Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Gmina wg. scenariusza wójta Andrzeja Pyrza

GMINA CHOJNÓW. Kandydujący na swoją trzecią kadencję wójt Andrzej Pyrz zdobył poparcie większości mieszkańców gminy wiejskiej Chojnów. Tegoroczne wybory Wójta - podobnie jak ostatnie - plebiscytem poparcia dla Andrzeja Pyrza. Gospodarz gminy nie mając konkurenta zdobył poparcie 2 777 mieszkańców gminy wiejskiej Chojnów (79,94%) zostając wótem po raz 3.  – Taki wynik wyborów świadczy o tym, że dotychczasowe działania moje i całego samorządu gminy są pozytywnie oceniane przez społeczeństwo. Kolejne pięć lat będzie więc kontynuacją wcześniejszych działań . Dziękuję wszystkim mieszkańcom Gmina Chojnów którzy oddali swój głos na moją osobę, dziękuję mojej rodzinie, znajomym, kandydatom na radnych z komitetu Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom, wszystkim, którzy mnie wspierali dobrym słowem. Gratuluję wszystkim Radnym, którzy zostali wybrani do Rady Gminy Chojnów. Widzimy się już niedługo na pierwszej sesji – mówi Andrzej PYRZ.

K.Błądziński nowym wójtem gminy Kunice. Rada ze spektakularnymi porażkami

KUNICE. Spore emocje towarzyszyły wyborom w gminie Kunice. Wszystkie zagadki wyborcze wyjaśniły się 7 kwietnia br. O stanowisko wójta gminy Kunice walczyła trójka kandydatów. W wyborach wystartowała Ewa Hoszowska, była zastępczyni wójta Józefa Pieroga, który walczył o reelekcję i dotychczasowy przewodniczący rady gminy Krzysztof Błądziński. Wygrał najmłodszy w tym gronie kandydat, czyli 47-letni Krzysztof BŁĄDZIŃSKI zdobywając 1772 głosy, czyli 52,68 proc. Ewa Hoszowska zdobyła 1129 głosów – 33,56 proc, Józef Pieróg 463 głosy, czyli 13,76 proc. Dodajmy, że Krzysztof BŁĄDZIŃSKI triumfował w 9 z 10 obwodów wyborczych. Jedynie w Ziemnicach uległ Ewie Hoszowskiej

Wyborczy "spacerek" wójta W.Woźniaka

KROTOSZYCE. Ponad 81 procent mieszkańców gminy Krotoszyce ponownie obdarzyło zaufaniem dotychczasowego wójta Wojciecha WOŹNIAKA, który pozostanie na stanowisku na kolejną kadencję. Wojciech Woźniak był jedynym kandydatem na stanowisko wójta gminy Krotoszyce. Wyborcy mieli do wyboru odpowiedź na pytanie, czy chcą, by pozostał na stanowisku, czy też nie. Na „tak” było 1077, czyli aż 81,34 procent uprawnionych do głosowania. Reelekcji Woźniaka nie chciało 247 wyborców. Ostatecznie więc Wojciech Woźniak pozostanie na swoim stanowisku na kolejną kadencję.

W Powiecie Legnickim stabilnie. Klęska Koalicji Obywatelskiej

POWIAT LEGNICKI. Były starosta Powiatu Legnickiego Adam BABUŚKA nie wywalczył mandatu radnego powiatowego i to jest chyba największa niespodzianka wyborów do Rady Powiatu. Triumfatorami wyborów do Rady jest Prawo i Sprawiedliwość i wszystko wskazuje, że zawiąże koalicję z Trzecią Drogą (PSL) co da łącznie 11 mandatów w 17-osobowej Radzie Powiatu Legnickiego. Do koalicji dołączą radni z KWW Razem Dla Powiatu. Totalną klęskę w wyborach do Rady Powiatu Legnickiego poniosła Koalicja Obywatelska. A co poniektórzy już widzieli Elżbietę Stępień w roli przyszłego Starosty Legnickiego...

Rafał Plezia wójtem na kolejną kadencję

LEGNICKIE POLE. Łatwo nie było, ale ostatecznie Rafał PLEZIA już w I turze rozstrzygnął sprawę kolejnej kadencji wójta gminy Legnickie Pole. Obecnego wójta w niedzielnych wyborach poparło 1516 wyborców (58,22 proc.).

Wyborcze tsunami J.Serkiesa

CHOJNÓW. Jan SERKIES będzie rządził Chojnowe 6. kadencję. Niedzielne wybory w wykonaniu KWW Jana Serkiesa to istne wyborcze tsunami. Serkiesa poparło 2982 wyborców (tj. 73,29 proc. uprawnionych do głosowania. Konkurentką Jana Serkiesa była Anna Petroczko (własny KWW członkini partii Lewica Razem), którą w niedzielnych wyborach poparło 1087 wyborców (26,71 proc.)

Pewna wygrana A.Sielickiej w Prochowicach

PROCHOWICE. Bez niespodzianek w Prochowicach. Burmistrzem ponownie została wybrana Alicja SIELICKA uzyskując poparcie 1805 wyborców (61,29). Rywal Sielickiej - Krzysztof Mikus otrzymał poparcie 1140 wyborców (38,71 proc).

Gminna Przychodnia Zdrowia jak marzenie (FOTO)

LEGNICKIE POLE. Kiedyś w przemysłowych budynkach przy ul. Kossak-Szczuckiej mieściła się Spółdzielnia Kółek Rolniczych. Nowe życie w ten kompleks tchnęły obecne władze gminy Legnickie Pole. W lutym 2021 roku wybudowany został tam nowoczesny żłobek, a 4 kwietnia 2024 roku uroczyście oddano do użytku - w drugiej części budynku - nową przychodnię zdrowia. Za cztery tygodnie pierwsi pacjenci przekroczą jej próg . - Zmieniamy gminę Legnickie Pole dla naszych mieszkańców, żeby to miejsce było najfajniejszym miejscem do życia w regionie. I to nam się udaje. Nowy obiekt Gminnej Przychodni Zdrowia to nie jest wisienka na torcie. To jedna z wielu inwestycji realizowanych w kończącej się kadencji samorządu . Za chwilę będą kolejne realizowane inwestycje, co cieszy mieszkańców, mnie jako gospodarza gminy i moich współpracowników oraz radnych wspierających moje działania - mówi wójt gminy Legnickie Pole Rafał PLEZIA.
Inwestycja kosztowała 5 670 678,21 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 2 mln z Polskiego Ładu. O nowoczesność obiektu zadbali projektanci. Na dachu przychodni zamontowano panele fotowoltaiczne minimalizujące koszty utrzymania obiektu. Przed budynkiem znajduje się parking na kilkadziesiąt pojazdów.

Tragiczny wypadek

LISOWICE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Lisowicach. Na własnej posesji zginął 45-letni mężczyzna.

Upamiętnili pierwszą po wojnie nauczycielkę w Mikołajowicach (FOTO)

LEGNICKIE POLE. Na terenie szkoły podstawowej w Mikołajowicach w gminie Legnickie Pole nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Marii Krzyworączce- Obertaniec, pierwszej nauczycielce, która- ledwie opadła powojenna pożoga - rozpoczęła organizację nauczania w szkole podstawowej w Mikołajowicach. Udział w wydarzeniu wziełi m.in. minister Bożena Żelazowska sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, poseł Tadeusz Samborski, Stanisław Obertaniec z rodziną, władze powiatu Legnickiego ze starostami Adamem Babuśką i Janina Mazur na czele, wójt gminy Legnickie Pole Rafał Plezia.

W Prochowicach znaleźli nielegalne automaty do gier

PROCHOWICE. Policjanci z Legnicy przy współpracy funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali kolejny nielegalny punkt gier hazardowych. W środku stały automaty do gier gotowe do użycia. W trakcie akcji zatrzymano dwie osoby. Znaleziono przy nich narkotyki, amunicję i pistolet gazowy.

Sprostowanie kandydata na wójta

LEGNICKIE POLE. Zgodnie z postanowieniem Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z dnia 29.03.2024r. (syg. akt. III APz 24/24),

Ostatnia sesja Rady Gminy Chojnów (FOTO)

GMINA CHOJNÓW. Odbyła się uroczysta LXXXIII Sesja Rady Gminy Chojnów. Była to ostatnia sesja kadencji 2018-2024. Sesję rozpoczęto od podsumowań. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz przedstawił sprawozdanie z kadencji 2018-2024, które spotkało się z pozytywnym przyjęciem. Wójt przypomniał o inwestycjach podjętych oraz zakończonych w trakcie trwania kadencji oraz wyraził nadzieję na realizację kolejnych. - Niezwykłe jest to, jaka zgoda panuje między Wójtem a Radą Gminy. Jest to podstawa do budowania dobrze prosperującej i prężnie rozwijającej się naszej małej ojczyzny – mówił Andrzej PYRZ podsumowując swoje wystąpienie.

W Prochowicach wybudują żłobek

PROCHOWICE. 28 marca 2024r. zostało wszczęte postępowanie zakupowe na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa budynku żłobka, z wewnętrzna linią zasilającą, zewnętrzną instalacją kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Prochowicach, na działce nr, 42/1, 43/7, obręb 1 miasta Prochowice, jednostka ewidencyjna: 020901_4 Prochowice miasto. Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę ~6 mln, z czego 3 mln to środki pozyskane. Dodatkowo gmina pozyskała 2mln złoty na bieżącą działalność placówki. Zamknięcie postępowania zaplanowano na 18 kwietnia 2024r. i w tym samym dniu zostaną otwarte oferty przedłożone przez ubiegających się o realizację zadania. Jego zakończenie przewiduje się w marcu 2025r. - To dla Prochowic ważna inwestycja. Na nią ,podobnie jak na realizację innych w 2024 roku pozyskaliśmy łącznie 22 miliony zł - mówi burmistrz Alicja SIELICKA

Burmistrz dla Prochowic, nie Prochowice dla burmistrza (materiał wyborczy)

PROCHOWICE. Rozmowa z Krzysztofem Mikusem - liderem Komitetu Wyborczego Wyborców PROCHOWICE OD NOWA i kandydatem na Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice w kwietniowych wyborach samorządowych.

Rowerowa autostrada otwarta w Prochowicach (FOTO)

PROCHOWICE. Z udziałem posła Tadeusza Samborskiego, Tymoteusza Myrdy- członka zarządu Województwa Dolnośląskiego, starosty Powiatu Legnickiego Adama Babuśka, burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyły, wójta gminy Malczyce Andrzeja Niemca i Patrycji Jugo sekretarz UMiG w Chocianowie , burmistrz Prochowic Alicja Sielicka dokonała uroczystego, oficjalnego otwarcia ścieżki rowerowej biegnące od Wielowsi przez Prochowice w kierunku Malczyc. Oprócz przecięcia wstęgi , namalowania znaku Blue Velo , burmistrz Alicja SIELICKA i vicemarszałek Tymoteusz Myrda w towarzystwie rowerzystów przejechali otwartą nową trasą rowerową.

W kwietniu 2023 roku Prochowice podpisały umowę z wykonawcą na realizację zadania pn. „Budowa drogi rowerowej trasą nieczynnej linii kolejowej na odcinku Wielowieś – Prochowice”. Wartość zawartego kontraktu wynosi blisko 4,5 mln zł. Odcinek ścieżki o długości ponad 5 km ostatecznie połączy dwa ośrodki miejskie: Prochowice oraz Ścinawę. Zgodnie z podpisaną przez prochowicki samorząd umową, inwestycja miała zakończyć się pod koniec roku, tak aby w 2024 roku cykliści mogli korzystać z nowego odcinka drogi, który wykona Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Piotroniowic..

Realizacja tej inwestycji to swojego rodzaju ...wisienka na samorządowo-inwestycyjnej kadencji samorządu w Prochowicach kierowanego przez burmistrz Alicję SIELICKĄ.   W latach 2019-2024 wydano na inwestycje 57 050 790 zł, pozyskując 36 014 717 zł łącznego dofinansowania. Trzeba również zaznaczyć, że plany na ten rok i następne lata są nie mniej ambitne, bowiem właśnie ambicja pracujących tutaj ludzi jest również nieodłącznym determinantem rozwoju.

Chojnów „przetasuje” układ sił w Radzie Powiatu Legnickiego

CHOJNÓW. Bardzo mocne listy do Rady Powiatu Legnickiego z okręgu: gmina o statusie miasta Chojnów zwiastują, nie tylko, zaciętą walkę o cztery mandaty, ale także podniesienie samorządowej frekwencji wyborczej w mieście nad Skorą.

Gala Liderów gminy Legnickie Pole (FOTO)

LEGNICKIE POLE. W piątkowe popołudnie po raz pierwszy - mamy nadzieję, że nie ostatni - odbyła się w Legnickim Polu  Gala Liderów Gminy Legnickie Pole, - Przez mijająca kadencję samorządową gmina Legnickie Pole uległa ogromnemu przeobrażeniu wchodząc na ścieżkę szybkiego rozwoju w kierunku być nowoczesną gminą zaspakajającą potrzeby jej mieszkańców - powiedział Rafał PLEZIA. - Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania  setek mieszkańców naszej gminy. Ta Gala to oddanie im swojego rodzaju hołdu za te ponad 5 lat ciężkiej pracy na rzecz gminy Legnickie Pole. 

Była dyrektorka skazana za mobbing

MIŁKOWICE. Była dyrektorka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłkowicach, Agata M. skazana za mobbing i oszustwa o charakterze finansowym. Kobiecie Sąd wymierzył karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok nie jest prawomocny.

LXII sesja Rady Powiatu Legnickiego

POWIAT LEGNICKI. 21 marca br. odbyła się LXII (62) sesja Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Udział w posiedzeniu wzięło 17 Radnych, a transmisja z obrad dostępna była na platformie eSesja. Posiedzenie rozpoczęło się przyjęciem protokołów z LX (60) i LXI (61) sesji Rady Powiatu Legnickiego oraz sprawozdania z działalności Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu legnickiego w 2023 roku, które przedstawił Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy Nadkomisarz Kamil Piasecki, a także sprawozdania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy o stanie bezpieczeństwa i zagrożeniach na terenie powiatu legnickiego w roku 2023.

Powiat Legnicki zaprasza na konsultacje

POWIAT LEGNICKI.  Z związku z wejściem w życie ustawy o świadczeniu wspierającym i wynikającej z niej konieczności ustalenia poziomu potrzeby wsparcia przez Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności Starosta Legnicki i Prezydent Miasta Legnicy serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie konsultacyjne z Panią Renatą Marcinkowską – Przewodniczącą WZON i Elżbietą Nocko-Ciołek – Sekretarz WZON.

Powiązane wpisy