Przegrana Miedzi w ostatniej minucie (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica przegrała na własnym terenie z Resovią 1:2 (0:1). Bramkę, która kosztowała legniczan punkt, Miedź straciła w doliczonym czasie gry. Trafił Bartłomiej Wasiluk. Wcześniej dla Resovii gola strzelił Marcin Urynowicz, natomiast dla Miedzi bramkę zdobył Damian Michalik.

W pierwszej połowie kibice Miedzi dwukrotnie cieszyli się z trafienia, by po chwili zawiedli się z decyzji sędziego. Dwuktrotnie bowiem piłkarze byli na pozycji spalonej. Szkoda zwłaszcza trafienia Damiana Michalika, kiedy przelobował Michała Gliwę.

Gospodarze zdecydowanie częściej atakowali i mieli sporo okazji strzeleckich, jednak brakowało skuteczności.

Natomiast goście z Resovii mimo niewielu okazji, tę skuteczność mieli. W 43. minucie błąd Nemanji Mijuskovica wykorzystał Marcin Urynowicz, który strzelił w długi róg bramki Jakuba Mądrzyka i dał prowadzenie rzeszowianom.

Po zmianie stron kibice Miedzi w końcu mogli cieszyć się z uznanego gola. W 62. minucie strzeł w długi róg oddał Michalik i był remis.

Podopieczni Radosława Belli napierali i starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Okazji było sporo. Jedna to słupek, a druga to minimalnie chybiony strzał Krzysztofa Drzazgi w końcówce.

Ostatecznie jednak to Resovia zdobyła bramkę na wagę trzech punktów. W doliczonym czasie gry Patryk Pierzak sfaulował przed polem karnym gracza gości i ci mieli dogodną okazję bramkową z rzutu wolnego.

Na strzał zdecydował się Bartłomiej Wasiluk. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od muru i zmyliła golkipera Miedzi. Resovia wygrała w Legnicy 2:1.

Miedź Legnica - Resovia 1:2 (0:1)

Bramki: Michalik 62 - Urynowicz 43, Wasiluk 90.

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).

Żółte kartki: Lehaire, Drygas, Hartherz, Pierzak - Górski, Osyra, Kanach.

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina (75. Hartherz) - Michalik, Tront (75. Pierzak), Lehaire (86. Guzdek), Salvador (63. Agbor) - Drygas, Mansfeld (63. Drzazga).

Resovia: Gliwa - Zastawnyj, Chuchro, Osyra, Lempereur - Mazek (61. Ibe-Torti), Kanach (71. Wasiluk), Urynowicz (88. Łyszczarz), Ciepiela (71. Eizenchart), Mikulec (71. Bąk) - Górski.