grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Polkowice mały krok od mistrzowskiej korony

POLKOWICE. Za nami 3.potyczka o Mistrzostwo Polski w koszykówce kobiet. Po dwóch meczach w Polkowicach rywalizacja przeniosła się do Lublina. We wtorkowym meczu podopieczne Karola KOWALEWSKIEGO po dramatycznym meczu walki pokonały AZS UMCS Polski Cukier Lublin 77:73 i w rywalizacji do trzech zwycięstw BC Polkowice prowadzą 2:1. Czy w środowy wieczór Polkowice będą świętować 5.koszykarskie Mistrzostwo Polski ?

O zaciętości pojedynku niech świadczy fakt, że po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał wynik 38:38...Druga połowa rozpoczęła się od serii 8:0 dla lublinianek. Później gospodynie wróciły na dwucyfrowe prowadzenie - 51:41. W czwartej kwarcie od wyniku 51:57, to polkowiczanki rzuciły osiem kolejnych punktów. Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Na 20 sekund przed końcem zespół gości prowadził 73:70.

Czy w środę sportowa Duma i Chluba Zagłębia Miedziowego postawić pieczęć na mistrzostwie Polski ?

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - BC Polkowice 73:77 (25:13, 13:25, 17:11, 18:28)

Lublin: Taylor 20, Mack 17, Ziętara 9, Trzeciak 8, Zec 8, Stanacew 7, Zięmborska 4, Yurkevichus 0, Zając, Goszczyńska, Nassisi

Polkowice: Wheeler 27, Spanou 15, Puter 9, Friskovec 8, Gertchen 8, Telenga 4, Zasada 3, Gajda 3, Cado 0, Banaszak 0, Stępień