Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Górnik zakończył serię Polonii. Dramat piłkarza (FOTO)

ZŁOTORYJA. Po 8 meczach bez porażki fantastyczna seria piłkarzy Polonii Stal Świdnica zakończyła się w Złotoryi. Walczący o uniknięcia grania w barażach o pozostanie w 4 lidze Górnik wygrał po bardzo dobrym meczu 3:1. Ale mecz i wynik znalazły się w cieniu dramatu Marcina FRANCZAKA, zawodnika Górnika dopiero co powołanego do kadry DZPN na Turniej REGIONS CUP. W 37 minucie w starciu w polu karny zawodnik gości Jagielski wybijając piłkę z całej sił trafił butem w nos złotoryjanina. Zawodnik gości ujrzał czerwoną kartkę. Marcin FRANCZAK ze stadionu został zabrany karetką pogotowia. Najpierw na prześwietlenie  a następnie do kliniki we Wrocławiu gdzie musi przejść operację. Miejmy nadzieję , że nie ziści się ten czarny scenariusz...

Wojownicy taekwon-do w Złotoryi (FOTO)

ZŁOTORYJA. W hali Tęcza odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do. W zawodach weźmie udział ponad 159 zawodników z 13 dolnośląskich i 1 opolskiego klubu. Organizatorem tych prestiżowych zawodów była Akademia Taekwon - do Złotoryja/Jawor Gabrieli i Karola FORGIELÓW.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do

ZŁOTORYJA. W sobotę 6. kwietnia w Złotoryi w hali Tęcza odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do, których jesteśmy organizatorem. W zawodach weźmie udział ponad 150 zawodników z dolnośląskich i opolskich klubów.

Złotoryjanie pojadą na Mistrzostwa Europy

ZŁOTORYJA. Złotoryja po raz kolejny ma powody do sportowej dumy. Decyzją trenerów reprezentacji Polski w Taekwon-do dwóch złotoryjan - Oskar Widomski oraz Jakub Serok, znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na kwietniowe mistrzostwa Europy. Po raz kolejny złotoryjscy taekwon-do'cy staną przed szansą walki o medale najważniejszej imprezy Taekwon-do na Starym Kontynencie. Decyzja szkoleniowców reprezentacji Polski jest pokłosiem dobrych startów obu zawodników podczas marcowych startów w Pucharze Polski i Grand Prix Polski.

Sukcesy tenisowego narybku ZTT Bazalt Złotoryja

ZŁOTORYJA. Polski Związek Tenisowy wyznaczył ostatni weekend przed świętami jako termin rozegrania wojewódzkich halowych mistrzostw w kategorii U14 i U18.

Górnik zdemolował Chrobrego. Kłos show! (FOTO)

ZŁOTORYJA. W 4-ligowych derbach Górnik Złotoryja po dobrym meczu rozbił rezerwy Chrobrego Głogów 5:1(3:1) i jak twierdzili wtajemniczeni był to swojego rodzaju urodzinowy prezent dla trenera Krzysztofa KALICIAKA. Prawdziwe snajperskie show zademonstrował Bartłomiej KŁOS, który w efektownym stylu zdobył dwa gole i generalnie stanowił największe zagrożenie dla bramkarza rywali. Coraz więcej pojawia się głosów iż ten utalentowany napastnik długo miejsca w 4 lidze nie zagrzeje...

Czekają na piłkarską wiosnę...

ŚWIERZAWA. Stadion w Starej Kraśnicy koło Świerzawy, na którym domowe mecze rozgrywają piłkarze POGONI przechodzi modernizację. Boisko zyskało nowoczesne oświetlenie oraz profesjonalne elektroniczne sterowanie nawadniania murawy. Wykonano remont budynku sanitarno-szatniowego. Wymieniono nawierzchnię boiska ORLIK ze sztuczną trawą wraz z ogrodzeniem. Wokół murawy powstaje czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna.

Pieniądze na sport w gminie Pielgrzymka

PIELGRZYMKA. Władze gminy Pielgrzymka dokonały już podziału pieniędzy na kulturę fizyczną w 2024 roku.

Podzielono kasę na sport w Złotoryi

ZŁOTORYJA. O 10 tysięcy złotych więcej przeznaczył w tym roku Urząd Miejski w Złotoryi na dofinansowanie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Pieniądze otrzyma aż 14 klubów i stowarzyszeń. Ratusz zapowiada jednak, że będzie chciał znaleźć dodatkowe fundusze w budżecie na wsparcie młodych sportowców.

Złotoryjska Liga Halowa na finiszu (FOTO)

ZŁOTORYJA. Korona Mistrza ZLH została odroczona chociaż ekipie WULKANU Złotoryja naprawdę niewiele zabrakło aby w niedzielne popołudnie strzeliły korki od szampanów. Wystarczyło wygrać po raz drugi w sezonie z Young Boys aby świętować. I Wulkan wygrał ale dopiero po dwóch seriach rzutów karnych . Do pełni szczęścia Wulakn potrzebuje nie przegrać w ostatniej kolejce aby świętować...

Pielgrzymka liderem projektu Cyklostrady Dolnośląskiej

PIEGRZYMKA. Gospodarz gminy Pielgrzymka- Tomasz SYBIS  ma wielkie powody do radości i satysfakcji. Gmina stała się zdecydowanym liderami rozwoju turystyki rowerowej na Pogórzy Kaczawskim.  Wieloletnie działania na rzecz turystyki rowerowej zyskały akceptację władz województwa dolnośląskiego...  Ich działania a konkretnie działania osób nadzorujących projekt sprawiły, że projekt Cyklostrada Dolnośląska ( odcinek na terenie Gmin Pielgrzymka i Gmina Złotoryja)  został dofinansowany w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027 zajmując drugie miejsce w województwie dolnośląskim.  Gmina Pielgrzymka jest liderem projektu a  Partnerem jest Gmina Złotoryja Wartość całej inwestycji : 15 890 760,37. Wartość po stronie Gminy Pielgrzymka : Inwestycje : 8 209 068,54 zł ( koszty pośrednie : 574 634,78 a wartość dofinansowania – 80%).

Najlepsi akrobaci rywalizują w Złotoryi

ZŁOTORYJA.  Ponad 450 zawodników z 16 klubów bierze udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Akrobatyce Sportowej, które rozgrywane są dziś w Hali Sportowej „Tęcza” w Złotoryi. Zawody transmitowane są na żywo w internecie.

Tenisiści podsumowali sezon

ZŁOTORYJA. W podwarszawskich Kozerkach zakończyła tenisowy sezon 2023 LOTTO Super LIGA turniejem "FINAL FOUR Drużynowe Mistrzostwa Polski." Tytuł mistrzowski obroniła drużyna BKT Advantage Bielsko Biała, wicemistrzami została OSAVI TENNISTEAM Kalisz, brąz wywalczyła drużyna Łukasza Kubota CKT Grodzisk Mazowiecki, a czwarta w tym finale została drużyna KT KUBALA Ustroń.

Na zaproszenie organizatorów Turniej F4, z loży VIP obserwowali prezes Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego Marcin Gagatek oraz kapitan ZTT BAZALT Złotoryja trener Jacek Kuczyński.

Wielki sport wraca do Złotoryi

ZŁOTORYJA. Akrobatyka sportowa w Złotoryi to  historia i tradycja miasta. Przed laty trzy mistrzowskie laury wspaniałej czwórki: Leszka Antonowicza, Wojciecha Świecika, Bogdana Zająca i Sławomira Haładę sprawiły, że o Złotoryi mówiła sportowy świat...  Po ponad 10 latach od ostatnich zawodów wielka akrobatyka sportowa wraca do tego miasta.

ZLH: sensacyjny IMPWAR NISSAN (FOTO)

ZŁOTORYJA. Pierwsza kolejka Złotoryjskiej Ligi Halowe i pierwsza sensacja. Pretendujący do miejsca na podium Kołowrotek z zawodnikami, którzy na futsalu buty pozdzierali nieoczekiwani ale zasłużenie uległ ekipie IMPWAR NISSAN  1:3 (0:1). Czy ekipa rodu Gajków, Hajduna i innych będzie czarnym koniec 14.edyji złotego futsalu?

ZLH: Eksplozja Wulkanu (FOTO)

ZŁOTORYJA. W inauguracyjnej kolejce Złotoryjskiej Ligi Halowej już eksplodował WULKAN Złotoryja, obrońca mistrzowskiego tytułu. Wulkan bez większego trudu rozbił Gandalfa 9:2( 4:0) i  zasygnalizował, że w 14.sezonie ZLH interesuje ich wyłącznie... MISTRZ !

Złotoryjska Liga Halowa: Mocny start Young Boys (FOTO)

ZŁOTORYJA. Wystartował 14. sezon Złotoryjskiej Ligi Halowej. W  sezonie 2023/24 organizatorem ZLH jest  p4p.football przy współudziale Urzędu Miasta w Złotoryi. Niestety, mimo wysiłków organizatorów do udziału w ZLH zgłosiło się jedynie 6 zespołów. 

Na pierwszy ogień w hali Tęcza poszli futsalowcy Young Boys i Przyszlości Prusice. Ci pierwsi to brązowi medaliści poprzedniej edycji i jak się wydaje kandydat do miejsca na podium także  w obecnej edycji. Przyszłość chociaż zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony uległą rywalowi 1:4(0:1).

Dolnośląskie nagrody sportowe dla wojowników taekwon-do

DOLNY ŚLĄSK.  Ponad 100 dolnośląskich sportowców i trenerów w środę 6 grudnia odebrało z rąk Tymoteusza Myrdy, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego nagrody sportowe ufundowane przez samorząd województwa dolnośląskiego.

Górnik wygrał mecz o życie (FOTO)

ZŁOTORYJA. W 4 lidze żarty się skończyły a zaczyna ...walka o życie. Górnik Złotoryja wygrywając 4:1(1:0) z Prochowiczanką  "dostał tlen" , który podopiecznym Krzysztofa KALICIAKA ma pomóc w odskoczeniu od "strefy śmierci".  Dla złotoryjan był to mecz podwójnie ważny. 6 lat temu po raz pierwszy zagrali ligowy pojedynek na nowym stadionie wybudowanym w trakcie pierwszej kadencji burmistrza Roberta PAWŁOWSKIEGO. Na inaugurację zremisowali z Orlą Wąsosz i potem czekali na pierwszą "rocznicową" wygraną. No i doczekali się ku radości burmistrza i złotoryjskich fanów futbolu... 

Podbili chorwacki Dubrownik

JAWOR/ZŁOTORYJA. W chorwackim Dubrowniku odbył się międzynarodowy turniej taekwon-do „Dubrovnik Open 2023”. Na matach jednej z najpiękniejszych miejscowości nad Adriatykiem wystartowało 658 zawodników z 6 krajów: Chorwacji, Słowenii, Serbii, Albanii, Bośni i Hercegowiny oraz Polski. Nie zabrakło reprezentantów Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi. Do Dubrownika wyjechało 19 zawodników, którzy weszli w skład reprezentacji klubów z Dolnego Śląska. Po raz kolejny podopieczni Gabrieli i Karola Forgiel nie zawiedli i wrócili do Polski z 20 medalami.

Pierwsza porażka lidera A-klasy (FOTO)

ZAGRODNO. Po 9. z rzędu zwycięstwach lider A-klasy KS Męcinka zaznał goryczy porażki. Podopieczni Adama GABRYSIA zagrali bardzo słabe spotkanie i przegrali w Zagrodnie z Orłem aż 0:4(0:3). Orzeł po dwóch dotkliwych porażkach z Bazaltem Piotrowice i Odrą Malczyce zagrał bardzo dobry mecz i po zwycięstwie "doskoczył" do Męcinki na 5 punktów... W III grupie A-klasy walka o awans zapowiada się mocno ciekawie...

Powiązane wpisy