Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Nowoczesne pomoce naukowe i nowe wyposażenie w szkołach

RUDNA.  Za ponad 458 tysięcy złotych szkoły w Rudnej i Chobieni zakupiły pomoce naukowe oraz nowe wyposażenie. Lekcje będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczniów. Za 80 tysięcy, w ramach programu Cyfrowa i nowoczesna szkoła w Rudnej, kupiono w tym roku wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej, geograficzno-przyrodniczej, fizycznej oraz matematycznej. W szkole pojawiły się fantomy ciała ludzkiego, modele komórek, zestawy demonstracyjno-doświadczalne “Energia słoneczna”, urządzenie do demonstracji powstawania brył obrotowych oraz wiele zestawów montażowych. Uczniowie mogą korzystać z maszyn doświadczalnych do nauczania fizyki, w tym z generatora van de Graffa czy maszyny Wimshursta.

Nowoczesne pomoce naukowe i nowe wyposażenie w szkołach

Nauczyciele są bardzo zadowoleni z wirtualnego laboratorium „Empiriusz”. Pozwala ono uczniom na przeprowadzenie wszystkich doświadczeń chemicznych w wirtualnym środowisku z zastosowaniem specjalnych gogli VR i monitora, na którym pozostali uczniowie mogą obserwować przebieg doświadczenia. W ubiegłym roku w ramach tego samego programu zakupiono wyposażenie do szkoły – między innymi monitory interaktywne – za 93 200 złotych.

Program finansuje KGHM Polska Miedź SA.

Szkoła w Rudnej realizuje także rządowy program “Laboratoria przyszłości”, skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Do placówki w Rudnej, za łączną kwotę 123 600 złotych, trafił nowoczesny sprzęt rejestrujący wraz za akcesoriami (zestawy oświetleniowe, panele LED, kamera, aparat, lampa błyskowa, wyzwalacz lampy, statyw, gimbal), drukarka 3D, zestawy do nauczania robotyki – w tym programowalne edukacyjne roboty humanoidalne, wyposażenie audio-video, hafciarka, warsztat wielonarzędziowy 10 w 1, drony oraz teleskop astronomiczny.

Placówka w Chobieni, w ramach II etapu programu Cyfrowa i nowoczesna szkoła, zakupiła za łączną kwotę 68,5 tysiąca złotych Biofeedbeck, czyli urządzenie wpływające na kształtowanie uwagi słuchowej oraz dotykowe monitory interaktywne.

W ramach programu “Laboratoria Przyszłości” szkoła w Chobieni wzbogaciła się o 2 drukarki 3D wraz z osprzętem, stację lutniczą, aparat fotograficzny, statyw, mikrofon, mikroport, zestaw oświetleniowy, gimbal, laptop oraz zestaw nagłośniający.

Ponadto zakupiono wyposażenie do pracowni technicznej tj. stoły warsztatowe, taborety, regały narzędziowe, metalową szafę oraz narzędzia. Uczniowie na zajęciach technicznych będą mogli korzystać z wiertarki, imadła, piły ramowej, młotków, zestawu wkrętaków i pilników, nożyc do blachy, obcęgów, strugów do drewna, brzeszczotów do pił, wyrzynarki stołowej, suwmiarki, młotków gumowych, dłut i okularów ochronnych.

Doposażono również kącik kuchenny, do którego zakupiono stoły robocze, kuchenkę elektryczną z piekarnikiem, lodówkę, szafki kuchenne z blatami oraz sprzęt do pracy w kuchni dla uczniów.

Łącznie szkoła wydała na nowe sprzęty 92 962,80 zł.

Powiązane wpisy