Pewna wygrana Miedzi w Lublinie

Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Motor Lublin 3:1 (1:0). Tym samym legniczanie przerwali słabszą passę, którą mieli we wrześniu w którym nie wygrali ani razu. Teraz po dobrym występie zasłużenie wygrali, a dwa gole zdobył Kamil Drygas. Jedną dołożył Marcel Mansfeld. Dla gospodarzy wpadł gol samobójczy Rubena Hoogenhouta.

Już w 25. sekundzie legniczanie wyszli na prowadzenie. Jurich Carolina wrzucił piłkę w pole karne, gdzie byli Marcel Mansfeld i Kamil Drygas i drugi z tych graczy dopadł do piłki i z 8 metrów pokonał golkipera gospodarzy.

Szybko stzelony gola dla Miedzi ustawił spotkanie. W pierwszej połowie drużyna Radosława Belli wyglądała zdecydowanie lepiej i prowdzenie mogło być wyższe. Blisko gola był Carolina, który dośrodkowując z rzutu wolnego niemal trafił do bramki. Piłka trafiła w słupek.

Gospodarze w tej części gry nie oddali ani jednego strzału na bramkę Jakuba Mądrzyka.

W drugiej połowie dalej to Miedź była stroną dominującą. W 59. minucie podwyższyła wynik na 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Damiana Tronta do piłki doszedł Kamil Drygas i głową trafił do bramki.

Miedź wciąż atakowała i dało to efekt też w 71. minucie, kiedy Krzysztof Drzazga uderzył z ostrego kąta, bramkarz Motoru wybił piłkę w bok, a tam był Mansfeld. Niemiecki napastnik z bliskiej odległości posłał piłkę do pustej bramki.

Legniczanie grali znacznie lepiej od Motoru, ale nie byli w stanie zachować czystego konta. W 75. minucie po rzucie wolnym piłka odbiła się od Rubena Hoogenhouta i wpadła do bramki Miedzi. Samobójczy gol gracza gości podziałał mobilizująco na gospodarzy. Motor zaczął grać bardziej ofensywnie, poczuł wiatr w żaglach. Ostatni kwadrans spotkania to już częstsza obecność zawodników Gonzalo Feio na połowie legniczan.

Ostatecznie jednak Miedź była znacznie lepszy zespołem i zasłużenie triumfowała.

Teraz zespół Radosława Belli będzie miał przerwę dwutygodniową ze względu na mecze reprezentacyjne.

Motor Lublin - Miedź Legnica 1:3 (0:1)

Bramki: Hoogenhout 75 (sam.) - Drygas 1, 59, Mansfeld 71.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).

Żółte kartki: Szarek, Najemski - Drygas, Kostka.

Motor: Budziłek - M. Król (62. Wójcik), Szarek (46. Rudol), Najemski, Staszak, Luberecki (46. Palacz) - Gąsior (75. R. Król), Sędzikowski, Ceglarz - Weniak, Śpiewak (62. Żebrakowski).

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina - Tront, Lehaire (82. Pierzak), Michalik (68. Agbor), Antonik (87. Niewulis), Drygas (68. Drzazga) - Mansfeld (82. Stanclik).