Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

LeLeGra - Koncert Kwintetu Katarzyny Mirowskiej

LEGNICA. LeLeGra, czyli Legnickie Letnie Granie, powraca! Na pierwszy z cyklu darmowych wakacyjnych koncertów w naszym mieście zapraszamy już w niedzielę, 21 lipca. Na Placu Powstańców Wielkopolskich wystąpi Kwintet Katarzyny Mirowskiej w programie "Gershwin na 5". Początek wydarzenia o godzinie 17.00.

Weekend z Festiwalem Filmowym

LEGNICA. Dolnośląskie Centrum Filmowe ponownie angażuje się w organizację Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty. W tym roku wybrane filmy będą prezentowane nie tylko w kinie DCF we Wrocławiu, ale również w kinie Piast w Legnicy.

W piątek pożegnanie ze SREBREM w Galerii Sztuki

LEGNICA. W najbliższy piątek (19.07.) odbędzie się ostatnie spotkanie poświęcone tegorocznej edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO. O godz. 17.30 w Galerii Sztuki będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po głównej, pokonkursowej ekspozycji „Empatia”, połączonej z projekcją filmów prezentowanych w ramach festiwalu wideo SMCK ON REEL. To symboliczne pożegnanie z Festiwalem SREBRO – jednym z największych przeglądów biżuterii autorskiej w Europie. „Srebrne” wystawy w Legnicy można oglądać jeszcze tylko do 21 lipca. W kolejnych miesiącach prace wyróżnione w legnickim konkursie zachwycać będą miłośników sztuki i biżuterii w Sandomierzu, Bukareszcie, Warszawie, Łodzi, Monachium i Gdańsku.

Wszystkie drogi prowadzą do Pielgrzymki. Biesiada Kresowa już 3 sierpnia

PIELGRZYMKA. Od lat się utarło iż tzw. sezon dożynkowy w naszym regionie poprzedza Biesiada Kresowa organizowana w Pielgrzymce. - XXIX Biesiada Zespołów Kresowych to nie tylko kultywowanie ludowej tradycji na terenie gminy Pielgrzymka, terenie powiatu złotoryjskiego czy Pogórza Kaczawskiego. To przede wszystkim hołd dla b.kasztelana Zamku Grodziec Zenona Bernackiego, dzięki któremu to kulturalne wydarzenie zyskało prestiż nie tylko w naszym regionie - przypomina Tomasz SYBIS gospodarz gminy Pielgrzymka, od lat uchodzący za lidera zmian gospodarczych w regionie Pogórza Kaczawskiego.

Szpady, konie, pióra - kolejny legnicki spacer historyczny przed nami

LEGNICA. Przed nami kolejny spacer historyczny z Muzeum Miedzi. Tym razem nasi przewodnicy zapraszają na podróż przez ponad 3 stulecia historii Akademii Rycerskiej. Odbędzie się on już sobotę 27 lipca w godz. 14 i 14.30. Wejściówki będą dostępne w kasie muzeum (wejście od ul. św. Jana) od soboty 20 lipca.

Atrakcyjne rejsy pod Odrze w rytmach "Blues nad Odrą"

ŚCINAWA. Wielkimi krokami zbliża się XV edycja Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, tradycyjnie wydarzeniu towarzyszył będzie warkot silników motocykli będą z nami również fani amerykańskiej motoryzacji. Ponownie brzmienie blueasa rozlegnie się w magicznym Porcie Ścinawa nad Odrą, w jego odmienionego oblicza .

Zapraszamy do Ścinawy w piątek i sobotę 19 oraz 20 lipca 2024r. Blues - bluesem ale o atrakcje nie zapomniał "Pałacyk" zarządzający statkiem "ŚCINAWA".

Stylizacje fanów CASTLE PARTY Bolków 2024 (FOTO)

BOLKÓW. Castle Party w Bolkowie to nie tylko festiwal muzyczny, gdzie można usłyszeć i przede wszystkim zobaczyć zespoły z całego świata, reprezentujące mroczne gotyckie brzmienie czy to hardrockowe, post-punkowe lub wręcz melancholijne. To również cała, jakże ważna, otoczka tych czterodniowych koncertów na bolkowskim zamku, które tworzą tę niepowtarzalną atmosferę. Castle Party Festival to wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie oprócz gothic music, również modę, sztukę i pasję. Tu się podziwia nie tylko artystów na scenie, ale wspaniałe stylizacje fanów tego muzycznego nurtu. Często są to wspaniałe stylizacje, które wyróżniają się wśród wielu uczestników festiwalu.

Gwiazdy ze wsparciem dla Piotra Kozyry (FOTO)

LEGNICA. W Galerii Piastów w Legnicy odbyło się wyjątkowe wydarzenie charytatywne na rzecz Piotrusia Kozyry, dzielnego chłopca walczącego o zdrowie. W ramach akcji wystąpili Liber oraz bracia Collins, którzy swoją obecnością wsparli tę szlachetną inicjatywę.

Odjazdowy zlot dla Piotrusia

LEGNICA. W najbliższą sobotę, 13 lipca, spotykamy się w słusznej sprawie! Dzielny superbohater Piotruś Kozyra potrzebuje wsparcia w walce o swoje zdrowie! Pomaganie jest super, a Piotruś lubi super zabawę. Dlatego zaprasza do Galerii Piastów na spotkanie z kilkoma przyjaciółmi, których pewnie dobrze znacie.

Kreatywne lato w gminie Prochowice z atrakcjami

PROCHOWICE. Wakacje w gminie Prochowice nie są i nie będą nudne... W Kwiatkowicach zainaugurowano cykl warsztatów „Kreatywne Lato na Wsi”, które prowadzi pomysłodawczyni Karolina Milanowska( miejskie przedszkole w Prochowicach). Dzieci miały okazję tworzyć masy plastyczne z różnych produktów spożywczych i aromatów, a także bawić się na ścieżkach sensorycznych wykonanych z naturalnych materiałów takich jak ziarna, szyszki, piasek i kamienie.

Queen Symfonicznie

LEGNICA. Zapraszamy na Niezapomniany Koncert:  "Queen Symfonicznie" w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Legnicy!

23. Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy

LEGNICA. 23. Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy odbędzie się w dniach 6-9 września 2024r. przy siedzibie OSiR w Legnicy (ul. NMP).

WysocoFest 2024: Esencja Kultury i Rozrywki już niebawem

ZŁOTORYJA. 18-21 lipca 2024 – Festiwal, który zmienia oblicze muzyczno-kulturalnych wydarzeń. WysocoFest to wyjątkowa, oddolna inicjatywa z pasją, która narodziła się z potrzeby stworzenia autentycznego, innowacyjnego wydarzenia dla osób pragnących czegoś więcej niż masowe imprezy. To esencjonalna przygoda, oferująca szeroką gamę atrakcji i  niezapomniane przeżycia pomiędzy Legnicą a Złotoryją, w malowniczej scenerii Wysocka, z widokiem na wygasłe wulkany...

Jarmark św. Sebastiana w Polkowicach (FOTO)

POLKOWICE.  W Polkowicach zagościł już po raz 5. Jarmark Św. Sebastiana.  Święto patrona Polkowic zainaugurowała uroczysta msza święta w intencji miasta. – Święty Sebastian jest niezwykle ważną postacią dla historii Polkowic. Dlatego cieszę się bardzo, że po raz kolejny udało się zorganizować Jarmark, podczas którego mieszkańcy mogą choć na chwilę przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie w średniowiecznej Polsce – mówił Piotr Cybulski, przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach.

Akustyczne lato w parku

PROCHOWICE. Zapraszamy na „Akustyczne Lato w Parku”. Cykl czterech plenerowych, akustycznych koncertów w Parku Miejskim w Prochowicach. Koncerty odbywać się będą w lipcowe i sierpniowe weekendy. Na scenie, którą będzie kameralna pergola, swoją twórczość zaprezentują artyści z regionu i okolicy.

W Muchowie znowu chwycą za kosy...

MĘCINKA. W najbliższą niedzielę, 7 lipca, na boisku  w Muchowie odbędzie się kolejna edycja „Muchowskiego Kosiarza”,. W programie przewidziano konkurs koszenia łąk, występy zespołów ludowych oraz konkurs piłowania drewna. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja załóg II Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Krainy Wygasłych Wulkanów”.

Rycerze i kramy, czyli Jarmark św. Sebastiana w Polkowicach

POLKOWICE.  Kolorowe stragany wypełnią polkowicki Rynek, a rycerze zmierzą się ze sobą widowiskowych turniejach. 7 lipca odbędzie się piąty Jarmark św. Sebastiana.

Repertuar kina Helios Legnica (05.07-11.07.24)

LEGNICA. Repertuar kina HELIOS Legnica. Ważny od 05.07 do 11.07.24. Na naszym portalu do wygrania będą bilety na film "Gru i Minionki: pod przykrywką".

Festyn w piątek o piątej

LEGNICA. Serdecznie zapraszamy i tych dużych i tych małych już w najbliższy piątek 5 lipca 2024r. o godz. 17:00 na tereny zielone koło SP20 Festyn rodzinny na Piekarach C.

Joga pod chmurką

LEGNICA. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Jogę pod chmurką, czyli płynne praktyki w kreatywnym ujęciu, odprężające i harmonizujące, choć niepozbawione fizycznych wyzwań. Spotkania obfitujące we wszechstronne techniki, którym przyświeca cel zapanowania nad rozproszeniem umysłu, ćwiczenie ważności i świadomości ciała oraz misja wprowadzenia ulepszeń na poziomie fizycznym, fizjologicznym i psychicznym.

XX konkurs fotograficzny im. M.Pawełka

LEGNICA. Inauguracja XX konkursu fotograficznego im. Mieczysława Pawełka, który organizuje Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA stała się faktem. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy.