Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Sztuka zjawiskowa (FOTO)

LEGNICA. Galeria Sztuki w Legnicy zorganizowała absolutnie wyjątkowe wydarzenie. Po tradycyjnym wernisażu wystawy malarstwa, rysunków i obiektów wrocławskiego artysty Witolda Liszkowskiego wszyscy goście zaproszeni zostali na dziedziniec Zamku Piastowskiego, gdzie mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia multimedialnej projekcji pt.: Sztuka zjawiskowa. Na murach Zamku zobaczyliśmy projekcję obrazów przetworzonych przez niesamowite efekty świetlne, których siłę oddziaływania potęgować będzie jeszcze towarzysząca projekcji muzyka Ryszarda Gwalberta Miśka – rodowitego legniczanina.

Sztuka zjawiskowa (FOTO)

R. G. Misiek to uznany, choć dziś już nieco zapomniany twórca urodzony w Legnicy w 1947 roku, który całą późniejszą karierę w ojczyźnie związał z Wrocławiem, gdzie zresztą zmarł w sierpniu 2010r.  Był przede wszystkim muzykiem jazzowym i saksofonistą.

Witold Liszkowski natomiast to twórca od samego początku związany z Wrocławiem. Urodzony w 1954r. we Wrocławiu, artysta jest absolwentem (1979) Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby wrocławskiej ASP. Jest autorem ponad osiemdziesięciu indywidualnych wystaw i pokazów multimedialnych, uczestniczył w wielu seminariach i festiwalach artystycznych, zrealizował liczne akcje uliczne i happeningi. Prezentuje nurt sztuki eksperymentalnej i interdyscyplinarnej, a aktywność artystyczną łączy z refleksją teoretyczną i estetyczną.

W świetle biografii tych dwóch artystów trudno pomyśleć o bardziej odpowiednim miejscu do zaprezentowania ich twórczości niż legnicki Zamek Piastowski. Na wystawie w RINGu będzie można obejrzeć prace W. Liszkowskiego z lat 70-tych i 80-tych XX wieku oraz jego najnowsze cykle malarsko – instalacyjne. Natomiast w trakcie zewnętrznej projekcji Sztuka zjawiskowa na zamkowych murach wyświetlonych zostanie kilkadziesiąt wielkoformatowych obrazów do muzyki R. G. Miśka.

EKSPOZYCJA CZYNNA do 27 VIII 2017, GALERIA RING

Fot. Mariusz Witkowski

{gallery}galeria/rozrywka/04-08-17-wernisaz-sztuka-zjawiskowa-fot-mariusz-witkowski{/gallery}

Powiązane wpisy