Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Muzycznie promują powiat

POWIAT POLKOWICKI.  W powiecie polkowickim mamy wiele zespołów muzycznych, tanecznych i śpiewaczych, które poprzez swoją działalność artystyczną przyczyniają się do ubogacenia życia kulturalnego w naszych małych społecznościach. Wiele z nich promuje także powiat poza jego granicami.

Wielkanocny klimat na polkowickim Rynku (FOTO)

POLKOWICE.  Wspólne malowanie pisanek, wielkanocny żurek, kiermasz świąteczny, a na deser warsztaty dekorowania piernikowych jajek. Na przedświąteczne spotkanie na polkowickim Rynku zaprosił mieszkańców burmistrz Łukasz Puźniecki . Mimo fatalnej pogody mieszkańcy Polkowic skorzystali z zaproszenia.

Do stoiska na którym Łukasz Puźniecki podpisywał piękny, kolorowy album o Polkowicach ustawiła się długa kolejka chętnych...

75-lecie biblioteki w Polkowicach

POLKOWICE. Księgozbiór liczący około 90 tysięcy egzemplarzy, dziesiątki warsztatów, konkursów i projektów promujących czytelnictwo i rozwijających zainteresowania. Miejsce spotkań międzypokoleniowych. Rok 2024 upływa w polkowickiej bibliotece pod znakiem jubileuszu 75-lecia istnienia. Obchody zainaugurowała uroczystość przyznania tytułów „Przyjaciel Biblioteki” oraz „Ambasador Biblioteki”.

Marzec będzie należał do polkowiczanek

POLKOWICE. W ramach projektu Kobiece Polkowice, panie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniach głównie organizowanych przez kobiety dla kobiet. Warsztaty ceramiczne, tworzenie biżuterii, pokaz makijażu, wystawy, spotkania ze stylistką mody, to część opcji, które będą okazją do oderwania się od codziennych obowiązków. W propozycjach celebrowania Dnia Kobiet będą także bezpłatne akcje zdrowotne. Kobiety świętujmy razem! To nasz czas!

Zatańczyli poloneza na polkowickim Rynku

POLKOWICE.  Wprawdzie młodzież z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach jest już po swoim wielkim maturalnym balu ale wczoraj zaprezentowała ona swój układ taneczny mieszkańcom miasta. Tradycyjnie poloneza odtańczono w Rynku.

Dzieci wybrały, wiceburmistrz przeczytał

POLKOWICE. Codzienne czytanie bajek jest tradycją w polkowickim Przedszkolu Miejskim nr 5. Dzieci lubią ich słuchać, szczególnie kiedy lektorami są zaproszeni goście. Z taką wizytą wybrał się do maluchów wiceburmistrz Polkowic Krzysztof Nester, który przy okazji udzielił im małej lekcji demokracji. Niespodzianek było więcej.

WOŚP w Polkowicach grała z przytupem

POLKOWICE.  Około 82 tysięcy złotych zebrano, po pierwszym liczeniu, podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polkowicach, ale trwają jeszcze internetowe licytacje przedmiotów i usług. Ponadto zebrano prawie 23 litry krwi. Pieniądze trafiały nie tylko do puszek wolontariuszy na mieście, ale także podczas wielu wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Ostatnim akordem polkowickiej Orkiestry było światełko do nieba, w postaci widowiskowego pokazu laserowego, poprzedzone biegiem po mieście.

Klub mam na hamaku...

POLKOWICE. Można będzie miło spędzić czas, spotkać ciekawych ludzi czy wymienić się doświadczeniami. To wizja nowego projektu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach pod nazwą Klub Mam. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 13 stycznia. Zapisy w wypożyczalni głównej lub telefonicznie po numerem 76 723 96 69.

Zaproszenie na koncert noworoczny do Radwanic

POWIAT POLKOWICKI.  Kamil Ciupak starosta polkowicki oraz Paweł Piwko wójt gminy Radwanice zapraszają na noworoczny koncert pt. Kolęda z kresową nutą, który odbędzie się 8 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w Domu Kultury w Radwanicach.

Sylwester bez prądu

POLKOWICE.  II Planszowy Sylwester – to propozycja Centrum Kultury na spędzenie ostatniego w tym roku wieczoru w miłej atmosferze. Impreza odbędzie się w dawnym „Skarbku” przy ul. Browarnej 1. – Startujemy 31 grudnia o godzinie 20 – zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy z Centrum Kultury. – Nie musicie być zawodowymi strategami, aby do nas dołączyć – to nie jest konkurs na mistrza gry planszowej, ale raczej luźne spotkanie dla wszystkich, którzy pragną spróbować czegoś nowego. Mamy dla was pełną gamę gier, od klasyków po najnowsze hity, więc każdy znajdzie coś dla siebie – dodają.

Dzieci z pieczy zastępczej otrzymały prezenty (FOTO)

POWIAT POLKOWICKI. Blisko 200 podopiecznych rodzin zastępczych wzięła udział w spotkaniu mikołajkowym organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach. Akcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach pod nazwą „Wymarzony prezent pod choinkę” zakończyła się sukcesem. Na kilka dni przed Wigilią podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej z powiatu polkowickiego odwiedził Święty Mikołaj -  z kilkoma asystentami - który przekazał im prezenty...

Startuje wielki Jarmark Świąteczny w Chocianowie

CHOCIANÓW. Nie zabraknie darmowych chlebów, choinek oraz prezentów dla najmłodszych, które weszły już na stałe w tradycje fundowane w naszej gminie przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Widzimy się w sobotę w godzinach od 12:00 do 20:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 18:00 na chocianowskim Rynku. Kiedy i jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Trzymamy kciuki za Vanessę. I na nią głosujemy

POLKOWICE. Utalentowana wokalnie mieszkanka powiatu polkowickiego, Vanessa Szanter wystąpi w telewizji TVS, gdzie będzie walczyć w półfinale talent show. Aby wygrać, młoda wokalistka potrzebuje głosów telewidzów. Te będzie można oddawać od razu po emisji programu, którą zaplanowano na piątek 15 grudnia o godzinie 20.00.

– Zapraszam do oddawania głosów na moją córkę – mówi Sylwia Szanter, mama Vanessy, która pracuje jako nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach. –  Wygrana na pewno pomoże jej w realizacji marzenia, jakim jest kariera wokalna. Ja gorąco jej kibicuję i wiem, że swoim talentem i umiejętnościami udowodni, że zasługuje na państwa aprobatę, która przełoży się na zwycięstwo.

Pomocnicy św. Mikołaja w świetlicy środowiskowej

POLKOWICE.  Nowoczesny robot kuchenny oraz dziesiątki paczek ze słodyczami otrzymały polkowickie dzieci podczas tradycyjnych Mikołajek, organizowanych w świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej. – Dzieci bardzo czekały na tę wizytę. Tym bardziej, że odwiedza je nie tylko św. Mikołaj, ale także jego pomocnicy – informuje Elżbieta Wawrynowicz, kierownik świetlicy środowiskowej przy ul. Hubala.

Tymi pomocnikami byli Robert Drobina, radny Rady Miejskiej w Polkowicach, oraz członkowie Klubu Sportowego „Armia” Polkowice. Pod choinkę trafiły okazałe prezenty, które nie tylko zachwyciły dzieci, ale także udowodniły niektórym, że św. Mikołaj naprawdę istnieje.

Sekcja Rapu - To Nie Koniec (FILM)

PRZEMKÓW. Sekcja Rapu - To Nie Koniec - właśnie ten utwór mogliśmy usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych, a także na listach przebojów min. #PlusLista, #TOP30PL. Po niespełna roku ten nieoczywisty, radiowy przebój, doczekał się teledysku. „Wiesz, ja też czasem mam nie najlepszy dzień” - słowa refrenu śpiewanego przez Natalię Boczniewicz, która wraz z siostrą Ramoną w zespole gra na skrzypcach, opowiadają o sytuacjach życiowych każdego człowieka.

Żywe instrumenty, śpiew, rap, a to wszystko w parze z aktorami i pięknymi obrazami stworzonymi przez SOUFilmy. Całość tworzy bezkompromisową „petardę” do sprawdzenia na dziś!

Świętowano Niepodległość w Przemkowie

POWIAT POLKOWICKI/PRZEMKÓW. Uroczyste obchody powiatowo-gminne po raz pierwszy zawitały do Przemkowa. Duch patriotyzmu widać było na twarzach wielu starszych i młodszych, a patriotyczna postawa wszechobecna była na ulicach i w miejskim parku, gdzie zorganizowane były główne wydarzenia i warsztaty.

Dzień Niepodległości w Chocianowie

CHOCIANÓW. To już 105. lat niepodległości Państwa Polskiego. Uroczystych obchodów nie zabraknie także w Chocianowie, do którego już po raz piąty zawita patriotyczny bieg organizowany pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Oprócz tego także Msza Święta w intencji Ojczyzny, uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Piłsudskiego oraz Halowy Turniej Orlików. Znamy szczegółowy harmonogram sobotnich wydarzeń przygotowanych przez Regionalne Centrum Kultury.

Iskry Niepodległej - niezwykłe widowisko

POLKOWICE. W przededniu obchodów wielkiego święta każdej Polki i każdego Polaka, jakim jest odzyskanie przez Polskę Niepodległości zapraszamy na wyjątkowe multimedialne widowisko, które pojawi się na polkowickim Rynku w dniach 4- 6 listopada. ISKRY NIEPODLEGŁEJ to widowisko Biura "Niepodległa" o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. To naprawdę nie lada gratka dla tych, którzy historię znają, historię kochają, jak i dla tych, którzy uwielbiają nowoczesne rozwiązania technologiczne. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne z pewnością przyciągają.

Ścieżkami życia poetki

PRZEMKÓW.  – Pisałam do szuflady. Nigdy nie myślałam, że to może się przerodzić w tomik wierszy – przyznała Maria HARABIN, lokalna poetka. „Ścieżkami mojego życia” to tytuł zbioru jej wierszy i prozy.

W Przemkowskim Ośrodku Kultury na promocji książki, z poetką spotkało się kilkadziesiąt osób. Pisarce za jej twórczość podziękował między innymi Jerzy Szczupak, burmistrz Przemkowa.

Polkowiczanin jedzie po tytuł mistrza świata

POLKOWICE.  Drugi wrześniowy weekend przyniósł mu dwa tytuły mistrza Polski oraz prezydenturę i stanowisko trenera Kadry Reprezentacji Polski Global Fasion Progress „GFP”. A za ponad miesiąc wybiera się do Neapolu na mistrzostwa świata. Polkowiczanin Krzysztof Perlański, fryzjer męski, barber rozwija skrzydła.

Program XXIII Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina

PRZEMKÓW. Przemków szykuję się na XXIII Dolnośląskie Święto Miodu i Wina 2023. W miejskim parku z pszczelimi produktami i winami wystawi się blisko 150 producentów. Muzycznymi gwiazdami dwudniowej imprezy będą Cleo i zespół Weekend. Do Przemkowa po miody zjadą tłumy ludzi z całej Polski. Zobaczcie program imprezy..

Powiązane wpisy