Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Zmiana ruchu na dwóch ulicach Polkowic

POLKOWICE.  W najbliższych dniach wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na dwóch polkowickich ulicach: będącej w przebudowie Przemysłowej oraz Fabrycznej, na terenie podstrefy ekonomicznej.

Gotowe są już trzy nowe osiedlowe drogi

GMINA LUBIN.  Gmina Lubin zakończyła inwestycję pod nazwą „Przebudowa dróg na terenie Gminy Lubin”, która obejmowała swoim zakresem wykonanie ulicy Srebrnej w Osieku oraz Konwaliowej i Wrzosowej w Oborze.

25-lecie NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Motor Polska

GŁOGÓW.  Na temat przyszłości miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym oraz międzynarodowej współpracy Związków Zawodowych rozmawiają dziś w Głogowie uczestnicy konferencji „Przyszłość i transformacja przemysłu motoryzacyjnego”, która odbywa się z okazji 25-lecia NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Motor Polska.
- Chcemy obchody 25-lecia NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Motor Polska poprowadzić mądrze. Dlatego mamy dzisiaj dwie imprezy. Wieczorem organizujemy tradycyjną imprezę piwną dla pracowników. Natomiast za chwilę spotykamy się na konferencji międzynarodowej, podczas której będziemy rozmawiali o przyszłości motoryzacji. Wiemy, że żeby zabezpieczyć miejsca pracy, musimy mieć nowe produkty i musimy wziąć aktywny udział w transformacji - powiedział przed konferencją Włodzimierz Broda, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Motor Polska.

Strażacki futsal jest potęgą (FOTO)

REGION. W dniach 8-10 kwietnia 2024 r. w miejscowości Szczyrk (woj. Ślaskie) rozegrano XXVIII MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW PSP W FUTSALU O PUCHAR KOMENDANTA GŁÓWNEGO PSP. W Mistrzostwach wzięło udział 15 województw oraz 4 szkoły pożarnicze. Po bardzo zaciętych zawodach V-ce mistrzostwo Polski zdobyli dolnośląscy strażacy, w których barwach było 9 reprezentantów Komedy Miejskiej PSP w Legnicy: Wojciech HUK (trener), Jacek TERPIŁOWSKI (II trener), Maciej FOLTYN, Paweł WYŻGA, Mateusz JAROS, Mateusz DOMINIAK, Karol NIKODEM, Dominik PLEBANIAK i Łukasz CHODYGA. Poza strażakami z Legnicy drużynę Dolnego Śląska reprezentowali:
Partyk WERS - KM PSP WROCŁAW, Marcin TESZNAR - KP PSP TRZEBNICA, Krzysztof WALIŚ - KP PSP OŁAWA, Kacper OPATOWSKI - KP PSP OŁAWA i Kacper HAŁDAŚ - KP PSP ZGORZELEC.

Ruszył nabór wystawców na Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Będzie petarda

JAWOR. W dniach 23-25 sierpnia 2024 r. w Jaworze na płycie Rynku odbędzie się kolejna edycja imprezy pod nazwą Święto Chleba i Piernika, która m.in. ma na celu promować i kultywować staropolskie tradycje związane z pieczywem i piernikami.

Przebudowa ulicy Złotoryjskiej zakończona

LEGNICA.  Zakończyły się odbiory końcowe przebudowanego odcinka ul. Złotoryjskiej od ronda Unii Europejskiej do ul. Ceglanej. Jest to jedna jedną z ważniejszych inwestycji drogowych w mieście. W jej ramach przebudowano jezdnię, zjazdy w ulice Leśmiana, Ceglaną i Makuszyńskiego, zatokę autobusowa, chodniki i oraz bezpieczne przejście dla pieszych z oświetleniem i wysepkami azylowymi dla przechodniów.

Uwaga kierowcy! Będą pierwsze utrudnienia na skrzyżowaniu przy targowisku

ZŁOTORYJA.  Na dobre rozpoczyna się budowa ronda spinającego ulice Staszica, Krzywoustego, Sienkiewicza i Konopnickiej. Zastąpi ono nieefektywną sygnalizację świetlną. Ma kosztować miasto raptem… 160 tys. zł. Wykonawca inwestycji zapowiedział już wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która m.in. całkowicie zamknie wlot ul. Konopnickiej oraz zjazd w kierunku Wilkowa. Nowe znaki mogą się pojawić jeszcze dzisiaj.

Ruszają największe w regionie targi edukacyjne

LEGNICA. 15. Legnickie Prezentacje Edukacyjne, organizowane przez Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, odbędą się w środę (10 kwietnia) w Centrum Konferencyjno - Widowiskowym na terenie campusu przy ul. Sejmowej 5 w Legnicy. Witelonka zaprasza wszystkich zainteresowanych targami w godz. 9-14. Wstęp jest wolny.

W poniedziałek rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych

LEGNICA.  Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnicy informuje, że w dniach od 8 kwietnia 2024 r. do 13 kwietnia 2024 r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka prowadzona będzie z podziałem na 6 rejonów (określonych w załączniku).

Nowe linie autobusowe w Legnicy

LEGNICA.  W wakacje uruchomione zostaną nowe linie autobusowe na Zbiorczej Drodze Południowej. Wydłużona zostanie trasa linii 2. Planowane jest także utworzenie nowych linii szczytowych, które dzięki nowemu układowi drogowemu skrócą czas podróży do zakładów w LSSE oraz Huty Miedzi. Przybędzie więcej połączeń bezpośrednich za sprawą nowych linii 12 i 22.

Koleje Dolnośląskie inwestują. Spółka ogłosiła przetarg na co najmniej 10 pociągów

DOLNY ŚLĄSK.  Dolnośląski przewoźnik chce rozbudować swój tabor i ogłasza przetarg na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT). Koleje Dolnośląskie planują kupić 10 pięcioczłonowych pociągów z opcją dokupienia kolejnych 10 sztuk. Dzięki tej inwestycji KD będzie w stanie obsłużyć nowe połączenia oraz zwiększyć częstotliwość kursowania na obecnych liniach.

Miasto w drogowej ofensywie

ZŁOTORYJA.  Tuwima, Mieszka I, Brodatego, Słoneczna, Szczęśliwa, Matejki, Sikorskiego, Garbarska, Legnicka – czy na tych ulicach pojawi się w najbliższych miesiącach nowy asfalt? Wszystko wskazuje, że tak. Wczoraj w ratuszu otwarto oferty na modernizację miejskich dróg. I jest dobra wiadomość – jedna z nich mieści się w zakresie możliwości finansowych miasta.

Skrzyżowanie drogowe w Chojnowie zrobione (FOTO)

CHOJNÓW. 4 kwietnia br. w miejscowości Chojnów nastąpił odbiór końcowy zadania pn.: „Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 2226D (ul. Kolejowa) z drogą wojewódzką nr 328 w miejscowości Chojnów”. Udział w wydarzeniu wzięli: Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie Ewa Humenna wraz z uczniami. Powiat Legnicki reprezentowali: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Grabek, Radna Jolanta Bekaluk – Pyrz, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń wraz z pracownikami.

II Targi Pracy i Edukacji za nami (FOTO)

LUBIN. 70 wystawców zaprezentowało się na II Regionalnych Targach Pracy i Edukacji w Lubinie. Patronat nad tym wydarzeniem objął Paweł Kleszcz, Starosta Lubiński. Projekt Związek Pracodawców Polska Miedź i Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie pozwolił dziś na owocne spotkania pracodawców i pracowników.

S.O.S dla środowiska w gminie Kunice (FOTO)

KUNICE.  Gmina Kunice uroczyście podsumowała olimpiadę ekologiczną i konkurs plastyczny w ramach projektu S.O.S. dla środowiska- kampania edukacyjna Gminy Kunice . - Gmina Kunice kontynuuje projekt edukacji ekologicznej „S.O.S. dla środowiska- kampania edukacyjna Gminy Kunice” współfinansowany w 90% z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt zainaugurowano 15.09.2023 r. wydarzeniem „Eko Miasteczko” cieszącym się sporym zainteresowaniem i zaangażowaniem mieszkańców, lokalnych działaczy i mediów. - mówi Józef PIERÓG, wójt gminy Kunice.

Jaśniej i bezpieczniej na Lipowej

POLKOWICE. Trwa montaż 12 nowych, energooszczędnych lamp LED przy chodniku od ul. Lipowej do ul. Górników. Inwestycja obejmuje kompleksową przebudowę oświetlenia drogowego. O wymianę lamp zabiegali mieszkańcy ulicy oraz radna.

e-Urząd Gminy Rudna. Portal mieszkańca już działa!

RUDNA.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Urząd Gminy Rudna wdraża platformę online, umożliwiającą załatwienie wielu spraw urzędowych zdalnie. To innowacyjne rozwiązanie staje się przykładem nowoczesności i efektywności w dostępie do usług publicznych. Cyfryzacja w Gminie Rudna to nie tylko modernizacja, ale także dbałość o potrzeby mieszkańców.

Camping na finiszu. To będzie perełka (FOTO)

LEGNICKIE POLE. Dwa miesiące i Gmina Legnickie Pole obwieści finał kolejnej, bardzo ważnej inwestycji. Budowa nowego, całorocznego pola campingowego w Legnickim Polu dobiega końca. Na terenie obiektu do dyspozycji będzie sześć domków modułowych (pięć mieszkalnych plus tzw. chata łucznicza), z których mieszkańcy i odwiedzający będą mogli korzystać przez cały rok. Powstaje pole namiotowe, miejsca dla kamperów, budynek socjalny, sceny, tor łuczniczy, jurty mongolskiej, wiaty z grillem. Cały obiekt będzie ogrodzony. Całość prac została sfinansowana w 80% z pozyskanej dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wyremontują biurowiec po byłej garbarni w Prochowicach

PROCHOWICE. Trwa postępowanie zakupowe na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejącego budynku usługowego zlokalizowanego w Prochowicach przy ul. Kochanowskiego 8A w Prochowicach”.

Ostatnie zmiany budżetowe wprowadzone przez radnych

GMINA LUBIN.  Zwiększenie dochodów o ponad 444 tysiące złotych oraz wydatków o ponad 700 tysięcy – to najważniejsze zmiany budżetowe, których dokonali radni na ostatniej sesji Rady Gminy. Wiążą się one także z realizacją nowego ważnego projektu, który będzie realizowany z korzyścią dla najmłodszych mieszkańców – to „Przedszkole możliwości w gminie Lubin”.

Karetka sanitarna w polkowickiej przychodni. O zdrowiu KONKRETNIE

POLKOWICE.  W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych pojawił się ambulans sanitarny, który będzie transportował pacjentów na zabiegi czy na konsultacje lekarskie. To kolejna inwestycja w polkowicką służbę zdrowia. – Przez ostatnie pięć lat inwestowaliśmy w służbę zdrowia i są tego efekty. Niedawno otwieraliśmy nową poradnię dla kobiet, poradnię tomografii komputerowej, teraz oddajemy do użytku nowoczesny i profesjonalnie wyposażony ambulans do transportu pacjentów – mówi Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic.