Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Bazalt za twardy dla Huraganu (FOTO)

CHEŁMIEC. Gościnnie na boisku nowiutkiego kompleksu sportowego w Chełmcu( niestety murawa w w kilku miejscach boiska w kiepskim stanie w gminie Męcinka Bazalt Piotrowice podejmował sąsiada w ligowej tabeli Huragan Proboszczów. Bazalt przed tygodniem zaliczył "wtopę" w Targoszynie bo chociaż wygrał na boisku stracił punkty przez walkower i były to opłakane skutki złego liczenia kartek. . Z kolei Huragan w wiosnę wszedł jak typowy zefirek. Trzy mecze= 1 zaledwie punkcik z pewnością nie budowało morale w skądinąd sympatycznej wiosce w gminie Pielgrzymka. Szukanie pierwszej wygranej wiosennej w Piotrowicach ( Chełmcu" okazało się zadaniem wyjątkowo trudnym...

Męcinka cierpiała ale wygrała (FOTO)

MĘCINKA. KS Męcinka konsekwentnie zmierza ku lidze okręgowej umacniając się na czele A-klasy... W sobotnie popołudnie drużyna Adama GABRYSIA męczyła się okrutnie ale ostatecznie pokonała Odrę Malczyce 3:2 (1:0). Goście potwierdzili swoją dobra dyspozycję na wyjazdach chociaż wynik w Męcince to bardziej "zasługa" gospodarzy niż pokłosie rewelacyjnej gry gości.

Strzelanina w A-klasie (FOTO)

JAWOR.  Jaworzanka 1946 Jawor zainkasowała pierwsze punkty w rundzie wiosennej na boiskach legnickiej Klasy A grupy II. Podopieczni trenera Dariusza Szeligi pokonali przed własną publicznością zamykającego ligową tabelę Górnika II Lubin aż 8:2. Jednak pierwsze 45 minut nie zwiastowało takiego obrotu sprawy, bowiem był remis 1:1.

Derby dla Męcinki (FOTO)

MĘCINKA. W sobotnie doszło do gminnych derbów pomiędzy Bazaltem Piotrowice, a KS Męcinka w ramach 17.kolejki legnickiej Klasy A grupy III. Mecz zapowiadał się tym bardziej frapująco, że obie drużyny w przerwie zimowej wzmocniły się, a na inauguracje rundy wiosennej pewnie i wysoko wygrały swoje spotkania. Mimo, że zawody odbywały się w Męcince, to formalnie gospodarzem byli piotrowiczanie.

Ruszyły zapisy do Jaworskiej Pajdy Chleba

JAWOR. Rozpoczęło się wielkie odliczanie do największej amatorskiej imprezy kolarskiej na Dolnym Śląsku czyli Wyścigu "Jaworska Pajda Chleba". Impreza startuje w niedzielę, 12 maja z Rynku w Jaworze. Ubiegłoroczna triumfatorka Małej Pajdy Agata MADEJ jako jedna   pierwszych zapisała się do obecnej edycji JPCh !

Rataj rozbity w Lipie (FOTO)

LIPA. Już na starcie rundy wiosennej w legnickiej Klasie A grupie III doszło do szalenie ważnego meczu w kontekście walki o utrzymanie. Zimujący na ostatnim miejscu w tabeli LZS Lipa podejmował przed własną publicznością Rataja Paszowice. Powody do zadowolenia po ostatnim gwizdku sędziego mieli gospodarze, którzy zainkasowali trzy punkty i odbili się od ligowego dna.

Bezpieczna kobieta w Jaworze

JAWOR.  Zapraszamy na pokazowy trening z samoobrony dla kobiet "Bezpieczna Kobieta". To trening prowadzony będzie przez instruktorów Krav Maga Be Safe Lubina. Trening dla pań odbędzie się 15 marca w godzinach 17-18.30 w tzw. małej sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze.

Nie będzie lipy. LZS Lipa mierzy wysoko!

JAWOR. W grudniu z LZS-em Lipa, po wielu latach pracy w roli szkoleniowca, pożegnał się Kazimierz Stańczak, przechodząc do ligowego rywala Rataja Paszowice. W przerwie między rundami, odnośnie klubu z gminy Bolków, pojawiało się wiele informacji i plotek. Jednak jak się okazało jest to początek nowej ery, a nie bynajmniej końca.

Granit za twardy dla Jaworzanki (FOTO)

JAWOR. W sobotnie popołudnie, na stadionie na osiedlu Przyrzecze w Jaworze, Jaworzanka rozegrała sparing z Granitem Roztoka. Jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej ten mecz nie był w harmonogramie żadnej ze stron, bowiem jaworzanie mieli zagrać z JTS-em, a roztoczanie z Parkiem Targoszyn. Jednak pierwotne plany nie doszły do skutku z różnych powodów i obie ekipy sprawdziły się w grze kontrolnej między sobą, która dla jednych jak i drugich była ostatnim sprawdzianem przed inauguracją rundy wiosennej.

Dzień kobiet w Biegu o Różę

JAWOR. 8 marca 2024 r. o Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaworze o godz. 16:00 zaprasza wszystkie kobiety, dziewczynki i dziewczyny na Bieg o Różę .

XII zGrany Jawor (FOTO)

JAWOR. XII Turnieju Piłki Halowej zGrany Jawor za nami. To wyjątkowe wydarzenie, które odbyło się w hali PCKZiU, od początku swego istnienia  przyciąga młodych sportowców z klubów z Dolnego Śląska do Jawora. Nie inaczej było w tej edycji - na parkiecie nie zabrakło młodych piłkarzy z m.in Zagłębia Lubin, Miedzi Legnica  czy Górnika Wałbrzych. Gra i rywalizacja przyniosło wiele radości i emocji zarówno uczestnikom, jak i bardzo aktywnym kibicom.

Akademia taekwon-do z medalami

ZŁOTORYJA/JAWOR. W dniach 01-03.03.2024 w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie-Słupiec odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. Noworudzkie maty zgromadziły 313 zawodników z 47 klubów.

Pieniądze na sport w Wądrożu Wielkim przyznane

WĄDROŻE WIELKIE. Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie wraz ze Skarbnikiem Gminy Wądroże Wielkie, spotkali z przedstawicielami klubów sportowych z Gminy Wądroże Wielkie, by móc podpisać umowy w związku z rozstrzygnięciem otwartego konkursu ofert zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu w roku 2024.

Remis Bazaltu (FOTO)

JAWOR. Czwarty sparing tej zimy rozegrali zawodnicy Bazaltu Piotrowice. Tym razem podopieczni trenerów Zbigniewa Wójcika i Patryka Borka zmierzyli się, na sztucznym boisku w Strzegomiu, z Victorią Świebodzice. Sparingpartner piotrowiczan po rundzie jesiennej zamyka tabelę wałbrzyskiej Klasy Okręgowej.

Podsumowanie Jaworskiej Ligi Halowej

JAWOR.  Powoli opadają emocje po edycji 2023/2024 Jaworskiej Ligi Halowej. Zwycięzcą trzeci raz z rzędu został Huragan Grzegorzów, ale rywalizacja była niezwykle zacięta. Jeszcze w połowie stycznia bardzo realne szanse na mistrzostwo miały aż cztery ekipy. Oprócz obrońców tytułu, były to drużyny: 13.Dzielnica, FC Przyrzecze i Amarillos.

Walentynkowe pływanie na Słowiance

JAWOR.  Dużym wydarzeniem sportowym w Jaworze były 1.Walentynkowe Mistrzostwa Jawora w Pływaniu Sztafet Mix 4x50m . Rewelacyjna zabawa i dobry humor – to zawsze sprawia, że wydarzenia sportowe stają się nie tylko rywalizacją, ale również radosnym przeżyciem dla uczestników i widzów. Dodatkowo, obecność gości specjalnych, takich jak Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera oraz Zastępca Burmistrza Michał Bander, dodała uroku i ważności wydarzeniu.

Wręczone medale, dyplomy oraz vouchery do restauracji Kuźnia Smaków uczyniło nagrodzonych jeszcze bardziej radosnymi i zmotywowanymi do dalszej pracy. Tego rodzaju imprezy nie tylko promują zdrowy styl życia, ale także integrują społeczność i tworzą miłe wspomnienia. Ze słów dyrektora OSiR-u w Jaworze  Longiny Gaszyńskiej wynika, że zawody mogą stać się stałym elementem kalendarza Ośrodka Sportu i Rekreacji . To świetna wiadomość dla lokalnej społeczności, ponieważ regularne sportowe wydarzenia pomagają wspierać zdrowy tryb życia, integrować społeczność i promować aktywność fizyczną. Mam nadzieję, że kolejne edycje Walentynkowych Mistrzostw Jawora będą równie udane i przyczynią się do rozwoju sportu oraz radości związanej z pływaniem.

Rodło ze zwycięstwem (FOTO)

GRANOWICE. Rodło Granowice (Klasa A) w niedzielne popołudnie rozegrało pierwszy mecz kontrolny przed rundą wiosenną. Na sztucznym boisku w Strzegomiu podopieczni trenera Tomasza Borczyńskiego zmierzyli się ROS-BRUK Damianowo (Klasa B), który „sparuje” już od dwóch tygodni.

Lider rozbił wicelidera (FOTO)

MĘCINKA. W niedzielę w Strzegomiu doszło do meczu sparingowego pomiędzy dwoma głównymi pretendentami do awansu z legnickiej Klasy A grupy III. Lider z Męcinki pokonał wicelidera z Różanej i nie jest to rzecz jasna niespodzianka, ale rozmiary zwycięstwa już tak. Podopieczni trenera Adama Gabrysia rozgromili dzisiejszego sparingpartnera aż 7:0!

Ta ostatnia kolejka JLH... (FOTO)

JAWOR. Dobiegł końca sezon Jaworskiej Ligi Halowej. Statystyki tegorocznego sezonu są imponujące – 143 zawodników, 546 strzelonych bramek, 46 żółtych i 8 czerwonych kartek. Mistrzem Huragan Grzegorzów, vicemistrzem 1. Dzielnica a brązowy medal FC Przyrzecze. I niesamowity scenariusz ligi, w którym o złocie decydował OSTATNI mecz sezonu. Mnóstwo komplementów dla organizatorów. Obecność na ostatnim meczu starosty Anety KUCHARZYK i burmistrza Emiliana BERY to dowód, że piłka ŁĄCZY a nie dzieli

JLH na mecie. Show na koniec (FOTO)

JAWOR. Jaworska Liga Halowa "dojechała" do mety... Mistrzem Jawora znów została drużyna Huragana Grzegorzów. Drugie miejsce przypadło 13 Dzielnicy . Trzecie miejsce zajęli zawodnicy FC Przyrzecze. Najlepszym Bramkarzem JLH został Kamil Gawroński 13 Dzielnica. Najlepszym strzelcem JLH - Przemysław Grosiak. Mvp bezsprzecznie Patryk Ruszczak Ikoną JLH został Dariusz Stefaniak.

- Powiem szczerze, że obrona mistrzowskiej korony była naprawdę ciężka - mówi Emilian BOREK z drużyny Huragan Grzegorzów. - Przed rokiem praktycznie tylko dwie drużyny biły się o mistrza. W tym sezonie 5 zespołów było w grze o koronę i w każdej kolejce były stykowe", mocno "elektryczne " mecz. Marginesu na pomyłkę było bardzo mało. Los sprawił, że w ostatnim meczu sezonu doszło do pojedynku lider az wiceliderem i było to widowisko godne finału. Znakomity przerywnik na zimę. Świetna hala, pasja Mateusza Witkowskiego i wielu innych, deklaracje burmistrza Jawora pana Bery to wszystko sprawia, że moim zdaniem Jaworska Liga Halowa będzie się rozwijać coraz bardziej. Co będzie za rok ? Na pewno chętnych na mistrzowską korne będzie jeszcze więcej drużyn...

Huragan Grzegorzów MISTRZ! MISTRZ! MISTRZ! (FOTO)

JAWOR. Za nami ostatnia kolejka Jaworskiej Ligi Halowej. 4 mecze niczym przepyszna przystawka a danie dnia to mecz lidera i wicelidera a stawką MISTRZOSTWO. hala wypełniona po brzegi. W loży VIP: starosta jaworski Aneta KUCHARZYK, burmistrz Jawora Emilian BERA, jego zastępca Michał BANDER i wielu innych urzędników. Huragan Grzegorzów kontra 13. Dzielnica - taki finał w każdym zakątku Polski byłby znakomitą promocją futsalu... Po prawdziwym rollercoasterze wygrał HURAGAN 6:4(2:2) i obronił tytuł mistrzów JLH !

Powiązane wpisy