Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Jarmark św. Sebastiana w Polkowicach (FOTO)

POLKOWICE.  W Polkowicach zagościł już po raz 5. Jarmark Św. Sebastiana.  Święto patrona Polkowic zainaugurowała uroczysta msza święta w intencji miasta. – Święty Sebastian jest niezwykle ważną postacią dla historii Polkowic. Dlatego cieszę się bardzo, że po raz kolejny udało się zorganizować Jarmark, podczas którego mieszkańcy mogą choć na chwilę przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie w średniowiecznej Polsce – mówił Piotr Cybulski, przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach.

Rycerze i kramy, czyli Jarmark św. Sebastiana w Polkowicach

POLKOWICE.  Kolorowe stragany wypełnią polkowicki Rynek, a rycerze zmierzą się ze sobą widowiskowych turniejach. 7 lipca odbędzie się piąty Jarmark św. Sebastiana.

Poszukają kwiatu paproci

POLKOWICE. Przed nami magiczna noc, która obchodzona będzie 22 czerwca w Pałacu w Suchej Górnej. To nawiązanie do zwyczajów i obrzędów sięgających słowiańskich wierzeń. – Noc Kupały to święto przesilenia letniego obchodzone przez Słowian z 21 na 22 czerwca. W tym czasie odprawiano wiele czynności i obrzędów takich jak zbieranie ziół i kwiatów wchodzenie do wody, wyplatanie wianków, rozpalanie ognisk i skoki przez ogień. Były tańce, śpiewy i dużo dobrej zabawy. Na pierwotne obchody nałożono święto chrześcijańskie i do dziś obchodzone święta noszą nazwę Nocy Świętojańskiej, zwanej też zamiennie Sobótką – przypominają organizatorzy wydarzenia z Centrum Kultury w Polkowicach.

Czas na Palinocki w Krainie Dziadoszan

GRĘBOCICE. Centrum Kultury i Sportu w Grębocicach zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą:  Palinocki w Krainie Dziadoszan, które odbędzie się 29 czerwca 2024 r. w malowniczym Obiszowie.

Konkurs „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny” rozstrzygnięty!

POWIAT POLKOWICKI. W dniach 2 stycznia – 31 marca 2024 r. przeprowadzono konkurs dla mieszkańców województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego pt. „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. W konkursie z sukcesami startowała młodzież Zespołu Szkół w Chocianowie...

Dzień Dziecka na bogato

POLKOWICE. Obchody święta najmłodszych polkowiczan będą trwały cały weekend. Wyjątkowe seanse w kinie, zabawa muzyczna w Kawiarni Ciekawa i crème de la crème – Bajkowy Dzień Dziecka w parku miejskim. Zapowiada się masa atrakcji, które nie ominą również polkowickich sołectw.

Interesujący weekend w Polkowicach

POLKOWICE. W nadchodzący weekend sporo będzie się działo w Polkowicach ,Zaczynamy w piątek 24 maja przed południem. Na scenie polkowickiego Amfiteatru od godziny 11.00 w ramach Przeglądu Twórczości Lokalnej występować będą najmłodsi polkowiczanie, reprezentujący placówki oświatowe oraz różne sekcje działające przy lokalnych szkołach, Ośrodku Pomocy Społecznej, jak i grupy warsztatowe z Centrum Kultury. Tego dnia występy potrwają do godziny 18.30, z przerwą między 13.00 a 15.00. Wisienką na torcie będzie koncert Centrum Uśmiechu, który rozpocznie się o 18.30 .

(Nie)zapominają o ochronie środowiska

POLKOWICE.  „Na raz, na dwa, kwiatek święto ma” z takim okrzykiem wkroczyły na Rynek dzieci z polkowickich szkół i przedszkoli ubrane na niebiesko. Maluchy przypomniały o konieczności dbania o przyrodę świętując Dzień Polskiej Niezapominajki. To radosne, proekologiczne wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza imprez gminnych.
Mali polkowiczanie spotkali się w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku. Następnie tworząc niebieski korowód, wyruszyli w stronę Rynku, gdzie przywitał ich burmistrz Polkowic.
– Dzień Polskiej Niezapominajki to również dzień przypominajki, przypominanie o tych ważnych sprawach, jakimi są dbałość o środowisko, przyrodę i otoczenie – mówił Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Zapraszamy na międzypokoleniowe spotkanie w polkowickim parku

POLKOWICE. Animacje dla dzieci, ruch na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim odpoczynek na trawie i integracja – tak w skrócie można opisać program „Drugie Śniadanie w Parku Miejskim”, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Na spotkanie w kameralnej, sąsiedzkiej atmosferze do Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku zapraszają burmistrz Wiesław Wabik oraz Polkowicka Rada Kobiet.

O.S.T.R., P. Cugowski, Organek=muzyczne bomby Dni Polkowic

POLKOWICE. Dni Polkowic 2024 zbliżają się wielkimi krokami! Już 15 i 16 czerwca Polkowickie Centrum Piknikowe zamieni się w miejsce pełne muzyki, zabawy i emocji. To idealna okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się bogatym programem przygotowanym specjalnie dla polkowiczan i jak zwykle setek gości z całego Zagłębia Miedziowego.

Polkowicki Festiwal Ziemi

POLKOWICE.  Barwny pochód w kolorach symbolizujących cztery żywioły, warsztaty, podchody i bieg, a wszystko w ramach działań proekologicznych. Wielkimi krokami zbliża się Polkowicki Festiwal Ziemi. Dwudniowe „eko” wydarzenie skierowane jest do uczniów i przedszkolaków polkowickich placówek oświatowych.

Ekologiczne wydarzenie, które w tym roku odbędzie się 25 i 26 kwietnia na stałe wpisało się do kalendarza gminnych wydarzeń proekologicznych.

Muzycznie promują powiat

POWIAT POLKOWICKI.  W powiecie polkowickim mamy wiele zespołów muzycznych, tanecznych i śpiewaczych, które poprzez swoją działalność artystyczną przyczyniają się do ubogacenia życia kulturalnego w naszych małych społecznościach. Wiele z nich promuje także powiat poza jego granicami.

Wielkanocny klimat na polkowickim Rynku (FOTO)

POLKOWICE.  Wspólne malowanie pisanek, wielkanocny żurek, kiermasz świąteczny, a na deser warsztaty dekorowania piernikowych jajek. Na przedświąteczne spotkanie na polkowickim Rynku zaprosił mieszkańców burmistrz Łukasz Puźniecki . Mimo fatalnej pogody mieszkańcy Polkowic skorzystali z zaproszenia.

Do stoiska na którym Łukasz Puźniecki podpisywał piękny, kolorowy album o Polkowicach ustawiła się długa kolejka chętnych...

75-lecie biblioteki w Polkowicach

POLKOWICE. Księgozbiór liczący około 90 tysięcy egzemplarzy, dziesiątki warsztatów, konkursów i projektów promujących czytelnictwo i rozwijających zainteresowania. Miejsce spotkań międzypokoleniowych. Rok 2024 upływa w polkowickiej bibliotece pod znakiem jubileuszu 75-lecia istnienia. Obchody zainaugurowała uroczystość przyznania tytułów „Przyjaciel Biblioteki” oraz „Ambasador Biblioteki”.

Marzec będzie należał do polkowiczanek

POLKOWICE. W ramach projektu Kobiece Polkowice, panie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniach głównie organizowanych przez kobiety dla kobiet. Warsztaty ceramiczne, tworzenie biżuterii, pokaz makijażu, wystawy, spotkania ze stylistką mody, to część opcji, które będą okazją do oderwania się od codziennych obowiązków. W propozycjach celebrowania Dnia Kobiet będą także bezpłatne akcje zdrowotne. Kobiety świętujmy razem! To nasz czas!

Zatańczyli poloneza na polkowickim Rynku

POLKOWICE.  Wprawdzie młodzież z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach jest już po swoim wielkim maturalnym balu ale wczoraj zaprezentowała ona swój układ taneczny mieszkańcom miasta. Tradycyjnie poloneza odtańczono w Rynku.

Dzieci wybrały, wiceburmistrz przeczytał

POLKOWICE. Codzienne czytanie bajek jest tradycją w polkowickim Przedszkolu Miejskim nr 5. Dzieci lubią ich słuchać, szczególnie kiedy lektorami są zaproszeni goście. Z taką wizytą wybrał się do maluchów wiceburmistrz Polkowic Krzysztof Nester, który przy okazji udzielił im małej lekcji demokracji. Niespodzianek było więcej.

WOŚP w Polkowicach grała z przytupem

POLKOWICE.  Około 82 tysięcy złotych zebrano, po pierwszym liczeniu, podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polkowicach, ale trwają jeszcze internetowe licytacje przedmiotów i usług. Ponadto zebrano prawie 23 litry krwi. Pieniądze trafiały nie tylko do puszek wolontariuszy na mieście, ale także podczas wielu wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Ostatnim akordem polkowickiej Orkiestry było światełko do nieba, w postaci widowiskowego pokazu laserowego, poprzedzone biegiem po mieście.

Klub mam na hamaku...

POLKOWICE. Można będzie miło spędzić czas, spotkać ciekawych ludzi czy wymienić się doświadczeniami. To wizja nowego projektu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach pod nazwą Klub Mam. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 13 stycznia. Zapisy w wypożyczalni głównej lub telefonicznie po numerem 76 723 96 69.

Zaproszenie na koncert noworoczny do Radwanic

POWIAT POLKOWICKI.  Kamil Ciupak starosta polkowicki oraz Paweł Piwko wójt gminy Radwanice zapraszają na noworoczny koncert pt. Kolęda z kresową nutą, który odbędzie się 8 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w Domu Kultury w Radwanicach.

Sylwester bez prądu

POLKOWICE.  II Planszowy Sylwester – to propozycja Centrum Kultury na spędzenie ostatniego w tym roku wieczoru w miłej atmosferze. Impreza odbędzie się w dawnym „Skarbku” przy ul. Browarnej 1. – Startujemy 31 grudnia o godzinie 20 – zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy z Centrum Kultury. – Nie musicie być zawodowymi strategami, aby do nas dołączyć – to nie jest konkurs na mistrza gry planszowej, ale raczej luźne spotkanie dla wszystkich, którzy pragną spróbować czegoś nowego. Mamy dla was pełną gamę gier, od klasyków po najnowsze hity, więc każdy znajdzie coś dla siebie – dodają.

Powiązane wpisy