Trwa passa polkowickich kolarzy

POLKOWICE.  Kolarze MKS Polkowice udowadniają, że w każdym swoim starcie należą do czołówki krajowej. Ostatnie wyścigi przyniosły kolejne medale.

W sobotę 12 maja podczas kryterium ulicznego rozgrywanego w Bielsku-Białej na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Bęben (MKS Polkowice), na 5. miejscu finiszowali Jakub Kielin w juniorach, a w juniorach młodszych Adam Drozdowski.

Tego samego dnia odbył się w Pieszycach kolarski wyścig szosowy „Korona Gór Sowich”. W wyścigu dzieci i młodzieży na 3. miejscu uplasował się Jakub Mickiewicz.

W Mikołowie rozegrano 48 kryterium Asów – III serię Mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych. W juniorach na 7. miejscu ukończył wyścig Szymon Bęben, a Jakub Kielin był 14. W juniorkach młodszych na 9. miejscu finiszowała Natalia Gacek.

Natomiast 14 maja ruszyła kolejna edycja Lubuskiej Szosowej Ligi Kolarskiej. Na torze w Starym Kisielinie ścigało się ponad 70 młodych adeptów kolarstwa. W młodziczkach zwyciężyła Kornelia Szylko , a Oliwia Pyrzeńska finiszowała na 2. miejscu. W wyścigu chłopców 11-14 lat Radosław Macyszyn wywalczył 2.miejsce.

Dodajmy, że Kornelia SZYLKO jedna z wielu utalentowanych kolarek i kolarzy MKS Polkowice to córka....Martyny "Czarna pantera" SZYLKO, nowej radnej Powiatu Polkowickiego z gminy Radwanice. Mama i córka mają konkretny plan na życie. Córka za 5 lat chce zdobywać medale mistrzostw Polski w kolarstwie a mamie za pięć lat marzy się fotel wójta gminy Radwanice. I co ważnej OBIE mają szansę na zrealizowanie tych marzeń...