Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Zbrojenia Rataja. Cel jest oczywisty

PASZOWICE. W minionym sezonie Rataj Paszowice zajął 15. w legnickiej A-klasie co oznaczało degradację na najniższy poziom rozgrywek. Ale w Podokręgu Legnica DolZPN spaść nie jest tak łatwo i  prosto... Rataj ostatecznie pozostał w A-klasie. I mamy dobrą wiadomość dla kibiców: to był chyba ostatni tak słaby sezon Rataja. W klubie przypomniano sobie, że 15 lat minęło od grania w legnickiej klasie okręgowej i... Rozpoczęto zbrojenia!

Mistrz zawodowego boksu trenował fighterów w Jaworze (FOTO)

JAWOR. Ikona polskiego i światowego boksu zawodowego Krzysztof "Główka" GŁOWACKI w sobotnie południe odwiedził Jawor. Przyjął zaproszenie od trzykrotnego Mistrza Polski w boksie Łukasza KOŁTONA  i Marcina OLEJNIKA. A wizyta nie miała w sobie nic z kurtuazji. Mistrz świata w boksie przeprowadził pokazowy kilkugodzinny trening pięściarski. Gościnnych progów fighterom udzielił Maciej PAWLINOW , dyrektor SP 2  Jaworze, zawsze wobec sportu będący na TAK.

Właściwe zajęcia, takie jak walka z cienieniem czy sparowanie w rękawicach, poprzedziła blisko godzinna rozgrzewka. - Patrząc na intensywność tej rozgrzewki, na pot zostawiony na szkolnym parkiecie jestem pewny, że osobiście tej rozgrzewki bym...nie przeżył - skomentował dyrektor Pawlinow, który w życiu sporo maratońskich tras pokonał, więc zna sportowy trud.

Beniaminek A-klasy z nowym trenerem

DAMIANOWO. Drużyna Ros-Bruk Damianowo w pięknym stylu wygrała rywalizacje w B-klasie zostając beniaminkiem A-klasy. Drużyna rywalizować będzie w grupie III legnickiej A-klasy. Budowanie zespołu rozpoczęto od zatrudnienia nowego trenera. Został nim Piotr SZUKALSKI.

Jaworzanka rozstrzelała Zamet (FOTO)

JAWOR. IV liga młodzików dobrnęła do mety. W ostatnim meczu sezonu jaworzanka 1946 Jawor trenera Marcina DUDKA rozbiła młodzików Zametu 7:0. Przemkowianie dzielnie walczyli  do przerwy(0:0). Po przerwie uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Młodzicy Jaworzanki w 4 lidze zajęli 3. miejsce

Bera Team popsuł świeto DR. MIELE COSMED GROUP (FOTO)

JAWOR. W Jaworze wielkie świętowanie. Mowa o jubileuszu Dr. Miele Cosmed Group – 200-lecie tradycji mydlarskich w Jaworze. Atrakcji moc a jedną z tych najbardziej ekscytujących jaworzan był mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją  Dr. Miele Cosmed Group( b. Pollena) a drużyną Urzędu Miasta. Dyrektor sportowy tych drugich Maciej PAWLINOW sięgnął po wszystkich najlepszych włącznie z kobiecym rodzynkiem Joanną MAŃKOWSKĄ oraz synem Szymonem.. Efekt? Bera Team wygrał 4:2 mim, że w drużynie jubilatów roiło się od graczy z Ameryki Południowej.

Rataj żegna A-klasę (FOTO)

JAWOR. Rataj Paszowice stracił wszelkie szanse na utrzymanie w legnickiej Klasie A i już tylko cud w postaci np. wycofania się którejś drużyny może uchronić go od degradacji. Jednak podopieczni trenera Kazimierza Stańczaka nie składają broni i walczą do końca. W niedzielę, po emocjonującym spotkaniu, zremisowali przed własną publicznością z Parkiem Targoszyn.

Kamil Orda trenerem Jaworzanki

JAWOR. Zgodnie z naszymi przewidywaniami funkcję trenera pierwszej drużyny Jaworzanki 1946 Jawor od sezonu 2024/2025 obejmie Kamil Orda. Jest to postać doskonale znana w jaworskim futbolu. W latach 2006-2014 był piłkarzem klubu, który reprezentował na poziomie IV ligi dolnośląskiej, Klasy Okręgowej i Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych.

Kamil ORDA na stanowisku coacha Jaworzanki zastąpił Dariusza SZELIGĘ.

Jaworzanka kończy z przeciętniactwem. K.Orda ma rozpocząć pasmo sukcesów

JAWOR. Kamil ORDA, ikona Granitu Roztoka, klubu, w którym w roi szkoleniowca przepracował 10 lat rozstał się z klubem. Z Granitem Orda "zrobił" awans do klasy okręgowej a następnie do 4 ligi. W debiutanckim sezonie Granit był rewelacja rozgrywek o mistrzostwo 4 ligi zajmując wysokie miejsce. Ale to już przeszłość. Zagadką pozostanie- w jakim klubu Kamil ORDA kontynuować będzie swoją trenerską pracę?

Damianowo wróciło do A-klasy

JAWOR. Po kilkunastu latach nieobecności piłkarze Ros- Bruk Damianowo z powiatu średzkiego wracają do do A-klasy. W niedziele pierwszego czerwca remisując z drużyną Zryw Chełm postawili w przedostatniej kolejce B-klasy kropkę nad "i" choć o ten remis było bardzo ciężko.

"Bad Boy" Bagiński pędzi po koronę króla strzelców

MĘCINKA. Marcin "Bay Boy" BAGIŃSKI włączył 6 bieg walczą co koronę najlepszego snajpera piłkarskich niższych lig na Dolnym Śląsku. Przed piłkarskim weekendem, w którym KS Męcinka formalnie "zaklepie" awans do klasy okręgowej Bagiński z 50 golami w sezonie zajmuje 2. miejsce na Dolnym Śląsku  Do prowadzącego Konrada KACZMARKA ze Sparty Przedmoście traci zaledwie 6 goli...

JTS Piast rozbił Lechię (FOTO)

JAWOR. Damianowo oswaja się z myślą o graniu w A-klasie, a JTS Jawor w debiutanckim sezonie nie zwalnia tempa. Podopieczni Kapra CHUDZIKA w kolejnym swoim meczu rozbili Lechię Rokitnice 6:1 i zajmują 6. miejsce w tabel gr. V legnickiej B-klasy.

Czy poznamy beniaminków legnickiej okręgówki w długi weekend majowy?

REGION. Przed nami długi weekend ze względu na przypadające w czwartek Bożego Ciało. W tym czasie ligi regionalne nie będą w większości próżnować. Czekają nas między innymi dwie serie gier w wydaniu wszystkich grup legnickiej Klasy A. Istnieje szansa, że na przestrzeni najbliższych dni poznamy pierwszych beniaminków Klasy Okręgowej w Podokręgu Legnica w sezonie 2023/2024.

Lider mrozi szampany... (FOTO)

MĘCINKA. Piętnasty mecz z rzędu w legnickiej Klasie A grupie III wygrał KS Męcinka i pewnie zmierza po awans do Klasy Okręgowej. Podopieczni trenera Adama Gabrysia w sobotnie popołudnie podejmowali na swoim boisku, w meczu na szczycie, trzeci w tabeli Orzeł Zagrodno. Smaczku tym zawodom dodawał fakt, że goście byli jedyną ekipą, która znalazła patent na KS w bieżącej kampanii.

JTS Piast = Twierdza Jawor (FOTO)

JAWOR. Debiutujący w B-klasie JTS Piast Jawor przeszedł cudowną metamorfozę. Jesienią jaworzanie wszystkie mecze domowe przegrali i w kilku przypadkach były to sromotne porażki. Wiosną w Jaworze podopieczni Kacpra CHUDZIKA biją każdego kto przyjedzie. Po pokonaniu rezerw Wilkowianki i Zrywu Chełm, na stadion na Przyrzeczu przyjechała ekipa Rules Piersno walcząca o awans o A-klasy. I wyjechali goście bez punktu chociażby...

Twardziele na "Radioaktywnej 14-tce" (FOTO)

MĘCINKA. Klub Sportowy "ACTIVE URAN" był organizatorem drugiej edycji górskiego biegu. „Radioaktywna 14-stka” organizowanych w Chełmcu. Miejsce wręcz idealne do tego typu imprez biegowych. Zero asfaltu i tylko biegowe pokonywanie wzniesień w kierunku góry Kalwaria( lub Górzec jak kto woli) i uranowych sztolni. Nic dziwnego, że na starcie stanęło ponad 100  biegaczek i biegaczy nie tylko z  Polski a w tym gronie pojawiło się wiele nazwisk znanych z biegowych tras. Pod nieobecność awizowanej Anny Ficner, jedni ostrzyli sobie zęby na sta mistrzyni Anną FICNER z wschodzącą gwiazda biegów Natalią KOSZAŁKO z Polkowic czy Izą JAGIELSKĄ triumfatorką pierwszej edycji uranowego biegu czy Patrycją HOŁOWNIĄ. Z kolej w kategorii panów zastanawiano się czy Łukasz GARLIŃSKI wybitnie wiosną 2024 roku kolekcjonujący triumfy i bieg w Chełmcu dołączy do swojej kolekcji zwycięstw. I pytanie dnia: kto ewentualnie mógłby Garlińskiemu zagrozić ?

Nysa Kłaczyna zagra w 4 lidze. Kobiet!

KŁACZYNA. Wieś Kłaczyna w gminie Dobromierz. 2 zespoły seniorów i kilkadziesiąt dzieciaków uganiających się za piłką w trampkarzach, orlikach i skrzatach. Drużyna trampkarza młodszego gra w 3 lidze wojewódzkiej. Prezes Adrian BABIARZ dba aby zawodnikom w każdej kategorii wiekowej niczego nie brakowało. Prezes od 3 tygodni pod klubowym sztandarem skupia ponad 30 dziewczyn i kobiet kochających futbol. - Zaczęło się od tego, że mamy przywoził swoje dzieci na treningi i jakoś tak zgadały się, że same mogłyby dla zdrowia , sportowej sylwetki w piłkę potrenować - mówi prezes Nysy Kłaczyna Adrian BABIARZ. - Wrota klubu i stadionu są otwarte dla każdego więc...tak powstała kobieca drużyna  Nysy Kłaczyna. Zapał i chęć do trenowania jest. Mówimy o planach zgłoszenia zespołu do regularnych rozgrywek ligowych ale to trenerka musi podjąć decyzję...

VII Jaworska Pajda Chleba (FOTO)

JAWOR. Ponad 150 kolarzy pojawiło się na starcie  jaworskiego kolarskiego touru: Mała Pajda Chleba –35 km i Duża Pajda Chleba – 49,1 km oraz... „Duża Pajda Chleba” ze smalcem i ogórkiem małosolnym na mecie. Tegoroczna 7 edycja została rozegrana na nowej trasie zlokalizowanej w rejonie Jawora. Runda składa się z bardzo stromego podjazdu pod Chełmiec oraz szybkiego zjazdu przez Myślinów i Myślibórz. Meta tradycyjnie po kostce na urokliwym jaworskim rynku. Miłośnikom biegania od razy na myśl przychodzi słynny Półmaraton Jaworski. Dokładnie..

- W przyszłym roku po zakończeniu przebudowy dróg wracamy na trasy w rejonie Stanisławowa i Bogaczowa - deklarował burmistrz Jawora Emilian BERA, dumny, ze właśnie Jawor jest gospodarzem jednego z największych wyścigów kolarskich dla amatorów w Polsce...

Lider nie zwalnia tempa (FOTO)

MĘCINKA. Lider legnickiej Klasy A grupy III KS Męcinka zanotował trzynaste zwycięstwo z rzędu i pewnie zmierza po awans do okręgówki. Tym razem podopieczni trenera Adama Gabrysia, na swoim boisku, pokonali LZS Lipa, który z kolei walczy o ligowy byt. Mimo sporych różnic między tymi zespołami w ligowej tabeli nie były one aż tak widoczne.

Jaworzanka zdemolowała Bazalt (FOTO)

JAWOR. Na Stadionie Miejskim w Jaworze, doszło do powiatowych derbów na poziomie III Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych grupy legnickiej (dawniej Liga Okręgowa). Miejscowa Jaworzanka, która jest liderem rozgrywek, podejmowała sąsiada zza miedzy – czwarty w tabeli Bazalt Piotrowice. Zawody te były rozgrywane awansem z soboty 11-go maja.

Zawody jeździeckie w Chełmcu za nami

MĘCINKA. W Stajni w Chełmcu odbyły się zawody skokowe oraz zawody hobby horse. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Jeźdźcy mogli liczyć na ogromne wsparcie rodzin oraz znajomych. W zawodach skokowych brali udział zawodnicy z innych stajni: zaprzyjaźniona Stajnia Ibiza, Stajnia Niedźwiedzice, Stajnia Wiejski Vibe oraz Stajnia EMiS Grzymalin.

Zawody jeździeckie oraz Hobby Horse w Chełmcu

CHEŁMIEC. Klub Jeździecki Stajnia Chełmiec zaprasza na Zawody Skokowe oraz Hobby Horse, które odbędą się w niedzielę, 28 kwietnia 2024 r. od godz. 10:00 w Chełmcu. Partnerem wydarzenia jest Gmina Męcinka.

Powiązane wpisy