Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Świetlica w Piotrowicach wzbudza zachwyt (FOTO)

MĘCINKA. Gmina Męcinka krok po kroku realizuje swoją inwestycyjną strategią rozwoju gminy. Kluczowym elementem tej strategii zaakceptowanej przez radnych minionej kadencji był plan wybudowania nowych świetlic we wszystkich sołectwa gminy. Nowe świetlice wiejskie powstają w Pomocnem, Muchowie, Kondratowie, Stanisławowie, Myślinowie. ( wcześniej wyremontowano m.in. świetlicę w Przybyłowicach i Męcince). W sobotę popołudnie uroczyście oddano do użytku budynek świetlicy w Piotrowicach. - Piotrowice to największa wieś gminy Męcinka  więc i świetlica wybudowana od podstaw jest największa - mówi wójt gminy Mirosław BRZOZOWSKI, który przed tygodniem ponownie został wybrany na gospodarza gminy z rekordowym na Dolnym Śląsku poparciem ... 86 procent głosujących !. -  W naszym zamyśle wiejskie świetlice to miejsca działań kulturalnych oraz miejsca, z których mieszkańcy będą mogli korzystać podczas organizacji różnych uroczystości rodzinny. Mamy piękny i funkcjonalny budynek a niebawem z tyłu świetlicy powstanie gminne centrum rekreacji. Będzie boisko dla dzieci, siłownia zewnętrzna, grillowisko na imprezy plenerowe, plac zabaw dla dzieci.I będzie bardzo zielono.

I trzeba przyznać, że świetlica w Piotrowicach robi wrażenie...

Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga przejmują Powiat Jaworski

POWIAT JAWORSKI. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Powiat Jaworski będzie pierwszym na Dolnym Śląsku, który "ułoży się" po wyborach. I wszystko wskazuje na to, że w mateczniku Elżbiety WITEK powiat przejdzie w ręce Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi.  

Wyborczo stabilny powiat jaworski. Wyjątek stanowi Bolków

JAWOR. Powiat Jaworski i gminy wchodzące w skład powiatu to w skali Dolnego Śląska mocno stabilne wyborczo. W samym Jaworze (wygrał Emilian Bera) i w gminach powiatu nie doszło do zmiany gospodarza gminy. I wszystko rozstrzygnęło się w I turze wyborów. Wyjątkiem jest... Bolków.

Drużyna E.Bery wygrała wybory do Rady Miasta. Ale większości nie mają...

JAWOR. Znamy wyniki wyborów d Rady Miasta Jawora. Drużyna EB Razem burmistrza E.Bery wygrała wybory, ale zdobyte 9 mandatów nie stanowi bezwzględnej większości w RM. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy "epoki Bery". Na pewno Emilian BERA nie dogada się z Prawem i Sprawiedliwość. A i chyba nie drodze mu z KW Bliżej Mieszkańców. Zapowiada się burzliwa kadencja jaworskiego samorządu...

A.Kucharzyk liderem, PiS triumfuje w powiecie jaworskim

POWIAT JAWORSKI. Znamy już oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Jaworskiego. "Królowa polowania" zgodnie z oczekiwaniami okazała się starosta Aneta KUCHARZYK, którą poparło najwięcej bo 1849 wyborców. Drugi na liście był doskonale znany Sylwester RUDZIEC , którego poparło 1029 wyborców. Generalnie wybory wygrał PiS  zdobywają 5 mandatów.

Emilian Bera burmistrzem Jawora

JAWOR. W Jaworze stabilnie czyli zgodnie z oczekiwania i przewidywaniami wybory pod dyktando Emiliana BERY...Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki w wyborach burmistrza Miasta Jawora. Emilian BERA uzyskał 54,07% głosów a to oznacza, że burmistrza Jawora poparło 4422 wyborców. I nie jest potrzebna II tura.

Zmiana szeryfa w Jaworze (FOTO)

JAWOR. Dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze, Adam Jacek Pilch, został pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze. Nowy szeryf Jawora zastąpił na tym stanowisku podinsp. Julię Kurek-Ostapowicz, która kierowała jaworską Komendą Powiatową Policji od 3 tygodni.

D.Kuć na fotelu burmistrza Jawora? Tak prognozują uczestnicy naszej sondy...

JAWOR. Niespodzianka (?) w naszej sondzie dotycząca preferencji wyborczych w wyborach na burmistrza Jawora. Jednak przy stosunkowo słabym zainteresowaniu tą formą badania nastrojów wyborczych sondę wygrał debiutant na scenie samorządowej- Damian KUĆ, którego w fotelu nowego burmistrza Jawora widziało 278 naszych czytelników.

Protest rolników w Wądrożu Wielkim (FOTO)

WĄROŻE WIELKIE. Trwa największy protest w historii polskiego rolnictwa! Rolnicy zablokowali drogi w 560 miejscach. Ciągniki są już pod urzędami wojewódzkimi, na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miast, na autostradach i granicach. Bladym świtem kilkudziesięciu rolników i kilkadziesiąt ciągników rolniczych zablokowało zjazd na A 4 w Wądrożu Wielkim i drogę z Jawora  do Prochowic. W proteście, który ma potrwać do godzin wieczornych biorą udział rolnic z gmin: Wądroże Wielkie i Ruja. O poranku protestujących z kawą i słodkim poczęstunkiem odwiedziła wójt gminy Wądroże Wielkie Elżbieta JEDLECKA. - Trudno nie solidaryzować się z protestującymi w sytuacji kiedy nasza gmina jest gminą typowo rolniczą i od sytuacji ekonomicznej rolników zależy także kondycja finansowa gminy - powiedziała Elżbieta JEDLECKA.- Rolnicy są zdeterminowani i domagają się od rządu i KE konkretów, nie samych rozmów i obietnic.

Dzień Sołtysa w Wądrożu Wielkim (FOTO)

WĄDROŻE WIELKIE. Z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa, Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie miała przyjemność spotkać się z Sołtysami i członkami Rad Sołeckich z Gminy Wądroże Wielkie.

Kto zostanie burmistrzem Jawora? (SONDA)

JAWOR. Kampania wyborcza do samorządu na ostatniej prostej. W Jaworze intrygująco zapowiada się rywalizacja o fotel burmistrza miasta. Po dwóch kadencjach pełnych sukcesów obecny gospodarz miasta ma mocnych konkurentów. Kogo w tej sytuacji mieszkańcy Jawora najchętniej widzieliby jako gospodarza Ratusza?

Policja udaremniła ustawkę kiboli

JAWOR.  Policja zapobiegła "kibolskiej ustawce" pseudokibiców z Lubina, Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Zaplanowana była przy okazji ligowego meczu Miedzi z GKS Tychy.  Kontrola blisko 20 samochodów osobowych oraz pojazdów typu bus, niemal 50 wylegitymowanych mężczyzn, którzy posiadali akcesoria wykorzystywane do różnych sztuk walk. Dzięki szybkiej reakcji dolnośląscy policjanci nie dopuścili do konfrontacji zwaśnionych grup pseudokibiców. Wnioskując po ujawnionym sprzęcie oraz umiejętnościach niektórych pseudokibiców można przypuszczać, że ewentualna konfrontacja siłowa mogła zakończyć się tragicznie dla wielu uczestników bójki.

"Kupuj Lokalnie": w Jaworze to już stały trend

JAWOR. Zapoczątkowana miesiąc temu przez przedstawicieli Porozumienia Samorządowego oraz Bliżej Mieszkańców akcja pt. „Kupuj produkty i zamawiaj usługi LOKALNIE - w Jaworze” cieszy się rosnącą popularnością.  - Kupując produkty lub usługi w małych lokalnych firmach, dajesz szansę: właścicielom – na utrzymanie działalności w świecie gigantów handlowych i produkcyjnych, pracownikom za zachowanie miejsc pracy oraz godziwe wynagrodzenie, ich dzieciom na udział w wycieczce szkolnej albo zajęciach pozalekcyjnych, i swojej miejscowości na dalszy rozwój poprzez wpływ funduszy z podatków od wciąż działających lokalnych przedsiębiorców - tłumaczy radny Krzysztof KOWALCZYK, jeden z "ojców chrzestnych" akcji w Jaworze.

Ciekawostką jest, że akcją samorządowców w Jaworze interesują się w kilku innych miastach Dolnego Śląska takich jak Złotoryja, Strzegom czy Bolków. 

Były szeryf trzecim kandydatem na burmistrza Jawora

JAWOR. Artur BUJAK z KWW Prawa i Sprawiedliwość jest trzecim kandydatem na fotel burmistrza Jawora w kwietniowych wyborach samorządowych. Do lutego Bujak był szefem jaworskiej policji. - Razem z moimi kandydatami na radnych mam przygotowany pakiet zadań do realizacji na najbliższe pięć lat - dodał Bujak.

I podobnie jak jego kontrkandydaci: Emilian BERA i Damian KUĆ ubiega się o mandat radnego Rady Miejskiej Jawora startując w okręgu nr 1.

W Męcince wszystko jasne. Na miesiąc przed wyborami...

MĘCINKA. Na 7 kwietnia zaplanowano wybory samorządowe, w tym wybory prezydentów, burmistrzów i wójtów miast i gmin. Na niespełna miesiąc przed wyborami znamy już odpowiedź na najważniejsze samorządowe zagadki w gminie Męcinka. Jedynie KWW "Przyjazna Gmina Męcinka" uzyskał zdolność do wystawienia kandydata w wyborach wójta gminy. I kandydatem KWW jest obecny wójt Mirosław BRZOZOWSKI, który już wiadomo, że nie będzie miał konkurentów.

Wybory samorządowe 2024. Szykuje się "rzeźnia" w walce o Radę Powiatu

JAWOR. W nadchodzących wyborach do Rady Powiatu Jaworskiego weźmie udział pięć ugrupowań. Spodziewana jest niezwykle emocjonująca rywalizacja o przyszłość powiatu. I będzie zdecydowanie więcej emocji niż w walce o miejsca w Radzie Miasta. Nie brak opinii, że dojdzie do klasycznej wojny: KWW Bliżej Mieszkańców vel reszta Powiatu Jaworskiego. Istna batalia i starcie samorządowych gigantów zapowiada się  w okręgu nr 1: Joanna Piotrowicz-Dębicka , Aneta Kucharzyk, Stanisław Laskowski Mariusz Barański kontra Tomasz Kleniuk, "ojciec chrzestny" KWW Bliżej Mieszkańców. Na liście tych ostatnich podobnie jak do miasta nie brakuje ludzi futbolu. Dariusz Szeliga ikona Kuźnia Jawor przechrzczonej na Jaworzankę czy "Bad Boy" z 13 Dzielnicy - Marcin Bagiński. Trafienie kto weźmie mandaty radnych trudne niczym trafienie w "6" w lotto...

Rozpoczyna się wyborcza "Bitwa o Jawor"

JAWOR. W poniedziałek, 4 marca zakończyła się rejestracja kandydatów na radnych. Do Rady Miejskiej w Jaworze wystartują trzy ugrupowania. Walka o miasto zapowiada się niezwykle emocjonująco. Nieoczekiwanie "Bitwa o Jawor" nie będzie tylko i wyłącznie starciem ugrupowania burmistrza Emiliana BERY wspieranego przez Platformę Obywatelską i Nową Lewicę a KWW Prawa i Sprawiedliwość. Mocnym graczem tej wyborczej bitwy lub nawet -jak to niektórzy już określają "wojny o Jawor" będzie ugrupowanie KKW Bliżej Mieszkańców. Na listach tego KWW znajduje się nie tylko kontrkandydat Emiliana Bery w wyborach na burmistrza- Damian KUĆ, ale i wielu znanych samorządowców z Jawora z Grzegorzem Olszewskim czy Krzysztofem Kowalczykiem na czele. No i największa sensacja wyborcza- EWELINA SZYNKLER, jaworski samorządowiec z krwi i kości, z lewicowym rodowodem. W 2018 r została wiceprzewodniczącą RM a rok później zastępcą burmistrza Jawor . Jak sama o sobie mówi: z powodów politycznych została odwołana ! Obecnie związała się z nowym KWW na jaworskiej scenie samorządowej. Naszym zdaniem Ewelina Szynkler pewniak w wyborach do Rady Miasta !

Team EBRazem gotowy do walki o Jawor

JAWOR. Emilian BERA podjął decyzję o ponownym starcie w wyborach na burmistrza Jawora i wystawił mocną drużynę w wyborach do Rady Miasta. Wbrew pozorom walka o mandaty radnych w Jaworze zapowiada się niesłychanie interesująco... - Razem idziemy po więcej dla Jawora" – to nasze motto i obietnica. W Jaworze nie brakuje planów i marzeń, ale by je zrealizować, potrzebujemy środków. Więcej funduszy, więcej energii, więcej determinacji – oto, co oferujemy jako zespół EBRazem. Stawiamy na wspólne działanie, bo tylko razem możemy zapewnić naszemu miastu to, czego najbardziej potrzebuje. To czas, by zjednoczyć siły i razem konsekwentnie iść po więcej więcej możliwości, więcej rozwoju, więcej przyszłości - to deklaracja programowa EBRazem.

Emilian BERA ubiega się także o mandat radnego w okręgu nr 3.

Polkowiczanka szeryfem w Jaworze

JAWOR. W sali Europejskiego Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze, podczas uroczystej zbiórki zorganizowanej zgodnie z policyjnym ceremoniałem, Szef dolnośląskich policjantów nadinsp. Paweł Półtorzycki wręczył rozkaz personalny podinsp. Julii Kurek-Ostapowicz, dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach, która od dnia 28 lutego br. pełniła będzie obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze. Nowa Pani Komendant najpierw uroczyście przywitała się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, a następnie złożyła meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinsp. Pawłowi Półtorzyckiemu o gotowości do pełnienia obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze.

Zawody strażackie MDP (FOTO)

POWIAT JAWORSKI. W Marcinowicach w Gminie Mściwojów, odbyły się Powiatowe Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Trzynaście drużyn dziewcząt i chłopców z powiatu jaworskiego (i nie tylko) rywalizują ze sobą, sprawdzając swoje umiejętności, determinację i współpracę w działaniach strażackich.

Szykuje się modernizacja Jawornika (FOTO)

JAWOR. Jak będzie zmodernizowany Ośrodek Wypoczynkowy Jawornik w Jaworze? Swoją opinię wyrazili mieszkańcy Jawora w trwających do 14 lutego konsultacjach społecznych... - Na chwilę obecną, naszym priorytetem jest złożenie wniosku o dofinansowanie projektu. Dzięki wsparciu finansowemu zrealizujemy plan modernizacji Jawornika, nie tylko odświeżając jego wygląd, ale przede wszystkim podnosząc standardy użytkowe i dostępność dla wszystkich mieszkańców - wyjaśnia Emilian BERA, burmistrz Jawora.

Powiązane wpisy