grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Miedziowe bez punktów

Mecz dziewiątej kolejki PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębie Lubin z Vistalem Gdynia nie przyniósł „miedziowym” upragnionych punktów. Po spotkaniu trzymającym w napięciu do ostatnich sekund podopieczne Bożeny Karkut musiały uznać wyższość Gdynianek 25:26. Po 9 kolejce lubinianki z dorobkiem 12 punktów zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym meczu, na własnym parkiecie podopieczne Bożeny Karkut podejmować będą Olimpię-Beskid Nowy Sącz.

W pierwszej odsłonie meczu lepiej zaprezentowały się gospodynie, które już na samym początku wypracowały sobie przewagę trzech oczek. Po dziesięciu minutach sytuacja nie uległa zmianie, gdynianki nadal utrzymywały bezpieczną przewagę trzech punktów. Choć „miedziowym” parę minut przed końcem pierwszego rozdania udało się doprowadzić do remisu po jedenaście po celnym trafieniu na raty z rzutu karnego Premovic. Ale mimo że do końca było zaledwie 180 sekund, gdynianki przeprowadziły trzy skuteczne bramkowe ataki i zrobiło się 14:11.

Na drugą połowę lubinianki wyszły bez swojej rozgrywającej Joanny Obrusiewicz, której jeszcze pod koniec pierwszej części odnowił się uraz i już do końca spotkania na parkiet nie powróciła. Natomiast gospodynie koncertowo rozpoczęły drugą odsłonę meczu.

Po dziesięciu minutach przewaga Vistalu wynosiła sześć bramek 20:14. Dzięki udanym rzutom Żany Marić oraz stojącej na bramce Moniki Wąż przewaga gospodyń z każda minuta malała. Pięć minut przed końcem na tablicy wyników wyświetlił się remis po 24. Po chwili dwie kolejne bramki rzuciły zawodniczki Vistalu. Lubinianki do końca walczyły o inne zakończenie niedzielnego meczu, ale na to zabrakło już czasu.

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin 26:25 (14:11)
Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka – Kobylińska 9, Janiszewska 6, Tasić 4, Kulwińska 3, Kozłowska 2, Zych 2, Gutkowska, Stanulewicz, Dorsz, Galińska.
Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Marić 11, Załęczna 4, Premović 2, Jochymek 2, Milojević 2, Paluch 1, Wiertelak 1, Obrusiewicz 1, Walczak 1, Konofał.