Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wszystkie drogi prowadzą do Pielgrzymki. Biesiada Kresowa już 3 sierpnia

PIELGRZYMKA. Od lat się utarło iż tzw. sezon dożynkowy w naszym regionie poprzedza Biesiada Kresowa organizowana w Pielgrzymce. - XXIX Biesiada Zespołów Kresowych to nie tylko kultywowanie ludowej tradycji na terenie gminy Pielgrzymka, terenie powiatu złotoryjskiego czy Pogórza Kaczawskiego. To przede wszystkim hołd dla b.kasztelana Zamku Grodziec Zenona Bernackiego, dzięki któremu to kulturalne wydarzenie zyskało prestiż nie tylko w naszym regionie - przypomina Tomasz SYBIS gospodarz gminy Pielgrzymka, od lat uchodzący za lidera zmian gospodarczych w regionie Pogórza Kaczawskiego.

WysocoFest 2024: Esencja Kultury i Rozrywki już niebawem

ZŁOTORYJA. 18-21 lipca 2024 – Festiwal, który zmienia oblicze muzyczno-kulturalnych wydarzeń. WysocoFest to wyjątkowa, oddolna inicjatywa z pasją, która narodziła się z potrzeby stworzenia autentycznego, innowacyjnego wydarzenia dla osób pragnących czegoś więcej niż masowe imprezy. To esencjonalna przygoda, oferująca szeroką gamę atrakcji i  niezapomniane przeżycia pomiędzy Legnicą a Złotoryją, w malowniczej scenerii Wysocka, z widokiem na wygasłe wulkany...

Zapraszamy na XIII Biesiadę nad Skorą

ZAGRODNO. Piotr Janczyszyn Wójt Gminy Zagrodno, wspólnie z zespołem Swojacy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie kulturalne. „Nad Skorą Śpiewanie” to wydarzenie o pięknych tradycjach, które cieszy się ogromnym uznaniem i jest wyczekiwane nie tylko przez mieszkańców naszej gminy 🎵. Na scenie nie zabraknie występów gospodarzy – zespołu Swojacy, pod kierownictwem Heleny Ceglarskiej .

X Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością

ZŁOTORYJA. 07 czerwca 2024 r. Fundacja ANIMUS zorganizuje jubileuszowe X Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością. Patronat honorowy Mistrzostw objął Wójt Gminy Złotoryja pan Jan Tymczyszyn. Partnerem tego wydarzenia będzie Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Złotoryja.

KULTuralny koncert nad zalewem (FOTO)

ZŁOTORYJA. Mistrzostwa Polski w płukaniu złota i Dni Złotoryi to barwny korowód, sportowe zmagania i ...koncerty muzycznych gwiazd. Tych przez trzy dni w Złotoryi nie brakuje.  Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia święta miasta i mistrzostw w płukaniu złota był zespół KULT, który zagrał m.in. utwór „Gdy nie ma dzieci” i inne swoje największe przeboje.

Poszukają złota w złotoryjskim zalewie przy przebojach Kultu

ZŁOTORYJA. Zbliżają się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota – impreza o jednej z najdłuższych tradycji na Dolnym Śląsku, organizowana przez Polskie Bractwo Kopaczy Złota we współpracy z Urzędem Miejskim w Złotoryi. W tym roku rozegrana zostanie jubileuszowa, 30. edycja zawodów, które co roku przyciągają do Złotoryi kilkuset pasjonatów poszukiwania złotego kruszcu.

Tak wygląda „rozkład jazdy” podczas Dni Złotoryi

ZŁOTORYJA.  Już za jedenaście dni odbędzie się koncert, na który czekają tysiące złotoryjan i nie tylko. Zespół Kult zagra na otwarcie tegorocznych Dni Złotoryi. Gdzie dokładnie i o której godzinie? Kto jeszcze będzie nas bawił ze sceny? I jakich innych atrakcji możemy się spodziewać?

Taka noc długo się nie powtórzy. Warto skorzystać

ZŁOTORYJA. Dwa złotoryjskie punkty widokowe – wieżę kościoła mariackiego oraz Basztę Kowalską – będzie można odwiedzić w najbliższą sobotę o dość nietypowej porze, bo po zapadnięciu ciemności. To niepowtarzalna okazja, która zdarza się raz w roku – w Noc Muzeów.

Dni Złotoryi zapowiadają się Kultowo

ZŁOTORYJA. Znakomity Kult i energetyczny Smolasty – to muzyczne gwiazdy tegorocznych Dni Złotoryi. Informację o wykonawcach podał złotoryjski ratusz. „Każdy z tych artystów przynosi ze sobą unikalny styl i energię, która z pewnością porwie serca mieszkańców Złotoryi i wszystkich gości odwiedzających nasze piękne miasto. To wyjątkowa okazja, by spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, delektując się koncertami mistrzów polskiej sceny muzycznej” – reklamuje majowy występ Urząd Miejski w Złotoryi.

Takich Walentynek jeszcze nie było!

ZAGRODNO. Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska zaprasza wszystkich Mieszkańców na wieczór pełen śmiechu, rozrywki i dobrej zabawy, a wszystko z okazji... Dnia Św. Walentego. Tym razem w Sali w Zagrodnie wystąpi Kabaret Ławeczka z aktorami znanymi z kultowego serialu "Ranczo".

Polała się krew dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOJCIESZÓW. W Wojcieszowie w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez klub Honorowych dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Złotoryi. W Wojcieszowie to piąta akcja, natomiast pierwsza stacjonarnie w Szkole Podstawowej, wcześniejsze odbywały się w Przychodni Zdrowia i Gminnym Ośrodku Kultury w krwiobusie. Wojcieszów to małe miasteczko, które ma około 3500 mieszkańców. Pomimo tego akcje krwiodawstwa w Wojcieszowie są zawsze udane, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy czekają na akcje z niecierpliwością, ponieważ odbywa się tylko raz w roku.

Złotym biegiem marsz! Tak złotoryjanie zagrają dla WOŚP-u

ZŁOTORYJA. Bez nagród, medali, posiłku, pakietu regeneracyjnego, pomiaru czasu, czyli tego wszystkiego, co zwykle towarzyszy biegaczom podczas zawodów sportowych. Atletom pozostanie tylko satysfakcja – że wsparli największą akcję charytatywną w Polsce. Złoty Bieg i Złoty Marsz odbędą się już za 16 dni, w ramach kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bez względu na pogodę.

Jarmark Franciszkański po raz 5. w Złotoryi (FOTO)

ZŁOTORYJA. W niedzielne popołudnie w Klasztorze Franciszkanów w Złotoryi po raz piąty został zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy, który i tym razem przyciągnął tłumy mieszkańców Złotoryi, a także pobliskich miejscowości z Krainy Wygasłych Wulkanów.

Więcej wolontariuszy, więcej skarbonek – Złotoryja szykuje się na wielkie granie

ZŁOTORYJA.  Idziemy na rekord! – deklarują złotoryjscy sztabowcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do styczniowego finału zostało jeszcze prawie 60 dni, ale przygotowania w naszym mieście ruszyły już na całego. Chętnych do wspólnego grania nie brakuje, zwłaszcza jeśli chodzi o uliczną kwestę, ale organizatorzy przyjmą każdą wsparcie, które może pomóc w zbiórce pieniędzy.

Czaple zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy

PIELGRZYMKA. Czaple – Wioska Piasku i Kamienia szykuje się do magicznego świątecznego wydarzenia! Lokalna społeczność ma zaszczyt zaprosić mieszkańców i gości na niepowtarzalny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 3.12.2023 r. na placu przy OSP w  urokliwej wiosce w gminie Pielgrzymka.

Święta w Zamku Grodziec – Jarmark Bożonarodzeniowy już 2 grudnia

ZAGRODNO. 2 grudnia 2023 Zamek Grodziec zaprasza wszystkie dzieci (z rodzicami!) na wyjątkowe, pełne radości i wzruszenia, mikołajkowo-bożonarodzeniowe wydarzenie. Tegoroczne celebrowanie świąt w Zamku Grodziec rozpocznie się Jarmarkiem Bożonarodzeniowym i pięknym zimowym, premierowym spektaklem „Śnieżna Baśń” oraz… spotkaniem ze Świętym Mikołajem!

15 lat Partnerstwa Kaczawskiego i II Kaczawski Festiwal Podróżniczy

DOBKÓW. Już w tą sobotę 4 listopada - Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnertwo Kaczawskie" świętować będzie swój piękny Jubileusz – 15 lat działalności w regionie. Wydarzenie połączone będzie z II Kaczawskim Festiwalem Podróżniczym i odbędzie się w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie, od godziny 14.00.

Filmowa Złotoryja jak w Los Angeles...

ZŁOTORYJA. Po trwającym ponad godzinę koncercie "Jesienny Romans" czyli miłosnej podróży opowiedzianej najpiękniejszymi piosenkami w różnych językach, nadszedł czas na wręczenie nagród laureatom 8. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Filmowego Złoty Samorodek.  – Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Złotoryją i jej mieszkańcami, ale przede wszystkim poziomem filmów, jakie na tym festiwalu mogliśmy zobaczyć. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego musieliśmy się trochę skłócić przez te dwa dni. W Złotoryi poziom filmów jest co najmniej taki jak w Los Angeles – chwaliła jurorka Beata Zaborek-Sroka.

Startuje Festiwal Filmowy w Złotoryi. Święto kina amatorskiego

ZŁOTORYJA.  Przemysław Bluszcz, Beata Zaborek-Sroka i Andrzej Kawecki będą oceniali w tym roku filmy walczące o nagrodę Złotego Samorodka, Festiwalu Filmowego, Święta filmu amatorskiego rozpoczynającego się dzisiaj.  – Zaczynamy finał festiwalu w piątek 29 września od godz. 14 prezentacjami animacji. Po przerwie, od godz. 17, zaprezentujemy filmy dokumentalne, a w sobotę od godz. 10 widzowie będą mogli obejrzeć filmy fabularne. Zapraszamy serdecznie na projekcje, które są bezpłatne – zachęca Zbigniew Gruszczyński, dyrektor festiwalu.

W tym roku do festiwalu zgłoszono aż 165 filmów !

Piknik z wyścigiem po serpentynie

ZŁOTORYJA. Po trzech latach wraca Rowerowa Serpentyna, czyli zawody kolarskie na podjeździe prowadzącym z zalewu na osiedle. Jazda indywidualna na czas rozegrana, w której mogą wziąć udział również dzieci ze szkół podstawowych, zostanie już w najbliższą sobotę w ramach ekopikniku. Wystartować można bez żadnych opłat.

Rzecz o alkowie, czyli dramat miłosny – Nocne Zwiedzanie Zamku Grodziec

ZAGRODNO. Kiedy nad Zamkiem Grodziec zapada noc, mrok otwiera drzwi do tajemnic przeszłości. Wtedy historyczne kamienne mury potężnego zamczyska odkrywają przed wędrowcami skrzętnie skrywane oblicze. Oblicze owiane legendami, domysłami i historiami tych, którzy niegdyś zamieszkiwali twierdzę na wulkanie. Nie wiecie, z kim przyjdzie Wam się spotkać i jaką historię usłyszeć.

Powiązane wpisy