Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Stylizacje fanów CASTLE PARTY Bolków 2024 (FOTO)

BOLKÓW. Castle Party w Bolkowie to nie tylko festiwal muzyczny, gdzie można usłyszeć i przede wszystkim zobaczyć zespoły z całego świata, reprezentujące mroczne gotyckie brzmienie czy to hardrockowe, post-punkowe lub wręcz melancholijne. To również cała, jakże ważna, otoczka tych czterodniowych koncertów na bolkowskim zamku, które tworzą tę niepowtarzalną atmosferę. Castle Party Festival to wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie oprócz gothic music, również modę, sztukę i pasję. Tu się podziwia nie tylko artystów na scenie, ale wspaniałe stylizacje fanów tego muzycznego nurtu. Często są to wspaniałe stylizacje, które wyróżniają się wśród wielu uczestników festiwalu.

W Muchowie znowu chwycą za kosy...

MĘCINKA. W najbliższą niedzielę, 7 lipca, na boisku  w Muchowie odbędzie się kolejna edycja „Muchowskiego Kosiarza”,. W programie przewidziano konkurs koszenia łąk, występy zespołów ludowych oraz konkurs piłowania drewna. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja załóg II Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Krainy Wygasłych Wulkanów”.

Koncert Adama O.S.T.R. Ostrowskiego w Jaworze jesienią 2024

JAWOR.  O.S.T.R. - muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej utytułowanych artystów w Polsce! Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 30 autorskich albumów muzycznych, posiadacz Diamentowej Płyty za album "Życie po śmierci", a także laureat 10. platynowych i 7. złotych płyt, w tym dwóch podwójnie platynowych. Pięciokrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej wystąpi w Jaworze !

Kolejna edycja Wieczoru Bernardyńskiego

JAWOR. Kolejna edycja WIECZORU BERNARDYŃSKIEGO przed nami! Zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu na bezpłatne atrakcje kulturalne, które zainaugurują sezon letni w dniu 28 czerwca 2024 r. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbywa się w muzycznych klimatach w gotyckich przestrzeniach kościoła bernardynów (w obecnej siedzibie Muzeum Regionalnego w Jaworze) i kościoła św. Marcina.

Zamek Świny zaprasza na wyjątkową Noc Świętojańską

BOLKÓW. Po zmroku [godz. 22:00] w zbliżającą się najbliższą [22.06.2024] sobotę w Zamku Świny rozpocznie się Noc Świętojańska. 

Janki, Wianki i Ojry Bis

JAWOR. W czwartek 20 czerwca o godzinie 16:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze zaprasza do sali spotkań przy Wypożyczalni na „Janki, wianki”, czyli Noc Kupały z zespołem Ojry Bis z Męcinki.

Z czystością przez wieki

JAWOR. Wielkimi krokami zbliża się Jubileusz Dr. Miele Cosmed Group - 200-lecie tradycji mydlarskich w Jaworze. Jedną z atrakcji tego wydarzenia jest wystawa czasowa pt. Z CZYSTOŚCIĄ PRZEZ WIEKI.

Charytatywny festyn dla Fabianka

JAWOR. Dziewięciolatek nie może bawić się, jak inne dzieci, nie może biegać, nie może nawet chodzić. Dla niego w niedzielę, 9 czerwca organizowany jest festyn przy restauracji Parkowa w Jaworze. To będzie też okazja, aby zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

JaworART 3

JAWOR. Wystawa jaworskich artystów „Jawor ART 3” to ekspozycja interdyscyplinarna, na której artyści „Miasta podcieni” prezentują prace z dziedziny rysunku, fotografii, rzeźby, malarstwa oraz sztuki tatuażu. Ta trzecia już odsłona jest niewątpliwie doskonałą platformą konfrontacyjną dla rodzimych twórców. JaworART ukazuje różnorodne postawy artystyczne i daje możliwość przyjrzenia się w jakiej kondycji znajduje się obecnie sztuka. Wydarzenie odbywa się w muzealnej GALERII POD WIEŻĄ na Zamku Piastowskim w Jaworze. Na wernisaż wystawy zapraszamy w sobotę 8 czerwca na godzinę 18.00.

Elvis Presley, czyli Chris Star w Rochu

NOWE ROCHOWICE. Już w tę sobotę prawdziwa gratka dla miłośników Króla Rock’n’Rolla: największe przeboje Elvisa Presleya wykona Krzysztof Ster, czyli Chris Star z Gliwic.

Obchody 200-lecia tradycji mydlarskich Dr. Miele Cosmed Group S.A.

JAWOR. Już 15 czerwca 2024 w Jaworze odbędą się obchody 200-lecia tradycji mydlarskich Dr. Miele Cosmed Group S.A., (dawniej Pollena Jawor). W imieniu Dr. Miele Cosmed Group S.A., Urzędu Miasta Jawor, Jaworskiego Ośrodka Kultury i Regionalnego Muzeum w Jaworze zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu. Nie zabraknie wspaniałych atrakcji.

Dyskotekowy maraton na jaworskim Rynku. Silent disco

JAWOR. Czy można bawić się na 3 dyskotekach w jednym czasie? Zdecydowanie tak! Silent disco po raz pierwszy w Jaworze. Trzy kanały, trzy rodzaje muzyki, kilka godzin wyjątkowej zabawy!

Akademia Pana Kleksa w Sichowe (FOTO)

MĘCINKA. Przed dwoma laty zabytkowym parkiem w Sichowie zawładnęły...smerfy tworząc na boisku miejscowego klubu Platach wioskę smerfów. W tym roku Gminny Dzień Dziecka ponownie zawitał do Sichowa i był to Dzień Dziecka Akademii  Pana Kleksa. Tłumy gromadziły się przy Lego Atrakcjach. Były bezpłatne trampoliny, zjeżdżalnie dosłownie oblegane...resztą atrakcji było o wiele więcej. Chociażby te przygotowane przez Szkołę Podstawową z Męcinki. Pod nieobecność wójta Mirosława Brzozowskiego rolę gospodarza imprezy znakomicie sprawowała Arleta Gregulska-Oksińska Zastępca Wójta Gminy i Krzysztof Kowalczyk.

Zamek Świny zaprasza na święto wina i sera

BOLKÓW.  Zamek Świny ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie – Święto wina i sera, które odbędzie się 2 czerwca 2024 roku (niedziela) w godzinach od 11:00 do 17:00. To niezwykłe spotkanie z lokalnymi smakami będzie miało miejsce na malowniczym tle historycznego Zamku Świny, stanowiącego część Szlaku Czterech Zamków.

Dzień Starszego i Dzień Młodszego Dziecka

NOWE ROCHOWICE. Nie jeden, a dwa Dni Dziecka w Nowych Rochowicach. Pierwszy: dla dorosłych, drugi: dla dzieci.

Zgrajmy się!

JAWOR. Już niedługo Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze startuje z mega ciekawą propozycją sobotnich spotkań dla każdego, kto chce się odprężyć, miło spędzić czas, a przede wszystkim dobrze się bawić!

DKK - Agnieszka Dobkiewicz - Pożydowskie

JAWOR. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki "Wieża ciśnień" zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz. Spotkanie odbędzie się w środę 12 czerwca o godzinie 17:00 w sali spotkań przy Wypożyczalni.

Spójrz prawdzie w oczy - cz.2

JAWOR. Na kolejne otwarte spotkanie edukacyjne poświęcone tematowi uzależnień zapraszamy w czwartek 6 czerwca o godzinie 11:00 do sali spotkań przy Wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworze.

Dzieci Świata w Jaworze

JAWOR. Z myślą o dzieciach i dla dzieci, pod Patronatem burmistrza Jawora Emiliana BERY, rozpoczęła się wielkoformatowa i edukacyjna wystawa fotografii "Dzieci Świata" Elżbiety Dzikowskiej. Wystawa wyjątkowych fotografii potrwa do 16 czerwca 2024, na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze. Wielkoformatowa i edukacyjna wystawa fotografii "Dzieci Świata" Elżbiety Dzikowskiej prezentuje ok. 100 zdjęć na ok. 36 planszach o wymiarach 120 x 180 cm.
Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny "Mój przyjaciel z dalekiego świata" dla dzieci w wieku od lat 6 do 15, organizowany dla dzieci z Gminy Jawor i Powiatu Jaworskiego.

Katarzyna Lewandowicz - Wpadka

JAWOR. W środę 5 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze serdecznie zaprasza na godzinę 17:00 do sali spotkań przy Wypożyczalni na wyjątkowe spotkanie z Katarzyną Lewandowicz.

Krzysztof Piersa - spotkanie edukacyjne

JAWOR. We wtorek 4 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze gościć będzie Krzysztofa Piersę, który postara się wytłumaczyć, jak niezwykłe i jednocześnie niebezpieczne potrafi być życie w cyfrowym świecie.

Powiązane wpisy