Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Senior i jego zdrowie - układ ruchu

JAWOR. Sezon jesienno-zimowy, kiedy na dworze jest zimno, ciemno i pada, nie sprzyja aktywności fizycznej. Ale na szczęście mamy już wiosnę i spotkania z panią Joanną Wyrzychowską.

Senior i jego zdrowie - układ ruchu

Pani Joanna Wyrzychowska jest pracownikiem jaworskiego Sanepidu i zajmuje się edukacją zdrowotną. Od jesieni prowadzi cykliczne spotkania edukacyjne dla seniorów, na których chętnie się dzieli swoją wiedzą.

Wiosna to doskonały czas, aby wyjść na słońce, odetchnąć pełną piersią i... sprawdzić, jak się ma nasze ciało po jesienno-zimowym odpoczynku.

O tym, jak bardzo ruch jest ważny w zachowaniu zdrowia, wie chyba każdy. Jednak jak dopasować swoją aktywność do możliwości organizmu w starszym wieku?

Główne przyczyny zmian w układzie ruchu u seniorów wynikają z naturalnego procesu starzenia się organizmu. Zmniejsza się masa kości, pojawia się osteoporoza, zanikają włókna mięśniowe, zmienia się postawa ciała oraz zmniejsza się objętość chrząstki stawowej.

Na szczęście pani Joanna Wyrzychowska - pracownik jaworskiego Sanepidu, wszystko na ten temat wie i chętnie podpowie, co seniorzy powinni w takim przypadku zrobić.

Na spotkanie zapraszamy 16 maja o godzinie 11:00 do sali spotkań przy Wypożyczalni.

Powiązane wpisy