Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

5 firm chce przebudować basen letni w Ścinawie

ŚCINAWA. 11 czerwca br. otwarto oferty złożone w ramach postępowania pn.: „Przebudowa basenu odkrytego w mieście Ścinawa”. Był to kolejny już przetarg w przedmiotowej sprawie, duże zainteresowanie, ale przede wszystkim zaproponowane przez potencjalnych wykonawców ceny pozwalają patrzeć na realizację tej wyczekiwanej gminnej inwestycji z optymizmem. Swoje oferty na modernizację ścinawskiej pływalni złożyło aż 5 firm, najniższa, przedstawiona przez TRANSCOM Sp. z o.o. z Katowic, opiewa na kwotę 18.450.000,00 złotych – przypomnijmy, że w stosunku do propozycji z poprzedniego postępowania, jest taniej o kilka milionów złotych. Obecnie oferty złożone na poszczególne części są analizowane przez powołaną komisję.

5 firm chce przebudować basen letni w Ścinawie

– Po konsultacjach z projektantem i wieloma pytaniami, które we wcześniejszym postępowaniu przetargowym składali potencjalni wykonawcy, postanowiliśmy kolejny raz powtórzyć procedurę. Wówczas wpłynęła jedna oferta, która przekraczała zabezpieczone na ten cel środki. Podjęliśmy słuszną decyzję, ponieważ w obecnie prowadzonym przetargu wpłynęło aż 5 ofert, zdecydowanie korzystniejszych, które obejmują również budowę parkingu i placu zabaw poza obszarem samego basenu, dzięki czemu cały teren ścinawskich błoni zostanie zagospodarowany. Przypomnę, że część błoni, gdzie powstanie plac zabaw, była wcześniej rewitalizowana w ramach inwestycji dotyczącej zieleni miejskiej – tłumaczy Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim magistracie.

Środki na wyczekiwane przez mieszkańców zadanie pochodzą głównie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, skąd gmina pozyskała łącznie kwotę aż 17 milionów złotych.

– Liczymy, że już niedługo przystąpimy do modernizacji basenu w Ścinawie, zapewniam, że robimy wszystko, by w naszym mieście powstał nowoczesny obiekt, na miarę oczekiwań, gdzie bawić się będą zarówno młodsi, jak i trochę starsi mieszkańcy. Nie ukrywamy, że jest to jedno z priorytetowych zadań, dokładamy więc wszelkich starań, by wybrać jak najlepszą ofertę – posumował burmistrz Krystian Kosztyła.

Powiązane wpisy