Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Przemków, ul. Szkolna: inwestycja w nową nawierzchnię asfaltową i kanalizację deszczową – umowa podpisana

PRZEMKÓW. Dziś podpisano umowę na realizację istotnej powiatowej inwestycji dotyczącej przebudowy ul. Szkolnej w Przemkowie. Przedsięwzięcie, którego realizacja rozpocznie się już niebawem ma na celu nie tylko poprawę systemu odprowadzania wód opadowych, ale również kompleksową modernizację nawierzchni drogi, w tym położenie nowego asfaltu oraz odtworzenie chodnika.

Przemków, ul. Szkolna: inwestycja w nową nawierzchnię asfaltową i kanalizację deszczową – umowa podpisana

Nowa kanalizacja deszczowa zostanie dostosowana do obowiązujących obecnie standardów i zastąpi istniejący, niewydolny już system, który często nie radził sobie z dużymi opadami. Dzięki inwestycji przepustowość systemu zostanie znacznie zwiększona, eliminując występujące dotychczas problemy. Zdecydowanie poprawi się komfort mieszkańców w tym zakresie.

Kluczowym elementem tej inwestycji jest także położenie 3.000 m2 nowej nawierzchni asfaltowej oraz odtworzenie 500 m2 chodnika wraz z montażem nowych barierek ochronnych, co poprawi stan techniczny i estetykę drogi, nadając blask i funkcjonalność. Dzięki temu kierowcom będzie jeździło się wygodniej, a piesi będą mogli bezpieczniej przemieszczać się po okolicy. Należy dodać, że przy tej ulicy znajduje się przedszkole, zatem zyskają również najmłodsi oraz ich rodzice.

Koszt całego przedsięwzięcia to prawie 1,5 mln zł, a realizacja możliwa jest dzięki środkom, które powiat pozyskał na ten cel z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wykonawcy, którym jest firma Bresso z siedzibą w Polkowicach przekazano plac budowy, zatem prace rozpoczną się już niebawem. Dzisiejsze podpisanie umowy to kolejny krok w stronę poprawy infrastruktury i podniesienia jakości życia mieszkańców powiatu polkowickiego. Zadanie ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Przebudowa ul. Szkolnej w Przemkowie to inwestycja, która jest niezwykle ważna dla lokalnej społeczności. Rozwiąże ona problem z odprowadzaniem wód opadowych oraz znacząco poprawi stan drogi. Dzięki nowej nawierzchni zagwarantujemy komfort i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom tej trasy. Dziś podpisana umowa to dowód na to, ze angażujemy się w realizację tego projektu – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Powiązane wpisy