Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ruszyły zapisy do 3. Nadkaczawskiego Biegu z Historią im. Mariana Żukowskiego!

PROCHOWICE.  Już 1 maja 2024 w Prochowicach odbędzie się trzecia edycja Nadkaczawskiego Biegu z Historią im. Mariana Żukowskiego. Raczkująca jeszcze impreza już staje się sportową wizytówką miasta i gminy Prochowice. I co ważne rozszerza swoją formułę dla biegaczy !

GoldenGranit skruszony przez Jaworzankę (FOTO)

ROKITKI. Ocierająca się o A-klasowe podium drużyna GoldenGranit Rokitki była faworytem ligowego pojedynku z Jaworzanką Jawor. Przypomnijmy, że 8 miesięcy temu wcale nie było pewne czy jaworzanie wystartują w ligowych rozgrywkach...  Wygrywając w Rokitkach  ekipa Dariusa SZELIGI odniosła 9. zwycięstwo w sezonie i drugie  z rzędu wiosną. O awansie w Jaworze póki co nikt nie ma prawa myśleć ale na tytuł "Rycerzy Wiosny" Jaworzanka ma najwyraźniej apetyt... 

Remis lidera Trener P.Rząsa może mrozić szampany (FOTO)

CHOJNÓW. Sparta Grębocice spokojnie zmierza ku 4 lidze chociaż trener Paweł RZĄSA daleki jest od mrożenia szampanów. Przed tygodniem niespodziewany remis na własnym stadionie z Pogonią Góra potraktowano ostatecznie jako wypadek przy pracy. Mecz w Chojnowie i pokonanie Chojnowianki miało być nie tyko pełną rehabilitacją ale i potwierdzeniem, że nikt  tej lidze nie zagrozi Sparcie do końca rozgrywek.

Zadowolonych po tym meczu jednak nie będzie. Sparta musiała zadowolić się drugim z rzędu remisem. Z kolei Chojnowianka co prawda przerwała serię porażek ligowych ale walcząc o miejsce premiowane udziałem w barażach gospodarze z pewnością chcieli wygrać...

LegSad ściga czołówkę okręgówki (FOTO)

KOŚCIELEC. LegSad Kościelec nie zamierza rezygnować  z miejsca w ścisłej ligowej i w kolejnym meczu pewnie na boisku w Janowicach Dużych pokonał Zryw Kłębanowice 3:0. Dla gości była to już 8. wyjazdowa porażka w sezonie.

Chojnów podzielił pieniądze na sport

CHOJNÓW.  W zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu na wsparcie realizacji zadania publicznego ogłoszonych zostało 9 konkursów. Dotacje otrzymały:

Bieg Cysterski odwołany. Modernizacja drogi zdecydowanie ważniejsza

KROTOSZYCE. IV Bieg Cysterski w w Winnicy w gminie Krotoszyce planowany na przełom maja i czerwca 2024 roku nie odbędzie się. - Kilka dni temu podpisaliśmy w Starostwie Powiatowym w Legnicy umowę na modernizację drogi powiatowej biegnącej przez Winnicę w kierunku wsi Słup w gminie Męcinka. Praktycznie centrum Winnicy będzie wielkim placem budowy bez możliwości dojechania do boiska na którym był zlokalizowany start i meta biegu - mówi Wojciech WOŹNIAK, wójt gminy Krotoszyce. - Bardzo żałuję, że taką musieliśmy podjąć decyzję bo mieliśmy już kilkadziesiąt zapytań o bieg. Niestety ta inwestycja strategiczna dla gminy Krotoszyce i Powiatu Legnickiego jest po prostu ważniejsza dla nas i jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Wszystkich biegaczy z całego Dolnego Śląska najmocniej przepraszam i zapraszam na Bieg Cysterski w 2025 roku.

LegSad powrócił na drogę zwycięstw (FOTO)

KOCHLICE. Po trzech meczach bez wygranej( 2 remisy i porażka) piłkarze LegSadu Kościelec pokonali w Kochlicach Iskrę 2:1 i powrócił na ligowe podium. Piłkarze z Kościelca kończyli mecz w osłabieniu bo po dwóch żółtych kartkach, czerwoną kartkę ujrzał Kunat.

Ikar liderem A-klasy (FOTO)

KUNICE. Rewelacyjny beniaminek A-klasy Ikar Miłogostowice pewnie pokonał w meczu inaugurującym wiosenne zmagania w A-klasie Jaworzankę Jawor 4:1 i został nowym liderem II grupy legnickiej A-klasy.

Falstart wicelidera (FOTO)

CHOJNÓW. Po dwóch trafieniach Nikodema SKOCZYLASA Iskra Kochlice wygrała z wiceliderem klasy okręgowej 2:0 włączając się do walki o ligowe podium a może i walkę o awans do 4 ligi. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej okazało się, że Iskra Kochlice z dorobkiem 65 strzelonych goli jest najbardziej bramkostrzelnym zespołem tego poziomu rozgrywkowego na całym Dolnym Śląsku.

Derby dla Błękitnych (FOTO)

KOSKOWICE. Wystartowała wiosenna odsłona legnickiej klasy okręgowej. W sobotnie popołudnie Kaczawy Bieniowice wygrała w Siedliskach z Dębem 1:0 a Górnik Lubin 3:2 w Górze z Pogonią. Jednak szlagierem sobotniej serii były derby gminy Legnickie Pole czyli starcie Błękitnych Koskowice z Zrywem Kłębanowice. Wygrali Błękitni 3:1 odskakując od strefy spadkowej na kilka punktów. 

Wiosenny falstart Prochowiczanki (FOTO)

PROCHOWICE. Po serii zwycięstw w zimowych sparingach w Prochowiczance miał wrócić duch walki. Zgrupowanie w tureckim Belek miało być sygnałem o profesjonalizmie w zimowych przygotowaniach... Niestety inauguracja rundy wiosennej nie pozostawiła złudzeń. Zenit Międzybórz wygrał w Prochowicach 4:1 i do wygranej gościom nie był potrzebny Błażej AUGUSTYN. Prochowiczanka wciąż do bólu konsekwentna nie potrafiąca ciułać punktów remisami i nadal ...czwarta od końca w ligowej tabeli co może kiepsko wróżyć na dalsza część piłkarskiej wiosny...

R.Plezia nie pożałował grosza na sport. Inni niech biorą przykład

LEGNICKIE POLE. Po raz kolejny za kadencji wójta Rafała PLEZI, samorząd Legnickiego Pola udowodnił, ze na finansowaniu kultury fizycznej nie zamierza oszczędzać... Wójt Rafał Plezia podpisał umowy z zarządami klubów, na realizację tych zadań publicznych w zakresie upowszechnienia sportu.

IX Kunicki Bieg Reggae - ruszyły zapisy w promocyjnej cenie

KUNICE. Kunicki Bieg Reggae po raz 9 wystartuje sprzed Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu 31 sierpnia 2024roku, o godzinie 9.00. Ta masowa impreza sportowa z roku na rok przyciąga rzesze ludzi uprawiających bieganie zarówno wyczynowo, jak i rekreacyjnie. Chociaż początkowo Bieg był imprezą towarzyszącą Festiwalowi Reggae nad Jeziorem, dziś urósł do rangi samodzielnego wydarzenia, chociaż odbywa się tradycyjnie w dniu święta słonecznych rytmów reggae nad jeziorem w Kunicach.

Ikar skruszył Granit (FOTO)

ROZTOKA. Na sztucznym boisku w Strzegomiu, Ikar Miłogostowice (2.miejsce w legnickiej Klasie A gr. II) zmierzył się w meczu sparingowym z Granitem Roztoka (6.miejsce w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej). Zwyciężyli niżej notowani miłogostowiczanie, dając tym samym sygnał rosnącej dyspozycji przed rundą wiosenną, w której powalczą o awans do legnickiej okręgówki.

To będzie wiosna LegSadu?

KROTOSZYCE. Legsad Kościelec rozgrywa swój historyczny sezon na boiskach legnickiej Klasy Okręgowej. Na półmetku sezonu 2023/2024 zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie Sparcie Grębocice i Chojnowiance Chojnów. – Myślę, że kolejna runda będzie dużo lepsza niż pierwsza – mówi trener beniaminka Grzegorz Lichwa.

Wysoki lot Ikara Miłogostowice. Cel: klasa okręgowa

MIŁOGOSTOWICE. Ikar Miłogostowice przed sezonem 2023/2024 awansował z Klasy B do A, do której powrócił po sześciu latach nieobecności. Teraz może iść za ciosem i zanotować promocję o kolejny szczebel. Jako beniaminek plasuje się na drugim miejscu po rundzie jesiennej w legnickiej Klasie A grupie II, a do liderującej Sparty Parszowice traci tylko jeden punkt.
Ambicje Ikara znajdują odzwierciedlenie w ruchach kadrowych. W połowie styczniu ogłoszono, że Wojciech Górski przejmie funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny, a dotychczasowy trener Marcin Ogórek zostanie jego asystentem.

W Kunicach nie oszczędzali na kulturze fizycznej

KUNICE. Wiemy już na jakie pieniądze mogą liczyć Stowarzyszenia Sportowe działające na terenie gminy Kunice. W 2024 roku na kulturę fizyczna Rada Gminy przeznaczyła 280 tysięcy złotych. To o 20 tysięcy mnie niż w 2023 roku... Ale i tak dużo na tle innych gmin powiatu legnickiego !

Dramat Chojnowianki. Klub prosi o pomoc!

CHOJNÓW. Pożar, który dziś przed południem wybuchł w budynku klubowym KS Chojnowianka strawił znaczną część sprzętu klubu w którym trenuje niemal 300 zawodników. - Jesteśmy naprawdę przygnębieni, ale dokładamy wszelkich starań, aby to co się stało nie wpłynęło w dłuższej perspektywie na funkcjonalnie klubu- mówi Jakub Halikowski- prezes KS Chojnowianka.

Taekwondo z Chojnowa na fali... Ku radości gospodarza miasta

CHOJNÓW. W chojnowskim sporcie bez wątpienia nastała "era Sfory" a konkretne zawodniczek i zawodników taekwondo , którzy zdobywają już medale Mistrzostw Polski (M. Merunowicz i F.Olszewski). Ale to nie koniec... Praca trenera Adriana IWANOWSKIEGO procentuje w tempie sportowego pendolino!

IX Kunicki Bieg Reggae - ruszyły zapisy w promocyjnej cenie

KUNICE.  Kunicki Bieg Reggae po raz 9 wystartuje sprzed Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu 31 sierpnia 2024roku, o godzinie 9.00.

Liga Mistrzów dla Zrywu (FOTO)

LEGNICKIE POLE. Sobotnie eliminacje 1. Footbalove DNA narobiły apetytu miłośnikom futbolu w niższych ligach, którzy licznie wypełnili halę w sercu gminy. Tam właśnie Marcin GARUCH i Maciej BRONKA pod szyldem LKS Cicha Woda Tyniec Legnicki zorganizowali futsalowe granie 12 zespołów piłkarskich niższych lig. Podczas niedzielnej fazy tzw. Ligi Europy podczas której celebrowano sukces Kolejarza Miłkowice wójt gminy Legnickie Pole Rafał PLEZIA wyrażając uznanie piłkarskiemu duetowi z sąsiedniej gminy wyraził nadzieję, że za rok i w kolejnych latach turniej cyklicznie z początkiem roku odbywał się będzie w hali w Legnickim Polu...

Powiązane wpisy