Chojnowianka umocniła się na fotelu wicelidera (FOTO)

LEGNICA. Chojnowianka wygrała w Legnicy z Konfeksem 2:0 i umocniła się na fotelu wicelidera. Konfeks przeważał pod każdym względem piłkarskich statystyk poza jednym: skutecznością. Chojnowianie szybko osiągnęli cel, bo już w 9 minucie objęli prowadzenie po tym jak Bartek HANIECKI pewnie egzekwował karnego. Końcowy wynik ustalił już w 29 minucie Sławomir RUDNICKI zdobywając gola po drugiej akcji ofensywnej gości.

Negatywnym bohaterem meczu był sędzia Oskar CIERLIK. Wyniku meczu wprawdzie nie wypaczył, ale popełniane przez niego seryjne błędy doprowadziły do niepotrzebne nerwowości na boisku. Emocji nie wytrzymał także jeden z kibiców, któremu po końcowym gwizdku potrzebna była pomoc zespołu ratownictwa medycznego.

Chojnowianka miała klarowny plan i pomysł na mecz: zamurować swoje przedpole i jak się uda atakować. Okazji do atakowania goście zbyt wielu nie mieli. Z planu defensywnego wywiązali się perfekcyjnie. Konfeks w pierwszej połowie w zasadzie bił głowa w mur. Mało było gry bocznymi strefami a próba przetaczania piłki środkiem boiska była skazana na niepowodzenie. I małe to pocieszenie, że Konfeks np. w rutach rożnych wygrał 1 połowie...10:0.

Chojnowianka nie przypadkowo jest NAJLEPIEJ grającym zespołem na wyjazdach. I to potwierdziło się w Legnicy. Konfeks jak już zorientował się, że wjechanie z piłką do bramki jest mało realne próbował strzelać z dystansu. Mieli okazje Jazowiecki, Korczyński, ale na posterunku był Maksymilian ZIELEŃ w bramce gości. W 47 minucie po uderzeniu Jakuba ZIEMBY w sukurs gościom przyszła poprzeczka.

Jednak najdogodniejszą okazję na zdobycia gola dla gospodarzy w końcówce meczu miał Ivan Tkaczenko, ale kapitalnie wybronił uderzenie wspomniany Zieleń. Chojnowianka mistrz defensywy wyjazdowej (tylko 14 stracony goli - najmniej w całej okręgówce) i do bólu skuteczna na wyjazdach (44 gole czyi najwięcej na wyjazdach). W Legnicy 4 akcje ofensywne i dwa gole. Pogratulować. Ich miejsce na fotelu wicelidera nie jest przypadkowe...

Oba zespoły walczą o baraże i pewnie do ostatniej kolejki decydować się będzie kto zagra w tych barażach. Prawda jest jednak brutalna. Jedni i drudzy w tych składach personalnych nie mają czego szukać w 4 lidze dolnośląskiej... Ale ważne, że i Konfeks i Chojnowianka dodają mocno kolorytu klasie okręgowej!

10 wyjazdowe zwycięstwo Chojnowianki i druga domowa porażka Konfeksu stały się faktem...

Konfeks Legnica - Chojnowianka Chojnów 0:2(0:2)

B.Haniecki 9 min, S.Rudnicki 29 min

KONFEKS: Stępień - Nowak, Dańczak( 59 min. Chojnowski), Plebaniak, Karolczak - Ziemba, Cihhy, Jazowiecki, Pilarowski, Śwędzikiewicz( 37 min. Korczyński) - Krupa ( 84 Tkaczenko).

CHOJNOWIANKA: Zieleń - J.Kulik, Mastalerz, Chudzik( 60 min. Światkowski), Ewkowski( 65 min. Cichoń) - Olewnik( 71 min. Jędrusiak), Zazulczak, Baszczak, Haniecki  - M.Kulik( 87 min. Rabanda), Rudnicki.