Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Domowa porażka Miedziowych (FOTO)

LUBIN. Po 6.meczach bez porażki,podopieczni trenera Waldemara Fornalika przegrali w meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 1:2. Bramkę dla Miedziowych zdobył dziś Dawid Kurminowski.I piąty gol tego napastnika w szóstym kolejnym meczu to w zasadzie jedyny pozytyw poniedziałkowej potyczki... - 

- Przykra sprawa, bo po dobrych meczach, przytrafił nam się słabszy. Mieliśmy okazje, ale nie wykorzystaliśmy ich. Bardzo prosto straciliśmy również obie bramki, co było decydujące. Trudno wtedy myśleć o wygranej z drużyną, która dobrze radzi sobie na wiosnę. To nie jest przypadek, że Górnik ma tyle punktów. Szkoda, bo doprowadziliśmy do sytuacji, w której graliśmy bardzo solidnie, a dziś tego zabrakło - ocenił mecz trener gospodarzy Waldemar FORNALIK.

Zagłębie-Górnik: znajdź się na trybunach (FOTO)

LUBIN. 4278 widzów obejrzało mecz o mistrzostwo ekstraklasy pomiędzy Miedziowymi a Górnikiem Zabrze. Mecz przeciętny i na dodatek przegrany przez gospodarzy 1:2.

Zmiana w piłkarskim Zagłębiu Lubin

LUBIN. Marcin Lewiński, który jest szefem rady nadzorczej spółki NITROERG należącej do grupy kapitałowej KGHM i jest również prezesem Future 4 KGHM w Radzie Nadzorczej KGHM Zagłębie Lubin zastąpił radnego Sejmiku Dolnośląskiego Pawła KURĘ. Rada Nadzorcza piłkarskiego Zagłębie jednocześnie oddelegowała Marcina Lewińskiego do wykonywania czynności Prezesa Zarządu Zagłębie Lubin S.A.

Ciężkie Warty forsowanie...

LUBIN. Wtorkowe spotkanie zamykające 26. kolejkę PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań a KGHM Zagłębiem Lubin zakończyło się remisem 1:1. Wynik meczu w pierwszej połowie otworzył Mateusz Kupczak, a po zmianie stron do wyrównania doprowadził Dawid Kurminowski.

Tradycyjne Święcenie Pokarmów na piłkarskim Zagłębiu

LUBIN.  Zgodnie z coroczną tradycją w Wielką Sobotę o godzinie 13:45 w przerwie meczu KGHM Zagłębia II Lubin z Olimpią Grudziądz odbędzie się świecenie pokarmów wielkanocnych, które będzie miało miejsce na boisku nr 6.

Patryk Kusztal na dłużej w Zagłębiu

LUBIN.  20-letni pomocnik Patryk Kusztal związał się z Zagłębiem Lubin nową trzyletnią umową, która obowiązuje do zakończenia sezonu 2026/2027.

Michał Kielan odwołany z funkcji prezesa Zagłębia Lubin

LUBIN. Na piątkowym posiedzeniu rada nadzorcza Zagłębia Lubin podjęła decyzję o odwołaniu Michała Kielana z funkcji prezesa klubu. Kielan był prezesem Zagłębia od 1 października 2021 roku. Kilka dni temu ogłosił, że jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwość na urząd Prezydenta Lubina.

Nowy prezes ma zostać wyłoniony w drodze konkursu.

Bez goli w Lubinie (FOTO)

LUBIN.  W spotkaniu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Zagłębie Lubin na własnym stadionie zremisowało ze Stalą Mielec 0:0. - Myślę, że był to solidny mecz w naszym wykonaniu, ale zabrakło bramek. Szczególnie w 1. połowie, gdy nie postawiliśmy kropki nad i, choć okazje ku temu były. Poprzeczka, sytuacja Dawida Kurminowskiego czy Michała Nalepy. Nie strzeliliśmy bramki, ale zagraliśmy solidnie i po tych zwycięskich meczach zależało nam na kolejnej wygranej. Zmierzyliśmy się z rywalem, który tej wiosny prezentuje się bardzo dobrze. Zdobyli 13 punktów, co jest najlepszym wynikiem. Kontynuujemy naszą niezłą grę. Przed nami przerwa reprezentacyjna. Chcemy eliminować elementy, które wymagają poprawy, szczególnie w ofensywie. Defensywę poprawiliśmy, ale w ataku musimy być bardziej konkretni. Czas będzie pracować na naszą korzyść - ocenił pojedynek Waldemar FORNALI, trener Miedziowych.

Zagłębie-Stal na trybunach (FOTO)

LUBIN.  4205 widzów zasiadło w piątkowe popołudnie na stadionie w Lubinie aby kibicować KGHM Zagłębiu w pojedynku ze Stalą Mielec. Momenty były- goli nie było. Mecz zakończył się podziałem punktów co z pewnością gospodarzy po dwóch wygranych z rzędu nie zadowoliło...

Zagłębie chce rozhartować Stal

LUBIN. W najbliższy piątek zespół KGHM Zagłębia Lubin podejmie na własnym obiekcie ósmą siłę ligi, Stal Mielec. Dla Miedziowych to szansa na trzecie z rzędu zwycięstwo i umocnienie się w bezpiecznej strefie środkowej.

Najbliżsi rywale Miedziowych w ostatnich tygodniach zaskakują wysoką formą. W sześciu rozegranych spotkaniach w 2024 roku, Stal wygrywała czterokrotnie (z Puszczą, Śląskiem, ŁKS-em i Ruchem), bezbramkowo zremisowała z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa i tylko raz piłkarze z Mielca musieli uznać wyższość rywali, przegrywając na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Dobry start w rundzie wiosennej pozwolił Biało-Niebieskim wskoczyć do górnej części tabeli. Obecnie podopieczni trenera Kamila Kieresia okupują 8. pozycję, mając na swoim koncie 35 punktów oraz wyrównany bilans bramkowy 33:33.

Kolejna reprezentantka w KGHM MKS Zagłębiu

LUBIN. Mariane Oliveira Fernandes od nowego sezonu będzie zawodniczką KGHM MKS Zagłębia Lubin. Reprezentantka Brazylii podpisała z drużyną mistrzyń Polski dwuletni kontrakt.

Najlepsi sportowcy i trenerzy z Gminy Rudna nagrodzeni

RUDNA. Wójt Gminy Rudna Adrian przyznał w tym roku aż 43 nagrody zawodnikom oraz trenerom z gminy Rudna za osiągnięcie wysokich wyników sportowych. Młodzi sportowcy największe sukcesy odnieśli w sześciu dyscyplinach: pływaniu, mieszanych sportach walki, piłce ręcznej, łyżwiarstwie i piłce nożnej. – Bardzo się cieszę, że mogę wam osobiście podziękować za zaangażowanie i pogratulować tych wybitnych wyników sportowych. Wśród nagrodzonych mamy sportowców wyróżniających się w wielu dyscyplinach, co dowodzi, że nasza młodzież i dzieci rozwijają się wszechstronnie, a co najważniejsze mają w czym wybierać. Wyniki w sporcie są bardzo ważne, ale najcenniejsze jest to, że znaleźliście swoją pasję i chcecie ją rozwijać. Jesteśmy z was dumni – mówił Adrian WOŁKOWSKI, wójt Gminy Rudna.

Dołącz do Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie

LUBIN. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie zaprasza chłopców z rocznika 2018 na dni otwarte, które rozpoczną się już 9 kwietnia 2024 roku. Trenerami prowadzącymi będą Karol Gracz i Jarosław Rutkowski.. Zajęcia prowadzone przez trenerów Karola Gracza i Jarosława Rutkowskiego będą miały miejsce na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Dni otwarte skierowane są do chłopców z rocznika 2018. Pierwsze treningi odbędą się już 9 kwietnia, a ostatnie zajęcia przypadają na 18 czerwca tego roku. Czas trwania jednostki treningowej to 60 minut – na zajęciach obowiązuje strój sportowy, woda do picia oraz oczywiście dobry humor!

Zagłębie przerwało passę Pogoni

LUBIN. Wyjazdowe starcie KGHM Zagłębia Lubin z Pogonią Szczecin rozgrywane w ramach 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się wygraną Miedziowych 2:0! Trafienia dla Miedziowych zanotowali Kacper Chodyna i Dawid Kurminowski. Piłkarze wygrywając w Szczecinie na dobre odskoczyli od strefy spadkowej. Sprawili wielką radość kibicom i sprawili prezent urodzinowy prezesowi Zagłębia Michałowi KIELANOWI !

- W naszym wykonaniu był to dobry i solidny mecz. Wiedzieliśmy, że Pogoń jest rozpędzona tej wiosny. Pewne wygrane w lidze i Pucharze Polski robiły wrażenie. Wiedzieliśmy również, że jeżeli zagramy dobrze w defensywie i zagrozimy ich bramce, to jest szansa na wywiezienie ze Szczecina kompletu punktów. Tak się stało, duże brawa dla całej drużyny za poświęcenie. Odpowiednio funkcjonowaliśmy w obronie i mieliśmy także sporo okazji w ataku. Trzy punkty na tym terenie są niezwykle cenne i bardzo nas cieszą - ocenił mecz trener Miedziowych Waldemar FORNALIK.

Większe wsparcie dla gminnych klubów sportowych. Pozazdrościć!

ŚCINAWA.  Lokalny samorząd rozstrzygnął konkurs ofert i przyznał środki finansowe organizacjom spoza sektora finansów publicznych, tj. klubom działającym w formie stowarzyszeń, czy też fundacji, które zajmują się upowszechnianiem kultury fizycznej, szkoleniem dzieci i młodzieży oraz promują sport na obszarze naszej gminy. Tradycyjnie rozwijające się podmioty, które organizują mieszkańcom czas wolny oraz promują aktywny wypoczynek, dostaną większe niż w poprzednich latach wsparcie, bo w łącznej kwocie 400 tysięcy złotych! W Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa burmistrz Krystian Kosztyła podpisał umowy z beneficjentami, którzy na naszym terenie działają i upowszechniają następujące dyscypliny: piłkę nożną, sztuki walki – w tym karate, kolarstwo oraz bieganie.

Zagłębie - Korona: znajdź się na trybunach (FOTO)

LUBIN. Jak się tygodniami nie wygrywa to....Niedzielny mecz Zagłębia z Koroną obejrzało zalewie 4684 widzów co jest najsłabszym wynikiem frekwencyjnym w tym sezonie. Najwierniejsi od Zagłębia się nie odwrócili i mimo przeciętności na murawie doczekali się tak długo oczekiwanej wygranej. I oby Miedziowi poszli za ciosem, bo w sezonie w Lubinie będą jeszcze mecze, które mogą być magnesem dla kibiców...

Ważne, że Miedziowi wygrali (FOTO)

LUBIN. Zagłębie Lubin w 23.kolejce ekstraklasy przerwało fatalną serię sześciu meczów bez wygranej. Pierwsze wiosenne zwycięstwo Miedziowych jest tym cenniejsze, że w Lubinie na wygraną "w domu" czekano od 24 września 2023 roku. Wówczas Miedziowi po golu Makowskiego ograli Wartę. W niedzielę po trafieniu Dawida KURMINOWSKIEGO pokonali 1:0 Koronę Kielce. I to się w Lubinie liczy. Nad resztą: jakością gry, poziomem determinacji, klasowością piłkarzy Zagłębia spuśćmy kurtynę milczenia. Wszystkie statystyki meczowe włącznie z posiadaniem piłki i liczbą przebiegniętych kilometrów są po stronie gości. Na szczęście punkty zostały w Lubinie!

Pobiegli Tropem Wilczym w Lubinie (FOTO)

LUBIN. Kolejny rok z rzędu Lubin przyłączył się do biegu Tropem Wilczym. W wydarzeniu wzięli udział zarówno dorośli, jak i dzieci. W sumie na trasie znalazło się ok. 500 biegaczy. Poza sportowymi emocjami, była też dawka historii w wydaniu Stowarzyszenia Historycznego Rekonstrukcje Lubin. Charytatywny akcent tej imprezy to zbiórka pieniędzy na leczenie Julii Nieckarz

Pierwszy raz w historii ten bieg połączy dwie gminy!

RUDNA.  Już w najbliższą niedzielę, po raz pierwszy przez Gminę Rudna przebiegną uczestnicy Biegu Tropem Wilczym! To wyjątkowe wydarzenie, które połączy dwie gminy!

Polska-Dania: show na trybunach (FOTO)

LUBIN. Kolejny raz Lubina i hala RCS byli gospodarzami meczu reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Wprawdzie "magia" hali przestała działać i Polski uległy Dunkom ale po raz kolejny komplet widzów stworzył niesamowitą atmosferę na meczu. Mecz Polska- Dania był znakomitą promocją żeńskiego szczypiorniaka.

Polki postawiły się wicemistrzyniom Europy (FOTO)

LUBIN. Reprezentacja Polski z pięcioma zawodniczkami KGHM MKS Zagłębia Lubin: Karoliną Kochaniak-Sala, Darią Michalak, Adrianną Górną, Barbarą Zimą i debiutująca w kadrze Darią Przywarą przegrała z Danią 22:26 (9:11) w rozegranym w hali RCS w Lubinie meczu grupy 8. eliminacji mistrzostw Europy. Rywalki zapewniły sobie awans do tegorocznego turnieju finałowego. Całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a szczypiornistki zafundowały kibicom w Lubinie dużą dawkę emocji

Powiązane wpisy