Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Zmiana ruchu na dwóch ulicach Polkowic

POLKOWICE.  W najbliższych dniach wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na dwóch polkowickich ulicach: będącej w przebudowie Przemysłowej oraz Fabrycznej, na terenie podstrefy ekonomicznej.

Jaśniej i bezpieczniej na Lipowej

POLKOWICE. Trwa montaż 12 nowych, energooszczędnych lamp LED przy chodniku od ul. Lipowej do ul. Górników. Inwestycja obejmuje kompleksową przebudowę oświetlenia drogowego. O wymianę lamp zabiegali mieszkańcy ulicy oraz radna.

Karetka sanitarna w polkowickiej przychodni. O zdrowiu KONKRETNIE

POLKOWICE.  W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych pojawił się ambulans sanitarny, który będzie transportował pacjentów na zabiegi czy na konsultacje lekarskie. To kolejna inwestycja w polkowicką służbę zdrowia. – Przez ostatnie pięć lat inwestowaliśmy w służbę zdrowia i są tego efekty. Niedawno otwieraliśmy nową poradnię dla kobiet, poradnię tomografii komputerowej, teraz oddajemy do użytku nowoczesny i profesjonalnie wyposażony ambulans do transportu pacjentów – mówi Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic.

Będą zmiany w ruchu na rondzie

POLKOWICE. Ze względu na wdrożenie szóstego etapu prac związanych z przebudową ronda na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Alei Józefa Piłsudskiego oraz ulicy Kardynała Bolesława Kominka z dniem 2 kwietnia nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu. – W tym etapie nastąpi układanie masy asfaltowej na jezdni wschodniej w godzinach od 7 do 17 – informuje firma Ragen Sp. z o.o, wykonawca robót.

Wybudują boisko wielofunkcyjne w Przemkowie

PRZEMKÓW. Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak podpisał umowę na realizację wyczekiwanego przez wszystkich zadania pn. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Leśna Góra w Przemkowie. W wyniku postępowania przetargowego wykonawcą zadania została firma ANMED Sp. z o.o. z Dzierżysławia.

25 lat skutecznej współpracy powiatu z firmą VW

POWIAT POLKOWICKI.  To już kolejne spotkanie Kamil Ciupak Starosta Polkowicki w Volkswagen Motor Polska w Polkowicach, z Dirkiem Strümpflerem, prezesem zarządu i Włodzimierzem Brodą, przewodniczącym NSZZ „Solidarność” dotyczące planów przedsiębiorstwa w związku z transformacją przemysłu motoryzacyjnego.

Pałac w Suchej Górnej oficjalnie otwarty

POLKOWICE. Archiwum pamięci, sale widowiskowa i małego strażaka, pracownie, a w tle zabytkowy park. Pałac w Suchej Górnej został oficjalnie otwarty. Zwiedzający odrestaurowany i w pełni wyposażony XVIII-wieczny budynek byli zachwyceni, szczególnie ci, którzy zobaczyli jego wnętrza po latach.
– Zmieniło się i to bardzo – wyznaje Ryszard Majewski, były dyrektor dawnej szkoły podstawowej mieszczącej się w pałacu. – Dwadzieścia lat tu ruina stała, łezka się kręciła w oku. Po remoncie inny jest układ pomieszczeń, a przede wszystkim, z tego co, widzę, pałac przystosowany jest do potrzeb młodzieży. To jest najważniejsze. Młodzież tu chodziła do szkoły, a teraz będzie chodziła na różne zajęcia – dodaje.

K.Nester: Konkretnie dla górnictwa

POLKOWICE. Dokładnie 67 lat temu, 23 marca 1957 roku odkryto złoża miedzi w Zagłębiu Miedziowym. Ta rocznica to doskonały moment, aby zaprezentować „.Konkrety dla Górnictwa”. KWW Krzysztofa Nestera proponuje m.in.: utworzenie Interaktywnego Centrum Polskiej Miedzi, powołanie Miedziowego Towarzystwa Naukowego, ale też kontynuację ważnego programu burmistrza Polkowic „Bezpiecznie na szychtę”. - Wspólnie z szefami dwóch miedziowych związków zawodowych: Leszkiem Hajdackim i Janem Młynarczykiem, reprezentowałem gminę Polkowice i jej mieszkańców podczas uroczystych obchodów rocznicy odkrycia złóż miedzi pod pamiątkowym obeliskiem w Sieroszowicach. To bardzo ważne wydarzenie dla naszego regionu. To od tego miejsca, od tego symbolicznego odwiertu, którego dokonał zespół Jana Wyżykowskiego, rozpoczął się dynamiczny rozwój Zagłębia Miedziowego, a w tym naszej gminy Polkowice – mówi Krzysztof Nester, .konkretny kandydat na burmistrza Polkowic. - Nie bez powodu mówi się, że Polkowice to Serce Zagłębia Miedziowego. Tu większość rodzin ma wśród swoich członków choć jedną osobę pracującą w górnictwie. Mój tato był górnikiem. Podobnie, jak w większości polkowickich domów, kultywujemy górnicze tradycje i zwyczaje. Uważam, że niezwykle ważne jest przekazywanie tychże tradycji i zwyczajów kolejnym pokoleniom, dlatego jako gmina powołamy do życia Miedziowe Towarzystwo Naukowe, które zajmie się przede wszystkim wymiarem edukacyjnym w zakresie funkcjonowania kopalń, będzie organizować krajowe i międzynarodowe konferencje naukowe oraz będzie współpracować z kierunkiem Górnictwo i Geologia Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Poradnia dla kobiet jak nowa

POLKOWICE.  Nowoczesna i profesjonalnie wyposażona Poradnia dla Kobiet w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych została oficjalnie oddana do użytku. Znajdują się tu gabinety lekarskie, pracownia KTG, szkoła rodzenia, a już od kwietnia zespół zasili ginekolożka.

Pałac w Suchej Górnej już oficjalnie

POLKOWICE.  Zwiedzanie zabytkowej budowli, warsztaty, koncert zespołu i pokaz laserowy z historycznym akcentem. Takie atrakcje czekają na tych, którzy w niedzielę 24 marca przyjadą do Suchej Górnej na oficjalne otwarcie pałacu.

Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców

POLKOWICE.  „Strefa dla Biznesu” to wydarzenie poświęcone nowym możliwościom rozwoju własnego biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw. O ofercie wsparcia biznesu, przedsiębiorcy i eksperci porozmawiają w bardzo luźnej atmosferze – przy wspólnym śniadaniu.

Na Dzień Sołtysa mamy .Konkrety

POLKOWICE. Mobilny pełnomocnik gminy ds. sołectw, czyli osoba, która będzie pomagać sołtysom i radom sołeckim przy kwestiach formalnych czy projektach z funduszu sołeckiego to .Konkretna propozycja dla terenów wiejskich. - Ma to być urzędnik, który będzie pracował w terenie, pomiędzy ludźmi. Będzie organizował spotkania z przedstawicielami różnych instytucji dla mieszkańców sołectw. Reagował na codzienne problemy i rozwiązywał je za pomocą dostępnych instrumentów. Taką osobę powołamy – mówi Krzysztof NESTER, .Konkretny kandydat na burmistrza Polkowic.

Badania tomografem już dla polkowiczan

POLKOWICE.  Burmistrz Łukasz Puźniecki dotrzymał obiecanego polkowiczanom słowa. Już od 11 marca mieszkańcy mogą rejestrować się na badania tomografem komputerowym. – Pracownia tomografii komputerowej jest już gotowa do pracy. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci 11 marca. Od tego dnia rusza rejestracja w ramach finansowanych z budżetu gminy Polkowice ponadlimitowych świadczeń gwarantowanych z zakresu tomografii komputerowej. Oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców gminy Polkowice – wyjaśnia Paweł Gambal, prezes polkowickiej przychodni.

K.Nester: Seniorzy pozostaną dla nas równie ważni

POLKOWICE. Dom spokojnej starości, system mieszkań dla seniorów dostosowanych do ich potrzeb, z odpowiednią opieką czy „Senioralna Mapa Polkowic” to tylko część propozycji dla seniorów, jakie proponują Krzysztof Nester i jego .Konkretna drużyna. - Polityka senioralna jest oczkiem w głowie obecnej władzy Polkowic. - Deklaruję pełne wsparcie rozwoju oferty dla tej grupy mieszkańców również po wyborach – mówił Krzysztof Nester, kandydat na burmistrza Polkowic podczas spotkania ze słuchaczami Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dobry start to podstawa

POWIAT POLKOWICKI.  To drugie mieszkanie usamodzielniające dla podopiecznych z pieczy zastępczej, które zostało uruchomione w tej kadencji. Dzięki takim miejscom wyrównujemy szanse i dajemy młodym możliwość rozwoju na podobnych warunkach jak ich rówieśników.

Co się dzieje z koleją w Polkowicach?

POLKOWICE. W miejscu, gdzie powstać ma nowoczesne centrum przesiadkowe w Polkowicach, i którędy przebiegać ma linia kolejowa, wiceburmistrz Krzysztof Nester spotkał się z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej oraz mediami, aby porozmawiać o tym, na jakim etapie jest obecnie projekt budowy kolei w Polkowicach. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że dokumenty nie dotarły jeszcze na szczebel ministerialny. Wiceburmistrz Krzysztof Nester chce konkretnych informacji i w tej sprawie skierował pismo do DSDiK i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Czeki dla przedsiębiorców powiatu polkowickiego (FOTO)

POWIAT POLKOWICKI. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Polkowicach 16 przedsiębiorców z terenu powiatu polkowickiego odebrało czeki ułatwiających start w świecie własnej działalności gospodarczej. - Wręczyliśmy czeki o wartości 25 000 złotych przyszłym przedsiębiorcom na rozwój własnego biznesu. Wkrótce rynek pracy w naszym powiecie poszerzy się o 16 nowych firm - mówiła Elwira Błażewska-Dacyszyn, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach.

Rewitalizacja terenu pocmentarnego w Kaźmierzowie

POLKOWICE. Nowe nasadzenia, ławki, stojaki na rowery oraz dębowy krzyż z dawną pasyjką. Tak za trzy miesiące ma wyglądać teren pocmentarny w Kaźmierzowie. Całość będzie kosztować niespełna 140 tysięcy złotych, z czego aż 98 proc. stanowi dofinansowanie, jakie gmina Polkowice pozyskała z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Światłowód dla polkowiczan

POLKOWICE. Już niebawem ruszą prace związane z przyłączeniem do sieci światłowodowej sześciu sołectw oraz dwóch obszarów na terenie Polkowic. Gmina uruchomiła przetarg i do 11 marca czeka na oferty od wykonawców.

Czas na konkretny transport. Strategiczny punkt programu wyborczego Nestera

POLKOWICE. Dojazd do Lubina i Głogowa w odpowiedniej ilości i o odpowiednich godzinach. Przywrócenie Polkowic na kolejową mapę Polski. Optymalne zarządzanie bezpłatną komunikacją miejską. Wydłużenie sezonu i rozszerzenie funkcjonalności systemu Polkowickiego Roweru Miejskiego – to część „Konkretów dla transportu”, z którymi do wyborów idzie komitet Krzysztof Nester .Konkretnie.

Medyczne inwestycje na finiszu

POLKOWICE.  Remont pracowni tomografii komputerowej oraz poradni dla kobiet w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych jest na ukończeniu. Polkowiczanie będą mogli skorzystać z usług obu poradni już wiosną.

Powiązane wpisy