Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Z czystością przez wieki

JAWOR. Wielkimi krokami zbliża się Jubileusz Dr. Miele Cosmed Group - 200-lecie tradycji mydlarskich w Jaworze. Jedną z atrakcji tego wydarzenia jest wystawa czasowa pt. Z CZYSTOŚCIĄ PRZEZ WIEKI.

Z czystością przez wieki

Zaprezentujemy na niej tradycje higieny towarzyszące działalności mydlarskiej firmy Rummlera, założonej w Jaworze w 1824 roku. Spadkobiercami niemieckiej firmy stały się po II wojnie światowej zakłady POLLENY JAWOR. Obecnie tradycję produkcji środków czystości i higieny kontynuuje firma Dr. Miele Cosmed Group. Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze, dr Arkadiusz Muła zaprosił do współpracy muzealników z Dolnego Śląska, których zbiory uświetnią wystawę w Jaworze. Partnerami wydarzenia są: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Muzeum Domu Śląskiego w Ziębicach, Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, Muzeum Regionalne w Chojnowie oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Do współpracy zaprosiliśmy również kolekcjonerów: Łucję Wojtasik-Seredyszyn, Marka Wojtczuka, Leszka Duszeńkę oraz Bartosza Bartychę. 

Na wernisaż wystawy zapraszamy w sobotę 15 czerwca na godzinę 17.00. Ekspozycję Można oglądać do 22 września.

Powiązane wpisy