Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

OSP Kaczorów – Lider w Zbieraniu Elektrośmieci i Inwestowaniu w Bezpieczeństwo

BOLKÓW. Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczorowie (gmina Bolków), to jednostka, która nie tylko dba o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także aktywnie angażuje się w ochronę środowiska.

Pokaz mody alternatywnej na Castle Party 2024 (FOTO)

BOLKÓW. W Bolkowie od czwartku, tj.11 lipca, trwa XXX Festiwal Castle Party, jeden z największych festiwali muzyki gotyckiej w Europie. Na festiwal przyjechały do Bolkowa tysiące fanów rytmów gotyckich. I pomyśleć, że ta impreza narodziła się na...Zamku Grodziec w gminie Zagrodno, gdzie odbyły się pierwsze trzy kolejne edycje festiwalu...

Castle Party to festiwal muzyki gotyckiej, industrialnej i alternatywnej. W tym roku odbywa się od 11 do 14 lipca 2024 w Bolkowie. Lecz nie tylko muzyka przyciąga tysiące uczestników, lecz również wspaniała atmosfera tego miasta ze średniowiecznym zamku. Jak zawsze, a w tym okrągłej jubileuszowej edycji w szczególności, organizatorzy zadbali o różnorodne atrakcje - nie tylko w sferze gothic music.

Dofinansowania na rozwój obszarów wiejskich i melioracje (FOTO)

BOLKÓW.  Konkurs „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” oraz zadanie związane z bieżącym utrzymaniem urządzeń melioracyjnych to ważne programy, które rokrocznie finansowane są z budżetu Województwa Dolnośląskiego. W tej edycji gminy otrzymają wsparcie w łącznej wysokości przeszło 4,6 mln zł. Dziś w Bolkowie Członkowie Zarządu Województwa Dolnośląskiego Natalia GOŁĄB  oraz Jarosław RABCZENKO podpisali z przedstawicielami lokalnych samorządów subregionu legnicko-głogowskiego umowy na realizację kolejnych, ważnych dla mieszkańców i bezpieczeństwa wodnego, inwestycji. Pieniądze trafiły do : Bolkowa, Wądroża Wielkiego, Męcinki, gminy wiejskiej Złotoryja, miasta Złotoryja, gminy Lubin, Gaworzyc, gminy Głogów. Świerzawy, Mściwojowa, Pielgrzymki i Prochowic. 

Alicja SIELICKA, burmistrz Prochowic: - Samorządom te pieniądze są potrzebne przy realizacji inwestycji zaplanowanych w strategii rozwoju poszczególnych miast gmin. Mamy jako Prochowice własną strategię rozwoju miasta i gminy, mamy zaplanowane kolejne inwestycji zarówno te duże, jak i małe ale wiadomo, że bez wsparcia rządowego i bez wsparcia Urzędu Marszałkowskiego nasze plany pozostałyby w sferze marzeń

Ciepło Jawor ma nowego prezesa

JAWOR. Nowym Prezesem spółki Ciepło Jawor została Justyna ALABA, która na tym stanowisku zastąpi Tomasza Panasiuka (został prezesem spółki WPEC w Legnicy).

Wiemy kto w Ratuszu zastąpi Jacka Baszczyka

JAWOR. Rozstrzygnięto konkurs na Naczelnika Infrastruktury i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Jaworze. Nowym naczelnikiem i zarazem następcą Jacka BASZCZYKA, który przez ostatnie lata kierował strategicznym wydziałem w jaworskim Ratuszu a obecnie jest zastępca prezydenta Legnicy został Waldemar BRYKALSKI ze Świdnicy.

Zniszczył siekierą drzwi sąsiada

JAWOR. Pijany mężczyzna w weekend biegał po rynku w Jaworze z siekierą w dłoni. Jak się okazało, wcześniej uszkodził niebezpiecznym narzędziem drzwi do jednego z mieszkań w centrum miasta. To był odwet na sąsiedzie.

Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego

MĘCINKA. Rada Gminy Męcinka jednogłośnie udzieliła wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego. To już po raz 9. z rzędu jednomyślnie udzielone absolutorium dla włodarza gminy z powiatu jaworskiego... - Absolutorium dedykuję pracownikom Urzędu Gminy w Męcince oraz kierownictwu Gminy, pracownikom jednostek organizacyjnych, sołtysom, radom sołeckim, radnym i wszystkim, którzy wspierają nas w rozwoju naszej Małej Ojczyzny. To nasza wspólna praca" - podkreślił Wójt gminy Męcinka Mirosław BRZOZOWSKI.

PSL przejmuje Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną

JAWOR. Piotr WOJTYCZKA nie jest już prezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Strefa swoim zasięgiem obejmuje tereny inwestycyjne m.in. Jawora i Męcinki. 

Wczoraj rada nadzorcza Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park rozstrzygnęła postępowanie kwalifikacyjne i wybrała nowy zarząd spółki na dziesiątą kadencję. Prezesem strefy został Wojciech Smoliński. Stanowisko wiceprezesa zarządu objął Teodor Stępa. Drugim wiceprezesem został Krzysztof Hołub. Nowy zarząd rozpocznie pracę 28 czerwca.

Historyczne absolutorium dla E.Jedleckiej, wójt gminy Wądroże Wielkie

WĄDROŻE WIELKIE. Wielki dzień Elżbiety JEDLECKIEJ, wójt gminy Wądroże Wielkie. - Pierwszy raz, odkąd wykonuję powierzone mi przez wyborców, zadania Wójta Gminy Wądroże Wielkie, Rada Gminy JEDNOMYŚLNIE udzieliła mi Absolutorium. To wyróżnienie jest dla mnie nie tylko potwierdzeniem skuteczności naszych działań, ale także motywacją do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności – serdecznie dziękuję. – mówiła wzruszona Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie.

Jednomyślne i w pełni zasłużone dodajmy absolutorium!

Daniel Iwański zastępcą burmistrza Jawora

JAWOR. Koszykarz legnickiego Basketu Legnica, były przewodniczący Rady Miejskiej Jawora, Daniel IWANSKI został wiceburmistrzem Jawora. W tej sposób wypełniona została luka po Michale Banderze, który jest nowym starosta Powiatu Jaworskiego.

57 mln na inwestycje drogowe. E. Bera na fali (FOTO)

JAWOR. 57 milionów zł pochłoną prace modernizacyjne infrastruktury drogowej i sieci kanalizacji deszczowej w Jaworze. Dzisiaj miasto podpisało umowę z wykonawcą robót. W ramach inwestycji powstaną cztery ronda, 2500 m dróg, 1600 m ścieżek rowerowych, 2250 m kanalizacji deszczowej, nowe miejsca postojowe i sieci wod-kan. Środki na realizację inwestycji udało się pozyskać z funduszy rządowych. Prace potrwają do końca 2025 r. Inwestycje wykona konsorcjum firm: Kobylarnia i Mirbud, które wygrały przetarg.

Radni obniżyli zarobki burmistrzowi miasta. Iskrzenie w Radzie

JAWOR. Radni Jawora na kolejnej sesji Rady Miasta obsadzili wszystkie komisje w Radzie. Zgodnie z przewidywaniami przewodniczącymi wszystkich komisji zostali radni z ugrupowań tworzących w RM koalicje większościowa tj. PiS i KWW Bliżej Mieszkańców. Także na wniosek radnego Prawa i Sprawiedliwość Romana Zawady przegłosowano zmniejszenie zarobków burmistrza Emiliana BERY!

Zamiast mandatu dostała... lodówkę

JAWOR.  Jaworska policja pokazała, że od funkcjonariuszy można dostać nie tylko mandat czy pouczenie, ale i ... upragnioną lodówkę.

Bezpłatne warsztaty z dietetykiem

JAWOR. Bezpłatne warsztaty z dietetykiem, które odbędą się 29 maja o godzinie 10:00 w sali Powiatowego Centrum Wspierania Rodziny w Jaworze.

Konwent samorządowców Powiatu jaworskiego (FOTO)

POWIAT JAWORSKI. Nowy starosta Powiatu Jaworskiego Michał BANDER wzorem innych jednostek samorządu terytorialnego tego szczebla podjął się skutecznie próby powołania do życia Konwentu Burmistrzów, wójtów Powiatu Jaworskiego. Na zaproszenie Michała BANDERA i wicestarosty Stanisława LASKOWSKIEGO w siedzibie Starostwa pojawili się: Emilian BERA burmistrz Jawora, Mirosław PUSTUŁA burmistrz Bolkowa i jego zastępca Radosław ŁUKASIŃSKI. wójt Wądroża Wielkiego Elżbieta JEDLECKA, wójt Mściwojowa Mariusz FORYŚ, Arleta GREGULSKA-OKSIŃSKA, zastępca wójta gminy Męcinka.   

Spotkania samorządowców Powiatu Jaworskiego mają być cykliczne i najprawdopodobniej odbywać się będą w różnych gminach wchodzących w skład powiatu.

Wpadł z narkotykami. I odpowie za kradzież hulajnogi elektrycznej

JAWOR.  Funkcjonariusze z Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie powiatu jaworskiego, znaleźli narkotyki u 25-letniego mężczyzny. Przy okazji wyszło na jaw, że jaworzanin ukradł hulajnogę elektryczną. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Samorządowy debiutant w natarciu. 7 interpelacji M.Grabka

POWIAT LEGNICKI. Przebojowo wchodzi na salony Powiatu Legnickiego najmłodszych w historii wiceprzewodniczący Rady Powiatu Michał GRABEK. Szeroki przekrój pomysłów przedstawił zaraz po rozpoczęciu kadencji radny Powiatu Legnickiego.

Święto motoryzacji w Wądrożu Wielkim (FOTO)

WĄDROŻE WIELKIE. Zlot pojazdów zabytkowych połączony z Retro Biesiada - to druga udana edycja  projektu Jaworskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji we współpracy z władzami gminy Wądroże Wielkie. Impreza niesamowicie udana i mimo nie najlepszej pogody tereny sportowe w Wądrożu Wielkim przyciągnęły ponad setkę pojazdów ale i setki  widzów. z całego Dolnego Śląska.

Dzień Strażaka w Jaworze (FOTO)

JAWOR. Z udziałem Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze kpt. Mirosława Walaszczykai oraz Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jaworze dh Jan Grygorcewicza, b. marszałek Sejmu Elżbiety WITEK, sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Roberta KROPIWNICKIEGO, władz miejskich z burmistrzem Emilianem BERA, władz Powiatu Jaworskiego ze starostą Powiat Michałem BANDEREM, przewodniczącym RP Mariuszem BARAŃSKIM, samorządowcami Powiatu Jaworskiego z wójt gminy Wądroże Wielkie Elżbietą JEDLECKĄ na czele, odbyły się w sercu Jawora obchody Dnia Strażaka. 
Dzień św. Floriana rozpoczęto uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Marcina odprawioną przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. W duchu modlitwy wyrażono uznanie za wytrwałą pracę strażakom, a także uczczono pamięć o tych, którzy zakończyli swoją ziemską służbę.

Uderzenie policji w nielegalny hazard

JAWOR. Działania operacyjne jaworskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Jawora dziewięciu automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na 400 tysięcy złotych.
Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja.

W Wądroże Wielkim po ślubowaniu Nowo wybrana rada rozpoczęła pracę (FOTO)

WADROŻE WIELKIE. I. sesję, do chwili wyboru Przewodniczącego Rady Gminy, poprowadził Radny Senior – Andrzej Kolek, a rotę ślubowania odczytała wszystkim najmłodsza Radna tej kadencji Agata Marzec. Nowa Rada Gminy dokonała wyboru Prezydium Rady oraz Przewodniczących i Członków poszczególnych Komisji. Przewodniczącym Rady Gminy został Radny Andrzej Hawran, a Zastępcami Przewodniczącego zostali Radna Danuta Danilewicz oraz Radny Andrzej Kołek.

Powiązane wpisy