Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wystawy tegorocznego Satyrykonu jeszcze są

LEGNICA. Trwają wystawy tegorocznego Satyrykonu. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, to koniecznie obejrzyjcie! Są naprawdę ciekawe, a będą w Legnicy już nie tak długo.Wstęp na wszystkie wystawy jest wolny.

Wystawy tegorocznego Satyrykonu jeszcze są

 

Do 25 sierpnia w Muzeum Miedzi (ul. Św. Jana 1) można oglądać główną, pokonkursową wystawę Satyrykonu 2019.
Znalazły się na niej najlepsze prace, wybrane z prawie 2 tysięcy rysunków, które wpłynęły na tegoroczny konkurs z aż 52 krajów świata! Tematem wiodącym tegorocznego Satyrykonu był "STOP". Prace artystów z całego świata znakomicie odzwierciedlają i komentują otaczającą nas rzeczywistość, poruszają bieżące, ważne dla świata tematy. Pokonkursowa wystawa Satyrykonu oczywiście wywołuje u odwiedzających uśmiech, ale też skłania do refleksji i przemyśleń. Naprawdę warto ją obejrzeć! Satyrykon jest jednym z najważniejszych na świecie konkursów dla rysowników, karykaturzystów, plakacistów itp., a legniczanie mają go na wyciągnięcie ręki. Warto więc obejrzeć wszystkie wystawy.

Do 21 lipca w Galerii RING (Rynek 12) można oglądać wystawę "Jubileusz na cztery ręce" Małgorzaty Lazarek i Przemysława Dunaja.
Oboje są laureatami nagród Grand Prix Satyrykonu i podczas wspólnej wystawy pokazują, jak Satyrykon wywrócił do góry nogami ich artystyczne życie.
Lazarek i Dunaj spotkali się po raz pierwszy na Satyrykonie w 1999 r. Ekspozycja składa się z dwóch indywidualnych prezentacji artystów, ale rozchodzi się w dwóch kierunkach i pokazuje prace, które powstały od tamtego czasu. Upływające lata zaznaczono graficznym znakiem - przerywaną linią z wektorami. To swoiste kalendarium obejmuje dwie dekady z życia autorów. Całość pokazu budują rysunki satyryczne i prasowe, ilustracje, ale też inne formy twórczej aktywności Lazarek i Dunaja. Autorzy podkreślają, że chcieliby aby widzowie - oprócz kontaktu z ich twórczością - zastanowili się nad kilkoma prawdami: nieuchronnością upływającego czasu, słusznością podejmowanych wyborów, życiowymi wzlotami i upadkami oraz nad siłą przyjaźni, której należy szukać również w pomyśle na tę wystawę.

Do 27 lipca w Galerii Satyrykon (Rynek 36) można oglądać wystawę Bartosza Bieniasa, najlepszego debiutanta Satyrykonu 2019 oraz laureata Nagrody im. Andrzeja Waligórskiego, przyznawanej przez niezależne, dziennikarskie Jury Satyrykonu.
- Dziennikarze pracujący przy Satyrykonie przyznają swoją nagrodę od 27 lat, a Bartosz Bienias ma 26 lat - podkreśla Elżbieta Pietraszko, szefowa Satyrykonu. Przytacza jednocześnie zabawną anegdotę. - Zawsze, kiedy informuję artystę, że zdobył nagrodę Satyrykonu i proponuję mu wystawę, spotykam się z wielką euforią. Tymczasem pan Bartosz, laureat aż dwóch nagród Satyrykonu 2019: na najlepszy debiut i nagrody dziennikarzy odpowiedział mi, że… nie czuje się jeszcze na siłach na taką wystawę! - opowiada Elżbieta Pietraszko. Na szczęście młody twórca uległ wobec argumentów, że koniecznie powinien wykorzystać swoje 5 minut i zdecydował się na prezentację w Galerii Satyrykon. Na wystawie jego prac zobaczymy nie tylko świetne plakaty, ale też - co ciekawe - fotografie wykonane w dawno zapomnianej technice GUMA, którą Bienias, bodaj jako jedyny w Polsce, nadal się fascynuje. Zapraszamy na tę super wystawę!

Do 31 lipca w hallu Starego Ratusza (Teatr im. Modrzejewskiej) można oglądać wystawę ilustracji Magdaleny Burdzyńskiej "Quarks, Elephants&Pierogi. Poland in 100 words".
To nie tylko wystawa, ale też prapremiera albumu, którego premiery odbędą się jesienią m.in. w Londynie i Nowym Jorku. Książka, wydana w języku angielskim, jest skierowana do zafascynowanych Polską obcokrajowców. Otrzymała już wiele nagród, m.in. prestiżowy tytuł Najpiękniejszej Książki Roku. Wydawnictwo jest do nabycia w Galerii Satyrykon.

Powiązane wpisy