Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Schronisko Młodzieżowe w Jaworze na pełnych obrotach (FOTO)

JAWOR. Epidemia nie daje zapomnieć o sobie, ale szczęśliwie część bardzo restrykcyjnych ograniczeń została cofnięta i od lutego Powiatowy Zespół Schronisk Młodzieżowych w Jaworze może przyjmować gości.

Schronisko Młodzieżowe w Jaworze na pełnych obrotach (FOTO)

Obiekt może być tylko połowicznie obłożony, ale w trudnych czasach dobre i to. - Nie bagatelizujemy zaleceń sanitarno-epidemiologicznych i respektujemy przepisy, jednak równocześnie rozumiemy, że w ludziach drzemie potrzeba aktywności, poznawania, przemieszczania. Dlatego nie dziwi że, gdy tylko można wyruszyć "poza swój własny ogródek", spragnieni wolności turyści chętnie opuszczają domy, by doświadczać piękna natury i kultury różnych części kraju oraz świata. Zachęcamy wszystkich turystów indywidualnych, osoby przebywające w podróżach służbowych, studentów na praktykach, itp. do odwiedzenia Schroniska Młodzieżowego w Jaworze. Do dyspozycji oddajemy Wam pokoje 1-,2-,3-osobowe z łazienkami, WiFi i TV. Dla naszych gości dostępny jest parking. Budynek również zaopatrzony jest w windę, kuchnię samoobsługową, pralnię oraz salę wypoczynku. W miejscowej kuchni dla chętnych przygotowywane są posiłki - zachęca Krzysztof Kowalczyk
Dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze,

W ostatnich miesiącach załoga PZSM podjęła wspólny wysiłek w celu odświeżenia wizerunku Schroniska, odnawiając wnętrza recepcji, sali konferencyjnej i sali wypoczynku. O stronę estetyczną zadbali jaworscy plastycy, na czele z panią Honoratą Kulig z Pracowni Artystycznej Wrażliwości, która wykonała wspaniale ryciny zabytków Powiatu Jaworskiego. Sala wypoczynku została doposażona w akcesoria do gier: tenis stołowy, billard, piłkarzyki.

- W kontekście panujących na rynku turystycznym ograniczeń dostrzegamy, że wiele podmiotów tej branży mierzy się z ryzykiem zaprzestania działalności społecznej lub gospodarczej, trudnościami finansowymi czy zagrożeniem utraty rentowności. Niezaprzeczalnie wymagają one wsparcia. Chcemy pomóc również "młodym wilkom" z potencjałem na skuteczne wypromowanie walorów turystyczno-krajoznawczych regionu. Zapraszamy chętne organizacje pozarządowe z branży turystycznej, rozwijające się przedsiębiorstwa, touroperatorów, przewodników turystycznych (miejskich, terenowych, górskich) oraz start-upy z branży turystycznej i okołoturytycznej działających na terenie powiatu jaworskiego - informuje Krzysztof Kowalczyk.

Oferta adresowana do wymienionych podmiotów będzie polegała na udostępnieniu w projekcie startowym 3 lokali biurowych Schroniska Młodzieżowego w Jaworze na cele wykonywania działalności po bardzo korzystnych cenach. Wybór podmiotów inkubowanych nastąpi w trybie otwartego naboru na wykorzystanie tych pomieszczeń i zakończy się 31.03.2021 r.

Podmioty inkubowane mogą również liczyć na:
- wynajem sal konferencyjnych i szkoleniowych na dogodnych warunkach,
- wsparcie z organizacji spotkań, konferencji, lokalnych wydarzeń,
- inicjowanie przez PZSM kontaktów podmiotów inkubowanych z organizacjami i przedsiębiorstwami z branży turystycznej działających na obszarze Ziemi Jaworskiej w celu - tworzenia partnerstw lokalnych, które mogą w przyszłości ewoluować w kierunku regionalnej sieci współpracy,
- współpracę dwustronną w zakresie pozyskiwania środków na cele rozwoju turystyki i krajoznawstwa powiatu jaworskiego.

W sprawie funkcjonowania Inkubatora Turystycznego prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 627 150 lub 76 870 88 86, a także mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

- Nie poprzestajemy jedynie na bieżącej działalności i chcemy się rozwijać. Aktualnie czekamy na ogłoszenie wyników naboru w ekologicznym konkursie grantowym "Tu mieszkam, tu zmieniam", którego organizatorem jest Fundacja Santander Bank Polska S.A. Zaprosiliśmy wytwórców regionalnych produktów o dołączenie do projektu "Marki lokalne Dolnego Śląska – tworzone z pasją" poprzez przekazanie unikatowych produktów reklamowych na geopółkę umieszczoną w Schronisku Młodzieżowym, a użyczoną nam przez Stowarzyszenie "LGD Pogórze Kaczawskie". Współpracujemy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną w ramach portalu dolnyslasktravel.pl, promującego wycieczki w naszym województwie. Planujemy już kolejne inicjatywy. Mamy nadzieję, że jeszcze o nas usłyszycie - dodaje Krzysztof Kowalczyk.

Powiązane wpisy