grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Lider nie zwalnia tempa (FOTO)

MĘCINKA. Lider legnickiej Klasy A grupy III KS Męcinka zanotował trzynaste zwycięstwo z rzędu i pewnie zmierza po awans do okręgówki. Tym razem podopieczni trenera Adama Gabrysia, na swoim boisku, pokonali LZS Lipa, który z kolei walczy o ligowy byt. Mimo sporych różnic między tymi zespołami w ligowej tabeli nie były one aż tak widoczne.

Pierwsze kwadranse nie były porywającym widowiskiem, brak było stuprocentowych okazji. Zawody były wyrównane ze wskazaniem na KS. Mecz ożywił się nieco w okolicach 30 minuty. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 1:0. Wynik tej potyczki otworzył Marcin Bagiński, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego z dwudziestu metrów.
W drugiej odsłonie żadna ze stron nadal nie osiągnęła wyraźnej przewagi, ale już zdecydowanie więcej działo się pod obiema bramkami. Niżej notowani goście nie dawali za wygraną, grając bardzo ambitnie. Ich upór oraz determinacja przyniosły efekt w 71 minucie, kiedy to zdobyli bramkę wyrównującą. Jej autorem był Rafał Mynarski, który popisał się bardzo ładnym strzałem zza pola karnego.

KS w tym meczu nie zachwycał kibiców swoją grą, ale w końcówce potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw bramkę na 2:1 głową zdobył Kamil Fitrzyk, a niespełna 120 sekund później komplet punktów dla lidera przypieczętował Jakub Popardowski.

Na siedem kolejek przed końcem zmagań KS ma jedenaście punktów przewagi w tabeli nad drugimi Wilkami Różana. LZS jest czternasty, ale może spaść na piętnaste miejsce jeśli w niedzielne popołudnie Olimpia Olszanica wygra na wyjeździe z Wilkowianką Wilków.

Klasa A: KS Męcinka – LZS Lipa 3:1 (1:0)
Bramki: Marcin Bagiński 40’, Kamil Fitrzyk 86’, Jakub Popardowski 88’ – Rafał Mynarski 71’