Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Szukają statystów do najnowszej produkcji filmowej! Magia kina działa...

LEGNICA. Z początkiem maja zaczynają się zdjęcia do najnowszego serialu, który głownie będzie opierać się na latach 70 (nie możemy zdradzić na razie fabuły). My już dzisiaj zaczynamy poszukiwania statystów do tej niezwykłej produkcji. Nam zależy najbardziej na lokalnej społeczności, która chciałaby się wcielić w różne role i poznać magię kina od środka.

Roztańczone miasto zaprasza. Ogólnopolski Przegląd Taneczny w Lubinie

LUBIN. W najbliższą sobotę, tj.13 kwietnia, w Centrum Kultury MUZA odbędzie się XI edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Tanecznego LUBIN DANCE. Do tego popularnego konkursu zgłosiło się aż 384 uczestników, którzy rywalizować będą w 3 kategoriach tanecznych (mini spektakl muzyczny, taniec nowoczesny oraz solo, duet, trio) i 3 grupach wiekowych. Przegląd rozpocznie się o godz.11:00. Przewidywany czas trwania: do godz.16:00

Smolasty, Lady Pank, Varius Manx na Dniach Lubina!

LUBIN. Jakie będą Dni Lubina? Na bogato - będzie się działo  na scenie i nie tylko. W tym roku lubinianie będą świętować 21 i 22 czerwca. Tradycyjnie wśród wykonawców polskiej sceny muzycznej na Lubińskich Błoniach wystąpią oczywiście petardy, które przyciągną na swoje koncerty tłumy. I tak w piątek, 21 czerwca, bassowo-trapowych brzmień dostarczy BLANKI Selektah, zaś potem na scenie wystąpi raper PlanBe, discopolowi PIĘKNI I MŁODZI. Muzyczną wisienką na torcie w piątkowy wieczór będzie występ topowego rapera SMOLASTEGO oraz LADY PANK - kultowego zespołu muzycznego, grającego już ponad 40 lat. Sobotę, 22 czerwca, lubińską scenę zdominują panie. W tym dniu usłyszymy: folkową grupę z Krakowa LOR, Sylwię GRZESZCZAK, a zakończenie Kasię STANKIEWICZ z grupą VARIUS MANX.

Mini Mistrzostwa Europy w Galerii Piastów (FOTO)

LEGNICA. Akademia Piłkarska Stara Kamienica w Galerii Piastów w Legnicy zafundowała przedsmak piłkarskich Mistrzostw Europy 2024 przygotowując moc niesamowitych rozgrywek piłkarskich. To wszystko dzięki Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Kolory Tokio

JAWOR. Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii podróżniczej KOLORY TOKIO, który odbędzie się w siedzibie jaworskiego muzeum w czwartek 11 kwietnia o godzinie 18.00.

Bezpłatne warsztaty dla młodzieży LifePlan Academy w SDK Atrium

LEGNICA. To pierwsze takie warsztaty w Legnicy! Fundacja Marka Kamińskiego, znanego wszystkim zdobywcy obu biegunów Ziemi, zrealizuje w ramach swojego autorskiego programu LifePlan Academy wyjątkowe warsztaty dla młodzieży w wieku 14-20 lat! Fundacja pomaga młodym ludziom w budowaniu własnej wartości, a także wspiera ich w zapobieganiu depresji. Podczas spotkań uczestnicy zostaną wyposażeni w odpowiednie narzędzia i techniki, dzięki którym nauczą się jak osiągać swoje cele oraz jak być pewnymi siebie i silnymi psychicznie ludźmi. W ramach LPA w SDK Atrium w Legnicy odbędzie się cykl motywacyjno-rozwojowych szkoleń, prowadzonych przez trenerkę, ekspertkę ds. rozwoju i talentów, Magdalenę Zgudę.

Mistrz i uczeń

LEGNICA. Na koncert „Mistrz i uczeń” z cyklu „Muzyczny Wtorek” zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy. Będzie on okazją do usłyszenia utworów różnych epok, które wykonają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Legnicy. Koncert rozpocznie się we wtorek, 9 kwietnia, o godz. 17 w Akademii Rycerskiej. Wstęp wolny.

Senior i jego zdrowie - zdrowe odżywianie

JAWOR. Jak co miesiąc w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworze spotykamy się z Joanną Wyrzychowska, aby porozmawiać o zdrowiu seniorów. Na spotkanie zapraszamy 12 kwietnia o godzinie 11:00 do sali spotkań przy Wypożyczalni.

Twórcy "Bajki o zaczarowanej Legnicy" proszą o finansowe wsparcie

LEGNICA. Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 6 dla Dzieci Słabowidzących w Legnicy oraz Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 12 w Legnicy zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe na zakup upominków dla dzieci z przedszkoli w ramach realizacji projektu „Bajka o zaczarowanej Legnicy” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego. Autorkami projektu są nauczycielki: Justyna Łukasiewicz oraz Marta Plaszczyk.

Muzycznie promują powiat

POWIAT POLKOWICKI.  W powiecie polkowickim mamy wiele zespołów muzycznych, tanecznych i śpiewaczych, które poprzez swoją działalność artystyczną przyczyniają się do ubogacenia życia kulturalnego w naszych małych społecznościach. Wiele z nich promuje także powiat poza jego granicami.

Repertuar kina Helios Legnica (05.04-11.04.24)

LEGNICA. Repertuar kina HELIOS Legnica. Ważny od 05.04 do 11.04.24. Na naszym portalu do wygrania będą bilety na film "Pogromcy duchów. Imperium lodu".

Piłkarskie emocje znów w Galerii Piastów

LEGNICA. ​ Zapraszamy na Mini Mistrzostwa Europy 2024 - Zagraj z Fundacją LOTTO! Już w sobotę, 6 kwietnia, w godzinach 11.00-17.00 na specjalnie przygotowanym boisku rozegramy turnieje piłkarskie dla dzieci do lat 10.

Maria Rotkiel gościem 24. Spotkania Kobiet w Legnicy

LEGNICA. Maria Rotkiel, najbardziej rozpoznawalna psycholożka w Polsce, zwana, z uwagi na nieprzeciętną urodę, „Angeliną Jolie polskiej psychologii”, będzie gościem 24. Spotkania Kobiet w Legnicy „Kochaj siebie!”– 4 kwietnia o godz. 18.00 w Hotelu Qubus w Legnicy.

Lokalna majówka w Rochu

BOLKÓW. Browar Roch oraz karczma Jadło i Chmiel z Nowych Rochowic zapraszają na majówkę w dniach 1-3 maja. W programie m.in. Rochotarg, czyli kiermasz rękodzieła i zdrowej żywności. Organizatorzy poszukują właśnie wystawców.

Kolejne kulturalne miejsce na mapie Powiatu Lubińskiego

LUBIN. We wtorek 2 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy na wernisaż wystawy artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury pt. "Świat widziany oczami artystów".

"Pamiętnik pokoleń – Świadkowie historii" (FOTO)

POWIAT LEGNICKI. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyła się promocja książki będącej pokłosiem wielu prac nadesłanych w konkursie literackich upamiętniającym burzliwe losy Kresowian przybyłych na Dolny Śląsk. Promocja literacko-historycznego bestseleru liczącego 700 stron zgromadziła zacne grono gości. Obecny był poseł Tadeusz Samborski, liczne grono samorządowców na czele z gospodarzami Powiatu Legnickiego Adamem Babuśką i Janiną Mazur, burmistrzem Prochowic Alicją Sielicką, wójtem Krotoszyc  Wojciechem Woźniakiem, wicestarosta Powiatu Głogowskiego - Jeremim Hołownią, członkiem zarządu Powiatu Legnickiego Krzysztofem Sowińskim i wieloma innymi gośćmi, których obecność podniosłą rangę wydarzenia. Nie zabrakło laureatów nadesłanych prac. - Nasze korzenie, pochodzenie, wspólna historia to coś, co łączy pokolenia. Często sięgamy w przeszłość i historie, które ze łzami w oczach opowiadają nam nasi dziadkowie. I właśnie takie wspomnienia stały się inspiracją do powstania „Pamiętnika Pokoleń”. - powiedziała Janina MAZUR, wicestarosta Powiatu Legnickiego. - Nie brak w tych spisanych historiach wątku bardzo osobistego. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Prochowicach penetrują dokumenty pierwszych lat powojennych na tych ziemiach trafiła na ślady mojej mamy i dzięki temu na papier został spisany kawałek życia naszej rodziny. Celem i myślą główną konkursu było i jest zmobilizowanie młodzieży do poznania, bądź pogłębienia wiedzy o historii własnego pochodzenia, a tym samym zgromadzenia jak największej ilości wspomnień osadników i informacji o losach rodzin przybyłych na Ziemie Odzyskane w po II wojnie światowej.  Do spisania ich wspomnień i przesłania do nas, może powstanie kolejny tomik tych bezcennych wspomnień - mówiła Janina Mazur wicestarosta Legnicki.

Wielkanocny klimat na polkowickim Rynku (FOTO)

POLKOWICE.  Wspólne malowanie pisanek, wielkanocny żurek, kiermasz świąteczny, a na deser warsztaty dekorowania piernikowych jajek. Na przedświąteczne spotkanie na polkowickim Rynku zaprosił mieszkańców burmistrz Łukasz Puźniecki . Mimo fatalnej pogody mieszkańcy Polkowic skorzystali z zaproszenia.

Do stoiska na którym Łukasz Puźniecki podpisywał piękny, kolorowy album o Polkowicach ustawiła się długa kolejka chętnych...

Marta Grzesik-Studzińska – Stypendystką Województwa Dolnośląskiego!

LEGNICA.  W Teatrze Polskim we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. W tym roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego wybrał 34 stypendystki i stypendystów spośród ponad 220 wniosków. Jedną ze stypendystek została Marta Grzesik-Studzińska, która w 2024 roku realizować będzie projekt stypendialny pt. „Zaprojektowane historie”. Otrzymane stypendium przeznaczy na stworzenie kolekcji tkanin drukowanych, które prezentowane będą w formie wystawy w 5 miejscowościach tzn. w Legnicy, Jaworze, Lubinie, Chojnowie i Miłkowicach.

Warsztaty palm wielkanocnych (FOTO)

POWIAT LEGNICKI. Nieodłącznym elementem Wielkanocy jest palma wielkanocna, która symbolizuje triumf Chrystusa oraz męczeństwo śmierci. W Niedzielę Palmową tradycyjnie święcimy palmy. Kończy się wówczas okres Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień.

Młody Paganini dla Marie Helling (FOTO)

LEGNICA. Marie Helling z Niemiec wygrał pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Młody Paganini". W 18. edycji był bardzo wysoki poziom. Zdaniem jury zwyciężczyni prezentowała fenomenalny poziom.

Gmina Prochowice gotowa na Wielkanoc (FOTO)

PROCHOWICE. W powietrzu czuć wiosnę a w Prochowicach widać już klimat Wielkanocy. Miasto świątecznie przyozdobione nie tylko na Rynku ale i np. na rondzie.