Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Roztańczone miasto zaprasza. Ogólnopolski Przegląd Taneczny w Lubinie

LUBIN. W najbliższą sobotę, tj.13 kwietnia, w Centrum Kultury MUZA odbędzie się XI edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Tanecznego LUBIN DANCE. Do tego popularnego konkursu zgłosiło się aż 384 uczestników, którzy rywalizować będą w 3 kategoriach tanecznych (mini spektakl muzyczny, taniec nowoczesny oraz solo, duet, trio) i 3 grupach wiekowych. Przegląd rozpocznie się o godz.11:00. Przewidywany czas trwania: do godz.16:00

Smolasty, Lady Pank, Varius Manx na Dniach Lubina!

LUBIN. Jakie będą Dni Lubina? Na bogato - będzie się działo  na scenie i nie tylko. W tym roku lubinianie będą świętować 21 i 22 czerwca. Tradycyjnie wśród wykonawców polskiej sceny muzycznej na Lubińskich Błoniach wystąpią oczywiście petardy, które przyciągną na swoje koncerty tłumy. I tak w piątek, 21 czerwca, bassowo-trapowych brzmień dostarczy BLANKI Selektah, zaś potem na scenie wystąpi raper PlanBe, discopolowi PIĘKNI I MŁODZI. Muzyczną wisienką na torcie w piątkowy wieczór będzie występ topowego rapera SMOLASTEGO oraz LADY PANK - kultowego zespołu muzycznego, grającego już ponad 40 lat. Sobotę, 22 czerwca, lubińską scenę zdominują panie. W tym dniu usłyszymy: folkową grupę z Krakowa LOR, Sylwię GRZESZCZAK, a zakończenie Kasię STANKIEWICZ z grupą VARIUS MANX.

Kolejne kulturalne miejsce na mapie Powiatu Lubińskiego

LUBIN. We wtorek 2 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy na wernisaż wystawy artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury pt. "Świat widziany oczami artystów".

Dbają o tradycje Wielkanocne w gminie Lubin (FOTO)

GMINA LUBIN. Tradycje Wielkanocne to jedna z najsmaczniejszych i najpiękniejszych imprez jakie organizujemy. W tym roku oprócz kół gospodyń wystawiły się u nas trzy utalentowane panie z  gminy: Mirosława Skalska, która słynie z przepięknej ceramiki,  Elżbieta Wojs, która szyje dekoracyjne cuda oraz Aneta Trojnar z Nulka_jewelery od przepięknej biżuterii.
W jury konkursu kulinarnego, do którego przystąpiło 14 kół gospodyń zasiadły Monika Dolińska z Torty i inne czorty, Edyta Dec z Zatortowana Ja, Agnieszka Kachnowicz właścicielka Chinkalnia Lubin oraz jej managerka Wiktoria Ćwirko.

Powitajmy wiosnę w folkowym klimacie

LUBIN. Zapraszamy na koncert pt. FOLKOWE POWITANIE WIOSNY, który odbędzie się 21 marca 2024 roku o godz. 17.00 w Sali Audiowizualnej Ogrodu Zoologicznego w Lubinie.

W gminie Lubin poczujemy Wielkanocną atmosferę

GMINA LUBIN.  Już w najbliższy piątek będziemy mogli poczuć świąteczną atmosferę. W świetlicy w Osieku odbywać się będą warsztaty, degustacje i rozstrzygnięcia konkursów na kartkę i palmę świąteczną. Początek spotkania o godz. 17.00. O tej samej porze, ale w niedzielę 17 marca zapraszamy miłośników teatru do świetlicy w Chróstniku. Wystawiony tam zostanie spektakl Teatru Wieczorową Porą. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Wiosna kobiet

LUBIN. Centrum Kultury "Muza" w Lubinie zaprasza na Wiosnę Kobiet. 16 marca (sobota) br. w godz.11:00 - 16:00 oraz na spektakl pt. "Matka, żona, kochanka" o godz. 18:00.

Wielkanoc coraz bliżej… Zapraszamy na twórcze warsztaty

LUBIN. 22 marca w CDT w Lubinie organizuje kilka ciekawych i inspirujących zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które wprowadzą nas w klimat nadchodzących świąt i wiosny.

BAJM na Dzień Kobiet

LUBIN. Już 7 marca 2024 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet oraz 10-lecia Hali Widowiskowo – Sportowej. Na scenie wystąpi Beata Kozidrak z zespołem BAJM!

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

LUBIN. Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz dorosłych do udziału w 69. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Kreatywni – promocje twórczych postaw

LUBIN. Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza lokalnych twórców sztuk wizualnych do uczestnictwa w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 29 lutego br. o godz. 17.00 w Galerii Pałacyk.

Operetkowe, uroczyste otwarcie nowej świetlicy w Krzeczynie Wielkim

GMINA LUBIN. W sobotę 2 marca w Krzeczynie wystąpi Justyna Bujak – niezwykła sopranistka i jednocześnie mieszkanka Krzeczyna Wielkiego. Swoim występem operetkowym uświetni otwarcie nowej gminnej świetlicy, którą uroczyście wójt Tadeusz Kielan przekaże w użytkowanie mieszkańcom sołectwa Krzeczyn Wielki.

Kobiety w Centrum

LUBIN. 8 marca cały świat świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet. Świętujemy i my! CDT przygotowało szereg kulturalnych i twórczych propozycji, nie tylko dla kobiet.

Karnawałowe szaleństwo w Gminie Rudna. Zobaczcie co, gdzie i kiedy!

RUDNA. Przed nami ostatni weekend karnawału. Wykorzystajcie ten czas na doskonałą zabawę, a w Gminie Rudna jest w czym wybierać.

Koncert Sinatra Experiment

LUBIN. 16 lutego na scenie CDT w Lubinie wystąpi wspaniały artysta – Mateusz Krautwurst – w towarzystwie zespołu Jazz Quartet w składzie: Rafał Stępień –(fortepian/ instr. Klawiszowe), Aniel Someillan (kontrabas), Damian Marat (trąbka), Tomek Torres (perkusja). Ze sceny zabrzmią utwory wielkich artystów, m.in.: Franka Sinatry, Louisa Armstronga, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego.

WOŚP połączyła sołectwa gminy Lubin. Efekt? Piorunujący

GMINA LUBIN. Trzy sołectwa gminy Lubin postanowiły połączyć siły i razem wzięły udział w 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pokazując ogromne serca i zbierając całkiem imponujące sumy pieniędzy. Specjalnie na tę okazję przygotowane zostały wyjątkowe koszulki, które mieszkańcy wsi chętnie licytowali. W Gorzycy, za jedną koszulkę, udało się zebrać kwotę 310 złotych, podczas gdy w Goli dwie koszulki przyniosły łączną sumę 2320 złotych. Miroszowice także stanęły na wysokości zadania, uzyskując 670 złotych za jedną koszulkę.

Psie piękności na wybiegu (FOTO)

LUBIN. W hali RCS  odbywa się dwudniowa, X  Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych . Organizatorem jest Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Legnicy. Patronat nad imprezą objął poseł, wiceminister sportu Piotr BORYS, który w sobotnie południe spędził z czworonogami ponad dwie godziny.

Psia arystokracja na wybiegu

LUBIN. Już w ten weekend, do Lubina zawita międzynarodowa psia arystokracja , a dokładnie 1836 psów reprezentujących 244 ras z 19 państw . Wszystkie będzie można zobaczyć podczas X Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych , która odbędzie się w dniach 27-28 stycznia na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej RSC w Lubinie , ul.Odrodzenia 28. Organizatorem tej jubileuszowej, X edycji , wystawy jest Zarząd Oddziału Legnica Związku Kynologicznego w Polsce. Patronat honorowy nad imprezą objęli Piotr Borys -Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Rekreacji i poseł Łukasz Horbatowski. Impreza biletowana.

Beksiński i Dali - ich surrealistyczny świat.Wystawa

LUBIN. Wystawa pt. „Dwa światy” prezentuje dzieła dwóch wybitnych twórców sztuki współczesnej: Zbigniewa Beksińskiego i Salvadora Dalego.

Kolędy, pastorałki, ale i jazz oraz rock – koncert ZG Muzyk (FOTO)

LUBIN. Prawie 20 młodych muzyków pojawiło się dziś na scenie w CK Muza w Lubinie w ramach koncertu noworocznego przygotowanego przez Centrum Arytystyczno-Edukacyjne ZG Muzyk. Ta szkołą muzyczna działa w stolicy polskiej miedzi już od 30 lat i wykształciła setki młodych ludzi lubujących się w muzyce zarówno w zakresie śpiewu jak i gry na różnorodnych instrumentach.

Sportowe Ferie RCS

LUBIN. Sportowe Ferie RCS to przedsięwzięcie skierowane do dzieci i młodzieży, mające na celu aktywne, ale przede wszystkim atrakcyjne spędzenie zimowej przerwy w szkole. Przygotowana przez RCS umożliwia dzieciom i młodzieży bezpłatny dostęp do obiektów i zajęć sportowych oraz organizowanych imprez sportowo-rekreacyjnych, konkursów i turniejów.

Powiązane wpisy