Miedź z najwyższą wygraną (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica wygrała pewnie na własnym stadionie z Wisłą Płock 4:0 (2:0). To najwyższe zwycięstwo legniczan w tym sezonie. Gole dla ekipy Radosława Belli zdobyli Nemanja Mijusković (dwa), Marcel Mansfeld oraz Bartosz Guzdek. Miedź została wiceliderem tabeli I ligi i będzie nim przynajmniej do niedzieli.

Na początku spotkania groźniejsze akcje stworzyli goście z Płocka. W 3. minucie błąd obrony Miedzi mógł kosztować utratę gola. Po nieporozumieniu Rubena Hoogenhouta z Jurichem Caroliną piłkę przejął David Niepsuj i dośrodkował na głowę Łukasza Sekulskiego, a ten był bliski pokonania Jakub Mądrzyka. Piłka po uderzeniu głową przez Sekulskiego najpierw odbiłą się od murawy a potem przeleicała nad poprzeczką.

Pięć minut później Adam Chrzanowski uderzył futbolówkę głową, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Mądrzyk, który odbił się jak sprężyna i odbił strzał.

Po dobrym początku gości, do głosu doszła Miedź. W 15. minucie Nemanja Mijusković strzelił płasko z 17 metrów w długi róg i dał prowadzenie.

W 31. minucie było 2:0. Damian Tront po indywidualnej akcji podał do Marcela Mansfelda, który z 10 metrów uderzył w środek bramki i zdobył bramkę. Golkiper Wisły przepuścił piłkę pod rękami i nogami. Jego bardzo prosty błąd kosztował wiślaków bramkę.

Wisła jeszcze przed przerwą próbowałą zmniejszyć przewagę. Paweł Chrupałła uderzył z 20 metró, ale dobra interwencją popisał się Mądrzyk.

Po zmianie stron legniczanie grali jeszcze lepiej. W 51. minucie wynik na 3:0 podwyższył Mijusković. Chwilę wcześniej w polu karnym faulowany przez Filipa Lesniaka był Kamil Drygas i arbiter wskazał na wapno.

Miedź dalej atakowała. W 57. minucie Damian Michalik podał do Drygasa, jednak ten będąc w polu karnym, w dobrej sytuacji, uderzył obok słupka.

Ostatecznie Miedź zakończyła mecz wygraną 4:0, kiedy w 88. minucie po dograniu z prawej strony Krzysztofa Drzazgi bramkę z bliskiej odległości zdobył Bartosz Guzdek.

Miedź Legnica - Wisła Płock 4:0 (2:0)

Bramki: Mijusković 15, 51 (karny), Mansfeld 31, Guzdek 88.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Żółte kartki: Salvador - Grić, Spremo, Janus.

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina - Michalik (71. Salvador), Tront, Lehaire (71. Pierzak), Antonik (62. Agbor) - Drygas (77. Guzdek), Mansfeld (62. Drzazga).

Wisła: Gradecki - Niepsuj, Szymański, Chrzanowski, Spremo (57. Hiszpański) - Chrupałła (64. Leśniewski), Grić (46. Janus), Szwoch (71. Strózik), Jime (46. Srecković), Lesniak - Sekulski.