Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Jest praca w RPK w Złotoryi. Na kierowniczym stanowisku

ZŁOTORYJA. REJONOWE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W ZŁOTORYI poszukuje pracownika na stanowisko kierownicze!

Gminę Pielgrzymka pokryje sieć rowerowych cyklostrad. Brawo

PIELGRZYMKA. Gmina Pielgrzymka będąca wrotami do Pogórza Kaczawskiego nie zwalnia inwestycyjnego tempa. Gmina Pielgrzymka dwukrotnie otrzymała dotację z Unii Europejskiej na projekt budowy Cyklostrady Dolnośląskiej na terenie gminy Pielgrzymka. Są to projekty:
Cyklostrada Dolnośląska - odcinek na terenie Gmin Pielgrzymka i Złotoryja Realizowany w partnerstwie z Gminą Złotoryja. oraz Cyklostrada Dolnośląska - odcinek na terenie Gminy Pielgrzymka - etap II.

Rozkopują Hożą. Będzie objazd do szpitala

ZŁOTORYJA. Rozpoczyna się długo zapowiadana przebudowa ulicy Hożej. We wtorek 16 lipca pojawią się pierwsze utrudnienia dla kierowców – od skrzyżowania z ul. Słowackiego do zjazdu w ul. Wiśniową będzie frezowana nawierzchnia jezdni. Czasowa organizacja ruchu przewiduje odcinkowe zamykanie drogi dojazdowej do szpitala. Drogowcy wyznaczą objazd do lecznicy.

Kres męki kierowców

ZŁOTORYJA. Wjazd do Złotoryi od strony Chojnowa wreszcie bez rujnujących amortyzatory dziur! Zarządca tej trasy, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, kończy remont nawierzchni, o który wielokrotnie dopominali się złotoryjscy samorządowcy. Ostatnia warstwa asfaltu ma być położona po najbliższym weekendzie.

Znamy datę otwarcia nowego PSZOK-u. Jest konkurs dla mieszkańców

ZŁOTORYJA.  Konkurs na nazwę dla punktu ponownego użycia przedmiotów, który wkrótce zacznie działać przy pl. Sprzymierzeńców, ogłasza złotoryjski ratusz. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda o wartości pół tysiąca złotych. O tym, czyja propozycja wygra, zdecydują mieszkańcy podczas pikniku ekologicznego, który odbędzie się pod koniec lipca na otwarcie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Cmentarz do przebudowy. Pojawią się „ściany pamięci”

ZŁOTORYJA. Miastu udało się w końcu podpisać umowę na przebudowę placu przy kaplicy cmentarnej. Poszukiwania wykonawcy trwały ponad dwa lata. Jego zadaniem będzie przygotowanie terenu pod kolumbaria, które staną tutaj w niedalekiej przyszłości.

Nowe rondo bez świateł i korków

ZŁOTORYJA. Kierowcy wjeżdżający do Złotoryi od strony Legnicy odetchnęli z ulgą – na budowie ronda przy galerii handlowej wyłączona została sygnalizacja świetlna, która generowała kilkusetmetrowe zatory. To znak, że inwestycja zbliża się dużymi krokami do finału.

Szpital Powiatowy w Złotoryi szuka specjalisty ds. Pozyskiwania Funduszy

ZŁOTORYJA.  Szpital Powiatowy w Złotoryi w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje Specjalisty ds. Pozyskiwania Funduszy! Jeśli posiadasz doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, jesteś osobą zaangażowaną, pełną energii i z pasją do działania, to ta oferta jest dla Ciebie! Pracując w Szpitalu w Złotoryi będziesz odpowiedzialny/a za monitorowanie aktualnych naborów o dofinansowanie, przygotowanie wniosków zgodnie z wytycznymi oraz obsługę procesu zawierania umów i rozliczanie projektów i ich sprawozdawczość.

Gmina Pielgrzymka kupi fotowoltaiczną tężnię solankową

PIELGRZYMKA. Gmina Pielgrzymka jest jednym z laureatów VI edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki grantowi przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w wysokości 24 tys. złotych zakupimy fotowoltaiczną tężnię solankową, którą będzie zamontowana we wsi Czaple, gm. Pielgrzymka.

Chojnowska do remontu

ZŁOTORYJA. Ulica Chojnowska idzie do remontu. Choć nie w całości. Pierwsze prace mają się rozpocząć już jutro. Droga ma być cały czas przejezdna.

Szkło na raz – jeden pojemnik zastępuje dwa

ZŁOTORYJA.  Koniec z segregacją szkła na białe i kolorowe. Urząd Miejski w Złotoryi wprowadza modyfikację do systemu gospodarowania odpadami, która ma obniżyć koszty jego funkcjonowania. Nowe rozwiązanie ułatwi też zadanie mieszkańcom – teraz będą mogli wrzucać wszystkie butelki czy słoiki do jednego pojemnika.

Miastu przybędzie ulica. Poprowadzi nią Cyklostrada

ZŁOTORYJA. Nową drogę asfaltową o długości prawie kilometra wybuduje na peryferiach miasta złotoryjski magistrat. Połączy ulice Grunwaldzką i Zagrodzieńską. Jest propozycja, żeby nazywała się Uniejowicka. Powstanie do końca roku ze środków przeznaczonych na rozwój infrastruktury rowerowej. Inwestycja uzyskała duże wsparcie Unii Europejskiej, dzięki czemu będzie dla gminy miejskiej dość tania w realizacji.

Modernizację ulic czas zaczynać. Najpierw to, co pod ziemią

ZŁOTORYJA. RPK rozpoczęło roboty ziemne związane z przyłączami wodociągu przy ul. Szczęśliwej. W przyszłym tygodniu pracownicy spółki komunalnej przeniosą się na ul. Mieszka I. Możliwe są utrudnienia w ruchu. To wstęp do modernizacji nawierzchni kilku dróg miejskich, która ma ruszyć na początku lipca.

Spotkanie informacyjne o kanalizacji w świetlicy w Grodźcu

ZAGRODNO. Urząd Gminy w Zagrodnie informuje, że w dniu 26 czerwca 2024 r. o godzinie 17:00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w Grodźcu, (Grodziec 99 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie opracowania dokumentacji projektowej dotyczącej budowy kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Zagrodno.

Okrągły numer 4

ZŁOTORYJA. Ma trzy wloty, a na nich tylko jedno przejście dla pieszych, co powinno ucieszyć złotoryjskich kierowców. Zadowoli jednak również rowerzystów i tych niezmotoryzowanych mieszkańców, którzy mogą teraz o wiele bezpieczniej przekroczyć ruchliwą trasę na sąsiednich pasach. Nowe rondo na ul. Wojska Polskiego jest gotowe i po odbiorze. Prezentujemy, jak zmieniła się ta część miasta.

Kontenery widmo – tak idą na łatwiznę przy wynoszeniu śmieci z domu

ZŁOTORYJA. Jeśli nie chcemy mieć drugiego Neapolu w Złotoryi, zadajmy sobie minimum trudu i dla wspólnego dobra korzystajmy z nowych wiat śmietnikowych – apelują miejscy urzędnicy do mieszkańców osiedla Cztery Pory Roku. To reakcja na hurtowe pozostawianie worków ze śmieciami wprost na ulicy. – Odpowiedzialność społeczna dotyczy nas wszystkich – przypomina burmistrz.

Szkoła w Świerzawie zyskała nowe boiska

ŚWIERZAWA. 14 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świerzawie odbyła się uroczystość otwarcia nowych, wielofunkcyjnych boisk. W tym ważnym wydarzeniu dla całej społeczności szkolnej udział wzięli Senator RP Marcin Zawiła, Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Paweł Kisowski, wicestarosta powiatu złotoryjskiego Beata Gralak, radny powiatu złotoryjskiego Jakub Jagiełło oraz uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, kierownicy gminnych jednostek, sołtysi. Wszystkich gości serdecznie powitał dyrektor szkoły Czesław Leśniak.

Była jesień, jest wiosna – metamorfoza złotoryjskich podwórek

ZŁOTORYJA. A jednak się zielenią. Mowa o parkingach z ażurowych płyt, które początkowo psuły estetykę zrewitalizowanych przestrzeni osiedlowych, a teraz – dzięki porastającej je trawie – powoli wtapiają się w otoczenie. Porównujemy dziś dla naszych czytelników, jak zmieniły się w ciągu ostatnich miesięcy największe z podwórzy, które ratusz na nowo poddał zagospodarowaniu.

Mija właśnie rok od podpisania umowy na przebudowę ośmiu podwórek na terenie Złotoryi. Miasto zleciło prace o wartości ponad 7 mln zł trzem wykonawcom. Ostatnie z nich: na Słonecznej i na Złotej kończyły się wczesną wiosną, ale dopiero teraz widać ich efekt.

Poczekają na autobus w gąszczu pnączy

ZŁOTORYJA. Pierwszy w Złotoryi „zielony przystanek autobusowy” powstał przy ul. Krótkiej. A właściwie – wciąż powstaje, bo trochę czasu musi jeszcze minąć, zanim rośliny obrastające wiatę osiągną pełną krasę. Takich obiektów, na których dużo przyjemniej będzie czekać na przyjazd autobusu, ma być w złotym mieście więcej.

Złotoryja znowu głosuje

ZŁOTORYJA.  Od poniedziałku trwa głosowanie w ramach złotoryjskiego budżetu obywatelskiego. Możemy wybierać spośród ośmiu projektów, zarówno infrastrukturalnych, jak i społecznych. Do środy do południa głos oddało 170 złotoryjan. Czas jest do 10 czerwca.

Ścieżka na gwarancji. Wykonawca zabrał się za naprawę

ZŁOTORYJA. Na ulicy Wojska Polskiego naprawiana jest w ramach gwarancji droga pieszo-rowerowa. Nieprawidłowości wyszły podczas przeglądu. Prace realizuje wykonawca inwestycji. Ścieżka o nawierzchni z masy bitumicznej powstała w 2021 r. w ramach większej inwestycji polegającej na budowie śródmiejskiej drogi rowerowej. Stanowi fragment blisko 10-kilometrowej pętli. Odcinek na Wojska Polskiego zrealizowała firma Jagielski.

Powiązane wpisy