Złotoryjska Liga Halowa: Mocny start Young Boys (FOTO)

ZŁOTORYJA. Wystartował 14. sezon Złotoryjskiej Ligi Halowej. W  sezonie 2023/24 organizatorem ZLH jest  p4p.football przy współudziale Urzędu Miasta w Złotoryi. Niestety, mimo wysiłków organizatorów do udziału w ZLH zgłosiło się jedynie 6 zespołów.

Na pierwszy ogień w hali Tęcza poszli futsalowcy Young Boys i Przyszlości Prusice. Ci pierwsi to brązowi medaliści poprzedniej edycji i jak się wydaje kandydat do miejsca na podium także  w obecnej edycji. Przyszłość chociaż zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony uległą rywalowi 1:4(0:1).

Pierwsze minuty meczu należały zdecydowanie do Przyszłości. Groźnie strzelali Adam Licznerski, Ignacy Chodor a w słupek trafił Emil Żaczkowski. Jednak na posterunku w bramce "Boysów" stał niezniszczalny Damian JAŻDŻYK, który z ZLH jest związany od pierwszej edycji tego święta futsalu. - Jestem od początku i z powodu kontuzji miałem jedynie sezon przerwy. Ten mecz pokazał , że złotoryjska liga będzie emocjonująca bo nikt nikomu nie odpuszcza. Teraz jeszcze widać pewne braki w grze na hali ale myślę, że za 4-5 kolejek będziemy świadkami grania na wysokim poziomie.

Prusice atakowały ale gości w 6 minucie "uciszył" Tymon WĄSIEWSKI. Z Każdą minutą było ciekawie. Bliski zdobycia efektowną przewrotka był Michał BIGOS( Young Boys) a drugą odsłonę rozpoczęła kapitalna sytuacja Dominika WOLKA, którego piękne uderzenie wybronił Jażdżyk.

Goście w 2 połowie podwyższyli prowadzenie ale szybką za sprawą trafienia Licznerskiego znów zrobiło się ciekawie. Do tego stopnia, że Michał Bigos ujrzał czerwoną kartkę. Końcówka meczu należała do Young Boys.

Young Boys - Przyszłość Prusice 4:1( 1:0)