grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Bazalt na fali (FOTO)

PIOTROWICE. Czwarty mecz z rzędu w legnickiej Klasie A grupie III wygrał Bazalt Piotrowice, strzelając do tego co najmniej trzy gole. Podopieczni trenerów Zbigniewa Wójcika i Patryka Borka znaleźli tym razem patent na Rataja Paszowice.

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli w Paszowicach. Impas ten przełamał w 56 minucie Rafał Lesiak, który otworzył wynik zawodów. Niespełna 180 sekund później zanotował drugie trafienie. Następnie w 74 minucie Adam Wasilewski wpisał się na listę strzelców i podobnie jak jego poprzednik, trzy minuty później, cieszył się z drugiego gola, ustalając tym samym rezultat końcowy na 0:4. Zwycięstwo Bazaltu mogło być jeszcze bardziej okazałe.

Warto odnotować, że w szeregach gości zadebiutowała dwójka młodych piłkarzy – Szymon Ziemniak (rocznik 2007) i Dawid Dynowski (rocznik 2008), który w swoim premierowym występie zanotował asystę. Zapoczątkowana przez Patryka Borka i Zbigniewa Wójcika praca z grupami młodzieżowymi w Piotrowicach, kilka lat temu, w tym sezonie bardzo procentuje.

Bazalt po dziesięciu kolejkach zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli. Rataj, dla którego była to szósta porażka z rzędu, jest czternasty. W następnej serii gier piotrowiczanie zagrają u siebie z Feniksem Pielgrzymka, a paszowiczanie w delegacji z Odrą Malczyce.