Jaworzanka nie zwalnia tempa (FOTO)

OBORA. Trzecie zwycięstwo z rzędu, a do tego w wysokich rozmiarach, odniosła Jaworzanka 1946 Jawor na boiskach grupy II legnickiej Klasy A. Tym razem jaworzanie rozgromili na wyjeździe Fortunę Obora 6:1, aczkolwiek po pierwszej połowie było 1:1.Dla gospodarzy była ta trzecia przegrana w bieżącej rundzie wiosennej.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy starali się narzucić swoje warunki gry i przeważali. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 8 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Krasińskiego, futbolówkę do siatki zapakował z główki Kajetan Marcinkiewicz. W kolejnych minutach podopieczni trenera Dariusza Szeligi mogli pójść za ciosem, ale brakowało wykończenia.

Z czasem początkowy impet opadł, a do głosu zaczęła dochodzić częściej Fortuna. W 25 i 30 minucie miała dobre okazje, aby wyrównać - w pierwszej sytuacji futbolówka po strzale poszybowała nad poprzeczką, a w drugim nikt nie przeciął toru jej lotu po dograniu z prawej strony pola karnego. Gospodarze dopięli swego w 44 minucie, kiedy to doprowadzili do remisu, po tym jak Piotr Karczewski wykorzystał rzut karny.

Drugie 45 minut Jaworzanka również rozpoczęła ze sporym animuszem i w odróżnieniu od pierwszej odsłony była konsekwentna w swoich działaniach od początku do końca. Zawodnicy z grodu Świętego Marcina w przeważali, dominowali do ostatniego gwizdka sędziego. Jednak zanim objęli prowadzenie, kilka razy pudłowali lub byli powstrzymywani. Impas ten został przerwany w 67 minucie, gdy po centrze z prawej flanki Krystiana Broda, na listę strzelców wpisał się Bartosz Krasiński.

W 74 minucie było już 1:3 dla Jaworzanki. Marko Sorokin zagrał do Kewina Klasy, a on silnym uderzeniem z kilkunastu metrów skierował piłkę w "okienko". Następnie Kajetan Marcinkiewicz w odstępie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie pokonał bramkarzy Fortuny i tym samym skompletował hattricka. W doliczonym czasie gry Kajetan Marcinkiewicz wyłożył piłkę w polu karnym Alanowi Żądłowi, który przypieczętował triumf jaworzan.

Fortuna Obora - Jaworzanka 1946 Jawor 1:6 (1:1)
Bramki: Piotr Karczewski 43'-k.  - Kajetan Marcinkiewicz 10', 83', 84', Bartosz Krasiński 67', Kewin Klasa 74', Alan Żądło 90'
Fortuna: Michał Waliński (BR) - Patryk Cholewa, Rafał Cież, Raffael Irski (Mariusz Janiszewski 70'), Piotr Karczewski, Dawid Kleczewski (Maciej Cholewa 46'), Rafał Makuch (Kpt.), Tomnasz Niegluj, Bartosz Podniżny, Łukasz Rudnicki (Sebastian Kulaczkowski 60'), Paweł Tamin
Jaworzanka 1946: Daniel Sowiak (BR) - Krystian Broda, Michał Grządkowski, Kewin Klasa (Alan Żądło 75'), Bartosz Krasiński (Daniel Łupkowski 75'), Julian Kulik (Sebastian Wojcoechowski 65'), Kajetan Marcinkiewicz, Jakub Rzepka (Marcin Tymofiejczyk 25'), Gracjan Skoczylas (Miłosz Ciliński 60'), Mario Sorokin (Piotr Kaliszczak 77'), Przemysław Wiśniewski (Kpt.)

Żółte kartki: Dawid Kleczewski, Łukasz Rudnicki (Fortuna) oraz Bartosz Krasiński (Jaworzanka 1946)
Sędziowali: Agnieszka Nowak (główna) oraz Artur Tomaszewski i Jakub Ferenc (asystenci) - KS Legnica/Delegatura Lubin