Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Atrakcyjne rejsy pod Odrze w rytmach "Blues nad Odrą"

ŚCINAWA. Wielkimi krokami zbliża się XV edycja Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, tradycyjnie wydarzeniu towarzyszył będzie warkot silników motocykli będą z nami również fani amerykańskiej motoryzacji. Ponownie brzmienie blueasa rozlegnie się w magicznym Porcie Ścinawa nad Odrą, w jego odmienionego oblicza .

Zapraszamy do Ścinawy w piątek i sobotę 19 oraz 20 lipca 2024r. Blues - bluesem ale o atrakcje nie zapomniał "Pałacyk" zarządzający statkiem "ŚCINAWA".

Kulturalne lato

LUBIN. W lipcu i sierpniu na terenie Powiatu Lubińskiego odbędzie się szereg bezpłatnych wydarzeń kulturalnych. Projekt „Kulturalne lato” to klimatyczne koncerty, barwne spektakle oraz warsztaty artystyczne. To już druga edycja tego niezwykle ciekawego przedsięwzięcia. To doskonała okazja do twórczego spędzenia czasu podczas wakacji!

Koncerty w Altanie

LUBIN. Centrum Kultury MUZA w Lubinie zaprasza na letnie koncerty w Muzycznej Altanie. Zapraszamy w każdą niedzielę lipca i sierpnia 2024r. o godz.18:00

Lubin, Lubin bawi się... (FOTO, FILM)

LUBIN. Ani rekordowy upal, ani perspektywa ulewy i burzy, ani nawet mecz Polski z Austrią nie skłonił tysięcy lubinian do rezygnacji z fantastycznej zabawy na Dniach Lubina. A te jak wiadomo zawsze są na bogato. Na pierwszy ogień poszli "Piękni i młodzi" i lubińskie błonia momentalnie rozkołysały się w rytm największych przebojów disco polo...

II lubińskie dni jogi

LUBIN. W dniach 24-28 czerwca w Lubinie odbędą się po raz kolejny DNI JOGI! Po sukcesie pierwszej edycji, prezentujemy bogaty i zróżnicowany program II Dni Jogi! Będzie ciekawie, inspirująco, relaksująco i twórczo! Program obfituje w spotkania, warsztaty, pokazy, koncert, a nawet wernisaż wystawy.

RCS otwiera baseny zewnętrzne

LUBIN. Mamy wspaniałą informację dla mieszkańców Lubina i okolic. W sobotę 15 czerwca 2024r. RCS otworzy baseny zewnętrzne. Tradycyjnie już pierwszego dnia wstęp na basen jest darmowy.

Prezentacja lokalnych inicjatyw twórczych w Galerii Ratuszowej

LUBIN. Anna Dąbrowa – po kilku latach spędzonych za granicą, m. in. w Niemczech i Hiszpanii, postanowiła wrócić do Polski i przelać na papier za pomocą kreski zdobyte w tym czasie doświadczenia i przeżyte emocje. Z zawodu nauczyciel j. niemieckiego, z zamiłowania twórca grafik i misiów.

Wystawa "Trzech Generałów" w Parku Leśnym i w rynku

LUBIN. Z okazji przypadającej w tym roku 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza na okolicznościową wystawę plenerową "Trzech Generałów".

Jak brzmią dzieciaki? Radośnie i energicznie!

LUBIN. W czwartek 6 czerwca na terenie Ogrodu Zoologicznego w Lubinie odbędzie się uroczysta gala czwartej już edycji festiwalu „Dziecięce Brzmienie”.

Przed nami weekend z grami bez prądu w Lubinie

LUBIN. Lubiński Klub Fantastyki "Ostatnie Przymierze" zaprasza na 23. lubiński weekend z grami bez prądu — które będą miały miejsce w dniach 7-9 czerwca w Centrum Kultury Muza w Lubinie.

Dolnośląski Dziecięcy Konkurs Wokalny „O Złotą Nutkę”

LUBIN. Centrum Kultury Muza w Lubinie zaprasza na XXX Dolnośląski Dziecięcy Konkurs Wokalny „O Złotą Nutkę” 2024.

Raz2 Tribute to Maanam

LUBIN. Centrum Kultury MUZA w Lubinie serdecznie zaprasza na koncert Zespołu Raz2 Tribute to Maanam - "Po prostu bądź"  8 czerwca br. o godz, 20:00 - scena w Restauracji Muza.

Zrób(my) kulturę - nabór waszych pomysłów

LUBIN. Nadszedł czas na kolejny i najważniejszy etap projektu “ZRÓB(MY) KULTURĘ!”, a więc WASZE POMYSŁY NA DZIAŁANIA KULTURALNE!

Słowiański TyDzień Dziecka

LUBIN. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza najmłodszych mieszkańców Lubina i okolic wraz z rodzinami na kolejną edycję obchodów tego święta, która ponownie przygotowana została pod hasłem „Słowiański TyDzień Dziecka”. W tym roku wydarzenie to odbędzie się w dniach od 27 maja do 2 czerwca na terenie Parku Leśnego – na Polanie słowiańskiej.

Plener Rzeźbiarski

LUBIN. Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza na wydarzenie pn. „Plener Rzeźbiarski”, które odbędzie się w przestrzeni Parku Leśnego w dniach 25-26 maja br. Adresatami imprezy są miłośnicy działań artystycznych, ale i wszyscy (niezależnie od wieku),którym nie są obce formy aktywnego, twórczego spędzania czasu. Podczas pleneru zaprezentujemy szeroki wachlarz technik formowania obiektów przestrzennych. W programie znajdą się zajęcia warsztatowe, dotyczące pracy w materiałach tradycyjnych, jak drewno, kamień, metal czy glina. Natomiast w strefie rzeźby eksperymentalnej zajmiemy się poszukiwaniem nowych możliwości i materiałów pozwalających na wspólne tworzenie. Najmłodsi zmierzą się z odlewami gipsowymi oraz zajmą się formowaniem masy solnej.

"Dzień Matki - jak twórczo okazać uczucia"

LUBIN. Innowacyjny projekt po w/w tytułem opracowały trzy nauczycielki, tworzące grupę nieformalną ,,Oligo-arteterapeutki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Lubinie.

Jedno oko w kadrze, jedno w duszy

LUBIN. W piątek 24 maja 2024 r. o godz. 18.00 w Centrum Działań Twórczych w Lubinie odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć pt. „Jedno oko w kadrze, jedno w duszy”. Ekspozycja to efekt kilku miesięcy pracy fotografików-amatorów, doskonalących swoje umiejętności pod czujnym okiem Tomasza Hanoffa podczas warsztatów Fotografii artystycznej.

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Ścinawy

ŚCINAWA. Dni Ścinawy 2024 odbędą się tradycyjnie w pierwszy weekend czerwca w sobotę i niedzielę - 1 i 2 czerwca.

„Łuk Karpat” - Spotkanie z Ewą Chwałko

LUBIN. Ewa Chwałko jest historyczką literatury i podróżniczką. Samotnie przeszła Łuk Karpat, trasą prowadzącą przez Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację, głównie przez szczyty gór. Wyprawa zajęła 84 dni! Podróżniczka w tym czasie pokonała prawie 2,5 tys. kilometrów. Jest pierwszą Polką i drugą kobietą na świecie, która tego dokonała, co zostało nagrodzone wyróżnieniem KOLOSY 2021 w kategorii Wyczyn. Autorka książki „Łuk Karpat – 84 dni samotnej wędrówki” – nagrodzonej KOLOSEM za najlepszy debiut podróżniczy roku 2022 oraz wyróżnieniem MAGELLANA za najlepszą książkę podróżniczą roku 2022.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Muzie

LUBIN. Centrum Kultury MUZA zakończyło realizację projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zaplanowanego na rok szkolny 2023/2024. W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 8.000 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (z Lubina, Osieka, Niemstowa, Raszówki i Rudnej) oraz dzieci z przedszkoli. Jest to frekwencyjny rekord od początku realizacji tego programu, tj. od 2012 r. - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to doskonały projekt zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów wszystkich poziomów szkół - mówi Małgorzata Życzkowska-Czesak - Dyrektor CK Muza. - Filmy dobierane są przez grupę pedagogów i psychologów do poszczególnych grup wiekowych, bowiem uczestniczą zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Roztańczone miasto zaprasza. Ogólnopolski Przegląd Taneczny w Lubinie

LUBIN. W najbliższą sobotę, tj.13 kwietnia, w Centrum Kultury MUZA odbędzie się XI edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Tanecznego LUBIN DANCE. Do tego popularnego konkursu zgłosiło się aż 384 uczestników, którzy rywalizować będą w 3 kategoriach tanecznych (mini spektakl muzyczny, taniec nowoczesny oraz solo, duet, trio) i 3 grupach wiekowych. Przegląd rozpocznie się o godz.11:00. Przewidywany czas trwania: do godz.16:00

Powiązane wpisy