Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Kreatywne lato w gminie Prochowice z atrakcjami

PROCHOWICE. Wakacje w gminie Prochowice nie są i nie będą nudne... W Kwiatkowicach zainaugurowano cykl warsztatów „Kreatywne Lato na Wsi”, które prowadzi pomysłodawczyni Karolina Milanowska( miejskie przedszkole w Prochowicach). Dzieci miały okazję tworzyć masy plastyczne z różnych produktów spożywczych i aromatów, a także bawić się na ścieżkach sensorycznych wykonanych z naturalnych materiałów takich jak ziarna, szyszki, piasek i kamienie.

Akustyczne lato w parku

PROCHOWICE. Zapraszamy na „Akustyczne Lato w Parku”. Cykl czterech plenerowych, akustycznych koncertów w Parku Miejskim w Prochowicach. Koncerty odbywać się będą w lipcowe i sierpniowe weekendy. Na scenie, którą będzie kameralna pergola, swoją twórczość zaprezentują artyści z regionu i okolicy.

Zapraszamy na XXXIII Szanty

KUNICE. Na najpopularniejszy na Dolnym Śląsku Festiwal „Szanty Kunice”, który rozpocznie się w piątek 5 lipca i potrwa do soboty, zaprasza Wójt Gminy Kunice – Krzysztof Błądziński i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach. Najlepsze zespoły muzyki żeglarskiej swoje występy rozpoczną o godzinie 17.00 na scenie zbudowanej tuż przy tafli Jeziora Kunickiego, na terenie przy ośrodku kultury.

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych (FOTO)

POWIAT LEGNICKI. We wnętrzach Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbył się organizowany od dziewięciu lat przez Zarząd Powiatu Legnickiego Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych w Powiecie Legnickim. Głównym celem Festiwalu jest promowanie i wspieranie twórczości artystycznej oraz popularyzacja muzyki organowej.

Rozpoczął się plener plastyczny

PROCHOWICE. Miłośnicy sztuki i osoby pragnące rozwijać swoje artystyczne pasje z pewnością ucieszą się z nadchodzącego wydarzenia. W dniach 24-30 czerwca 2024 roku w Prochowicach odbędzie się 38. Międzynarodowy Integracyjny Plener Plastyczny pod hasłem „Sztuka drogą do rehabilitacji społecznej".

W Kunicach powitają lato

KUNICE. Wójt Gminy Kunice Krzysztof Błądziński zaprasza wszystkich na Wielkie Kunickie Przywitanie Lata. 21 czerwca o godzinie 19:00 na terenie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kunicach rozpocznie się oficjalne powitanie lata w prawdziwie tanecznym stylu.

Kino plenerowe

MIŁKOWICE. Już w najbliższy piątek zaczynamy tegoroczny sezon kina plenerowego! Startujemy z czeskim filmem "Nawet myszy idą do nieba". Reżyseria: Jan Bubeníček, Denisa Grimmová.

Wernisaż wystawy pt. „Inspiracje” autorstwa Jerzego Sikucińskiego

CHOJNÓW. Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Inspiracje” autorstwa Jerzego Sikucińskiego, który odbędzie się 5 lipca 2024 o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w Chojnowie.

Międzynarodowy Festiwal Letnich Koncertów Organowych – koncert inauguracyjny

POWIAT LEGNICKI.  Zarząd Powiatu Legnickiego serdecznie zaprasza Państwa na Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych, który odbędzie się 23.06. 2024 r. o godz. 19.15 w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.
Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Partnerzy: Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

Czas na plener plastyczny w Prochowicach: sztuka jest drogą do rehabilitacji społecznej

PROCHOWICE. Miłośnicy sztuki i osoby pragnące rozwijać swoje artystyczne pasje z pewnością ucieszą się z nadchodzącego wydarzenia. W dniach 24-30 czerwca 2024 roku w Prochowicach odbędzie się 38. Międzynarodowy Integracyjny Plener Plastyczny pod hasłem „Sztuka drogą do rehabilitacji społecznej".

Dni Chojnowa: scena dla dzieci i młodzieży (FOTO)

CHOJNÓW. Tańcem i śpiewem na scenie w Rynku młodych mieszkańców miasta rozpoczął się artystyczny blok Dni Chojnowa.. Licznej chojnowskiej widowni zaprezentowali swoje nietuzinkowe umiejętności taneczne i wokalne: Karambol, Brooklyn, Olimpia Semieńczuk, Małgorzata Uroda, Michał Kowalczyk, Elit - Gabriela Zenka, Agnieszka Czarna i Martyna Gwadera - Diamond Dance Studio, Duet taneczny - Avatar oraz Igor Sobczak

Koncert Patrycji Markowskiej w Chojnowie Tysiące osób śpiewało razem z artystką (FOTO)

CHOJNÓW. Tradycyjnie Dni Chojnowa to barwny korowód i dziesiątki innych imprez towarzyszących. Dni Chojnowa to także wielkie gwiazdy muzyczne na chojnowskiej scenie zlokalizowanej w Rynku. Dla Pauliny WRZESZCZ, szefowej MOKSiR-u tegoroczne święto miasta to 3.autorski , od a do zrealizowany projekt. I trzeba przyznać, że w myśl powiedzenia "do trzech razy sztuka" - tegoroczne Dni Chojnowa wg. Pauliny Wrzeszcz to impreza NAJ, NAJ, NAJ... I z pewnością taką pozostanie przez najbliższe 12 miesięcy.  

To dzięki talentowi organizacyjnemu Pauliny Wrzeszcz na chojnowskiej scenie w sobotni wieczór pojawiła się Patrycja MARKOWSKA. Jej koncert bez wątpienia była wydarzeniem muzycznym 2024 roku w Chojnowie...

IV Festiwal Muzyki Biesiadnej w Niedźwiedzicach (FOTO)

GMINA CHOJNÓW. Zespół Przyjaciółki z Niedźwiedzic i wójt gminy Chojnów Andrzej PYRZ już po raz trzeci zaprosili zespoły folklorystyczne z Dolnego Śląska do udziału w Festiwalu Muzyki Biesiadnej. - Jest to dla nas ogromny honor i wielki zaszczyt gościć tutaj tak znamienite zespoły z całego Dolnego Śląska - powiedział zastępca wójta gminy Chojnów Radosław LIPA, notabene mieszkaniec Niedźwiedzic. - Cieszę się, że nasza gmina, która prężnie się rozwija, nie zapomina również o tradycji i obyczajach. Myślę, że w dzisiejszych czasach, kiedy świat się globalizuje, digitalizuje, staje się globalną wioską, a my pędzimy ku nowoczesności, bardzo cenne są inicjatywy, które nawiązują do naszych tradycji, historii, obyczajów.

A Krzysztof SOWIŃSKI, członek zarządu Powiatu Legnickiego dodał: - Społeczeństwo, które nie pamięta o swojej historii i o swoich obyczajach, jest skazane na niebyt .

Piknik w Pątnowie Legnickim z konkursem lepienia pierogów

KUNICE. 15 czerwca od godziny 14:30 startuje jeden z najciekawszych pikników w gminie Kunice - Piknik Rodzinny w Pątnowie Legnickim Zapraszają: Radna Dorota Szczepańska, Sołtys Zbigniew Jurkowski, Wiejski Ośrodek Kultury oraz Rada Sołecka oraz wszyscy mieszkańcy.

Bitwa Dj’ów 2024 w Legnickim Polu

LEGNICKIE POLE. Wójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia zaprasza na trzecią edycję Bitwy DJ’ów. Legendarne wydarzenie muzyki elektronicznej już 13 lipca w Legnickim Polu. W tym roku, na scenie usłyszycie: WESTBAM, SKYTECH, DJ KUBA & NEITAN, DJ V_VALDI, MIQRO & JACOB A, DJ ARTI S i obowiązkowo - pojedynek DJ'ów zgłoszonych do konkursu.

W Kunicach odkrywać będą... indyka

KUNICE. 15 czerwca o godzinie 17:30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach odbędzie się wieczór autorski z kapitanem Waldemarem Carbuchem. Kuniczanin opowie o Odkrywaniu Indyka, czyli o rejsie po oceanie indyjskim.

W gminie Kunice powitali lato (FOTO)

KUNICE. Wiejski Ośrodek Kultury w Szczytnikach nad Kaczawą, Radny oraz Rada Sołecka zaprosili dzieci do wspólnej zabawy na festynie „Powitanie lata z OSP” spotkanie oczywiście w parku w Szczytnikach nad Kaczawą. Na dzieci czekały liczne niespodzianki: pokazy strażackie, dmuchańce, konkursy, poczęstunek i wspólne grillowanie.

Plener Rzeźbiarski w Głuchowicach

MIŁKOWICE. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na wyjątkowe wydarzenie jakim jest Plener Rzeźbiarski w Głuchowicach.

Nowe terminy imprez w Prochowicach

PROCHOWICE. Prochowicki Ośrodek Kultury i  Sportu  poinformował, że nowy termin „Gminnego Dnia Dziecka” to 11 czerwca. Natomiast spływ kajakowy odbędzie się 23 czerwca.

Witać będą lato w Miłogostowicach i Szczytnikach nad Kaczawą

MIŁOGOSTOWICE. W tym tygodniu zapraszamy do malowniczych miejscowości naszej gminy Miłogostowice oraz Szczytniki nad Kaczawą.

Muzyka z Wiedźmina zabrzmiała na Legnickich Polach (FOTO)

LEGNICKIE POLE. Dwudniowa impreza nawiązująca do historycznego wydarzenia, Bitwy z Mongołami na Legnickich Polach w 1241 roku, to nie tylko barwna parada konnych rycerzy, zbrojnych i najeźdźców, pokazy walk i umiejętności strzeleckich czy sobotnia Inscenizacja Bitwy pod Legnicą. To także święto muzyki dawnej - ona towarzyszy występom, pokazom i  inscenizacji bitwy. Organizatorzy,miejscowy GOKiS, w drugim dniu imprezy przygotowali dla publiczności nie lada gratkę. Na scenie wystąpił Percival Schuttenbach - grupa folkowa znana m. in. z muzyki do gry Wiedźmin oraz 3. sezonu serialu Wiedźmin na Netflix.

Powiązane wpisy