Remis Miedzi z Wisłą (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:1 (0:0). Mecz był wyrównany, choć w pierwszej polowie lepiej prezentowali się gospodarze. W drugiej jednak dość szybko rywale wyszli na prowadzenie po trafieniu Jesusa Alfaro. Miedź odpowiedziała w 80. minucie golem Marcela Mansfelda. Po raz drugi w tym sezonie 22-letni napastnik wchodząc na boisko z ławki rezerwowych strzelił gola.

Kibice obejrzeli dobry mecz. Już od pierwszej minuty stroną dominującą była Miedź. By przypieczętować swoje sytuacje golem brakowało kropki nad i. Dwoił się i troił Emmanuel Agbor, podobnie zacięty w grze był Damian Michalik lecz zawsze w ostatecznym rozrachunku czegoś brakowało. Miedź trafiła w słupek po strzale Kamila Antonika. W pierwszej połowie zbyt wielu klarownych okazji nie było, ale to legniczanie przeważali.

Druga odsłona zaczęła się od ciosu dla Miedzi. Bramkę już po minucie strzelili goście z Krakowa. Piłkę do siatki posłał hiszpański pomocnik Jesus Alfaro. Nieco to zaskoczyło legnickich kibiców, bo nic nie wskazywało na to po pierwszej połowie. Trener Radosław Sobolewski wyciągnał jednak wnioski i w drugiej połowie jego zespół prezentował się już lepiej.

Miedź próbowała odpowiedzić, ale długo wrzutki ze skrzydeł nie działały. W końcu jednak udało się wyrównać. Bramkę na wagę punktu zdobył Mansfeld. Niemiecki napastnik dostał piłkę od Antonika u huknął mocno, co przyniosło gola.

Pewien niedosty jest, ale oba zespoły dziś zagrały dobre spotkanie, więc remis jest sprawiedliwy. Było dużo walki i ambicji. Obie drużyny chciały wygrać.

Miedź Legnica - Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: Mansfeld 80 - Alfaro 46.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Żółte kartki: Hoogenhout, Aguado - Satrustegui, Jaroch, Junca, Carbo, Basha, Uryga.

Miedź: Mądrzyk - Hoogenhout, Mijusković, Niewulis, Kostka - Michalik (62. Drygas), Lehaire (62. Aguado), Tront (80. Stanclik), Antonik - Drzazga (73. Mansfeld), Agbor (80. Momoh).

Wisła: Raton - Szot (46. Jaroch), Uryga, Colley, Satrustegui (46. Junca) - Villar (82. Sobczak), Duda (85. Gogół), Carbo (76. Basha), Roman, Alfaro - Rodado.