Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Jest praca w RPK w Złotoryi. Na kierowniczym stanowisku

ZŁOTORYJA. REJONOWE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W ZŁOTORYI poszukuje pracownika na stanowisko kierownicze!

Trwa remont zabytkowej dzwonnicy w Siedlcach

GMINA LUBIN. Demontaż całości, nowe fundamenty, kotwienia, wzmocnienia, wymiana uszkodzonych elementów a potem ponowne ustawienie i złożenie – tak w laicki i krótki sposób można przedstawić prace, które trwają teraz przy kościele w Siedlcach. Tym samym kolejny sakralny zabytek odzyska swoją świetność. Remont był możliwy dzięki pozyskaniu pieniędzy na ten cel z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Zabytkowa dzwonnica przy kościele pw. św. Michała Archanioła w Siedlcach to dziedzictwo kulturowe o znaczeniu regionalnym, element tradycji i historii Siedlec. Jest wpisana do rejestru zabytków. Została zbudowana w XIX w. na planie prostokąta i oszalowana deskami. Jedną ścianą przylega do muru okalającego cmentarz przykościelny.

ZDM ogłosił przetarg na remont ul. Piastowskiej

LEGNICA. Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił przetarg na remont odcinka drogi krajowej nr 94, ul. Piastowskiej. Prace będą realizowane na odcinku od skrzyżowania z ul. Chojnowską do wyjazdu z parkingu przy poczcie. Termin otwarcia ofert został ustalony na 1 sierpnia 2024 roku, a okres realizacji zamówienia wynosi 3 miesiące od podpisania umowy. Przypominamy, że Legnica pozyskała na ten remont blisko 2 mln zł, przyznane przez Ministerstwo Infrastruktury.

W Miłogostowicach wyremontują drogę powiatową (FOTO)

POWIAT LEGNICKI. W czwartkowe przedpołudnie w siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano umowę z wykonawcą le inwestycja rozpocznie się dopiero w...2025 roku. Mowa o drodze powiatowej nr 1250D znajdującej się terenie gmin Kunice i Miłkowice i stanowiącej połączenie komunikacyjne dla transportu kołowego pomiędzy miejscowościami Miłogostowice i Dobrzejów, a w dalszym ciągu połączenie z miastem Legnica. 3,5-kilometrowy odcinek drogi zostanie zmodernizowany za kwotę 7 mln zł, a dofinansowanie z Polskiego Ładu wyniosło niemal 4,6 mln zł. W kosztach inwestycji partycypują gminy Kunice i w niewielkim stopniu Miłkowice.

Otwarcie parku w Rogowie Legnickim (FOTO)

PROCHOWICE. Z udziałem posła Tadeusza SAMBORSKIEGO, władz Powiatu Legnickiego ze starostami: Janiną MAZUR i Adamem BABUŚKA, burmistrz miasta i gminy Prochowice Alicją SIELICKĄ, byłą przewodniczącą Rady Marią MAĆKOWIAK i obecnymi wiceprzewodniczącymi: Małgorzatą CHMIELEWSKĄ i Jadwigą LESZCZYŃSKĄ , radnymi obecnymi i radnymi minionej kadencji, Pawłem WECHTĄ pełnomocnikiem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, sołtysami, przedstawicielami służb mundurowych i duchowieństwa oraz radnymi Powiatu Legnickiego i delegacjami Kola Gospodyń Wiejskich z Rogowa i Kwiatkowic w środowe południe nastąpiło uroczyste otwarcie zrewitalizowanego parku w Rogowie Legnickim.

- Nazwa zadania inwestycyjnego brzmiała połączenie głównych tras rowerowych Krainy Łęgów Odrzańskich – Rowerowego „Szlaku Odry” z Dolnośląską Autostradą Rowerową wraz z budową infrastruktury turystycznej i edukacji przyrodniczej i była bardzo poważna - mówiła Alicja SIELICKA, burmistrz Prochowic.- Założeniem tej inwestycji było przywrócenie do życia pięknego parku założonego w stylu angielskim, potem ,w połowie XIX wieku został przekonfigurowany i przebudowany ale był wciąż urokliwym miejscem. To magiczne miejsce na mapie Prochowic i nie dlatego, że Rogów Legnicki to rodzinne miejsce moje, mojej siostry czy posła Samborskiego. To magiczne miejsce da wielu pokoleń mieszkańców Rogowa , Kwiatkowic, Kawic czy Prochowic, którzy odwiedzali to miejsce. Kilka lat temu wspólnie z radnymi postanowiliśmy przywrócić dawną świetność tego miejsca. I to już się udało chociaż to dopiero początek wielkiej rewitalizacji parku w Rogowie Legnickim.

Kochasz rower? Wsiadaj na pokład KD "Ryszard Szurkowski"

DOLNY ŚLĄSK. Wiemy, wiemy - nie samym morzem żyje człowiek. Wiadomo, że dzięki kolejowemu połączeniu KD : Wrocław -Świnoujście,  dolnoślązacy opanowali polskie wybrzeże... Dla tych, którzy zamiast plażowania, wolą dolnośląskie trasy rowerowe, także Koleje Dolnośląskie mają znakomitą propozycję!  KD „Ryszard Szurkowski” to pociąg specjalnie dla cyklistów nazwany na cześć wybitnego polskiego kolarza. Przejazd jest realizowany legendarnym EN57AL, który został dostosowany do potrzeb cyklistów – ma aż 36 miejsc dla jednośladów, a oprócz tego nieodparty urok !

Trwa budowa nowej drogi wewnętrznej w Miroszowicach

GMINA LUBIN. Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach mogą już obserwować prace polegające na budowie drogi wewnętrznej wraz z oświetleniem. To jedna z czterech inwestycji, na którą nasza gmina otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Na początek na Rzeczypospolitej bez utrudnień

LEGNICA. W czwartek ma ruszyć przebudowa Al. Rzeczypospolitej na odcinku od ul. Leginów do Kaczawskiej. Zarząd Dróg Miejskich informuje, że pierwszy etap prac nie spowoduje utrudnień w ruchu. Na to, jak później poprowadzić prace w obrębie jezdni, skoro III etap Zbiorczej Drogi Południowej nie jest jeszcze gotowy, ostatecznej koncepcji jeszcze nie ma.

Gminę Pielgrzymka pokryje sieć rowerowych cyklostrad. Brawo

PIELGRZYMKA. Gmina Pielgrzymka będąca wrotami do Pogórza Kaczawskiego nie zwalnia inwestycyjnego tempa. Gmina Pielgrzymka dwukrotnie otrzymała dotację z Unii Europejskiej na projekt budowy Cyklostrady Dolnośląskiej na terenie gminy Pielgrzymka. Są to projekty:
Cyklostrada Dolnośląska - odcinek na terenie Gmin Pielgrzymka i Złotoryja Realizowany w partnerstwie z Gminą Złotoryja. oraz Cyklostrada Dolnośląska - odcinek na terenie Gminy Pielgrzymka - etap II.

Blok przy Skalników docieplony

POLKOWICE. Zakończyła się termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ulicy Skalników 41-57 w Polkowicach. – Zadanie zostało wykonane w ramach Programu działań na rzecz poszanowania energii w gminie Polkowice – mówi Anita Piechowiak, inspektor ds. inwestycji w urzędzie gminy.

Inwestują w drogi powiatowe w gminie Krotoszyce (FOTO)

KROTOSZYCE. Nie słabnie tempo inwestycji drogowych w gminie Krotoszyce realizowanych przez Powiat Legnicki. Przyjrzeliśmy się strategicznym inwestycjom , których wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane z Wrocławia. Droga w Duninie już jest wykonana i przypomina...c najmniej drogę ekspresową. Natomiast trwa wciąż inwestycja w Winnicy. Tam modernizowany jest długi odcinek drogi powiatowej od serca wsi w kierunku na Słup w gminie Męcinka. 

Rozkopują Hożą. Będzie objazd do szpitala

ZŁOTORYJA. Rozpoczyna się długo zapowiadana przebudowa ulicy Hożej. We wtorek 16 lipca pojawią się pierwsze utrudnienia dla kierowców – od skrzyżowania z ul. Słowackiego do zjazdu w ul. Wiśniową będzie frezowana nawierzchnia jezdni. Czasowa organizacja ruchu przewiduje odcinkowe zamykanie drogi dojazdowej do szpitala. Drogowcy wyznaczą objazd do lecznicy.

W Gniewomirowicach szpital na finiszu (FOTO)

MIŁKOWICE. Zaledwie kilka kilometrów od administracyjnej granicy Legnicy( kierunek na Chojnów) powstaje wznoszony od podstaw szpital. Zakończenie budowy szpitala zaplanowano na 31 grudnia 2024 roku, inwestorem jest firma Medica S.J. W szpitalu w Gniewomirowicach ma powstać oddział urologiczny i operacyjny. Łącznie będą 4 sale operacyjne. Na otwarciu szpitala skorzystają pacjenci i ...gmina Miłkowice. Wszystko wskazuje, ze w pobliżu będzie budowany kolejny szpital...

Kres męki kierowców

ZŁOTORYJA. Wjazd do Złotoryi od strony Chojnowa wreszcie bez rujnujących amortyzatory dziur! Zarządca tej trasy, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, kończy remont nawierzchni, o który wielokrotnie dopominali się złotoryjscy samorządowcy. Ostatnia warstwa asfaltu ma być położona po najbliższym weekendzie.

Trwają wakacyjne remonty

POLKOWICE.  Modernizacja dachu, dostosowanie pomieszczeń do nowych potrzeb, wymiana drzwi. W kilku gminnych placówkach oświatowych trwają wakacyjne remonty.

Nowoczesne tereny rekreacyjne w Rudnej otwarte (FOTO)

RUDNA. W słoneczny czwartek 11 lipca, mieszkańcy gminy Rudna, dzieci ze żłobka oraz przedszkola wraz z seniorami z Rudnej zebrali się, aby wspólnie świętować oficjalne otwarcie nowoczesnych terenów rekreacyjnych. Inwestycja, na którą czekano od lat, wreszcie została zrealizowana, przynosząc radość i możliwość aktywnego wypoczynku dla lokalnej społeczności. Ceremonii otwarcia przewodniczył Wójt Gminy Rudna Zbigniew Grabowski wraz z Sołtys Rudnej Marzeną Ostrowską.

Gminne Centrum Zdrowia w Męcince gotowe (FOTO)

MĘCINKA. Zakończona została budowa nowej przychodni zdrowia. To inwestycja o wartości ponad 11 mln zł, na którą Gmina Męcinka pozyskała dotację z budżetu państwa o wysokości 8,5 mln zł. - Obecnie przystępujemy do działań umożliwiających uruchomienie placówki - mówi Mirosław BRZOZOWSKI, wójt gminy Męcinka. - Przed nami przeprowadzka i ostateczne prace porządkowe ..

Znamy datę otwarcia nowego PSZOK-u. Jest konkurs dla mieszkańców

ZŁOTORYJA.  Konkurs na nazwę dla punktu ponownego użycia przedmiotów, który wkrótce zacznie działać przy pl. Sprzymierzeńców, ogłasza złotoryjski ratusz. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda o wartości pół tysiąca złotych. O tym, czyja propozycja wygra, zdecydują mieszkańcy podczas pikniku ekologicznego, który odbędzie się pod koniec lipca na otwarcie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Nadodrzański szlagier: 350 osób na pokładzie statku "Ścinawa" w weekend

ŚCINAWA.  Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” realizuje wakacyjną ofertę dla spędzających czas wolny w Ścinawie. W weekendy Port Ścinawa tętni życiem, organizowane są specjalne wydarzenia i atrakcje: każdego dnia trzy rejsy statkiem, a w niedziele odbywają się koncerty, food trucki serwują ciepłe dania, napoje i lody, a to wszystko w otoczeniu nadodrzańskiej przyrody!

Ogłoszono przetarg na przebudowę sześciu odcinków dróg

LEGNICA. Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił przetarg na przebudowę sześciu kluczowych odcinków dróg w mieście Prace budowlane mają być zrealizowane w ciągu 18 miesięcy od dnia popisania umowy i obejmą modernizację układu komunikacyjnego w różnych częściach miasta.

Przemków, ul. Szkolna: inwestycja w nową nawierzchnię asfaltową i kanalizację deszczową – umowa podpisana

PRZEMKÓW. Dziś podpisano umowę na realizację istotnej powiatowej inwestycji dotyczącej przebudowy ul. Szkolnej w Przemkowie. Przedsięwzięcie, którego realizacja rozpocznie się już niebawem ma na celu nie tylko poprawę systemu odprowadzania wód opadowych, ale również kompleksową modernizację nawierzchni drogi, w tym położenie nowego asfaltu oraz odtworzenie chodnika.