Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

K.Kosztyła gotowy do bitwy o Ścinawę (FOTO)

ŚCINAWA. W I turze wyborczej batalii o Ścinawę Krystian Kosztyła był o włos od zwycięstwa – zdobył poparcie 48,22 proc. Zagłosowało na niego 1926 osób. Jego największego rywala – Marka Hołtrę - poparły 1504 osoby, co dało mu 37,21 proc. Obaj spotkają się w drugiej turze. - Jestem spokojny o wynik II tury. Nie lekceważę przeciwnika, ale chcę jeszcze bardziej mieszkańcom naszej gminy uświadomić jak dobra to była kadencja dla naszej gminy - mówił Krystian KOSZTYŁA na konferencji prasowej przed Ratuszem w Ścinawie. Konferencji z udziałem ponad 100 zwolenników, sympatyków obecnego burmistrza nadodrzańskiego miasteczka. Nic dziwnego, że konferencja przekształciła się w duży wiec poparcia dla Kosztyły. Nie zabrakło więc skandowania nazwiska najpoważniejszego kandydata na  gospodarza miasta i gminy Ścinawa.

Koniec epoki A. Wołkowskiego w gminie Rudna

RUDNA. Obok klęski Tadeusza KRZAKOWSKIEGO w Legnicy zmiana wójta gminy Rudna jest drugą w kolejności pod względem sensacyjnego przebiegu wyborów samorządowych.  W gminie Rudna fotel wójta z olbrzymią przewagą przejął Zbigniew Grabowski od wielu lat nauczyciel i dyrektor Zespołu Szkół w Rudnej. Na nowego włodarza zagłosowało aż 3 187 wyborców, to 74,34 proc. poparcia. Natomiast dotychczasowy gospodarz gminy Adrian Wołkowski uzyskał zaledwie 1100 głosów co dało mu 25,66 procent poparcia.

Tadeusz Kielan nie do zatrzymania

GMINA LUBIN. Nie będzie II tury wyborów na wójta gminy Lubin. Tadeusz KIELAN w błyskotliwym stylu wygrał rywalizację na własnych zasadach . Tadeusz Kielan. Uzyskał on poparcie 67,54 proc. głosujących. To więcej niż w 2018 roku. Wówczas Kielan wygrał z poparcie 58,34 proc. W radzie gminy większość wywalczyli również kandydaci z Komitetu Wyborczego Wyborców Tadeusza Kielana, którzy zdobyli 10 z 15 mandatów w radzie gminy.

K. Kosztyła wygrał ale potrzebna w Ścinawie II tura

ŚCINAWA. Do wyłonienia burmistrza w Ścinawie niezbędna będzie II tura.  Niedzielne wybory wygrał obecny burmistrz 43-letni Krystian KOSZTYŁA uzyskując poparcie 1926 wyborców co stanowiło 47,73 głosujących. Rywalem Kosztyły w wyborczej dogrywce będzie 60-letnic Marek HOŁTRA, którego w I turze poparło1504 wyborców( 37,27).

M.Kielan: NIE dla oszczędności w edukacji

LUBIN.  To już ostatnie godziny kampanii samorządowej. Michał KIELAN ubiegający się o urząd Prezydenta Lubina i jego drużyna wyborcza nie zwalniają tempa "na ostatniej prostej". - Nie ma zgody na oszczędności w edukacji! Nasze dzieci są naszą przyszłością. Dlatego przedstawiam Państwu konkretne propozycje działań w tym obszarze - powiedział na konferencji prasowej Michał KIELAN.

Tąpnięcie w Fundacji Polska Miedź

LUBIN. Kompleksowe zmiany nastąpiły we władzach Fundacji KGHM Polska Miedź. Odwołany został zarząd Fundacji w osobach: Helena KRUPSKA (prezes) i Jarosław TWARDOWSKI (wiceprezes). Odwołano także w całości Radę Fundacji tj.: Rafaela Rokaszewicza -prezydenta Głogowa, Tadeusza Krzakowskiego -prezydenta Legnicy, Cezarego Przybylskiego-Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Adama Babuśkę- Starostę Powiatu Legnickiego, Kamila Ciupaka- starostę Powiatu Polkowickiego i byłego wojewodę Jarosława Obremskiego. 

"Maluchem" wjedzie do Rady Powiatu

POWIAT LUBIŃSKI.  W oryginalny sposób swoją kampanię wyborczą prowadzi Krystian WAN – startujący na radnego powiatu lubińskiego z listy KWW Robert Raczyński Dumni z Lubina. I tutaj hitem jest… fiat 126p. Legendarny „maluszek” znaleziony w rodzinnym garażu, kilka tygodni remontowany chodzi jak żyleta. -Mój nietypowy wybór pojazdu, czerwonego Fiata 126p, okazał się strzałem w dziesiątkę. Gdziekolwiek się pojawiam, spotykam się z uśmiechem, machaniem i rozmowami o tym kultowym samochodzie. To tak naprawdę pretekst do rozmowy, a ja mam okazję lepiej poznać potrzeby i oczekiwania mieszkańców. To samochód, który zna każda polska rodzina, jeśli macie ochotę przejechać się ze mną lub po prostu pogadać „przy maluchu”, dajcie znać – powiedział nam Krystian Wan, dodając, że jego pierwszym autem, także był czerwony Fiat 126p.

Wan dodaje odważnie, że właśnie "maluchem" chce wjechać do rady Powiatu Lubińskiego... I nawet w Poniedziałek Wielkanocny znalazł czas na krótką rozmowę...

Rezygnacja wiceprezesa KGHM

LUBIN. Mirosław KIDOŃ zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych KGHM Polska Miedź. Kidoń pozostanie na stanowisku do końca marca - przekazała spółka w komunikacie giełdowym.

Uroczysta sesja Rady Gminy Lubin z wręczeniami nagród

GMINA LUBIN.  Wręczenie nagród w konkursie ,,Zamelduj się w Gminie Lubin”, nagrody dla sportowców i działaczy, odznaki od LZS oraz podziękowania dla radnych i wójta. Ostatnia, uroczysta sesja rady kończącej się kadencji miała wyjątkowo symboliczny charakter. Wszystko wskazuje na to, że obecni radni gminy Lubin po raz ostatni zasiedli w sali obrad Urzędu Gminy Lubin choć formalnie ich kadencja zakończy się zgodnie z zapisami rozporządzenia 30 kwietnia.

M.Kielana plan naprawczy dla Ustronia (FOTO)

LUBIN.  Lubin w trakcie samorządowej kampanii wyborczej jawi się jak miasto będące pokłosiem "magii kina". Trochę botoksu, trochę pudru i różu, show w blasku jupiterów i wmawianie, że miasto jest "oazą dobrobytu i szczęśliwości" całego Dolnego Śląska. Zgoła odmienne zdanie wydają się mieć kandydaci Prawa i Sprawiedliwość, którzy spotkali się z dziennikarzami na osiedlu Ustronie aby wskazać bolączki miasta...
Michał KIELAN, kandydat na prezydenta Lubina: - Chcemy przedstawić dzisiaj plan naprawczy dla osiedla Ustronie. Dla nas wręcz strategicznym punktem wyborczym i punktem strategicznych dla rozwoju Lubina jest budowa obwodnicy Ustronia. Obwodnica odkorkuje osiedle i usprawni ruch samochodowy. Druga sprawa to kompleksowa naprawa WSZYSTKICH dróg osiedlowych z uwzględnieniem ciągów pieszych. Trzecia kwestia to kompleksowe zazielenienie tego osiedla i zagospodarowanie wszystkich podwórek na tym osiedlu. Podwórka z placami zabaw dla dzieci pełnymi zieleni. To miejsca gdzie starsi mieszkańcy w cieniu drew odpoczywaliby doglądając wnuków .Kolejna sprawa to opracowujemy kompleksowy budowy parkingów. To absurd, że mieszkaniec Lubina wracając po pracy do domu ma wielki problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Zgłaszają się do mnie podczas przedwyborczych spotkań skarżący się, że mając dużo zakupów i zostawiając samochód daleko od domu ,z zakupami chodzą do domu na raty. To się nie mieści w głowie. Mówi nam się o wizji powstania fabryki dronów a nie są w Lubinie zabezpieczone podstawowe potrzeby mieszkańców naszego miasta. I kolejna kwestia to pochylimy się nad budową ekranów dźwiękochłonnych przy S 3. Na ten narastający problem także skarży się coraz więcej lubinian a na wysokości Ustronia został ten problem kompletnie pominięty...

Kandydat na wójta Gminy Rudna musi sprostować wyborcze kłamstwo

RUDNA. Sąd Okręgowy w Legnicy wydał wyrok w sprawie kłamstwa wyborczego, którym w kampanii wyborczej posługiwał się kandydat na wójta Gminy Rudna Zbigniew Grabowski. Chodzi o dane dotyczące pacjentów zaoptowanych do przychodni zdrowia w Rudnej i Chobieni.

Ofensywa wyborcza M.Kielana: koniec betonozy. Rynek musi tętnić życiem! (FOTO)

LUBIN. Michał KIELAN, kandydat Prawa i Sprawiedliwość na prezydenta Lubina nie zwalnia wyborczego tempa. We wtorek na specjalnym briefingu prasowym na lubiński Rynku, Kielna w otoczeniu kandydatów na radnych przedstawił pomysł na centrum miasta. - Musimy skończyć w betonozą w rynku i uczynić te miejsce przyjazne mieszkańcom – mówił Michał KIELAN. - Ożywienie gospodarcze rynku, remonty podwórek, rewitalizacja budynków mieszkalnych, wprowadzenie parkometrów i nasadzenie zieleni to mój plan na pierwsze 100 dni moich rządów w roli gospodarza Lubina.

Solidarność Oświatowa poparła M.Kielana w wyborach samorządowych

LUBIN. Kampania wyborcza na niespełna 3 tygodnie przed terminem wyborów samorządowych nabiera rumieńców. Także w Lubinie z chwilą kiedy swój start w wyborach prezydenckich ogłosił Michał KIELAN... Chcą rozwoju lubińskich szkół i dyskusji na temat szkolnictwa. Nie zgadzają się z reorganizacją placówek oświatowych, które docelowo prowadzą do ich zamknięcia. NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Lubinie zgadza się z postulatami lubińskiego PiS i oficjalnie popiera kandydata na prezydenta Lubina, Michała KIELANA.

Gotowi do batalii o Gminę Lubin (LISTA KANDYDATÓW)

GMINA LUBIN. 35 osób ubiega się o mandat radnego w gminie Lubin. Dwie z nich w zasadzie już go mają, bowiem w okręgach nr 11 i 12 obejmujących w sumie całą miejscowość Obora zgłoszono tylko po jednym kandydacie. Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusz Kielan może więc już ogłosić, że radnymi kolejnej kadencji będą Łukasz Kurowski – dotychczasowy radny i Krzysztof Kandut obecny sołtys.

O pozostałe 13 miejsc w Radzie Gminy Lubin walczą więc 33 osoby. W ośmiu okręgach jest po dwóch kandydatów, w trzech – startują po trzy osoby, a w dwóch są aż cztery kandydatury na jedno miejsce. O stanowisko wójta gminy Lubin ubiegać się będzie dwóch kandydatów.

Batalia o gminę Lubin zaplanowana na 7 kwietnia zapowiada się interesująco...

Gotowi do "Bitwy o Lubin" (LISTA KANDYDATÓW do RADY MIASTA)

LUBIN. Czy Robert RACZYŃSKI wygra rywalizację 7 kwietnia br.z Piotrem Borysem i Michałem Kielanem ? I czy w Lubinie nadal w Radzie Miasta rządzić i dzielić będą radni z ugrupowania Roberta Raczyńskiego? To - nie tylko naszym zdaniem - może ulec zmianie. PiS co prawda nie zarejestrował- z powodów formalnych- listy kandydatów w jednym z okręgu ale i tak ma mocną listę. Jeszcze mocniejszą "drużyna Piotra BORYSA".  W szarym tle..."Dumni z Lubina" Raczyńskiego bo jak się wydaje mocniejsza jest lista RR do powiatu niż do miasta. Ale może się mylimy...

Powalczą o mandaty radnych Powiatu Lubińskiego (LISTA)

POWIAT LUBIŃSKI. W kończącej się kadencji samorządu Powiatu Lubińskiego było w zasadzie ..."nudno" .12 radnych Roberta RACZYŃSKIEGO  kreowało politykę i kierunki rozwoju powiatu.  Drugim klubem radnych był klub radnych PiS. 7 kwietnia ten podział ma ulec zmianie. Ale czy nie są to pobożne życzenia ? "DUMNI z LUBINA" Raczyńskiego rzucili do walki wszystkie swoje najsilniejsze gwiazdy . Nawet Marcelinę FALKIEWICZ obecną radną Powiatu Polkowickiego "transferowano" do walki o Powiat Lubiński. Mocne sportowe nazwiska z Bożeną KARKUT, Natalią CZERWONKĄ i Kają ZAŁĘCZNĄ na czele i generalnie wszyscy od Raczyńskiego obecnie uczestniczący w rządzeniu. Naszym faworytami bez wątpienia jest Damian STAWIKOWSKI i obecny starosta Paweł KLESZCZ. A "czarnym koniem" ...Krystian WAN promującym się intensywnie w wymalowanych w barwy klubowe polskim fiacie 126 p.

PiS do wyborów idzie bez Michała KIELANA, który podjął się misji zostania Prezydentem Lubina,   ale z liderami; Karoliną BAJGER i Tadeuszem MAĆKAŁĄ. Władzę w Powiecie Lubińskim chce zdobyć KWW Obywatelski Lubin ale naszym zdaniem nawet obecność na listach tego KWW : Władysława BIGUSA, byłego wójta gminy Rudna, Marcina HOLDENMAYERA czy Janusza ZARENKIEWICZA, medalisty Igrzysk Olimpijskich w boksie może nie wystarczyć do zdobycia znaczącej liczby mandatów radnych aby współrządzić Powiatem. No ale możemy się mylić...

Zabytkowy dwór w Nieszczycach świeci dawnym blaskiem

RUDNA. XVIII dwór w Nieszczycach wrócił do dawnej świetności. Zakończyły się właśnie ostatnie prace. Z powodu błędów popełnionych w 2014 roku podczas wykonywanego wówczas remontu dachu, adaptacja budynku znacznie się wydłużyła. Wadliwie przeprowadzona wymiana pokrycia dachowego dworu w Nieszczycach w 2014 roku pochłonęła dodatkowe koszty i spowodowała opóźnienia w realizacji inwestycji. Konieczne były kolejne prace i wzmocnienie konstrukcji dachu. Dopiero po dokonaniu niezbędnych napraw przystąpiono do realizacji dalszych etapów adaptacji budynku.

Michał Kielan kandydatem na prezydenta Lubina (FOTO)

LUBIN. Kampania wyborcza w Lubinie nabiera rumieńców.  Michał KIELAN, radny Powiatu Lubińskiego, prezes KGHM Zagłębie Lubin jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwość na prezydenta Lubina. Kandydat PiS na prezydenta Lubina wezwał urzędującego prezydenta Roberta RACZYŃSKIEGO oraz kandydującego na ten urząd posła Piotra BORYSA do debaty nt. stanu miasta. - Stolica Zagłębia Miedziowego wymaga poważnej, merytorycznej dyskusji o stanie miasta , o problemach jego mieszkańców i perspektywach rozwoju. Nie możemy pijarowskimi sztuczkami i obietnicami bez pokrycia przesłaniać rzeczywistych problemów Lubina. Dlatego wzywam obu konkurentów do debaty o Lubinie. 

Konferencja prasowa byłą także okazją do przedstawienia "drużyny Michała KIELANA , którzy staną do walki o mandaty radych miejskich i powiatowych.

El capitano K.Kosztyła jego team (FOTO)

ŚCINAWA. 44-letni Krystian KOSZTYŁA potwierdził wolę kandydowania na urząd burmistrza miasta i gminy Ścinawa i przed ścinawskim Ratuszem zaprezentował swoją wyborczą drużynę. - Chcę kontynuować pracę, którą razem z radnymi i swoim zespołem pracowników rozpoczęliśmy. Znaczącą część podstawowej infrastruktury już wybudowaliśmy, ale mamy plany, projekty, dokumentacje z pozwoleniami na budowę, również pozyskane środki na inne, nowe obszary gminy, które wymagają zainwestowania np. w drogi, kanalizację. Mamy także ofertę dla najmłodszych dotyczącą budowy gminnego żłobka – pozyskaliśmy już na tę ważną inwestycję dotacje. Będziemy również budować coś dla dzieci i młodzieży, czyli place zabaw i skatepark, ale również inną małą architekturę uzupełniającą rewitalizację obszarów zieleni miejskiej, nie mówiąc już o generalnej modernizacji basenu, który będzie służył wszystkim. Nasza praca polega na wsłuchiwaniu się w potrzeby mieszkańców, na rzecz których działamy – myślę, że konsekwentnie i skutecznie. To w tej sytuacji jest czymś normalnym , że chciałbym kontynuować przeobrażanie Ścinawy wraz z moim zespołem - powiedział Krystian KOSZTYŁA, burmistrz Ścinawy.

A.Szydło nowym prezesem KGHM Polska Miedź

LUBIN.  Zarząd KGHM Polska Miedź S.A.  informuje, że w dniu 6 marca 2024 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwały o powołaniu do Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

M.Nyklewicz: piłkarz, trener, radny z pasją

GMINA LUBIN. W 2013 roku wówczas 37-letni Marcin Nyklewicz zastąpił zmarłego Juliana Madzika w Radzie Gminy. Mieszkańcy Raszówki, Raszowej Małej, Gorzelina i Karczowisk zdecydowali , że to Nyklewicz do końca kadencji będzie ich przedstawicielem w radzie gminy wiejskiej Lubin. Tak rozpoczęła się samorządowa przygodowa człowieka futbolu z Raszówki. - Nie żałuję ani dnia ze swojego życia poświęconego lokalnej społeczności . Mam nadzieję, że dołożyłem mała cegiełkę do tego, ze gmina Lubina przez te 11 lat tak szybko się rozwinęła - mówi Marcin NYKLEWICZ.

Dla jednych ...belfer a dla wielu trener i czynny piłkarz (47 lat !) A-klasowego Huzara Raszówka. Piłkarz, któremu i kondycji można pozazdrościć i snajperskich umiejętności...No i trener wielu młodych, zdolnych piłkarzy grających w piłkarskich niższych ligach, a którzy piłkarskie abecadło zdobywali od okiem Nyklewicza.

Powiązane wpisy