Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Kolory Tokio

JAWOR. Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii podróżniczej KOLORY TOKIO, który odbędzie się w siedzibie jaworskiego muzeum w czwartek 11 kwietnia o godzinie 18.00.

Senior i jego zdrowie - zdrowe odżywianie

JAWOR. Jak co miesiąc w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworze spotykamy się z Joanną Wyrzychowska, aby porozmawiać o zdrowiu seniorów. Na spotkanie zapraszamy 12 kwietnia o godzinie 11:00 do sali spotkań przy Wypożyczalni.

Lokalna majówka w Rochu

BOLKÓW. Browar Roch oraz karczma Jadło i Chmiel z Nowych Rochowic zapraszają na majówkę w dniach 1-3 maja. W programie m.in. Rochotarg, czyli kiermasz rękodzieła i zdrowej żywności. Organizatorzy poszukują właśnie wystawców.

Wielkanocna Kiełbaska Jaworska

JAWOR. Z okazji zbliżających się Świąt serdecznie zapraszamy na wyjątkową akcję promocyjną – „Wielkanocna Kiełbaska Jaworska”.

Magiczny świat dźwięków

JAWOR. Jaworski Ośrodek Kultury zaprasza w niezwykłą podróż muzyczną do zaczarowanego świata bajek i filmu. Koncert pt."Magiczny świat dźwięków - muzyka z bajek i filmów" odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. o godzinie 18.00 w Teatrze Miejskim w Jaworze.

Pisanki XXL

JAWOR. Kreatywna akcja z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych już 23 marca w sobotę na jaworskim Rynku od godz. 10:00 do 14:00.

Rzeźba? Twórczość Piotra Żurawskiego

JAWOR. Zapraszamy na wyjątkową wystawę RZEŹBA? TWÓRCZOŚĆ PIOTRA ŻURAWSKIEGO, której autorem jest snycerz i renowator dzieł sztuki, na co dzień związany z Muzeum Regionalnym w Jaworze.

Jarmark Wielkanocny w Wądrożu Wielkim

WĄDROŻE WIELKIE. Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie wraz z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Wądrożu Wielkim, serdecznie zapraszają Państwo do udziału w Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w tę niedzielę - 24 marca 2024 r. na Targowisku w Wądrożu Wielkim.

Zapraszamy na koncert "Z miłości do świata"

JAWOR.  Już 16 marca serdecznie zapraszamy do przepięknych wnętrz w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Marcina, na wyjątkowy koncert „Z MIŁOŚCI DO ŚWIATA”.

Danuta Danielewicz - Chwila

JAWOR. W środę 20 marca Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworze odwiedzi Danuta Danielewicz ze swoim najnowszym tomikiem poezji "Chwila".

Senior i jego zdrowie - układ trawienny

JAWOR. Marcowe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworze z Joanną Wyrzychowską na temat zdrowia seniorów poświęcone będzie układowi trawiennemu. Spotkanie odbędzie się 14 marca się o godzinie 11:00 w sali spotkań przy Wypożyczalni.

Idę do kina w Jaworze

JAWOR. W piątek 1 marca 2024 r. Profesjonalne Kino Objazdowe wyruszy w wiosenny etap swojej trasy po Polsce pod hasłem IDĘ DO KINA.

Dzień Kobiet z Ojry Bis

JAWOR. Kolorowo i z przytupem. Tak Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze będzie świętować Dzień Kobiet z zespołem Ojry Bis z Męcinki. Na muzyczne spotkanie zapraszamy w czwartkowe popołudnie 7 marca o godzinie 16:00 do sali spotkań przy Wypożyczalni.

Aleja Drzewek Wielkanocnych

JAWOR. Jaworski Ośrodek Kultury zaprasza do włączenia się w świąteczną akcję-dekorację "Aleja Drzewek Wielkanocnych".

Artur Włodarczyk - spotkanie autorskie

JAWOR. W czwartkowy wieczór 15 lutego zapraszamy na godzinę 17:00 do sali spotkań przy Wypożyczalni na spotkanie z Arturem Włodarczykiem.

Gawęda o wieży - Daj się uwieść legendzie

JAWOR. Czy jest ktoś, kogo nie fascynowałyby średniowieczne legendy? Dajmy się uwieść jednej z nich na spotkaniu "Gawęda o wieży" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworze.

Nazywam się Miliard w Jaworze

JAWOR. Ogólnoświatowa kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet pod nazwą „Nazywam się Miliard” ( One Billion Rising) dotrze do Jawora. 14 lutego o godzinie 13 wszyscy chętni mogą zatańczyć.

Repertuar Krystyny Giżowskiej

JAWOR. Już 23 marca będziemy mogli wsłuchać się w repertuar Krystyny Giżowskiej, której towarzyszyć będzie zespół Blue Sounds.

Idę do kina w Jaworze

JAWOR. W poniedziałek 5 lutego 2024 r. Profesjonalne Kino Objazdowe ponownie wyrusza w Polskę pod hasłem IDĘ DO KINA, a w niedzielę 11 lutego zaprasza na seanse w Jaworze!

Walentynki w Jaworze pełne miłości...

JAWOR. Walentynkowe spotkanie pełne miłości - "Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi, jak mnie kochasz..." to niezwykła, pełna emocji i magicznych chwil podróż w poszukiwaniu spełnienia w miłości! Ta lekka, poetycko-muzyczna odyseja zabierze Was w niesamowitą podróż przez krainę uczuć, gdzie każdy wiersz to jak strzał Amora, trafiający w serce z niesamowitą precyzją. Miłosne tematy w poezji od Emily Dickinson, biblijnej opowieści, zmysłowej "Pieśni nad Pieśniami", aż po wzruszające szekspirowskie Sonety, zanurzą Was w oceanie miłości. Chwilami Dariusz Jakubowski - aktor, Katarzyna Thomas - śpiewaczka i Piotr Szafraniec - pianista zanurzą się w świat Szymborskiej, Herberta, Gałczyńskiego czy Baczyńskiego, odkrywając nowe oblicza miłości w ich niezwykłych wersach.

Jawor grał z WOŚP (FOTO)

JAWOR. Tradycyjnie JAWOR z przytupem zagrał z Wielka Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Był bieg "Policz się z cukrzycą", morsowanie przed teatrem a w jaworskim teatrze zagościły.... piękne i groźne węże.

Powiązane wpisy