POLKOWICE. Letnie okienko transferowe przy ulicy Kopalnianej 4 w Polkowicach nabrało tempa. Krótko po zakończeniu nieudanych baraży o awans do II ligi Górnik poinformował o rozstaniu z czterema zawodnikami. Natomiast w tym tygodniu, w odstępie zaledwie kilkudziesięciu godzin, ogłosił pozyskanie dwóch nowych piłkarzy.
PĘCŁAW. Gwardia Białołęka ponownie zagra w legnickiej klasie okręgowej. Klub z gminy Pęcław wywalczył awans po skutecznie rozegranych barażach i wraca na ten szczebel rozgrywkowy po trzech sezonach przerwy. Ostatni raz białołęczanie rywalizowali w klasie okręgowej w sezonie 2022/2023. Dzisiejszy sukces nie jest jednak dziełem przypadku – to efekt wieloletniej pracy, konsekwencji w działaniu oraz ludzi, którzy od lat budują klubowy projekt niemal od podstaw.
GŁOGÓW. Chrobry Głogów rozpoczyna gigantyczną przebudowę kadry przed kolejnym sezonem. Klub poinformował o rozstaniu z dziewięcioma zawodnikami, którzy opuszczają pomarańczowo-czarne szeregi. Z Chrobrym żegnają się: Dawid Arndt, Kacper Nowakowski, Szymon Lewkot, Sebastian Bonecki, Paweł Lenarcik, Przemysław Szarek, Piotr Janczukowicz, Krzysztof Janiszewski oraz Eryk Marcinkowski. Wcześniej klub walczący w poprzednim sezonie o awans do ekstraklasy opuścili m.in. Szymon Bartlewicz( GKS Katowice), Mazur( Miedź Legnica) i Artur Zarówny ( Nieciecza).
POWIAT POLKOWICKI. Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca, Przemków stanie się stolicą amatorskiego futbolu w powiecie polkowickim. Na boiskach Zametu odbędzie się Turniej Piłkarski LZS-ów Gmin Powiatu Polkowickiego o Puchar Starosty Polkowickiego – wydarzenie, które od lat integruje lokalne środowisko sportowe i promuje aktywny styl życia. Pucharu sprzed roku broni Sparta Grębocice.
GMINA LUBIN. Kolejne 300 tysięcy złotych trafi do klubów sportowych działających w gminie Lubin. To druga w tym roku transza dotacji przyznanych na rozwój sportu. W pierwszym półroczu samorząd przekazał już 350 tysięcy złotych dla 12 klubów. Łącznie w 2026 roku wsparcie wyniesie 650 tysięcy złotych, to najwięcej w historii gminy. Dotacje otrzyma 11 klubów sportowych. Z obecnym dofinanowaniem stowarzyszęń sportowych nie zgadza się Przemysław JANKOWSKI, prezes 4-ligowej Iskry Księgnice.
PASZOWICE. Kilka dni temu piłkarski sezon 2025/2026 na Dolnym Śląsku oficjalnie dobiegł końca, jednak kluby w regionie już myślą o kolejnych rozgrywkach. Rataj Paszowice z grupy III legnickiej Klasy A jeszcze w trakcie minionej kampanii poinformował o planie gier kontrolnych. Ponadto w klubie najprawdopodobniej wystartuje nowy projekt, a także doszło do pierwszej zmiany kadrowej.
REGION. W minioną sobotę poznaliśmy komplet beniaminków legnickiej Klasy Okręgowej na sezon 2026/2027. Jako ostatnia do tego grona dołączyła Gwardia Białołęka, która w finale baraży pokonała Mewę Kunice. Wśród nowych uczestników rozgrywek znajduje się zarówno drużyna, która zadebiutuje na tym szczeblu, jak i taka, która ostatni raz występowała w nim jeszcze w ubiegłym stuleciu.
MĘCINKA. Miłośnicy biegania w terenie mają powód do radości. Już 19 września 2026 roku w gminie Męcinka odbędzie się pierwsza edycja Muflon Challenge – nowego biegu trailowego prowadzącego przez malownicze tereny Parku Krajobrazowego Chełmy i Krainy Wygasłych Wulkanów. Organizatorzy stawiają na sportowe emocje, kontakt z naturą oraz promocję jednego z najciekawszych przyrodniczo zakątków Dolnego Śląska. Trasa poprowadzi uczestników leśnymi ścieżkami, drogami szutrowymi oraz przez miejsca, które na co dzień pozostają poza głównym nurtem turystyki. Celem jest promocja aktywnego stylu życia, biegania w terenie oraz walorów przyrodniczych i krajobrazowych regionu.
LUBIN. Po pierwszych dniach przygotowań do sezonu 2026/2027 trener KGHM Zagłębia Lubin Leszek Ojrzyński odpowiedział na kilka pytań. Jak spędził przerwę od rozgrywek? Na czym skoncentrował się w pracy z zawodnikami po powrocie? Czego można oczekiwać po nowych piłkarzach? Szkoleniowiec Miedziowych zdradził w najnowszym wywiadzie dla klubowych mediów.
LEGNICA. Po historycznym awansie KS Basket Legnica do II ligi koszykówki mężczyzn rozmawiamy z prezesem klubu Arkadiuszem Zygą o kulisach sukcesu, transferach, finansach i planach na przyszłość.
POLKOWICE. Polkowice ponownie stały się stolicą ulicznej koszykówki. W sobotę, 20 czerwca, odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja turnieju McDonald's Streetball Polkowice – jednej z największych imprez koszykarskich 3x3 na Dolnym Śląsku. Wydarzenie zgromadziło dzieci, młodzież i dorosłych zawodników, którzy rywalizowali na boiskach Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy przy ul. Skalników.
CHOCIANÓW. Czy kiedykolwiek marzyłeś o wielkiej piłkarskiej karierze, śledząc zmagania najlepszych zawodników na świecie? Droga na szczyt niemal zawsze zaczyna się od jednego, pozornie małego kroku na lokalnym podwórku. Historia futbolu wielokrotnie udowodniła, że prawdziwe diamenty często kryją się w mniejszych miejscowościach. Być może to właśnie u nas, w Chocianowie, biega po boisku talent na miarę drugiego Roberta Lewandowskiego? Teraz nadarza się doskonała okazja, aby wyjść z cienia, zaprezentować swoje umiejętności i rozpocząć wspaniałą sportową przygodę.
LEGNICA. Michał Przybylak zostaje w Siódemce Miedź Legnica na kolejne dwa lata. Nasz wychowanek podpisał nowy kontrakt obowiązujący do czerwca 2028 roku.
ZŁOTORYJA. Poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca czwartoligowego Górnika Złotoryja. Schedę po Krzysztofie Kaliciaku przejmie Jacek Kanas. Jest to dla niego powrót do miasta złota, bowiem w latach 2007–2009 reprezentował barwy tego klubu jako piłkarz na poziomie IV ligi dolnośląskiej.
GŁOGÓW. Piłkarze MERT Gwardii Białołęka wywalczyli awans do legnickiej klasy okręgowej. W sobotnim finale baraży zespół z Białołęki pokonał Mewę Kunice 2:0 po golachKamila PIOTROWSKIEGO i Pawła CHRUPCAŁY, pieczętując promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Klub z gminy Pęcław w tym roku obchodzi swoje 15-lecie !
LUBIN. Nowym piłkarzem zespołu KGHM Zagłębia Lubin został Sebastian Kerk. Niemiecki ofensywny pomocnik podpisał z Klubem umowę obowiązującą od 1 lipca 2026 roku do końca sezonu 2027/2028.
LUBIN. W KGHM Zagłębiu Lubin trwa letnia przebudowa zespołu. Po zakończeniu sezonu 2025/2026 władze klubu podjęły decyzję o gruntownych zmianach kadrowych. Klub opuszczją: Adam Radwański, Tomasz Makowski, Luka Lučić oraz Jesús Díaz. W większości przypadków decyzje związane są z wygasającymi kontraktami oraz nową koncepcją budowy drużyny przed nadchodzącymi rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy.
LEGNICA. Już w najbliższą niedzielę, 21 czerwca, w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy odbędzie się Otwarty Turniej Szachów Szybkich z okazji Dnia Hutnika. Organizatorami wydarzenia są SDK „Kopernik” oraz Klub Szachowy Miedź Legnica, a sponsorem głównym turnieju jest KGHM Polska Miedź.
LEGNICA. Miedź Legnica - Podbeskidzie - to pierwszy mecz Legniczan w nowym sezonie ! Pierwsza kolejka została zaplanowana na 24 - 27 lipca, a zakończenie rozgrywek zasadniczych odbędzie się w weekend 29-30 maja 2026 roku Mecze Betclic 1 Ligi rozgrywane będą w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Dokładne daty spotkań zostaną ustalone na bieżąco z partnerem telewizyjnym TVP SPORT. Warto zauważyć, że przy tworzeniu terminarza pod uwagę należało wziąć wiele czynników (prawie 150 zastrzeżeń) wynikających m.in. z dostępności obiektów, organizacji mundialu kobiet U-20 na stadionach ŁKS Łódź i Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz konieczności maksymalnego rozdzielenia meczów w miastach, w którym rozgrywane są również mecze PKO BP Ekstraklasy.
LUBIN. Nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Kosmalski. Piłkarz podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2028/2029.
LEGNICA. Piłkarze Miedzi Legnica wrócili do drużynowych zajęć. Nim zielono-niebiesko-czerwoni spotkali się na murawie, przeszli indywidualne badania, testy oraz odbyli odprawę ze sztabem szkoleniowym.