Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ruszył nabór wystawców na Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Będzie petarda

JAWOR. W dniach 23-25 sierpnia 2024 r. w Jaworze na płycie Rynku odbędzie się kolejna edycja imprezy pod nazwą Święto Chleba i Piernika, która m.in. ma na celu promować i kultywować staropolskie tradycje związane z pieczywem i piernikami.

Związek Pracodawców Ziemi Jaworskiej zaprasza na spotkania przedsiębiorców

JAWOR.  Od kwietnia Związek Pracodawców Ziemi Jaworskiej rozpoczyna cykl spotkań przedsiębiorców z całego powiatu jaworskiego na tematy ważne zarówno dla dużych firm, jak i działalności jednoosobowych: Jak strategia HR pozwala zwiększyć efektywność biznesową i zatrzymać odpływ pieniędzy w firmie?

Tematyka będzie związana ze zmianami i trendami na rynku pracy oraz zarządzaniem pracownikami w zmieniającej się rzeczywistości. Każda firma spotyka się z problemami dotyczącymi podwyżek płacy minimalnej, trudnościami ze znalezieniem i utrzymaniem odpowiednich osób do pracy, lojalności i efektywności pracowników, różnicami pokoleniowym itd.

Wkrótce rusza 6. edycja projektu „Girls Go Technology”.

JAWOR. W połowie marca rusza szósta edycja programu. Dziewczyny zainteresowane „oswajaniem technologii” w tegorocznej edycji będą uczestniczyć cyklu warsztatów na temat roli technologii w przemyśle (automatyzacja, AR/VR, zarządzanie projektami, sztuczna inteligencja, IoT), poznają znaczenie kompetencji cyfrowych, a także będą ćwiczyć umiejętności miękkie z zakresu autoprezentacji, zarządzania stresem czy przygotowania się do rozmowy rekrutacyjnej.

Jawor będzie miał Centrum Przesiadkowe jak ze snów...

JAWOR. W samym sercu Jawora, tuż przy dworcu PKP, rozpoczyna się nowy rozdział w historii miejskiej komunikacji. Rozpoczyna sie budowa nowoczesnego centrum przesiadkowego. To nie tylko odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców w zakresie mobilności, ale także ambitny krok w kierunku przekształcenia miasta w przestrzeń przyjazną dla wszystkich podróżnych.
To właśnie w Jaworze, na terenie niedawno przejętym od PKP, powstanie miejsce, które zdefiniuje nowoczesne podróżowanie. Centrum przesiadkowe zaprojektowano z myślą o wygodzie, funkcjonalności oraz estetyce. Planowane miejsca parkingowe dla samochodów, rowerów, hotspoty Wi-Fi i obszary wypełnione zielenią to tylko niektóre z elementów, które mają na celu stworzenie przestrzeni przyjaznej i otwartej dla podróżnych.

Ruszyła akcja społeczna "kupuj produkty, zamawiaj usługi lokalnie" w Jaworze

JAWOR.  Właśnie ruszyła wielomiesięczna akcja społeczna Kupuj produkty i zamawiaj usługi LOKALNIE w Jaworze. Inicjator akcji radny miejski Krzysztof Kowalczyk wraz z swoimi przyjaciółmi, lokalnymi aktywistami rozpoczął z wielkim przytupem działania pn. „Kupuj produkty i zamawiaj usługi LOKALNIE” na rzecz małej, jaworskiej przedsiębiorczości. Jak zapowiada będzie to nie tylko promocja produktów i usług lokalnych, ale także wyraz sąsiedzkiej solidarności i realne wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw. 

Będzie wielka przebudowa centrum Wądroża Wielkiego

WĄDROŻE WIELKIE. Elżbieta JEDLECKA, wójt Gminy Wądroże Wielkie podpisała dzisiaj umowę z AGA DOM Polska – wykonawcą inwestycji związanej z przebudową i modernizacją centrum Wądroża Wielkiego. - Centrum stolicy gminy stanie się dzięki przebudowie na wskroś nowoczesne i zarazem zwiększy się bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym - powiedziała Elżbieta Jedlecka. 

Milionowy silnik z fabryki Mercedesa w Jaworze

JAWOR. Uruchomiony w 2019 roku na Dolnym Śląsku zakład Mercedesa wyprodukował do stycznia br. milion wysoko zaawansowanych technologicznie i wydajnych czterocylindrowych silników konwencjonalnych (diesel i benzyna), które z Jawora są eksportowane do fabryk Mercedesa na świecie. Silniki "Made in Jawor" napędzają niemal wszystkie modele Mercedesa, od Klasy A, CLA, GLA i B po Klasę C, GLC, E i S.

Gmina szuka kierownika od gospodarki komunalnej i ochrony środowiska

WĄDROŻE WIELKIE. Wójt Gminy Wądroże Wielkie ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze: Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska !

88 milionów Jawor inwestuje w modernizację wodociągów

JAWOR. Gigantyczne pieniądze 88 mln zainwestuje Miasto Jawor w rozwój i modernizację jaworskich wodociągów oraz dodatkowo na drogi. - Całkowicie zmodernizujemy produkcję i dostarczenie wody dla naszych mieszkańców - mówił burmistrz Jawora Emilian Bera podczas podpisania umowy z wykonawcą w wieży ciśnień, która jest kluczowym elementem tej inwestycji.

Fabryka Mercedesa w Jaworze i Politechnika Wrocławska zaproponują wspólny program edukacyjny dla studentów

JAWOR. Mercedes-Benz Manufacturing Poland nawiązuje współpracę z kolejną uczelnią wyższą w regionie.  9 stycznia w legnickiej filii Politechniki Wrocławskiej przedstawiciele Mercedes-Benz Manufacturing Poland i Politechniki Wrocławskiej podpisali umowę o współpracy. Partnerzy zapowiedzieli prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych oraz współpracę w zakresie kształcenia studentów w obszarze nowych technologii.

Słup przekroczył poziom piętrzenia wody. Groźby powodzi nie ma

MĘCINKA. Wyremontowany w 2023 roku zbiornik wodny Słup na terenie gminy Męcinka przekroczył normalny poziom piętrzenia, kilka razy przytrzymując falę wezbraniową na rzece Nysa Szalona.  "Obecnie gromadzi blisko 32 mln m3 wody. To o 1 mln m3 więcej niż tak zwany normalny poziom piętrzenia tego akwenu. Maksymalny to 38 mln m3. Woda jednak powoli opada" - poinformował RZGW we Wrocławiu.

Powstał Klaster Energii Męcinka

MĘCINKA. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok za pasem a gmina Męcinka nie zwalnia tempa gospodarczego rozwoju.  - Zapewnienie dochodów do budżetu Gminy Męcinka w przyszłych latach, wzmocnienie samodzielności finansowej naszego samorządu, w perspektywie tańsza energia dla obiektów gminnych, ochrona środowiska i edukacja najmłodszych zakresie odnawialnych źródeł energii - to podstawowe cele, dla których zainicjowaliśmy utworzenie Klastra Energii MĘCINKA - wyjaśnia Mirosław BRZOZOWSKI, wójt gminy Męcinka.

Jawor rusza z ofensywą drogową. Na pierwszy ogień Krzywoustego i rondo przy Słowiance

JAWOR. - Zainwestujemy 10 milionów złotych w przemianę nie tylko samej drogi Krzywoustego, ale także w budowę ścieżek rowerowych, zupełnie nowych chodników, miejsc parkingowych oraz nowoczesnego oświetlenia i sieci" - zapowiada burmistrz Jawora Emilian Bera. - To będzie jedna wielka rewolucja na ulicy Krzywoustego, wraz z rondem przy Słowiance, która zdecydowanie podniesie jakość życia i komfort mieszkańców Jawora - dodał.

Powstanie centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia

JAWOR. Kolejne bardzo ważne wydarzenie inwestycyjne w życiu Jawora. - W budynku dworca podpisałem porozumienie z Polskimi Kolejami Państwowymi, reprezentowanymi przez dyrektora Tadeusza Szulca, które otwiera nowy rozdział w rozwoju miasta - mów Emilian BERA, burmistrz Jawora. - Porozumienie zakłada przekazanie przez PKP na rzecz gminy Jawor dwóch nieużytkowanych działek w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Te zarośnięte i zaniedbane działki, które niegdyś tętniły życiem, wkrótce zostaną przekształcone w nowoczesne centrum przesiadkowe. Projekt, mający na celu zagospodarowanie tego terenu, zostanie sfinansowany przy użyciu środków z Unii Europejskiej.

Mercedes inwestuje w Jaworze. Invest Park szykuje grunty pod kolejne wielkie inwestycje

JAWOR. Doszło do podpisania umowy sprzedaży terenów w Jaworze należących do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nabywcą jest globalny producent samochodów osobowych i dostawczych Mercedes-Benz AG. - W sąsiedztwie naszej fabryki silników i baterii elektrycznych i z częściowym wykorzystaniem istniejącej infrastruktury, w Jaworze powstanie nowoczesna fabryka całkowicie elektrycznych lekkich samochodów dostawczych na zupełnie nowej platformie VAN.EA. Wysokość inwestycji to ponad miliard Euro – mówi dr Ewa Łabno-Falęcka z Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Trzy nowe autobusy dla Jawora

JAWOR. Dzisiaj w siedzibie firmy Solaris Bus & Coach w Poznaniu burmistrz Jawora Emilian Bera podpisał umowę na zakup trzech autobusów dla jaworskiej bezpłatnej komunikacji miejskiej. Nowe „elektryki” kosztowały gminę 10 mln zł. Na ulicę wyjadą już we wrześniu przyszłego roku.

Wspólny program mieszkaniowy Gminy Jawor i TBS Kamienna Góra (FOTO)

JAWOR. Rusza budowa nowych mieszkań przy ul. Mickiewicza 45. To efekt współpracy Gminy Jawor z Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze i kolejny, ważny krok w rozwoju budownictwa mieszkaniowego w naszym mieście. Po 20 lat od wybudowania ostatniego budynku TBS powstanie nowe osiedle, a w nim cztery budynki z 72 lokalami mieszkalnymi.

Jawor kawą pachnący. Jacobs Douwe Egberts za ponad 610 mln zł wybuduje fabrykę kawy

JAWOR. Burmistrz Emilian BERA ma wielkie powody do zadowolenia. Rozwijający się prężnie Jawor jak magnes działa na wyobraźnię inwestorów....Trwa znakomita passa inwestycyjna Dolnego Śląska i stolicy chleba i piernika czyli Jawora. Na nową, wielką inwestycję w naszym kraju zdecydował się jeden z największych i najbardziej znanych producentów kawy – Jacobs Douwe Egberts. Dostanie na nią grant od polskiego rządu. Poznaliśmy też harmonogram inwestycji, która będzie znacznie większa, niż pierwotnie informowano.

Ta znana globalna firma zdecydowała się zainwestować w Jaworze, w województwie dolnośląskim. Spółka Jacobs Douwe Egberts OPS PL zakupiła 19,5 ha działkę w podstrefie Jawor, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park" (WSSE). Wybuduje na niej fabrykę kawy. Pierwotne, oficjalne deklaracje inwestora w grudniu 2022 r. mówiły o inwestycji w wysokości 280 milionów złotych. Teraz, już wiadomo, że inwestycja będzie znacznie droższa, a jej koszt przekroczy kwotę 600 mln zł!

Jawor – będzie wygodniej w podróży

JAWOR.  Podróżni na stacji Jawor jeszcze w tym roku zyskają lepszy dostęp do pociągów. PLK SA odnawiają wiaty i remontują nawierzchnię na peronach. Inwestycja, realizowana ze środków budżetowych, za ponad 4 miliony złotych prowadzona jest obok przejeżdżających pociągów.
Na stacji Jawor PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontują perony nr 1 i 2. Pasażerowie będą mogli wygodniej podróżować w kierunku Legnicy, Jaworzyny Śląskiej i dalej do Wrocławia lub Zgorzelca.

Strażacy z nowym wozem bojowym dzięki Fundacji Polska Miedź

BOLKÓW. Strażacy z Ochotniczej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Bolkowie z nowym wozem. Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego był możliwy m.in. dzięki  Fundacji KGHM Polska Miedź. Kluczyki do nowego auta przekazała Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek - poseł na Sejm RP. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele KGHM: Mirosław Kidoń - wiceprezes zarządu KGHM do spraw aktywów zagranicznych, Marek Pietrzak - wiceprezes zarządu KGHM do spraw korporacyjnych i Mateusz Wodejko - wiceprezes zarządu KGHM do spraw finansowych.

Wrocławska do remontu. Umowy na I etap inwestycji podpisane (FOTO)

JAWOR.  Startuje kolejne niezwykle ważna dla Jawora inwestycja . Ponad 6,6 mln zł pochłonie remont 0,4 km ulicy Wrocławskiej wraz z sieciami wod-kan. Dzisiaj miasto podpisało umowę z wykonawcami robót. Będzie ich aż trzech. Remont ma zakończyć się w sierpniu 2024 r. Miasto przekaże na ten cel prawie 3 mln zł z własnego budżetu. Resztę udało się pozyskać z funduszy rządowych.

Powiązane wpisy