Sukcesy tenisowego narybku ZTT Bazalt Złotoryja

ZŁOTORYJA. Polski Związek Tenisowy wyznaczył ostatni weekend przed świętami jako termin rozegrania wojewódzkich halowych mistrzostw w kategorii U14 i U18.

Z Wrocławia dwa medale przywiozła Natalia Gagatek. Zawodniczka ZTT Bazalt Złotoryja w HMW Juniorów wywalczyła wicemistrzostwo w singlu w finale ulegając Nice Hurkacz (siostrze słynnego Huberta), po drodze do finału pokonała Julię Hoffman z Wałbrzycha 6/0 6/1 i rozstawioną z nr 2 Polą Rosiak z COME-ON TC Wrocław 3/6 6/3 10/4. W turnieju deblowym w parze z Jessicą Pabisiak z Wrocławia zdobyła brązowy medal, na drodze do finału stanęła znowu Nika Hurkacz, która z Alisą Skamarokh sięgnęła po drugi tytuł mistrzowski.

Hala Tęcza natomiast gościła najlepszych młodzików Dolnego Śląska.

Podopieczni trenerów Mariusza Czernatowicza i Łukasza Pluty osiągnęli duży sukces zdobywając 8 medali. Jedyna młodziczka z ZTT w Halowych Mistrzostwach Województwa U14 o puchar Burmistrza Miasta, Martyna Duda zdobyła złoto w grze deblowej z Julią Dębicka z Wrocławia, a w singlu wywalczyła wicemistrzostwo województwa. Wśród chłopców Beniamin Babczyński zdobył srebro w singlu, pokonując w półfinale klubowego kolegę Mateusza Gagatka po prawie trzygodzinnej grze 4/6 6/3 7/6(7), ulegając o złoto Antoniemu Pelcowi ze Szczawna Zdroju 4/6 3/6. Mateusz Gagatek oprócz brązowego medalu w singlu wywalczył srebro w turnieju deblowym w parze z Beniaminem Babczyńskim. Złotoryjski debel uległ w finale parze Ignacy Pankowski i Andrzej Skowyra obaj Szczawno Zdrój 3/6 6/1 5/10. Para ZTT Bazalt - Bartłomiej Korzystko i Antoni Zasławski zdobyli brązowe medale w deblu. Obaj wywalczyli awans do ćwierćfinału w turnieju singlowym zajmując 5 miejsce. Puchary, medale i dyplomy wręczali zwycięzcom na podium prezes Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego Marcin Gagatek oraz sędzia i dyrektor turnieju Jacek Kuczyński.