Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Gotowe są już trzy nowe osiedlowe drogi

GMINA LUBIN.  Gmina Lubin zakończyła inwestycję pod nazwą „Przebudowa dróg na terenie Gminy Lubin”, która obejmowała swoim zakresem wykonanie ulicy Srebrnej w Osieku oraz Konwaliowej i Wrzosowej w Oborze.

II Targi Pracy i Edukacji za nami (FOTO)

LUBIN. 70 wystawców zaprezentowało się na II Regionalnych Targach Pracy i Edukacji w Lubinie. Patronat nad tym wydarzeniem objął Paweł Kleszcz, Starosta Lubiński. Projekt Związek Pracodawców Polska Miedź i Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie pozwolił dziś na owocne spotkania pracodawców i pracowników.

e-Urząd Gminy Rudna. Portal mieszkańca już działa!

RUDNA.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Urząd Gminy Rudna wdraża platformę online, umożliwiającą załatwienie wielu spraw urzędowych zdalnie. To innowacyjne rozwiązanie staje się przykładem nowoczesności i efektywności w dostępie do usług publicznych. Cyfryzacja w Gminie Rudna to nie tylko modernizacja, ale także dbałość o potrzeby mieszkańców.

Ostatnie zmiany budżetowe wprowadzone przez radnych

GMINA LUBIN.  Zwiększenie dochodów o ponad 444 tysiące złotych oraz wydatków o ponad 700 tysięcy – to najważniejsze zmiany budżetowe, których dokonali radni na ostatniej sesji Rady Gminy. Wiążą się one także z realizacją nowego ważnego projektu, który będzie realizowany z korzyścią dla najmłodszych mieszkańców – to „Przedszkole możliwości w gminie Lubin”.

Michał Kielan: w Lubinie o strefie ekonomicznej Raczyński jedynie opowiada. Powinno być jak w Polkowicach

LUBIN. - Dzisiejsza wizyta w prężnie działającej strefie ekonomicznej w Polkowicach była ważnym elementem w mojej kampanii - mówi Michał KIELAN, kandydat na prezydenta Lubina. - Mam świadomość, jak wielu mieszkańców Lubina dojeżdża tutaj do pracy. Dlatego powstanie strefy ekonomicznej w Lubinie to obowiązek! Jako stolica polskiej miedzi Lubin potrzebuje poważnego impulsu gospodarczego, aby móc się rozwijać i powstrzymać postępujące wyludnianie miasta. Jestem zdecydowany podjąć działania, które umożliwią tworzenie nowych miejsc pracy i zachęcą inwestorów do lokowania kapitału w naszym regionie. Już czas, by podjąć zdecydowane, odważne działania i zapewnić lubińskiej społeczności lepszą przyszłość!

Gotowa droga Raszowa – Raszowa Mała, kolejna jest Gorzyca. Drogowa ofensywa T.Kielana

GMINA LUBIN.  Niedługo rozpoczną się oficjalne odbiory przebudowanej drogi powiatowej Raszowa – Raszowa Mała. Do tej pory miała ona nawierzchnię gruntową, teraz przejazd będzie już komfortowy i bezpieczny. Przy dużym współudziale finansowym powiat remontuje także główną drogę przebiegającą przez Gorzycę. Na wniosek mieszkańców gmina sfinansuje także budowę tzw. peronu autobusowego przy tej drodze.

PKS Lubin wygrał proces dt. dotowania przejazdów. 44 mln zł „w kieszeni”

LUBIN. PKS Lubin, reprezentujący powiat lubiński, wygrał właśnie proces o dotowanie uczniowskich przejazdów. Oprócz satysfakcji, to ogromne pieniądze. Sąd przyznał organizatorowi Lubińskich Przewozów Pasażerskich (LPP) rację już po raz drugi z rzędu.

W Zagłębiu Miedziowym powstanie największa i najwyższa zapora w Polsce

RUDNA. W Zagłębiu Miedziowym za kilkanaście lat znajdować się będzie największa i najwyższa zapora w Polsce. KGHM Polska Miedź S.A. konsekwentnie, od wielu lat buduje taki obiekt przy zbiorniku Żelazny Most. Obecnie najwyższą zaporą w Polsce jest licząca ponad 80 metrów wysokości tama znajdująca się w Solinie, w województwie podkarpackim, w Bieszczadach. Za kilkanaście lat prześcignie ją tama KGHM, budowana w celach przemysłowych.

Rusza budowa drogi i ścieżki rowerowej Miłogoszcz – Górzyn

RUDNA.  Wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski podpisał umowę na budowę drogi gminnej i ścieżki rowerowej Miłogoszcz- Górzyn. To blisko dwukilometrowy odcinek, z którego wkrótce będą mogli korzystać kierowcy i rowerzyści. W ramach zadania poszerzona zostanie jezdna drogi gminnej na odcinku ok. 1,8 km, przy której powstanie ścieżka rowerowa.

Zaproszenie na Targi Pracy i Edukacji w Lubinie

LUBIN. II Regionalne Targach Pracy i Edukacji już 5 kwietnia w Lubinie. Do tej pory zgłosiło się ponad 50 pracodawców oraz uczelni. Targi organizowane są wspólnie przez Związek Pracodawców Polska Miedź i Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie. 

Remont świetlicy w Ciechłowicach zakończony!

RUDNA. Dobiegł końca, tak bardzo wyczekiwany, remont świetlicy wiejskiej w Ciechłowicach. Obiekt zmienił swoje oblicze. Jest nie tylko estetyczny i elegancki, ale przede wszystkim – mimo, że jest zabytkiem – stał się bardzo nowoczesny. – Jestem przekonany, że to miejsce będzie jak najlepiej służyło mieszkańcom Ciechłowic, którzy bardzo zabiegali o realizację tej inwestycji. Jestem niezwykle dumny, że kiedyś zapomniana świetlica odzyskuje swoją świetność, by służyć lokalnej społeczności – mówi wójt gminy Rudna Adrian WOŁKOWSKI.

Ponad 4 tys. mieszkańców skorzystało z weekendowej opieki medycznej

RUDNA.  Gmina Rudna jest jedynym samorządem w regionie i jednym z nielicznych w kraju, który finansuje weekendową opiekę medyczną dla mieszkańców. Realizowana jest od kwietnia 2022 roku. W 2022 roku z weekendowej opieki medycznej skorzystało 1218 pacjentów, a w 2023 roku 2879 osób. – Z weekendowej opieki medycznej – w równym stopniu – korzystają dzieci i dorośli. Tylko w sezonie grypowym, w grudniu ubiegłego roku, dominowały maluchy – mówi Danuta Dróżdż, prezes Cuprum-Med, spółki która realizuje świadczenia zdrowotne w Gminie Rudna.

Boisko w Oborze oddane do użytku

GMINA LUBIN.  Zakończyły się prace związane z przebudową boiska wielofunkcyjnego na terenie sportowo-rekreacyjnym w miejscowości Obora. To już 15. tego typu obiekt w gminie Lubin, który powstał w ciągu ostatnich lat. Na budowę kolejnego, który powstanie przy szkole podstawowej w Niemstowie ogłoszono już przetarg.

Ulewy już niestraszne. Zakończono prace konserwacyjne zbiorników

RUDNA. Prace konserwacyjne przeprowadzone zostały przy zbiornikach wodnych w miejscowościach: Gawronki, Gawrony, Górzyn, Olszany i Miłogoszcz. Konserwacja poprawi bilans wodny i zdolności retencyjnej, a także zabezpieczy pobliskie tereny przed skutkami intensywnych opadów.

Prosto z fabryki. Nowoczesna śmieciarka w ZGKiM

RUDNA. Od kwietnia odpady komunalne z terenu Gminy Rudna odbierać będzie ta nowoczesna śmieciarka. Odbyło się właśnie oficjalnie przekazanie samochodu Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rudnej, w którym uczestniczyli wójt Adrian Wołkowski oraz dyrektor ZGKiM Halina Zbroińska.

Ścinawa chwali się standardami w publicznym ośrodku zdrowia

ŚCINAWA. Od kilku już lat zarząd Miejsko-Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie realizuje projekty inwestycyjne, by dostosować obiekt do realnych potrzeb pacjentów, unowocześnić go i sukcesywnie przygotowywać do rozszerzania świadczonych usług. Wykonano więc remonty wszystkich pomieszczeń, dostosowano ośrodek zdrowia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także zadbano o ciągi komunikacyjne oraz tereny przylegające do budynku.

Olimpiada wiedzy o górnictwie i hutnictwie dla „Kompetentnych w branży”

LUBIN. Edukujemy i współpracujemy – za nami 1. edycja Olimpiady wiedzy o górnictwie i hutnictwie „Kompetentny Gilbert” w ramach programu edukacyjnego KGHM „Kompetentni w branży”. W prestiżowym wydarzeniu rywalizowali ze sobą uczniowie z 10 szkół z Zagłębia Miedziowego i województwa lubuskiego.

Gmina Lubin skorygowała budżetowe wydatki

GMINA LUBIN. O milion złotych zwiększyli na ostatniej sesji radni gminy Lubin wydatki na remonty dróg. Okazało się to konieczne ze względu na duże tzw. pozimowe uszkodzenia nawierzchni. Prace remontowe już trwają.

Webinar o cyberbepieczeństwie. Związek Pracodawców Polska Miedź zaprasza!

LEGNICA.  Związek Pracodawców Polska Miedź, EXATEL S.A. oraz Polski Klaster IoT & AI SINOTAIC zapraszają na webinar "Jak efektywnie rozwijać cyberbezpieczeństwo w scyfryzowanym świecie?" w ramach projektu Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0. Webinar na platformie ZOOM odbędzie się 20 marca br w godz. 9.30-11.00.

Podwyżki dla kadry pedagogicznej z terenu Gminy Rudna

RUDNA. 16 lutego 2024 r. zostało podpisane rozporządzenie Ministra Edukacji podwyższające wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Podpisane rozporządzenie stanowi podstawę dla organów prowadzących placówki oświatowe do podjęcia działań zmierzających do podwyżki z wyrównaniem. Podwyższenie wynagrodzeń winno nastąpić nie później niż w ciągu trzech miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej tj. do dnia 30 kwietnia 2024 r.

Modernizacja stadionu w Chobieni na ostatniej prostej

RUDNA. Na tę inwestycję sportowcy i mieszkańcy czekają od dawna. Remont obiektu sportowego OSiR w Chobieni wchodzi w decydującą fazę. Inwestycję odwiedził wójt Adrian Wołkowski. Była to okazja do spotkania z zarządem „Odry Chobienia”, w którym wzięli udział prezes Jerzy Mularczyk oraz Tomasz Skorynow i Kamil Kijewski. – To bardzo ważna inwestycja dla klubu, ponieważ oprócz głównej płyty boiska remontowane jest także boisko treningowe wraz z oświetleniem, korty tenisowe, bieżnia i pomieszczenia socjalne wraz szatniami oraz cała infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa, z której będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy Chobieni, ale całej naszej gminy. Podkreślałem to wielokrotnie i powtórzę: mało, która społeczność może się pochwalić tak malowniczo położonym obiektem sportowym – mówi Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

Powiązane wpisy