Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wirtualna strzelnica wkrótce w Legnicy

LEGNICA. Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło właśnie wyniki konkursu ofert "Strzelnica w powiecie 2024" na dofinansowanie utworzenia przez samorządy terytorialne wirtualnych strzelnic wraz z wyposażeniem strzeleckim. Do konkursu przystąpiło łącznie 113 jednostek samorządowych i spośród nich tylko 53 samorządów otrzymało dofinansowanie . Wśród wyróżnionych również znalazł się Urząd Miasta Legnica. Oferta Ratusza spełniła wszystkie wymogi i Legnica otrzymała dofinansowanie w kwocie 194.160 zł na wirtualną strzelnicę.Strzelnica będzie działała w VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy przy ul. Radosnej 17.

Wirtualna strzelnica wkrótce w Legnicy

Wirtualne strzelnice to bezpieczne odpowiedniki klasycznych strzelnic , wręcz idealnie więc nadają się do prowadzenia szkolenia z broni dzieci czy młodzieży tzn z obycia z bronią ( czyszczenia, ładowania, rozładowania) , strzelania z różnych miejsc i odległości, w tym do celów ruchomych, w różnych warunkach oświetleniowych i przy ograniczonej widoczności. Broń wykorzystywana w takiej strzelnicy używa wiązki laserowej, ale imituje prawdziwy huk wystrzału i odrzut.

Wirtualna strzelnica będzie działała w VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy przy ul. Radosnej 17, gdzie kształci się młodzież w klasach mundurowych. Oprócz uczniów tej "szkoły mundurowej" ze strzelnicy będą mogli korzystać także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.

Fot.UM

Powiązane wpisy