grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Derby dla Chrobrego (FOTO)

LUBIN.  Derbowy mecz w ramach 3. serii ORLEN Superligi zakończył się wygraną KGHM Chrobrego Głogów. W drugiej połowie meczu z Zagłębiem goście byli dużo lepsi i zwyciężyli pewnie.

Jak na derby przystało od początku oglądaliśmy walkę na sto procent. W tym meczu nie było straconych piłek, a obie ekipy dawały z siebie wszystko. Zagłębie, które przegrywało 1:2 rzuciło cztery bramki z rzędu i na tablicy wyników mieliśmy 5:2. Rezultat po stronie gospodarzy mógł być jeszcze bardziej korzystny, jednak w sytuacjach sam na sam zabrakło zimnej krwi, czy też skuteczności. To czego nie wykorzystali gospodarze, padło łupem głogowian i kilka minut później mieliśmy remis po 7. Od tego momentu na parkiecie hali RCS w Lubinie oglądaliśmy wymianę ciosów z nieznaczną przewagą Miedziowych. W 22. minucie Zagłębie odzyskało trzybramkowe prowadzenie z początku spotkania – 13:10, ale znów mieliśmy podobny scenariusz, w którym w kilka minut goście z Głogowa odrobili straty. Mało tego, jeszcze przed przerwą KGHM Chrobry wyszedł na prowadzenie.

Od początku drugiej połowy przewaga leżała po stronie przyjezdnych. Głogowianie szybko dorzucili dwie bramki i ich przewaga wzrosła do trzech trafień. Zagłębie walczyło i powoli odrabiało straty, jednak to KGHM Chrobry miał więcej argumentów po swojej stronie. W 48. minucie było 24:30 i to goście byli dużo bliżej upragnionego zwycięstwa. Przyjezdni nakręcali się z każdą kolejną akcją. Lubinianie starali się jak mogli, ale na och drodze stawała mocna defensywa głogowian, a także niezawodny w derbowych starciach bramkarz KGHM Chrobrego, Rafał Stachera. Cztery minuty przed końcem przewaga gości wynosiła aż 10 bramek!

MKS Zagłębie Lubin – KGHM Chrobry Głogów 27:37 (16:17)

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Stankiewicz, Hlushak, Rafał Krupa 4, Moryń 9, Krysiak 4, Michalak 1, Drozdalski 2, Bekisz, Iskra  4, Pedryc, 3 Kałużny, Rutkowski.

KGHM Chrobry: Stachera, Dreviankin – Grabowski 5, Wrona 1, Zieniewicz 6 , Kosznik, Tilte 4, Orpik 2, Jamioł, 1 Dedej, Matuszak 6, Ortezov 1, Strycz, Paterek 8, Hajnos 2, Skiba 1.