Derby dla Męcinki (FOTO)

MĘCINKA. W sobotnie doszło do gminnych derbów pomiędzy Bazaltem Piotrowice, a KS Męcinka w ramach 17.kolejki legnickiej Klasy A grupy III. Mecz zapowiadał się tym bardziej frapująco, że obie drużyny w przerwie zimowej wzmocniły się, a na inauguracje rundy wiosennej pewnie i wysoko wygrały swoje spotkania. Mimo, że zawody odbywały się w Męcince, to formalnie gospodarzem byli piotrowiczanie.

Pojedynek sąsiadów zza miedzy dostarczył sporo emocji, walki i dramaturgii. Do przerwy 1:1 – prowadzenie KS dał Marek Popardowski, a wyrównanie Bazaltowi dał Marcel Szałach.

Zarówno jeden jak i drugi zespół miał sytuacje podbramkowe, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Od 70 minuty ekipa z Piotrowic musiała radzić sobie w osłabieniu, ponieważ Artur Spychaj drugi raz został napomniany żółtą kartką. Na rozstrzygnięcie zebrana publiczność czekała niemalże do samego końca. W 90 minucie gola na 2:1 dla KS strzelił po rzucie rożnym Dawid Zapaśnik. W doliczonym czasie gry komplet punktów, dla podopiecznych trenera Adama Gabrysia, przypieczętował trzecią bramką Przemysław Piec.

Drużyna z Męcinki niezmiennie lideruje w ligowej tabeli i utrzymała pięć punktów przewagi nad drugimi Wilkami Różana, które dziś ograły Huragan Proboszczów 5:1. Bazalt Piotrowice notowany jest na ósmej pozycji.

Klasa A: Bazalt Piotrowice – KS Męcinka 1:3 (1:1)
Bramki: Marcel Szałach – Marek Popardowski, Dawid Zapaśnik, Przemysław Piec
Bazalt: Bartosz Rzepa – Marcin Karliński, Bartłomiej Pastuła, Marek Błoński, Daniel Wojda, Karol Malina (Sebastian Sado 46’), Wojciech Smyk, Artur Spuchaj, Marcel Szałach, Marcin Wasilewski, Artur Wasilewski
KS Męcinka: Patryk Szlęk - Łukasz Stanasiuk, Marek Popardowski, Kamil Fitrzyk, Szymon Skibiński - Michał Szymonowicz, Dawid Zapaśnik, Przemysław Piec, Maciej Gabryś, Jakub Popardowski - Marcin Bagiński. Na zmiany wchodzili: Jakub Kaja, Krzysztof Makowski.
Czerwona kartka: Artur Spychaj (70’ – Bazalt; za drugą żółtą)