Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Zapraszamy na Gminne Święto Sportu do Niedźwiedzic

GMINA CHOJNÓW. Gminne Święto Sportu to impreza, której już nie trzeba specjalnie reklamować. W najbliższą niedziele, tym razem w Niedźwiedzicach, będzie można spróbować swych sił w znanych i lubianych konkurencjach. Wśród propozycji sportowych nie zabraknie biegów dla dzieci, rzutów piłką lekarską czy rzutu beretem, która jest dyscyplina cieszącą się wyjątkowym powodzeniem wśród pan. Panowie będą mogli sprawdzić się w konkurencji siłowe „przenoszenie walizek”.

Bomba transferowa w LegSadzie. Z ekstraklasy do okręgówki

KROTOSZYCE. 36-letni Łukasz SIERPINA piłkarz występujący na pozycji pomocnika, były gracz Czarnych Rokitki, Prochowiczanki Prochowice, Górnika Polkowice, Dolcanu Ząbki oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała, Korona Kielce, Karkonosze Jelenia Góra został nowym zawodnikiem wicemistrza legnickiej klasy okręgowej LegSadu Kościelec. Zawodnik po rozstaniu jesienią z Karkonoszami wspólnie z Arkadiuszem PIECHEM grali w 4-ligowej Koronie Piaski. Transfer do LegSadu jest tym bardziej zrozumiały, że zawodnik mający na koncie ponad 300 meczów w ekstraklasie i 1 lidze mieszka dosłownie kilka minut drogi od boiska w Janowicach gdzie swoje mecze rozgrywał i nadal grać będzie jedenastka Grzegorza LICHWY. Już wiadomo, że Sierpina w Kościelcu przywdzieje koszulkę z numerem 11.

Piłkarskie Mistrzostwa gminy Kunice.Triumf Kaczawy (FOTO)

KUNICE.  Wójt Gminy Kunice Krzysztof Błądzinski oraz Klub Sportowy Kaczawa Bieniowice byli organizatorami Mistrzostw Gminy Kunice w Piłce Nożnej. Na kompleksie sportowym w Bieniowicach rywalizowały cztery drużyny:  Mewa Kunice, Unia Rosochata, Kaczawa Bieniowice, Albatros Jaśkowice . W ostatniej chwili odpuścił sobie udział w turnieju  Ikar Miłogostowice.

Otwiera się basen w Prochowicach

PROCHOWICE. Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich miłośników spędzania czasu nad wodą! Już 1 lipca 2024 r. nastąpi otwarcie basenu kąpielowego w Prochowicach. Bez wątpienia najtańszy basen w regionie...

Mewa Kunice reaktywacja

KUNICE. Seniorska Mewa Kunice wraca do gry. Oczywiście zacznie od B-klasy. Grającym trenerem zespołu będzie doskonale znany z ligowych boisk regionu Kamil WÓJCIK. W czwartek wybrano władze klubu na kolejną kadencję. Prezesem Mewy będzie Leszek MIELNICZUK, a w zarządzie zasiadają: Dorota Mielniczuk, Stanisław Wietrzak, Krzysztof Bogusław i Maciej Gałęza.

- Jeżeli B-klasowa rzeczywistość będzie wyglądała jak zebranie sprawozdawczo-wyborcze, zarówno pod względem frekwencji, jak i sprawnego przebiegu to o przyszłość zespołu jestem spokojny - powiedział nam prezes Leszek MIELNICZUK. 

Zmiany w Prochowiczance

PROCHOWICE. 4-ligowa Prochowiczanka fantastycznym finiszem wiosennym (7 zwycięstw od 1 maja br) zapewniła sobie spokojne pozostanie w 4 lidze na kolejny sezon. Zapowiadają się zmiany personalne w klubie. Klub opuszczą trener Robert GAJEWSKI i prezes Jan RUSIN. Obaj zacumują w odradzającej się A-klasowej Sparcie Rudna. Przy czym Jan RUSIN w Sparcie także swoją aktywność ograniczy do zdobywania goli na boiskach A-klasy. Co jak pokazał miniony sezon wychodzi mu ze skutkiem na +.

Kto w nowym sezonie odpowiadać będzie za wyniki Prochowiczanki?

Wisienka na piłkarskim torcie: znamy pary baraży o 4 ligę

REGION. W siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej z udziałem prezesów: Andrzeja PADEWSKIEGO i Łukasza CZAJKOWSKIEGO odbyło się losowania par barażowych o 4 ligę. Przypomnijmy, że dopiero w ostatniej, 34. kolejce IV ligi poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia sezonu zasadniczego. Mistrzem zostały rezerwy Miedzi Legnica. Wiemy również, kto zagra w barażach o utrzymanie w lidze obok Iskry Księginice i Zenitu Międzybórz, które już wcześniej zajęły miejsca barażowe.  Zmierzą się oni z trzema wicemistrzami klas okręgowych: MKP Wołów, Bielawianką Bielawa i Legsad Kościelec. Ta ostatnia drużyna w ostatniej kolejce legnickiej klasy okręgowej sensacyjnie zapewniła sobie udział w barażach...

Zostanie rozegrany jeden mecz, a jego zwycięzca zagra w sezonie 2024/25 w IV lidze. Wcześniej awans uzyskał wicemistrz klasy okręgowej jeleniogórskiej- Orzeł Mysłakowice.

Konfeks miał baraże na tacy i...Poległ w Kłębanowicach (FOTO)

KŁEBANOWICE. LegSad Kościelec rozbił Chojnowiankę 6:1 i to zespól Grzegorza LICHWY zagra w barażach o 4 ligę. Z kim ? Tego dowiemy się w samo południe poniedziałek, bo wtedy w siedzibie Dol.ZPN zostanie przeprowadzone losowanie par barażowych. Wielkim przegranym jest...Konfeks Legnica. Legniczanie awans do baraży mieli elegancko położony na stole. Wystarczyło minimalnie wygrać w Kłębanowicach, co wydawało się być formalnością. Ale jednak stało się inaczej. Po meczu walki i boiskowego iskrzenia to Zryw pokonał Konfeks 1:0 zamykając im drogę do baraży...

Basen w Chojnowie będzie miał wolne

CHOJNÓW. Basen Miejski w Chojnowie( przy Szkole Podstawowej nr 4) będzie za niespełna dwa tygodnie nieczynny.  Przerwa techniczna potrwa od 24 czerwca 2024 do 21 lipca 2024.

Zapraszamy na Siatkarski Piknik do Siedlisk

MIŁKOWICE. Wójt Gminy Miłkowice oraz Stowarzyszenie „Dąb” Siedliska zapraszają na Siatkarski Piknik. Otwarty Turniej w Piłce Siatkowej na Boiskach Trawiastych tym razem na rozpoczęcie wakacji 22 czerwca 2024r. na boisku sportowym w Siedliskach. Czeka na Was 10 boisk do siatkówki, rozgrywki w trzech kategoriach: otwarta, rekreacyjna i szkolna, wystawa medali i gadżetów z największych światowych zawodów w piłce siatkowej, konkurs wiedzy o siatkówce, występ zespołu Plug’n’Blues, poczęstunek z wiejskiego bufetu i zabawa taneczna do późnego wieczora.

Komu baraż? Niesamowita ostatnia kolejka w legnickiej okręgówce

REGION. Sparta Grębocice awansowała do 4 ligi wygrywając legnicką okręgówkę. Zagadką pozostaje kto zostanie wicemistrzem zdobywając prawo gry w barażach?Przypomnijmy, że poznaliśmy już spadkowiczów z 4 ligi. To zespoły: BKS Bolesławiec, KS Łomnica i Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. W barażu na pewno zagra Iskra Księgienice i Zenit Międzybórz. O trzecie miejsce trwa walka. Bezpieczna wydaje się być Prochowiczanka.

Odra skarciła Chojnowiankę (FOTO)

CHOJNÓW. Rewelacja rundy wiosennej Odra Ścinawa w ligowym szlagierze wygrała w Chojnowie z Chojnowianką 2:1(2:1) praktycznie zamykając chojnowianom drogę do baraży o 4 ligę. To 6. z rzędu zwycięstwo Odry, która kończy sezon na wysokim 6. miejscu !

- Nasza udana wiosna nie jest przypadkowa. Długo się zgrywaliśmy tworząc fajny kolektyw  i stad wyniki Odry - mówi trener Tomasz GRZEGORZEWSKI, trener Odry. -  Cieszy dzisiaj zwycięstwo ale prawda jest taka, że w drugiej połowie trochę cierpieliśmy. Przyjęliśmy określoną taktykę na grę w obronie, ale determinacja Chojnowianki sprawiła, że za bardzo się cofnęliśmy i za dużo pola oddaliśmy rywalom. Stąd brały się ich okazje do zdobycia gol. No ale na tym polega piłkarski kunszt, że przeczekaliśmy trudne momenty i wyprowadziliśmy kontrę, która sprawiła, że komplet punktów jedzie do Ścinawy.

Kaczawa remisuje ze Stalą (FOTO)

BIENIOWICE. W cieniu elektryzującej walki o awans do 4 ligi i walki o miejsce w barażach, finiszuje legnicka klasa okręgowa. Mająca za sobą bardzo przeciętny sezon Kaczawa Bieniowice na własnym boisku zremisowała ze Stalą Chocianów 1:1.

Ikar walczy do końca (FOTO)

MIŁOGOSTOWICE. Piłkarze Ikara Miłogostowice wciąż nie tracą nadziei na skuteczny finisz i skuteczną pogoń za Spartą Parszowice . W sobotnie popołudnie pokonali rezerwy Prochowiczanki 2:0. - Wiadomo o co gramy i ta presja, ta niepewność ligowego finału daje się zawodnikom we znaki - mówi Wojciech GÓRSKI, trener Ikara. - Mecz mieliśmy pod kontrolą ale dopiero drugi gol uspokoił nasza grę i tak naprawdę zamknął mecz. Jesteśmy spokojni o siebie ale pytanie czy Sparta jest w stanie gdzież i z kimś zgubić punkty? Wierzę, że tak się stanie bo miłogostowicki projekt piłkarski fajnie się rozwija i awans byłbym impulsem do dalszego rozwoju Ikara. Osobiście jestem optymistą!

Lubiatowianka z Jackiem Nosalikiem

LUBIATÓW. Lubiatowianka - reaktywacja to już pewne. Klub z gminy Złotoryja sezon 2024/25 rozpocznie od B-klasy.  Trenerem zespołu będzie doskonale znany w środowisku piłkarskim Jacek NOSALIK, który po kilkuletnim pobycie w Szwecji wrócił w rodzinne strony i wraca do futbolu.

Iskrze pękła setka (FOTO)

KOCHLICE. Z Rycerzy Wiosny jakby zeszło powietrze i w Kochlicach stanowili jedynie tło dla dobrze grającej Iskry. Druga z rzędu porażka Błękitnych sprawiła, że muszą się w dwóch ostatnich odsłonach sezonu sprężyć się aby obronić 8.  miejsce na mecie. Z kolei Iskra Kochlice odnosząc czwarte z rzędu zwycięstwo wciąż ma realne szanse na udział w barażach o awans do 4 ligi.

Orkan reaktywacja

SZCZEDRZYKOWICE. W marcu 2022 roku ziścił się najczarniejszy scenariusz dla Orkana Szczedrzykowice: wycofanie zespołu z rozgrywek na dwa dni przed meczem inaugurującym rundę wiosenną. Ligowe starcie Orkana z Płomieniem Radwanice wówczas nie doszło do skutku. Powodem rezygnacji z gry zespołu z gminy Prochowice były nasilające się problemy kadrowe, które mogłyby uniemożliwić zespołowi rywalizację w drugiej części sezonu.

Orkan wita A-klasę (FOTO)

SZCZEDRZYKOWICE. Gdyby nie nieoczekiwana porażka z rezerwami Odry Lubiąż przed tygodniem, to już dzisiaj piłkarze Orkana Szczedrzykowice świętowaliby awans do A-klasy... Podopieczni Władysława MOROCHA w kolejnym meczu rozbili na swoim boisku Victorię Niemstów 5:0 (2:0). Kolejnego hattricka w sezonie skompletował Paweł PĘCZKOWSKI.

Z Iskry Kochlice do spadkowicza z Serie A

KOCHLICE. 17-letni Kasper WOJCIŃSKI, bramkarz Iskry Kochlice przebywa na testach we włoskim klubie U.S. Salernitana 1919. Włosi trzy tygodnie temu po porażce z Frosinone 0:3 pożegnali formalnie się z Serie A. Czy w odbudowie drużyny pomoże utalentowany bramkarz z Polski?

Koniec serii Rycerzy Wiosny. Borek show (FOTO)

KOSKOWICE. W 2.wiosennej kolejce przegrali z Spartą Grębocice, potem przytrafił się im bezbramkowy remis z odra Ścinawa. Pozostałe wygrali w wiosna mając "na rozkładzie" m.in wicelidera tabeli. Ale wszystko co piękne kiedyś musi się skończyć. W 27.kolejce legnickiej klasy okręgowej Rycerze Wiosny czyli Błękitni Koskowice na swoim stadionie przegrali z LegSadem Kościelec 3:6(2:1).

Rycerze Wiosny zdobyli Chojnów (FOTO)

CHOJNÓW . Rycerze Wiosny z Koskowic nie zwalniają tempa w klasie okręgowej. Podopieczni Jacka TERPIŁOWSKIEGO w 11.odsłonie wiosny pojechali do Chojnowa  na pojedynek z wiceliderem ligi i wygrali 2;1.  Jedenaście mgnień wiosny Błękitnych i...  9 wygrana. Plus 1 remis i fantastyczny bilans bramkowy 37-16 ! Panowie czapki z głów przed piłkarzami z Koskowic. Uatrakcyjnili ligowy finisz w klasie okręgowej jak mało kto by potrafił...W Chojnowie gola dla Koskowic strzelił m.in. Dawid Zietek, który w minionym sezonie grał w barwach chojnowskiej drużyny...

Chojnowianka straciła szanse na zrównanie się punktami z liderem z Grębocic. Patrząc na tabelę wiosny to zespół z Chojnowa gra zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ale to nie koniec walki o awans w tej klasie rozgrywkowej...

Powiązane wpisy