Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

W Muchowie znowu chwycą za kosy...

MĘCINKA. W najbliższą niedzielę, 7 lipca, na boisku  w Muchowie odbędzie się kolejna edycja „Muchowskiego Kosiarza”,. W programie przewidziano konkurs koszenia łąk, występy zespołów ludowych oraz konkurs piłowania drewna. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja załóg II Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Krainy Wygasłych Wulkanów”.

W Muchowie znowu chwycą za kosy...

Kiedyś Muchowska Kosa a od 9 lat lat Muchowski Kosiarz to impreza kultywująca tradycje prac polowych. A, że gmina Męcinka i sołectwo w Muchowie jest znane z dbałości o tradycję to właśnie Muchów jest niekwestionowaną stolicą polskiej kosy.

To wyjątkowe wydarzenie przyciąga nie tylko mieszkańców, ale również turystów z całego regionu. Konkurs koszenia łąk, który jest centralnym punktem imprezy, cieszy się dużą popularnością i pozwala na pokazanie umiejętności i tradycji związanych z tą pracą. Występy zespołów ludowych wzbogacą wydarzenie o regionalne melodie i tańce, natomiast konkurs piłowania drewna doda nieco rywalizacji i emocji.

Prezentacja załóg II Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Krainy Wygasłych Wulkanów” to nie lada gratka dla miłośników motoryzacji. Uczestnicy rajdu zaprezentują swoje pięknie odrestaurowane pojazdy, które na pewno wzbudzą zachwyt wśród zebranych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, ciesząc się bogatym programem atrakcji i wspaniałą atmosferą.

Powiązane wpisy