Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Zapraszamy na Satyrykon

LEGNICA. 47. edycja Satyrykonu startuje już jutro i potrwa do niedzieli włącznie! Program imprezy, jak zwykle, zapowiada się niezwykle różnorodnie – oprócz możliwości zapoznania się z najciekawszymi tegorocznymi konkursowymi propozycjami Legnickie Centrum Kultury przygotowało dla Was także inne interesujące wystawy, niezapomniane koncerty i wydarzenia towarzyszące.

Zapraszamy na charytatywny festyn do legnickiego parku

LEGNICA. Już 16 czerwca 2024 - start godzina 12:00 - w Parku Miejskim w Legnicy rozpocznie  się wyjątkowy festyn charytatywny.. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie funduszy na leczenie 8-letniego Piotrusia Kozyry, który walczy z glejakiem mózgu 4. stopnia. Startujemy o godzinie 12:00!

Eurorally 2024 na legnickim Rynku (FOTO)

LEGNICA. W niedzielne popołudnie na legnickim Rynku zaprezentowało się blisko 150 samochodów sportowych z sześciu różnych krajów biorących udział w rajdzie Eurorally 2024. Tłumy legniczan podziwiało luksusowe i ekskluzywne samochody, od klasycznych modeli po wysokowydajne auta sportowe​. To było okazja, gdyż jak zapowiedzieli organizatorzy, po raz ostatni Legnica znalazła się na trasie tego rajdu. Piękne sportowe bryki wjechały dziś  na legnicki Rynek po raz trzeci - wcześniej legniczanie zachwycali się tymi furami w 2019 i 2023 roku.

Skatepark=wulkan legnickiej energii (FOTO)

LEGNICA.  W ramach obchodów Dnia Dziecka, legnicki skatepark zamienił się w prawdziwe centrum sportowych emocji i radości. Zawody przyciągnęły wielu młodych pasjonatów różnych dyscyplin, którzy rywalizowali w wyjątkowych konkurencjach. Na uczestników czekały dwie główne kategorie: przejazd na pumptracku na czas oraz pokaz trików na skateparku. Dzięki podziałowi na rowery, hulajnogi, rolki i deskorolki, każdy mógł zmierzyć się z równymi sobie, co sprzyjało zaciętej, ale fair play rywalizacji.

Sportowe bryki na legnickim Rynku czyli EURORALLY 2024 (FOTO)

LEGNICA. W niedzielę 9 czerwca w godz. 15.00 - 17.00 na legnickim Rynku prezentować się będzie ok. 150 samochodów sportowych z sześciu różnych krajów. To w ramach rajdu EURORALLY 2024 nasze miasto znalazło się, już po raz trzeci, na trasie tej samochodowej imprezy. Sportowe fury zaparkowały na legnickim Rynku w 2019 i rok temu. Eurorally za każdym razem przyciągnęło tłumy do centrum miasta, i nie tylko pasjonatów motoryzacji. Niemal każdy skorzystał z okazji do podziwiania luksusowych i ekskluzywnych samochodów, od klasycznych modeli po wysokowydajne auta sportowe​. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Repertuar kina Helios Legnica (07.06-13.06.24)

LEGNICA. Repertuar kina HELIOS Legnica. Ważny od 07.06 do 13.06.24. Na naszym portalu do wygrania będą bilety na film "The Watchers".

Spotkanie autorskie z Eugeniuszem Skorwiderem

LEGNICA. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Eugeniuszem Skorwiderem, które odbędzie się o godzinie 12:00 w najbliższy piątek - 7 czerwca - w Galerii Satyrykon (Rynek 36). Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Usłyszymy wiele ciekawych opowieści dotyczącej artystycznej drogi wybitnego poznańskiego ilustratora, którego wystawa "Plakaty i grafiki" będzie jedną z tegorocznych satyrykonowych ekspozycji.

Satyrykonowe kino plenerowe

LEGNICA. Satyrykon 2024 to także ciekawe imprezy towarzyszące! W sobotę, 15 czerwca, zaprosimy Was na dziedziniec Akademii Rycerskiej na Satyrykonowe KINO plenerowe, czyli projekcję brawurowej komedii "Dream Scenario" w reżyserii Kristoffera Borgliego z Nicolasem Cage'em w roli głównej. Początek o godzinie 21.00. Wejście od ul. Chojnowskiej, darmowe wejściówki na seans są do odebrania w Galerii Satyrykon (Rynek 36).

O legnickich botanikach - prelekcja w Muzeum Miedzi

LEGNICA. Jakie były początki zainteresowania roślinami w czasach starożytnych i nowożytnych? Kim byli Caspar Schwenckfeld czy związani z Legnicą Israel Volckmann i jego syn Georg Anton? Czy wiecie jakie treści kryje ich wielkie dzieło „Phytologia magna”? Czy znacie innych słynnych medyków czy botaników ze Śląska? O tym wszystkim już w najbliższy czwartek 6 czerwca o godz. 17 opowie Andrzej Paczos, regionalista, geograf, muzealnik, związany z Muzeum Przyrodniczym im. Senckenberga w Goerlitz. Prelekcję pt. „Phytologia magna - mało znane dzieło botaniczne legnickich medyków” zaprezentuje on w oddziale Muzeum Miedzi - Akademii Rycerskiej.

Super Dzień Dziecka w Galerii Piastów! Pidżamersi w akcji!

LEGNICA. Już w sobotę, 8 czerwca, zapraszamy na wielkie wydarzenie wszystkich fanów serialu o przygodach trzech nieustraszonych superbohaterów. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji.

Już w sobotę pełen atrakcji Piknik Rodzinny na Tarninowie. Sprawdź program imprezy!

LEGNICA.  8 czerwca na boisku przy ul. Oświęcimskiej odbędzie się VI Piknik Rodzinny na Tarninowie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. występy taneczne, teatr dla dzieci, koncerty, pokazy sportowe, dmuchańce, licytacje, animacje, grill czy możliwość przejażdżki na motocyklu lub wielbłądzie. Podczas festynu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie serca trzyletniego Cyprianka Malinowskiego.

Dzień Dziecka z PCPR (FOTO)

LEGNICA. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprosiło 1 czerwca na piknik integracyjny „Rodzina bez barier”. Impreza odbyła się w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.

Spływ Samoróbek 2024 o Błękitną Wstęgę Kaczawy

LEGNICA. Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłasza KONKURS NA PROJEKT SAMORÓBKI / BUDUJCIE SAMORÓBKI temat: „Wodny Świat”.

Rodzinny festyn bez używek

LEGNICA. Rodzinny festyn bez używek. Kreatywne zabawy, pokazy historyczne - 1 czerwca 2024 w godz. 11-16.

Dzień dziecka

LEGNICA. Zapraszamy na Dzień Dziecka z Legnickim Centrum Kultury! Widzimy się, rzecz jasna, 1 czerwca (w sobotę) na imprezie z okazji 10. urodzin Julka - chłopca, którego rzeźba znajduje się tuż obok Galerii Sztuki.

Dzień dziecka w Teatrze Modrzejewskiej

LEGNICA. "GOLEC" czyli... taka bajka... że ten tego... możesz być kim chcesz, kolego! Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK).

Legnica Cantat - wygrana chóru z Gdańska (FOTO)

LEGNICA. Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zwyciężył w 54. Turnieju Chórów Legnica Cantat. 40-osobowy zespół pod dyrekcją Błażeja Połoma zdobył Lutnię im. Jerzego Libana. W repertuarze konkursowym chór wykonał utwory: Magnum nomen Domini (B. Pękiel), The Mystery of Faith (S. Godziemba-Trytek), O Radości (R. Twardowski), Dum medicum slentium (V. Miskinis) oraz Nyon Nyon (J. Runestad).

Budowlanka zaprasza na festyn

LEGNICA. Idę prostą drogą – mówię stop nałogom, to hasło sobotniego (25 maja) festynu przygotowanego dla mieszkańców Legnicy i okolic przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Budowlanych. Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 14.

Kwiatowa Gala

LEGNICA. W weekend (25-26 maja) organizujemy Kwiatową Galę. To duże roślinne wydarzenie, które odbędzie się w Hali OSiRu przy Lotniczej 52. To wydarzenie z okazji, że to końcówka wiosennej edycji będzie wydarzeniem wyprzedażowym i będzie można wiele roślin zdobyć w obniżonej cenie nawet do - 50%

Koncert zespołu 5/6

LEGNICA. Na zakończenie Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat 54 do swojego muzycznego świata zaprosi nas grupa 5/6. Koncert Finałowy legnickiego święta chórów odbędzie się w niedzielę, 26 maja, o godzinie 19.00 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w Galerii Satyrykon.

Festiwal Chóralny Legnica Cantat 54. coraz bliżej

LEGNICA. 54. odsłona Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat zbliża się wielkimi krokami! Zapoczątkowane przez Henryka Karlińskiego, patrona Legnickiego Centrum Kultury, święto muzyki wokalnej w tym roku odbędzie się w dniach 24-26 maja (piątek-niedziela). Podczas całego weekendu jak zwykle spodziewać się możemy wielu artystycznych wrażeń – emocjonujących Przesłuchań Konkursowych, a także interesujących koncertów dodatkowych i wydarzeń towarzyszących.

Powiązane wpisy