grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Piąte zwycięstwo Jaworzanki (FOTO)

JAWOR. Drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach o mistrzostwo legnickiej Klasy A grupy drugiej odnieśli piłkarze Jaworzanki 1946 Jawor. Po ubiegłotygodniowej wygranej w Krzywej z Sokołem, tym razem jaworzanie ograli przed własną publicznością Huzar Raszówka.

Zawody rozpoczęły się kapitalnie dla podopiecznych trenera Dariusza Szeligi, którzy już w 3 minucie objęli prowadzenie. Podanie na wolne pole otrzymał Bartosz Krasiński, pognał z piłką w kierunku bramki i pokonał Szymona Tragowicza w sytuacji sam na sam. Kilkanaście minut później mógł on mieć na koncie drugie trafienie, ale tym razem w pojedynku jeden na jeden zatrzymał go bramkarz.

Huzar próbował się odgryzać na akcje Jaworzanki, ale gdy już znalazł się pod jej bramką, brakowało konkretów z jego strony. Daniel Sowiak został sprawdzony dwoma strzałami zza pola karnego, ale w obu przypadkach pewnie chwytał piłkę. W 28 minucie prowadzenie jaworzan podwyższył Mikołaj Malinowski, który przymierzył tuż sprzed „szesnastki” i piłka po błędzie bramkarza zatrzepotała w siatce, a asystę zanotował 15-letni Piotr Kaliszczak. W 35 minucie na 3:0 podwyższył, również po próbie z pogranicza pola karnego, Bartosz Krasiński. W 43 minucie przyjezdni z Raszówki mieli swoją najlepszą szansę przed zmianą stron, ale z kilkunastu metrów Łukasz Rudnicki uderzył nad poprzeczką.

O ile pierwsza połowa toczyła się ze wskazaniem na Jaworzankę, to drugie 45 minut było bardziej wyrównane. Huzar wykazywał się większą inicjatywą i częściej dochodził do głosu. Jednak jak się później okazało, nie udało mu się zmniejszyć rozmiarów porażki. Jaworzanka mogła wygrać okazalej, ale nie wykorzystała nadarzających się szans. W 60 minucie bliski skompletowania hattricka był Bartosz Krasiński, ale w kolejnym starciu jeden na jeden z golkiperem, zawodnik jaworzanki został powstrzymany.

Za sprawą zdobytego kompletu punktów Jaworzanka 1946 Jawor awansowała na ósme miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając między innymi dzisiejszych rywali. Huzar jest dziesiąty. W następnej kolejce Jaworzanka zagra na wyjeździe z rezerwami Iskry Kochlice, a Huzar podejmie na sowim boisku Fortunę Obora.