Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Uwaga kierowcy! Będą pierwsze utrudnienia na skrzyżowaniu przy targowisku

ZŁOTORYJA.  Na dobre rozpoczyna się budowa ronda spinającego ulice Staszica, Krzywoustego, Sienkiewicza i Konopnickiej. Zastąpi ono nieefektywną sygnalizację świetlną. Ma kosztować miasto raptem… 160 tys. zł. Wykonawca inwestycji zapowiedział już wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która m.in. całkowicie zamknie wlot ul. Konopnickiej oraz zjazd w kierunku Wilkowa. Nowe znaki mogą się pojawić jeszcze dzisiaj.

Miasto w drogowej ofensywie

ZŁOTORYJA.  Tuwima, Mieszka I, Brodatego, Słoneczna, Szczęśliwa, Matejki, Sikorskiego, Garbarska, Legnicka – czy na tych ulicach pojawi się w najbliższych miesiącach nowy asfalt? Wszystko wskazuje, że tak. Wczoraj w ratuszu otwarto oferty na modernizację miejskich dróg. I jest dobra wiadomość – jedna z nich mieści się w zakresie możliwości finansowych miasta.

Pałac ślubów czeka na nowy dach

ZŁOTORYJA. Miasto szuka fachowców, którzy wymienią dach na budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Złotoryi. W magistracie czekają na oferty od firm dekarskich do najbliższego czwartku. Bez rozstrzygnięcia pozostał natomiast kolejny przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu komunalnym.

Inwestycyjny boom na drogach gminy Pielgrzymka

PIELGRZYMKA. To była więcej niż dobra kadencja samorządu gminy Pielgrzymka. Chyba najlepsza w historii... - Na inwestycje przeznaczyliśmy w tej kadencji prawie 70 mln zł, z czego pozyskaliśmy zewnętrze fundusze na poziomie prawie 55 mln zł. Gmina Pielgrzymka jest niezamożną wiejską gminą, lecz na pewno gminą zaradną, a środki finansowe, które przeznaczyliśmy w tych latach na inwestycje, były rekordowe - mówi Tomasz SYBIS, wójt gminy Pielgrzymka( od 2006 roku).

Budowa i odbudowa dróg gminnych na terenie Gminy Pielgrzymka -to inwestycja o wartości wartość 5 426 540,78 PLN} W pierwszej kolejności asfalt otrzymają drogi w Sędzimirowie, prowadzące w kierunku cmentarza i świetlicy wiejskiej. Następnie prace przesuną się na przygotowane trasy w Nowej Wsi Grodziskiej, Czaplach, Twardocicach i Proboszczowie.
Wykonawca już przystępuje do przygotowywania kolejnych odcinków dróg. W Pielgrzymce, między drogą na Recynk a dawnym ośrodkiem zdrowia, rozpoczynają się prace ziemne oraz roboty związane z budową podbudowy z kruszywa kamiennego.

Miasto zleciło przebadanie złotoryjskich pierwszaków i ósmoklasistów

ZŁOTORYJA.  Ponad 140 uczniów ze złotoryjskich podstawówek zostało objętych przesiewowymi badaniami okulistycznymi. Prawie 10 proc. z nich trafi do dalszej diagnostyki u specjalisty. Akcję zorganizowała Przychodnia Rejonowa w Złotoryi, a sfinansowała ją gmina miejska ze swojego budżetu.

Dziewięć ulic do remontu. Będą jak nowe

ZŁOTORYJA. Prawie dwa kilometry nowego, równego asfaltu pojawi się jeszcze w tym roku na miejskich drogach Złotoryi. Do końca lata magistrat zamierza wyremontować 9 ulic – całych lub ich fragmenty. Prace będą sfinansowane w zdecydowanej większości ze środków rządowych. Poszukiwany jest w tej chwili wykonawca robót.

Nocą jak za dnia. Bezpieczniej na wylocie do Legnicy

ZŁOTORYJA. Ulica Legnicka „wjechała” na wyższy poziom bezpieczeństwa – przynajmniej na tym odcinku, którym zarządza Urząd Miejski w Złotoryi. Trzy przejścia przez jezdnię, w tym to cieszące się złą sławą przy dawnym basenie, zyskały właśnie dodatkowe oświetlenie. Trudno teraz z daleka nie dostrzec pieszego.

Walczyli o kolej i wierzą, że pasażerski ruch powróci do Złotoryi

ZŁOTORYJA. Na piątkowych Targach Pracy w Złotoryi oprócz licznie przybyłej młodzieży ze złotoryjskich szkół i pracodawców z całego regionu, spotkać można było najważniejszych samorządowców Ziemi Złotoryjskiej. Radny Sejmiku Dolnośląskiego Piotr KARWAN w towarzystwie burmistrza Roberta Pawłowskiego, wójta Jana Tymczyszyna i radnej powiatowej Anny Melskiej, rozmawiał o najważniejszych wyzwaniach dla regionu w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych.

Zamykają drogę. Objazd prowadzi przez... oczyszczalnię ścieków

ZŁOTORYJA.  Po weekendzie pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu samochodowym związane z budową ronda na ul. Legnickiej. Na dwa tygodnie zamknięta zostanie droga na pl. Sprzymierzeńców. Objazd poprowadzi przez... oczyszczalnię ścieków.

Wracają schody na targ

ZŁOTORYJA.  Do świąt wielkanocnych powinny być gotowe nowe schody na ul. Staromiejskiej. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Złotoryi wzięli się z odtworzenie konstrukcji, przy „handlowcu”. Dojście do targowiska ma być teraz bezpieczniejsze.

Targi wracają do Domu. Nie zabraknie „miedziowych” ofert pracy

ZŁOTORYJA. To mają być największe targi pracy w Złotoryi od 2019 roku. Impreza, która przede wszystkim kojarzy pracodawców z potencjalnymi pracownikami, pozwalając na znalezienie zatrudnienia, odbędzie się 15 marca. Organizatorzy liczą na przynajmniej pół setki wystawców. Jak wygląda obecnie sytuacja na rynku pracy w powiecie złotoryjskim?

Umowa na jedną z najtrudniejszych inwestycji miejskich podpisana – można zaczynać

ZŁOTORYJA. Jeszcze w marcu powinny się zacząć pierwsze prace przy przebudowie newralgicznego dla Złotoryi skrzyżowania przy targowisku miejskim. Inwestycję zrealizuje firma Jagielski. W piątek miasto podpisało umowę z wykonawcą. Będzie to już szósta krzyżówka, którą w ciągu ostatnich czterech latach magistrat przerobi na rondo. To dobry kierunek, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach – uważa złotoryjska policja.

Miasto zapłaci za inwestycję 7,9 mln zł . Sfinansuje ją z pieniędzy, które otrzymało od rządu z puli środków przeznaczonych na usprawnienie dojazdów do stref przemysłowych (dotacja z Polskiego Ładu pokryje aż 98 proc. wszystkich kosztów).

Złotoryjanin został wiceprezesem KGHM

ZŁOTORYJA.  Piotr Stryczek, prawnik i menadżer ze Złotoryi, został nowym wiceprezesem spółki KGHM Polska Miedź. Na to stanowisko powołała Stryczka Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź.    

Tu działka, tam działka… Wszystko na sprzedaż w marcu i kwietniu

ZŁOTORYJA.  Ziemię pod dom jednorodzinny z łatwym dostępem do sieci można kupić w Złotoryi przy ul. Jesionowej. Miasto wystawiło też na przetarg parcele budowlane na ulicach Władysława Broniewskiego i Śląskiej. Z kolei na ul. Rzemieślniczej szuka kupca na grunt pod usługi.

Budżet obywatelski bardziej „zielony”. Startuje po weekendzie

ZŁOTORYJA. Projekty ekologiczne będzie w tym roku promował złotoryjski budżet obywatelski – zostanie na nie przeznaczona osobna pula środków. Propozycje zadań można zgłaszać już od poniedziałku 4 marca. Głosowanie odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

Wódka bije w Złotoryi piwo. Wydają potężne kwoty

ZŁOTORYJA. Alkohol za ponad 27 milionów złotych sprzedały w ubiegłym roku złotoryjskie sklepy i restauracje. Czy to dużo? Starczyłoby na gruntowne wyremontowanie kilkunastu kilometrów dróg (takich jak ul. Stanisława Staszica) albo… wybudowanie basenu z niecką do pływania i saunami. Dość powiedzieć, że to kwota przekraczająca o kilka milionów tegoroczne nakłady miasta na inwestycje drogowe, których przecież nie brakuje.

Masz wybór! Wybierz....

ZŁOTORYJA. Każdego dnia życie stawia przed nami wybory. Raz mniejsze, raz większe. Można powiedzieć, że niektóre kampanie są ponadczasowe – nasza kampania do takich należy. Kampania zdrowia, ekologii i oszczędności. Mieszkańcy Złotoryi mają wprawę w podejmowaniu dobrych, świadomych wyborów. A to dlatego, że coraz częściej decydują się na wybór złotoryjskiej kranówki. Stoi za tym kilka niepodważalnych faktów...

Praca szuka człowieka, a RPK szuka specjalisty

ZŁOTORYJA. REJONOWE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W ZŁOTORYI Poszukuje pracownika na stanowisko: OPERATORA – KIEROWCY POJAZDÓW SPECJALISTYCZNYCH.

Już niebawem VI Targi Pracy w Złotoryi. Partnerem Związek Pracodawców Polska Miedź

ZŁOTORYJA. Na 15 marca Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi zaplanował już VI Targi Pracy. Odbędą się one w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi. Swój udział potwierdziła rekordowa liczba wystawców. Partnerem Targów Pracy został Związek Pracodawców Polska Miedź. 

- Z przyjemnością informuję, że jako Związek Pracodawców Polska Miedź, będziemy partnerem Targów Pracy w Złotoryi, które odbędą się już 15 marca tego roku. Nasze zaangażowanie w tego typu przedsięwzięcia wynika z głębokiej znajomości potrzeb naszych firm członkowskich, chęci wspierania rozwoju zawodowego oraz rekrutacji w regionie. Tegoroczne targi będą kolejną okazją do spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, zdobycia cennych kontaktów oraz poszukiwania nowych możliwości kariery zawodowej. Chciałabym przypomnieć, że w ubiegłym roku zorganizowaliśmy I Regionalne Targi Pracy i edukacji w Lubinie, które cieszyły się ogromną popularnością oraz pozytywnymi opiniami zarówno ze strony uczestników, jak i pracodawców. Już dziś zapraszamy Państwa do udziały w II edycji tego wydarzenia, które odbędzie się 5 kwietnia br. - mówi Marta Wisłocka, prezes zarządu ZPPM.

Umowa podpisana. Solaris zaczyna produkcję autobusów dla Złotoryi

ZŁOTORYJA. Proces produkcyjny autobusów elektrycznych dla Złotoryi ruszył! Wczoraj w siedzibie Solarisa burmistrz Robert Pawłowski podpisał kontrakt wart ponad 5,5 mln złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, elektrobusy w złotoryjskich barwach pojawią się u nas jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Zebra cała w bieli. Kolejne czekają na wyjście z ciemności

ZŁOTORYJA. Zmora kierowcy? Pieszy czający się w ciemnościach przy pasach. Ale na zebrze przy sanepidzie to już przeszłość – od kilku nocy tonie w jasnej poświacie. To efekt realizacji projektu miejskiego, na który złotoryjski magistrat pozyskał ponad 300 tys. złotych dofinansowania. Dzięki tym środkom na głównej drodze przez miasto mają powstać jeszcze cztery takie rozświetlone przejścia przez jezdnię.

Powiązane wpisy