Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ścinawa na podium w rankingu Rzeczpospolitej!

ŚCINAWA. W warszawskim Kinie Kultura zorganizowana została uroczysta gala podsumowująca jubileuszową, bo XX odsłonę Rankingu Samorządów, uznawanego za najbardziej prestiżowe i wiarygodne źródło informacji o gminach, dbających o zrównoważony rozwój. W opiniach ekspertów, którzy opierają się o dane z Głównego Urzędu Statystycznego, Ścinawa zajęła w skali kraju wysokie 3. miejsce! Warto podkreślić, że przed rokiem nasz samorząd uplasował się na 5. pozycji, a 2 lata temu był 23. Specjalne wyróżnienie burmistrzowi Krystianowi Kosztyle przekazał redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” Michał Szułdrzyński.

Ścinawa na podium w rankingu Rzeczpospolitej!

– Czuję dumę, ponieważ kolejny raz ścinawski samorząd, którym kieruję, został wyróżniony za pracę na rzecz mieszkańców. Zrównoważony rozwój, to działania ukierunkowane na ochronę środowiska, przy jednoczesnym tworzeniu warunków do rozwoju biznesu i społeczeństwa. Eksperci o najwyższych kompetencjach, po analizie ogólnodostępnych danych i raportów GUS przyznali nam wysokie, bo 3. miejsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Polsce. Kolejne wystąpienia, w których specjaliści wyrażali swoje opinie na temat przyszłości, w której sztuczna inteligencja odgrywała będzie coraz większą rolę, to także dla nas samorządowców bodziec do dalszej pracy, ale i inspiracja, by nasze małe ojczyzny rozwijać również i w oparciu o najnowsze technologie, oczywiście z zapewnieniem szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców – podsumował burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Warto przypomnieć, że od 20 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, co pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o zrównoważony rozwój. Zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele redakcji czasopisma „Rzeczpospolita”.

Zgodnie z przyjętą przez kapitułę metodologią, ranking „Rzeczpospolitej” weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej oraz trwałości społecznej.

Pełen ranking gmin miejskich i miejsko-wiejskich: https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2024.

Powiązane wpisy