Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Powiat Polkowicki poukładany wg. scenariusza K.Ciupaka

POWIAT POLKOWICKI. W wyborach do rady powiatu polkowickiego udział wzięła ponad połowa wyborców uprawnionych do głosowania, tj. 51,83%. W sumie było to 24 407 osób. Najwyższa frekwencja wyborcza była w gminie Radwanice i dlatego zgodnie z zapowiedzią Starosty Kamila CIUPAKA przekazane zostaną środki w wysokości 40 000 zł dla tej gminy.

Najwięcej radnych wprowadził do rady starosta Kamil Ciupak wraz ze swoim komitetem Porozumienie Powiatowe. Zdobyli oni aż siedem mandatów we wszystkich trzech okręgach. Do szeregów, ze wsparciem, dołączyli także Bogusław Godlewski oraz Michał Lenczuk.

W. Wabik gotowy do II tury wyborów (FOTO)

POLKOWICE. Wiesław Wabik i Roman Rozmysłowski powalczą o fotel burmistrza Polkowic w drugiej turze wyborów samorządowych. Pierwszy z nich otrzymał 28,19% poparcia, a drugi 16,56%. Podczas środowego briefingu prasowego przed polkowickim Ratuszem Wiesław WABIK podziękował polkowiczanom za udział w wyborach samorządowych. Pogratulował radnym wybranym w wyborach do Rady Gminy i Rady Powiatu. Pogratulował także piątce swoich konkurentów. Poprosił polkowiczan o mobilizację przez II turą wyborów i przede wszystkim o jak największą frekwencję podczas wyborczej dogrywki zaplanowanej na 21 kwietnia br. - Budowanie swojej koalicji wyborczej rozpocząłem 15 lutego w Tarnówku - odpowiedział Wiesław WABIK pytany o scenariusz wyborczy przed II turą. - Po raz pierwszy, w ramach swojej kampanii samorządowej, wyszedłem do ludzi. Bo moja koalicja samorządowa to po prostu koalicja z mieszkańcami naszej gminy. I moją koalicją jest koalicja z mieszkańcami. Podczas kilkudziesięciu spotkań powstał mój i mojego Komitetu Wyborczego Zaufaj Doświadczeniu program dla Polkowic. Na każdym spotkaniu spisywaliśmy postulaty mieszkańców. I w taki oto sposób powstał swojego rodzaju almanach, przewodnik potrzeb Polkowic, gminy i jej mieszkańców, zawierający 230 punktów na czas mojej pracy w Ratuszu. Jeżeli oczywiście polkowiczanie i mieszkańcy naszej gminy zaufają mi w II turze. Obiecałem mieszkańcom podczas spotkań, że jak tylko zostanę wybrany na burmistrza Polkowic, to te postulaty zostaną zrealizowane i dotrzymam danego słowa. Także dlatego, że jestem doświadczonym samorządowcem i mam Polkowice w sercu! Przyszła Rada Miejska musi bezwzględnie współpracować z burmistrzem, a gwarantem tego jest właśnie moja koalicja z mieszkańcami.

Pijany kierowca "zatrzymał" się na latarni - stracił prawo jazdy i auto

POLKOWICE. To dowód, że po nowelizacji kodeksu karnego i wejściu w życie nowego uregulowania ( 14 marca 2024) kierowcy, którzy prowadzą auto, mając powyżej 1,5 promila alkoholu w organizmie i spowodują wypadek, policja obligatoryjnie skonfiskuje im pojazd. Przekonał sie o tym właśnie 40-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, kiedy przejechał w Polkowicach przez środek ronda i wylądował na latarni. Sprawca miał blisko 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze policji odebrali mężczyźnie prawo jazdy i skonfiskowali samochód na poczet przyszłej kary przepadku pojazdu .

Tych radnych nie zobaczymy w nowej radzie gminy Polkowice

POLKOWICE. Blisko połowa dotychczasowych radnych miejskich nie znalazła się w nowym składzie Rady Miejskiej Polkowic. Niektórzy z nich nie startowali, część nie uzyskała mandatu. W nowej RM Polkowic wyborcy już nie ujrzą: Piotra OŻOGA, Zdzisława SYNOWCA, Czesława DZIATKIEWICZA, Tomasza SZULCA, Grzegorza RYŁKO, Heleny WOŹNIAK, Anny LEŚNIAK, Józefy WOŁOSZCZUK i Marka STARONIA.

Przypomnijmy iż o tym kto zostanie burmistrzem rozstrzygnie II tura, w której zmierza się : Wiesław WABIK i Roman ROZMYSŁOWSKI.

Pora na J.Szczupaka. Przemków po wyborach

PRZEMKÓW. Za nami wybory samorządowe. W Przemkowie były o tyle emocjonujące iż obecny burmistrz Jerzy SZCZUPAK  do "wyborczego ringu" wszedł aż z trzema rywalami. Wynik konfrontacji zdecydowanie na korzyść Jerzego SZCZUPAK, który sprawę reelekcji załatwił w błyskotliwym stylu w I turze... Na Jerzego SZCZUPAKA zagłosowało 1894 wyborców co stanowiło 61,33 procent oddanych głosów.

Drużyna K.Nestera przywróciła blask Koalicji Obywatelskiej w Polkowicach i powiecie

POLKOWICE. Nowo wybrani radni powiatowi i miejscy z komitetów Koalicji Obywatelskiej oraz Krzysztof Nester .Konkretnie przed polkowickim Ratuszem podsumowali wyniki wyborów. Wszystko wskazuje na to, że tak w jednym, jak i w drugim gremium, kluby te mogą być języczkiem u wagi. Lider ugrupowań zapewnił podczas konferencji prasowej, że jest otwarty na rozmowy z każdym na temat przyszłości powiatu i gminy.

W Polkowicach wyborcza dogrywka. Zwycięski Wabik kontra Rozmysłowski

POLKOWICE.   W gminie Polkowice dojdzie do II tury wyborów. Za dwa tygodnie o fotel burmistrza ostatecznie powalczą Wiesław WABIK – były wieloletni burmistrz gminy i Roman ROZMYSŁOWSKI z Prawa i Sprawiedliwości. 

Stawiają na profilaktykę

POLKOWICE. Nowy sprzęt pozwalający na szeroką diagnostykę, między innymi w chorobach nowotworowych, jak rak prostaty, pojawił się w poradni urologicznej Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Jeśli konieczna będzie operacja, pacjenci zostaną przewiezieni do gdańskiego szpitala, gdzie trafią w ręce specjalistów, wspomaganych przez robota da Vinci. Umowa w tej sprawie jest już podpisana.

Kampania wyborcza na finiszu. Poselskie poparcie dla Krzysztofa Nestera (FOTO)

POLKOWICE.  W „gospodarczym sercu Dolnego Śląska” podsumowali kampanię kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Przed polkowickim ratuszem, przy wsparciu parlamentarzystów KO, zachęcali mieszkańców do pójścia do urn w najbliższą niedzielę i powtórzenia sukcesu 15 października. Ponownie też poparli kandydaturę Krzysztofa Nestera w wyborach na burmistrza Polkowic. - Oczywiście, proszę państwa o głosy na Krzysztofa Nestera, którego popieramy całym biało-czerwonym sercem Koalicji Obywatelskiej – mówił poseł Michał JAROS, szef Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. - Polkowice… Bardzo ważne dla nas Serce Zagłębia Miedziowego. Gospodarcze Serce Dolnego Śląska. My, jako Koalicja Obywatelska, do powiatu polkowickiego mamy szeroką drużynę, która wygrała wybory 15 października. Dzisiaj ta drużyna jest po to, żeby wygrać wybory samorządowe i aby realizować dobre projekty dla Polkowic, powiatu polkowickiego i Zagłębia Miedziowego. Jesteśmy drużyną dobrej współpracy na każdym poziomie samorządu, jak i na poziomie krajowym, co gwarantujemy z posłem Horbatowskim oraz ministrami z naszego regionu. Jesteśmy gwarancją tego, że będziemy dobrze współpracowali na rzecz rozwoju Polkowic, na rzecz rozwoju ziemi polkowickiej – dodał parlamentarzysta.

K.Nester i jego drużyna podsumowali kampanię (FOTO)

POLKOWICE.  Kilkadziesiąt osób - młodzi, seniorzy, przedstawiciele sołectw, górniczych związków zawodowych, rodziny z dziećmi – wszyscy spotkali się wspólnie w polkowickim Parku Miejskim. Wszyscy wspólnie z Krzysztofem Nesterem i jego .konkretną drużyną podsumowali dobiegającą końca kampanię wyborczą. - Przed nami wybory 7 kwietnia. W tę niedzielę. Chciałbym dzisiaj podziękować wszystkim kandydatom, współpracownikom, ale przede mieszkańcom gminy Polkowice, u których świetnie zostaliśmy przyjęci. Wielokrotnie odwiedzałem mieszkania, domy naszych mieszkańców. Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie, za to, że otworzyliście drzwi i wpuściliście nas do środka z naszymi konkretami. Z tymi konkretami, które na początku kampanii wyborczej już państwu prezentowaliśmy – rozpoczął Krzysztof Nester, kandydat na burmistrza Polkowic.

Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Będzie II tura i starcie Nestera z Wabikiem?

POLKOWICE. Zaledwie 5 dni dzieli nas od wyborów samorządowych . Kampania wyborcza weszła na ostatnia prostą. Także w Polkowicach , w których o fotel burmistrza ubiega się aż 6 kandydatów. Obecnie nastał czas posiłkowania się wyborczymi sondażami. O preferencje wyborcze w Sercu Zagłębia Miedziowego  zapytało polkowiczan kilka sondażowni. M.in. do wyborców dotarli ankieterzy Telewizji Regionalnej. Wynik końcowy przepytania 600 osób jest dla wielu ogromnym zaskoczeniem a dla innych ...czymś normalnym. 

W Polkowicach - bazując na wynikach sondażu wyborczego Telewizji Regionalnej - czekałaby nas druga tura wyborów, bo najwięcej głosów mieliby zyskać obecny wiceburmistrz gminy, Krzysztof NESTER i były burmistrz Wiesław WABIK, odpowiednio na poziomie 30,72 procent i 16,22 procent. 

W straż pożarną warto inwestować

POLKOWICE. O nowy samochód ratowniczo-rozpoznawczy wzbogaci się niebawem Komenda Powiatowa PSP w Polkowicach. Na ten cel władze gminy przekazały dowództwu jednostki czek na 200 tysięcy złotych. – Takie wsparcie jest bardzo ważne, bo ono przekłada się na to, jak będzie rosło bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy i naszego powiatu – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Strażacy zasługują na to, ryzykując swoim życiem i zdrowiem, niosąc nam pomoc. Dbamy o to, aby ci wspaniali ludzie taki sprzęt posiadali. Wyróżniamy się tym na mapie samorządów nie tylko Zagłębia Miedziowego. W straż pożarną warto inwestować zawsze – podkreśla.

Akcja Głosuję-decyduję

POWIAT POLKOWICKI.  W wyborcach samorządowych   przeprowadzonych w roku 2018 nie uczestniczyła prawie  połowa uprawnionych do głosowania. Chcąc zachęcić mieszkańców do  współdecydowania   i propagowania  postaw obywatelskich Zarząd Powiatu Polkowickiego przyjął zasady akcji społecznej „Głosuję – decyduję”. Gmina z najwyższą frekwencją zostanie nagrodzona.

Marszałek ze złotą odznaką

POLKOWICE.  Wieloletni prezes Klubu HDK PCK im. „Miedzianej Kropli Krwi” Piotr Marszałek otrzymał Złotą Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. O wyróżnienie do przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wnioskował burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

II etap Retków-Stara Rzeka

POWIAT POLKOWICKI.  Odcinek drogi między Retkowem, a Starą Rzeką zyskała pełne parametry, poszerzono i wylano nowy asfalt i dziś zupełnie nie przypomina starej, mocno już zniszczonej drogi. Całość inwestycji dopełnia budowa 2,5 kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej. Przed nami kolejny etap tej inwestycji.

Młodzież zapobiega pożarom

PRZEMKÓW. W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemkowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W.Wabik: chcę aby Polkowice były liderem Zagłębia Miedziowego pod każdym względem (FOTO)

POLKOWICE. Burzliwa kampania wyborcza w Polkowicach weszła na ostatnią prostą. W poniedziałkowe popołudnie przez Ratuszem odbyła się konferencja Wiesława WABIKA, lidera KWW Wiesław Wabik Zaufaj Doświadczeniu, który wraz z kandydatami na radnych zorganizował konferencję prasową będą podsumowaniem sztandarowego projektu kampanii wyborczej ugrupowania. - Od 15 lutego do 22 marca organizowaliśmy 22 spotkania z mieszkańcami gminy Polkowice - mówił Wiesław WABIK. - Te spotkania dały efekt w postaci 230 postulatów zgłoszonych przez mieszkańców.  To nie "koncert"  życzeń lecz swojego rodzaju przesłanie dla każdego kto zasiądzie na fotelu burmistrza pełniąc godność gospodarza miasta i gminy Polkowice przez kolejne 5 lat. Jeżeli mieszkańcy, wyborcy zaufają mojej osobie to składam przyrzeczenie, że te 230 postulatów, których wspólnym przesłaniem jest poprawa życia mieszkańców zostanie ZREALIZOWANA. Dziękuję za wspólne przygotowanie programu rozwoju naszej gminy podczas spotkań w sołectwach i na osiedlach. Wszystkie postulaty zostały zapisane i będą realizowane! A pracy jest na co najmniej jedna kadencję. Znalazły się także w naszej Gazecie dla Mieszkańców oraz na mojej stronie internetowej

Miedź jest stąd (FOTO)

POWIAT POLKOWICKI.  Hołd odkrywcom Polskiej Miedzi oddano tradycyjnie pod obeliskiem w Sieroszowicach. 23 marca mija 67 lat od symbolicznego odwiertu, który na zawsze zmienił oblicze całego regionu. Coroczne uroczystości zorganizowano jednak już dziś. Wśród delegacji, które składały wieńce, nie zabrakło przedstawicieli gminy Polkowice.
– Nie byłoby tak rozwiniętej gminy Polkowice, powiatu polkowickiego i Zagłębia Miedziowego, gdyby nie Jan Wyżykowski. To dzięki niemu Polkowice rozkwitły. Ostatnie kilkadziesiąt lat to rozwój gospodarczy naszej gminy, naszego miasta. Dzisiaj jest ta rocznica, podczas której należy każdego roku upamiętniać postać twórcy Polskiej Miedzi – mówi wiceburmistrz Krzysztof Nester, który w imieniu mieszkańców gminy Polkowice złożył wieniec pod obeliskiem. – Miedziowa tożsamość jest w naszej gminie niezwykle ważna. Jestem synem górnika, tak zresztą jak wielu polkowiczan. Niezwykle ważne jest kultywowanie historii i górniczej tożsamości wśród kolejnych pokoleń. Jako samorządowcy powinniśmy czuć się za to odpowiedzialni – dodaje.

Wśród licznych delegacji pod obeliskiem w Sieroszowicach kwiaty złożyli dziś m.in. Kamil Ciupak, starosta polkowicki, Jan Wojtowicz, wicestarosta oraz władze wojewódzkie.

Kolorowe skarpetki, czyli akceptacja i integracja 

POLKOWICE.  Barwnie, wesoło i prawdziwie wiosennie było dziś w parku miejskim, a to za sprawą czwartej edycji Polkowickiego Dnia Kolorowej Skarpetki. W ten sposób przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, a także podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej włączyli się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa, solidaryzując się z osobami dotkniętymi tą niepełnosprawnością. Były występy artystyczne, popcorn i wiele innych atrakcji.

Tomasz Kulczyński is the best! Wybory samorządowe tylko formalnością

CHOCIANÓW. W 2018 roku w Chocianowie mieliśmy do czynienia z wyborczą "jatką". O fotel burmistrza walczyło aż pięciu kandydatów a o mandaty radnych ubiegało się  69 osób. Po ponad 5 latach kadencji pełnej sukcesów, ekipa burmistrza Tomasza KULCZYŃSKIEGO nie tylko święci triumfy i zbiera pochwały. Najbliższe wybory dla Tomasza KULCZYŃSKIEGO i jego drużyny to tylko formalność... Tomasz KULCZYŃSKI w 2024 roku jest JEDYNYM kandydatem na urząd burmistrza Chocianowa. Wiadomo także, że będzie rządził mając...większość w Radzie Miasta. To nie żart ale wyborcza matematyka !

Pociągi w Przemkowie w 2025 roku (FOTO)

PRZEMKÓW. To już przesądzone: pociągi Kolei Dolnośląskich na stacjach Przemków Główny i Przemków Odlewnia pojawią się pod koniec 2025 roku . - Powiem szczerze, ze nie do końca byłem początkowo przekonany do tej koncepcji reaktywacji linii kolejowej z Chocianowa do Przemkowa - przyznał wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz MYRDA. - Ale przemkowianie mają upartego i skutecznego burmistrza Jurka SZCZUPAKA, którego determinacja w dbaniu o sprawy Przemkowa i przemkowian sprawiły, że władze województwa zweryfikowały swoje plany likwidacji wykluczenia komunikacyjnego.  Pociągiem z Chocianowa przez Przemków do Głogowa – to nasz najnowszy, już realizowany plan.  Województwo Dolnośląskie oficjalnie przejęło od Gminy Przemków fragment linii nr 303. Przekazany odcinek liczy łącznie ponad 15 kilometrów i prowadzi z Chocianowa przez Przemków do granicy województwa. To pierwszy z trzech etapów przejęcia przez Samorząd Województwa całości linii nr 303, który przybliża nas do przywrócenia Przemkowa na kolejową mapę.

Spotkanie "ojców chrzestnych" likwidacji kolejowego wykluczenia Przemkowa- Tymoteusza MURDY i Jerzego SZCZUPAKA w sali widowiskowej Przemkowskiego Ośrodka Kultury przerosło pod względem frekwencji najśmielsze oczekiwania... Ludzi przyszło tyle, ze trzeba było dostawiać krzesła.

Powiązane wpisy